(Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: Wolf »

Jan_1980 pisze:O czym Wy tu gadacie. Prawdziwy życiowy problem to jest "jak wygrać RFNem w Vir Sind das Wolf"!!! ;)
O właśnie! I to chciałbym przy najbliższej okazji zademonstrować (zakładając, że nie polegnę).
Zagram też chętnie w Brassa, bo jestem pewny, że kupię wersję Birmingham, a wypadałoby też poznać oryginał.
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: hancza123 »

Tylko w Polufce mam znajomych urodzonych od 1965 aż do 1995 roku więc pewne różnice pokoleniowe wychodzą i jest to odrębne zjawisko opisywane przez socjologów (pokolenie X, Y, Z). Fajnie jak są w ekipie różni ludzie bo tworzy się koloryt. No trochę za mało kobiet przychodzi.

Ale nie chce mi się już filozofować i mam teraz po prostu ochotę na BRASSSSS!!!
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: Wolf »

Rozumowanie przez takie łatki jest nic nie warte. Statystycznie "moje pokolenie", szczególnie na zachodzie, to jest kwintesencja tego czym najbardziej gardzę.
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: mnowaczy »

Wolf pisze: Zagram też chętnie w Brassa, bo jestem pewny, że kupię wersję Birmingham, a wypadałoby też poznać oryginał.
I to jest wiadomość dnia! Brawo!
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
madeline.ska
Posty: 96
Rejestracja: 19 mar 2016, 15:04

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: madeline.ska »

mnowaczy pisze: Może też każdy chętny obejrzy jakiś filmik how to play?
Obiecuję przyjść przygotowana :) O ile w nich zagramy, bo rzucacie tytułami na lewo i prawo i jestem skonfundowana bo chcę grać w Brassa i w Szmaragdy i w RFN/NRD bo w te gry też jeszcze nie grałam.
Ktoś jest w stanie wywróżyć z fusów jak to się zakończy? ;)
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: Wolf »

Jak frekwencja będzie taka jak tydzień temu + wczasowicze, to może się skończyć tak, że wszystkie wymienione tytuły wylądują na stołach. Pozostanie kwestia wyboru stołu ;)
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: hancza123 »

Jest szansa na frekwencję i granie na 2 stoły. Ja będę lobbował za Brassem i Szmaragdami. Chętnie też zagram w Mexicę oraz w Wir sind das Wolf.
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: mnowaczy »

Jak mi każecie grać w Alchemików a obok będzie Brass to strzelam focha, zabieram zabawki i wychodzę!
Obu pozycji raczej nie zmieścimy. Ktoś oprócz Magdy i pełnego obaw Hańczy będzie chciał grać w Alchemików?
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: mnowaczy »

hancza123 pisze:Wir sind das Wolf.
Widzę, że nazwa się przyjęła [emoji3]
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
gabione
Posty: 147
Rejestracja: 01 sie 2011, 12:51

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: gabione »

Będziemy w poniedziałek. Możemy zagrać w Alchemików. Ze sobą zabierzemy Mombasę, może znajdzie się czas i chętni. Z resztą, po co planować, potem przeważnie i tak wychodzi inaczej ;)
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: hancza123 »

Pięknie! Nie dość że przybyło nam nowych graczy i przychodzą regularnie to powracają planszowi weterani. Przy takich "transferach" poziom spotkań idzie mocno w górę! A w maju wydawało się że mamy już "śmierć kliniczną" bo nie pomaga sztuczne oddychanie i masaż serca :wink: :lol:
Awatar użytkownika
Trampon
Posty: 359
Rejestracja: 26 mar 2012, 13:44
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: Trampon »

Cześć,

a czy przyjęlibyście na Waszym najbliższym spotkaniu 12-latka? Junior jest mocno ogarnięty planszówkowo, że się tak wyrażę. Z tych pozycji o których piszecie - w Alchemików grał, w Brassa wprawdzie nie, ale myślę że by mu podpasował . Poza tym lubi gry Chudyka (Innowacje, Na Chwałę), Felda, karcianki itp. Będzie przez najbliższy tydzień w Gdańsku u rodziny - jeśli więc nie przeszkadzałoby Wam granie z juniorem (nie wszyscy lubią itp) - to dajcie znać (gdzie i o której).
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: hancza123 »

To zależy jakim jest dwunastolatkiem. Jeżeli nie boi się dorosłych których nie zna, umie zachowaniem dostosować się do dorosłych, utrzymuje zainteresowanie grą od początku do jej zakończenia, nie porzuca gry dlatego że przegrywa i w ogóle jest dość dojrzałym i ogarniętym dwunastolatkiem to nie ma problemu i zapraszamy do pubu Polufka o 18.00. Nie roztaczamy jednak jakiejś szczególnej opieki nad dziećmi i zostanie potraktowany tak jak każdy inny uczestnik spotkania.
gabione
Posty: 147
Rejestracja: 01 sie 2011, 12:51

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: gabione »

Juniorzy są ok, w pełni tolerujemy i przygarniemy. Jeśli lubi Innowacje, gdzie zbiera się niezłe cięgi (nawet dorośli psychicznie ich nie wytrzymują), to da radę każdej innej grze :) ;)
Spotykamy się w Polufce o godz. 18.
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: mnowaczy »

Tylko żeby nie było tekstów w stylu "strasznie się pan sfrajerował tym ruchem" bo potem trauma na całe życie ;)
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: Wolf »

To było najlepsze :lol:! Czysta szczerość, do tego podana w kulturalnej formie, za to bez tej otoczki hipokryzji, którą każdy stopniowo sobie wyrabia w kontaktach międzyludzkich. Można jedynie potępić zdradzanie takiej informacji w trakcie gry, nie należy niepotrzebnie dawać przeciwnikowi dodatkowych informacji - jak się "sfrajerował" to jego problem :twisted:, ale tę cenną lekcję poznaje się wraz z obejrzeniem Ojca Chrzestnego 8)
Awatar użytkownika
Trampon
Posty: 359
Rejestracja: 26 mar 2012, 13:44
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: Trampon »

mnowaczy pisze:Tylko żeby nie było tekstów w stylu "strasznie się pan sfrajerował tym ruchem" bo potem trauma na całe życie ;)
Ok, przypomnę juniorowi że dorosłych wkurzają takie teksty i że nie wszyscy dorośli muszą się zachowywać tak spokojnie jak rodzice ("Dobrze, wygrałeś, a teraz porozmawiajmy o lekcjach. Aha, i w przyszłym tygodniu nie będzie kieszonkowego").

Jurek będzie przed 18.00 w Polufce z babcią (lub z dziadkiem, ale spokojnie, oni nie zamierzają grać). Jako znak rozpoznawczy będzie miał Innowacje. Dzięki za życzliwe lub przynajmniej neutralne (Hańcza :) ) podejście. Junior nie potrzebuje jakichś specjalnych względów (dawania forów itp), picie piwka przy grze nie jest problemem, on sobie zakupi lemoniadę czy coś w tym stylu.
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: Jan_1980 »

Fajnie, że będę mógł napić się piwa;)
Nastawiam się na Study in Emerald i Mexica, Alchemików i Mombasę odpuszczam (Mombasa strasznie przekombinowana, Rokkoko jest od niej "n" razy zgrabniejsze)
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: hancza123 »

Na jedynym stole Alchemicy + Innowacje, na drugim Szmaragdy + Mexica i pewnie wszyscy zadowoleni :mrgreen:

A mały Jurek może was ograć więc się przyłóżcie. Pamiętam swoje zdziwienie jak Julka ograła mnie w Le Havre. Młodzi gracze idą do zwycięstwa najprostszymi sposobami i zabójczo skutecznie :D
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: mnowaczy »

Trampon pisze:
mnowaczy pisze:Tylko żeby nie było tekstów w stylu "strasznie się pan sfrajerował tym ruchem" bo potem trauma na całe życie ;)
Ok, przypomnę juniorowi że dorosłych wkurzają takie teksty.
To było tylko przypomnienie tekstu pewnej wygadanej juniorki, który wszyscy wspominamy z uśmiechem. Nie zabijaj w juniorze tej szczerości! :)
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: Wolf »

hancza123 pisze:Na jedynym stole Alchemicy + Innowacje, na drugim Szmaragdy + Mexica i pewnie wszyscy zadowoleni :mrgreen:
Po drodze gdzieś zginął Brass. Poza tym jakie 2 stoły? Jak wszyscy przyjdą to lecimy na 3 stoły! 2 stoły to defetyzm!
Jak brak wam wiary w zwycięstwo to polecam odsłuchać przemowę Goebbelsa na temat wojny totalnej - to jest czysta perełka, od razu chce się biec na front.
Trampon pisze:Jurek będzie przed 18.00 w Polufce z babcią [...] picie piwka przy grze nie jest problemem, on sobie zakupi lemoniadę czy coś w tym stylu.
Czyli wszystko jasne... jak babcia pójdzie, to wyjmujemy spirytus :D
gabione
Posty: 147
Rejestracja: 01 sie 2011, 12:51

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: gabione »

Trampon pisze:Jurek będzie przed 18.00 w Polufce z babcią (lub z dziadkiem, ale spokojnie, oni nie zamierzają grać).
Ależ babcia czy dziadek spokojnie mogą grać jak mają ochotę. Nie mam nic naprzeciw, szczególnie, że już wkrótce powiększymy to grono o swoje osoby. Spoko można grać z dziadkami ;)
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: hancza123 »

Brass się jutro nie uda bo Miki rozłoży Alchemików ku radości Magdy, Jurka, Gabi i Marcina i ku mojej panice. Na pewno zdezerteruję otwierając obok alternatywę w postaci Szmaragdów. Miki ma monopol na Brassa i w przeciwieństwie do Ciebie Wolf nie będzie miał żadnej satysfakcji że zagramy bez niego i on się temu tylko będzie przyglądał. Chyba że Miki też przestraszy się złożoności Alchemików których sam przyniesie, nie udźwignie tego i też zdezerteruje do nas :roll:
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: mnowaczy »

Coś tu ostatnio ilość gadania znacznie przewyższa granie ;)
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: Jan_1980 »

Wypraszam sobie. W sobotę od 11 do 19 grałem w France 40:p
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
ODPOWIEDZ