[Ok. Częstochowy/Katowice] Poszukiwanie grupy do RPG

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
marhewa
Posty: 2
Rejestracja: 19 sie 2017, 02:27

[Ok. Częstochowy/Katowice] Poszukiwanie grupy do RPG

Post autor: marhewa »

Witam. Jak tytuł wskazuje, poszukuję grupy do grania w klasyczne RPG- niestety, nie miałem okazji jak dotąd zagrać, pomimo chęci. D&D znam tylko z CRPG-ów. Z chęcią więc bym dołączył do grupy która nie miałaby nic przeciwko faktowi, że moja wiedza na te tematy jest znikoma. Poszukiwałbym w okolicach Częstochowy (do 50 kilometrów), albo Katowicach. Jeśli to ma jakieś znaczenie, mam 21 lat.
Ah, i na zakończenie dodam że na żywo jestem mniej sztywny niż może sugerować mój styl pisania :lol:
Ostatnio zmieniony 20 sie 2017, 12:41 przez marhewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: [Ok. Częstochowy/Katowice] Poszukiwanie grupy do RPG

Post autor: Jacek_PL »

Niestety nie mam pojęcia co dla Ciebie kryje się pod pojęciem planszowe RPG, bo jeśli "prawdziwe" RPG to mogę co najwyżej zasugerować żebyś poszukał na FB grupy Gildia Częstochowa, chociaż z moich obserwacji wynika że trudno teraz chętnych do grania zebrać. Natomiast jeśli myślisz o czymś pokroju Descent, Imperial Assault itp. to już większa szansa, że znajdziesz kogoś chętnego do grania. My akurat ogrywamy Descenta ale jesteśmy gdzieś w połowie kampanii więc jeszcze z miesiąc czy dwa zanim skończymy i może wtedy będzie jakiś nabór do grania, Generalnie jeśli chodzi o planszówki z takim zacięciem RPG-owym to polecam najpierw pojawić się na jakimś spotkaniu gdzie grają w plnaszówki i tam szukać punktu zaczepienia. W środy Cafe Szklarnia (nie mam pojęcia jak teraz tam się spotkania odbywają), w czwartki Cafe Belg po 18.00, w weekendy klub Gildii ale tam trzeba się specjalnie umawiać (na FB) bo tak to raczej ostatnio nikt nie przychodzi.
marhewa
Posty: 2
Rejestracja: 19 sie 2017, 02:27

Re: [Ok. Częstochowy/Katowice] Poszukiwanie grupy do RPG

Post autor: marhewa »

Jacek_PL pisze:Niestety nie mam pojęcia co dla Ciebie kryje się pod pojęciem planszowe RPG, bo jeśli "prawdziwe" RPG to mogę co najwyżej zasugerować żebyś poszukał na FB grupy Gildia Częstochowa, chociaż z moich obserwacji wynika że trudno teraz chętnych do grania zebrać. Natomiast jeśli myślisz o czymś pokroju Descent, Imperial Assault itp. to już większa szansa, że znajdziesz kogoś chętnego do grania. My akurat ogrywamy Descenta ale jesteśmy gdzieś w połowie kampanii więc jeszcze z miesiąc czy dwa zanim skończymy i może wtedy będzie jakiś nabór do grania, Generalnie jeśli chodzi o planszówki z takim zacięciem RPG-owym to polecam najpierw pojawić się na jakimś spotkaniu gdzie grają w plnaszówki i tam szukać punktu zaczepienia. W środy Cafe Szklarnia (nie mam pojęcia jak teraz tam się spotkania odbywają), w czwartki Cafe Belg po 18.00, w weekendy klub Gildii ale tam trzeba się specjalnie umawiać (na FB) bo tak to raczej ostatnio nikt nie przychodzi.
Dziękuję za poprawienie mnie, pisałem to dość późno, i mózg działał jeszcze gorzej niż zwykle. Tak, chodziło mi o "prawdziwe" RPG. I dziękuję za odpowiedź :)
ODPOWIEDZ