Teraz jest N, 21 sty 2018, 19:31

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 20 kwi 2017, 17:53 
Użytkownik wspierający

By odśmiecić wątek "okazji" proponuje tutaj pisac o swoich doświadczeniach zakupowych w sklepie Ravelo, co komu anulowali a co przyszlo.

BTW:
Dzisiaj w nocy zamowilem Yamatai i ma status wyslane, czyli inaczej niz u wielu.
Zlozylem 4 zamowienia i 4 sa procedowane.

Ostatnio edytowano N, 23 kwi 2017, 10:09 przez veljarek, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Cz, 20 kwi 2017, 17:58 

Dwa zamówienia:
1. Dodatek Kakao - zamówienie złożone 20:10 = anulowane
2. Dodatek kakao + podstawka - zamówienie złożone 20:30 = wyslane.

Wysłane z mojego F3211 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: Cz, 20 kwi 2017, 18:00 
Użytkownik wspierający

veljarek napisał(a):
By odśmiecić wątek "okazji" proponuje tutaj pisac o swoich doświadczeniach zakupowych w sklepie Ravelo, co komu anulowali a co przyszlo.

brawo :)
mi anulowali Chaosa - zamawiałem wczoraj o 22, dzisiaj po 16 anulowali. Napaliłem się :/napisze do nich z reklamacją, a co.
Zamówił ktoś Chaosa i został do niego wysłany?

Zamawiałem poza tym głównie gry i łamigłówki dla dzieci - kilka zamówień - i cześć wysłana, część pakowana.

jak macie status PAKOWANE, to znaczy, że zamówienie pójdzie w świat.
Jak jest w REALIZACJI może być różnie. Chaos wisiał w realizacji 1,5 dnia i padł.

Ostatnio edytowano Cz, 20 kwi 2017, 18:01 przez piton, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Cz, 20 kwi 2017, 18:00 
Użytkownik wspierający

Zlozylem 3 zamowienia wczoraj po 19:
- Time Stories status: anulowane
- Podaj dalej status: w realizacji (zmienili date dostawy z 21.04 na 24.04)
- Studium w Szmaragdzie + Yinsh j.w.

PostNapisane: Cz, 20 kwi 2017, 18:03 
Użytkownik wspierający

veljarek napisał(a):
Zlozylem 4 zamowienia i 4 sa procedowane.

Ty farciarzu!!
Ps. możesz zmienić tytuł wątku na kanty sklepu Ravelo, jak nas przekręcił sklep Ravelo czy coś w tym klimacie?

Dodatek do Tzolkina zamówiony dziś po 13; anulowany;(

Chciałbym poznać

Ostatnio edytowano Cz, 20 kwi 2017, 18:05 przez jingowawa, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Cz, 20 kwi 2017, 18:05 

A czy powołując się na ich regulamin mamy prawo dochodzić swoich praw, jeśli zamówienie zostanie przyjęte do realizacji, a później anulowane?
"i. po złożeniu Zamówienia, Klient otrzyma wiadomość e-mail zatytułowaną „Potwierdzenie złożenia zamówienia” zawierającą wszystkie istotne elementy Zamówienia, która potwierdza otrzymanie Zamówienia przez Sprzedawcę (wpłynięcia Zamówienia do systemu Sklepu) i nie stanowi oświadczenia woli zawarcia umowy sprzedaży pomiędzy Klientem a Sprzedawcą;
j. Umowę Sprzedaży uznaje się za zawartą z momentem otrzymania przez Klienta drugiej wiadomości e-mail zatytułowanej „Przyjęcie zamówienia do realizacji” zawierającej potwierdzenie przyjęcia Zamówienia do realizacji (oświadczenie woli zawarcia umowy sprzedaży z Klientem składane przez Sprzedawcę).W przypadku niemożności przyjęcia Zamówienia do realizacji Sprzedawca poinformuje o tym Klienta w drodze wiadomości e-mail."

PostNapisane: Cz, 20 kwi 2017, 18:06 

Ja zamawiałem dzisiaj po 11 Great Western Trail i 7 Cudów Świata Pojedynek. Jakąś godzinę temu zmienił się status zamówienia na "w pakowaniu". Teraz obie gry mają na sklepie status 'niedostępny'.

PostNapisane: Cz, 20 kwi 2017, 18:21 

Dzisiaj o 16 chaos i 7 cudow pojedynek. Oba anulowali po 18. Wcześniej oba były w realizacji. Ktoś się orientuje kiedy zwrócą kasę? Bo póki co to udzieliliśmy im nie małego kredytu na 0%

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: Cz, 20 kwi 2017, 18:27 

Ja zamówiłem Agricolę dla graczy wczoraj o 23 i Quadropolis dzisiaj o 11. Właśnie dostałem wiadomość z Inpostu, że obie gry zostały wysłane.

PostNapisane: Cz, 20 kwi 2017, 18:31 

Ja zamówiłem dziś ale koło 01:00 chaos i time stories i dziś obie zostały wysłane.
Myślę więc że promocja z blikiem była tak dobra ze po prostu dla wszystkich nie starczyło. Widać kiepski mają system do kontroli ilość (lub nawet nie mają takiego). Na pewno brali pod uwagę chronologie zamówień.

PostNapisane: Cz, 20 kwi 2017, 18:33 
Użytkownik wspierający

17.30 mail o anulowaniu "Chaosu...", na koncie brak zwrotu pożyczki nieoprocentowanej.

lista życzeń

PostNapisane: Cz, 20 kwi 2017, 18:34 

8emce8 napisał(a):
Ja zamówiłem dziś ale koło 01:00 chaos i time stories i dziś obie zostały wysłane.
Myślę więc że promocja z blikiem była tak dobra ze po prostu dla wszystkich nie starczyło. Widać kiepski mają system do kontroli ilość (lub nawet nie mają takiego). Na pewno brali pod uwagę chronologie zamówień.

Raczej nie bo moje szybsze zamówienie anulowali a późniejsze wysłali. Wychodzi na to że wysyłają tam gdzie dla nich korzystniej lub gdzie większą ilość gier.

PostNapisane: Cz, 20 kwi 2017, 18:38 
Użytkownik wspierający

Wszystkie 3 zamówienia mam w przyjęte i w trakcie realizacji. Na razie żadne z anulowanych wymienionych do tej pory nie pokrywa się z moimi zamówieniami, więc jestem dobrej myśli. Nie mniej polecam zrobić kopię obecnego regulaminu.

PostNapisane: Cz, 20 kwi 2017, 18:39 
Użytkownik wspierający

Sklep chyba nie do konca sie przygotował na taką liczbę zamówień, ale nie wycofują się z promocji. Zrobiłem do tej pory 5 zamówień, z czego Yamatai i Tzolkin zostały anulowane.

PostNapisane: Cz, 20 kwi 2017, 18:40 
Użytkownik wspierający

Ja mam 2 zamówienia w pakowaniu. Jedno po północy drugie dziś rano zamówione. Wyspa skye + patchwork oraz 7 cudów świata pojedynek. Osobiście uważam że zgodnie z ich regulaminem (którego mam kopie zapasową) nie mogą anulować zamówienia jeśli dostaliście drugiego maila, który jest informacja oznaczająca że umowa kupna sprzedaży została zawarta. Jeśli zatem mi anulują to grzecznie zapytam o powód i jeśli okaże się że chodzi o brak na magazynie to poczekam aż będą mieli :) trochę słabo bo było info na stronie ze jutro kurier mi dostarczy... W sam raz na weekendowe spotkanie ze znajomymi. No cóż, musze czekać :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: Cz, 20 kwi 2017, 18:45 
Użytkownik wspierający

Prawda jest taka że nie możemy jako konsumenci odpuszczac. To jest firma i jak każda firma powinna być rzetelna. Jeśli ich system zrobił im bubla to muszą lepiej nim zarządzać. Jeśli anulują bo im coś nie wyszło to mówi się trudno. Rzetelna firma przyjmuje błędy na klate, wyciąga wnioski na przyszłość i dba o zadowolonego klienta. Takie jest moje stanowisko w tej sprawie i mimo że oszczędzam jakieś 50 zł to nie odpuszczę bo przez takie praktyki "firmy" próbują przyciągnąć jak najwięcej ludzi. Potem części odmawiają a część klientów maja zadowolonych. To jest nieuczciwa konkurencja. Walczcie o gry, które miały status realizacji a zostały anulowane.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: Cz, 20 kwi 2017, 18:49 
Użytkownik wspierający

Anulowana mialem tylko jedną gre Pandemic Legacy, ...zamówiłem wiec ponownie, znowu mi anulowali, ...zamowilem wiec 3 raz i teraz mam status "w pakowaniu". Nie wiem o co chodzi i mam nadzieje ze gre wyślą

PostNapisane: Cz, 20 kwi 2017, 18:50 
Użytkownik wspierający

100rk napisał(a):
17.30 mail o anulowaniu "Chaosu...", na koncie brak zwrotu pożyczki nieoprocentowanej.

Dlaczego nieoprocentowanej?
https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-brak ... z-e-sklepu
Tylko musisz wystąpić do nich z żądaniem wypłacenia również odsetek. 13% w skali roku to jest całkiem niezłe oprocentowanie.

PostNapisane: Cz, 20 kwi 2017, 18:50 
Użytkownik wspierający

Nie wiem jak to wyglądało wcześniej, ale teraz nie ma już praktycznie żadnych gier dostępnych...
Chciałem kupić 7 Cudów: Pojedynek, ale widzę że nic z tego :(

PostNapisane: Cz, 20 kwi 2017, 18:51 

Jest tam coś jeszcze godnego zamówienia czy wszystko lepsze zniknęło z sklepu?

PostNapisane: Cz, 20 kwi 2017, 18:52 
Użytkownik wspierający

Dj_Andzia napisał(a):
Jest tam coś jeszcze godnego zamówienia czy wszystko lepsze zniknęło z sklepu?

Proponuję sprawdzić... Chyba że płacisz monetami jak ktoś zrobi to za Ciebie :)

PostNapisane: Cz, 20 kwi 2017, 18:54 
Użytkownik wspierający

My zamówiliśmy dzisiaj ok 13stej Kawernę i póki co jest w realizacji. Zobaczymy. Z tymi anulowanymi zamówieniami to już przerabiałam z innym sklepem tego typu, słynna ,,promocja" na gry wydawnictwa Hobbity, Fief kosztował 100 zł - najpierw pisali, że nie mają (choć mieli w ofercie), jak odpisałam, że spoko, zaczekam, to że był błąd. Straszenie UOKiKiem nie poskutkowało, chyba musiałabym ich faktycznie postraszyć pozwem.
Nie wiem, może nie ogarnęli, że połączyły się dwie promocje? Po wuj przedłużają promocję, skoro anulują składane zamówienia, meh.

PostNapisane: Cz, 20 kwi 2017, 18:57 
Użytkownik wspierający

Nadis napisał(a):
My zamówiliśmy dzisiaj ok 13stej Kawernę i póki co jest w realizacji. Zobaczymy. Z tymi anulowanymi zamówieniami to już przerabiałam z innym sklepem tego typu, słynna ,,promocja" na gry wydawnictwa Hobbity, Fief kosztował 100 zł - najpierw pisali, że nie mają (choć mieli w ofercie), jak odpisałam, że spoko, zaczekam, to że był błąd. Straszenie UOKiKiem nie poskutkowało, chyba musiałabym ich faktycznie postraszyć pozwem.
Nie wiem, może nie ogarnęli, że połączyły się dwie promocje? Po wuj przedłużają promocję, skoro anulują składane zamówienia, meh.

Ale po co straszyć od razu jakimś pozwem? Wysłać list polecony z potwierdzeniem odbioru, w którym wzywasz do wywiązania się z umowy kupna sprzedaży. Nie ma żadnych tłumaczeń że był błąd. Błąd to można zrobić na klasówce z matmy i potem poprawić. W takich sprawach błędy poprawia się w przyszłości ich nie popełniając.

EDIT - jak dostajesz info, że prosza o numer konta bankowego to odpisujesz, że nie zgadzasz się i że otrzymają pismo, o którym napisałem wyżej. Powinno podziałać. Pytanie czy przyjęłaś tłumaczenie o błędzie i zgodziłaś się na anulowanie. Pytanie też jak brzmiał regulamin tamtego sklepu. W Ravelo jest jasno opisane wszystko :)

PostNapisane: Cz, 20 kwi 2017, 19:03 
Użytkownik wspierający

Zamówiłem dziś rano Jorvik, dostałem potwierdzenie wysłania jak i mail z InPostu. Także u mnie wszystko w porządku.

PostNapisane: Cz, 20 kwi 2017, 19:08 
Użytkownik wspierający

zakwas napisał(a):
Zamówiłem dziś rano Jorvik, dostałem potwierdzenie wysłania jak i mail z InPostu. Także u mnie wszystko w porządku.

No i pięknie! Ja czytając Twojego posta dostałem maila że jedno mi właśnie wysłali :) Weź napisz coś jeszcze, że wysłali, może dostanę kolejnego :)

EDIT - ledwo kliknąłem wyślij posta i wskoczył kolejny mail tak więc u mnie wszystko na +

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1