Basiowe gry planszowe

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
MarDeb
Posty: 8
Rejestracja: 14 kwie 2009, 23:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Basiowe gry planszowe

Post autor: MarDeb »

Zapraszam do serwisu Basiowe gry planszowe. W tej chwili jest tam 20 gier planszowych przeznaczonych dla przedszkolaków (głównie zerówka).
Prowadzę projekt edukacyjny z grami print&play
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Basiowe gry planszowe

Post autor: draco »

Zacząłem czytać reguły tych gier i przy każdej rezygnowałem po kilku zdaniach. 20 chińczyków, część z pieniędzmi i kupowaniem pól a część bez. W skrócie - nic ciekawego.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Basiowe gry planszowe

Post autor: draco »

Dla zerówki to polecam Pędzące Żółwie, Hej to moja ryba, Hooop, Labirynt, Kamuflaż, Safari, ... Wymieniać dalej?
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Basiowe gry planszowe

Post autor: Geko »

MarDeb, Draco swoją dosyć surową formą wypowiedzi chciał zasygnalizować, że jest wiele fajnych gier dla przedszkolaków i nie muszą to być 143 wariacje na temat "rzuć kostką i przesuń pionek o tyle pól ile wypadnie".

Pozdrawiam i życzę powodzenia we wciąganiu maluchów w planszówki.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
MarDeb
Posty: 8
Rejestracja: 14 kwie 2009, 23:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Basiowe gry planszowe

Post autor: MarDeb »

Dzięki za uwagi. Ale zabawa typu rzuć kostką jest najłatwiejsza do przeprowadzenia. Nawet wśród młodszych dzieci. Pozawala też na dołaczenie jej do praktycznie każdego tematu zrealizowanegow przedszkolu.
Prowadzę projekt edukacyjny z grami print&play
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 122
Rejestracja: 03 lut 2005, 00:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Basiowe gry planszowe

Post autor: Tomasz »

Najłatwiejsza nie znaczy najlepsza...
Kuber
Posty: 16
Rejestracja: 23 mar 2009, 10:20
Lokalizacja: Tricity
Kontakt:

Re: Basiowe gry planszowe

Post autor: Kuber »

poziom Zerówka?

Gram z dzieciakami w Carcassone (podstawka), Wilki i Owce oraz Sylaby Trefla - tutaj dodatkowo ćwiczymy literki. Z kolei moi znajomi rodzice z przedszkola grają z dzieckiem w Osadników, nie wiem czy w pełne zasady, ale z drobną pomocą sprawia to wszystkim kupę frajdy.

pzdr Kuba
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Basiowe gry planszowe

Post autor: Sandman »

Geko, Draco: Czy Wy macie jakiś wykrywacz tematów o monopoly, chińczyku? :twisted:
A na poważnie, to samo napisanie, że chińczyk jest beee i wymienienie lepszych tytułów nic nie da. Jak tak bardzo chcecie szerzyć dobre planszówki (co w zupełności rozumiem, ale niestety nie każdego da się przekonać. Wczoraj odwiedzili mnie znajomi i próbowałem Ich namówić na jakiś ciekawy tytuł, to nie było opcji, stanęło na tym, że ma być Talisman i już, więc moje próby przekonywania, czy nawet choćby pokazania innego tytułu na nic się zdały...) to lepiej zaproponować/napisać coś w stylu: "bardzo fajna inicjatywa, może warto by ją rozwinąć o bardziej złożone gry? Jak coś to podam tytuły, wyjaśnię zasady i udzielę innej możliwej pomocy", czy coś w tym stylu (vide: Nataniel w temacie gra planszowa "wybory", czy jakoś tak), bo na miejscu MarDeb(a) zrobiłoby mi się przykro/głupio po takim powitaniu.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Basiowe gry planszowe

Post autor: ja_n »

Sandman pisze:bo na miejscu MarDeb(a) zrobiłoby mi się przykro/głupio po takim powitaniu.
Robienie się przykro/głupio jest dla mięczaków. Walka o najprawdziwszą planszową prawdę musi pociągać za sobą jakieś ofiary. Kompromis dowodem zgnilizny moralnej. Mięczaków nam tu nie trzeba. Wpieriod! :twisted: :wink:
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Basiowe gry planszowe

Post autor: Sandman »

A bo ja taki wrażliwy wewnętrznie jestem, ale od teraz bede już tylko jak Tommy Lee Jones w Ściganym. :twisted:
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: Basiowe gry planszowe

Post autor: Tommy »

Sandman pisze:Geko, Draco: Czy Wy macie jakiś wykrywacz tematów o monopoly, chińczyku? :twisted:
A na poważnie, to samo napisanie, że chińczyk jest beee i wymienienie lepszych tytułów nic nie da. Jak tak bardzo chcecie szerzyć dobre planszówki (co w zupełności rozumiem, ale niestety nie każdego da się przekonać. Wczoraj odwiedzili mnie znajomi i próbowałem Ich namówić na jakiś ciekawy tytuł, to nie było opcji, stanęło na tym, że ma być Talisman i już, więc moje próby przekonywania, czy nawet choćby pokazania innego tytułu na nic się zdały...) to lepiej zaproponować/napisać coś w stylu: "bardzo fajna inicjatywa, może warto by ją rozwinąć o bardziej złożone gry? Jak coś to podam tytuły, wyjaśnię zasady i udzielę innej możliwej pomocy", czy coś w tym stylu (vide: Nataniel w temacie gra planszowa "wybory", czy jakoś tak), bo na miejscu MarDeb(a) zrobiłoby mi się przykro/głupio po takim powitaniu.
Heh, miałem dokładnie takie same odczucia jak to przed chwilą czytałem.

Od siebie - popieram każda taką inicjatywę, natomiast również polecam zainteresowanie się tytułami które można spokojnie dobrać do możliwości finansowych i wieku,poziomu etc. graczy.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Basiowe gry planszowe

Post autor: Geko »

Sandman pisze: A na poważnie, to samo napisanie, że chińczyk jest beee i wymienienie lepszych tytułów nic nie da. Jak tak bardzo chcecie szerzyć dobre planszówki to lepiej zaproponować/napisać coś w stylu: "bardzo fajna inicjatywa, może warto by ją rozwinąć o bardziej złożone gry? Jak coś to podam tytuły, wyjaśnię zasady i udzielę innej możliwej pomocy", czy coś w tym stylu (vide: Nataniel w temacie gra planszowa "wybory", czy jakoś tak), bo na miejscu MarDeb(a) zrobiłoby mi się przykro/głupio po takim powitaniu.
Wydawało mi się, że napisałem grzecznie i normalnie - wręcz chciałem złagodzić surową wypowiedź Draco. Albo wszyscy są ostatnio jakoś przewrażliwieni, albo pora przejść na styl przesadnej angielskiej uprzejmości :roll:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Basiowe gry planszowe

Post autor: Sandman »

Geko pisze:Wydawało mi się, że napisałem grzecznie i normalnie - wręcz chciałem złagodzić surową wypowiedź Draco. Albo wszyscy są ostatnio jakoś przewrażliwieni, albo pora przejść na styl przesadnej angielskiej uprzejmości :roll:
Fakt, że tonowałeś Geko, ale nic już nie poradzisz na to, że jak jest temat okołomonopolowy to jesteście odbierani jako DraGeko, stąd post był adresowany do was dwóch. 8)
Co do przesadnej uprzejmości to nie, nie i jeszcze raz nie. Mam nadzieje, że nie wyszedłem tu na zbytniego moralizatora, szczególnie, że mi też już zarzucono zbyt ostre wypowiedzi i nie mam zamiaru zmieniać stylu pisania i prezentowania swoich poglądów. :twisted:
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Basiowe gry planszowe

Post autor: Geko »

MisterC pisze:
pora przejść na styl przesadnej angielskiej uprzejmości
Dlaczego jak bumerang wraca to pojęcie? Ilekroć padnie propozycja, żeby traktować kogoś z szacunkiem, to pojawia się jedyna możliwa alternatywa, czyli "ą ę proszę się nie obrazić przypadkiem srata tata".
Co ma na celu to udawanie, że nie istnieje forma wyrażania się pomiędzy tyraniem kogoś, a "przesadną angielską uprzejmością"?

Jakie w takim razie życie mają bliscy ludzie w bezpośrednim otoczeniu, jeżeli jedyne uwagi, na które mogą liczyć to "spieprzyłaś to" lub "zechciej nie brać do siebie mojej uwagi, którą z wielka przykrością muszę wyrazić, że szanując Twoje... itd. itp."
Przeczytaj jeszcze raz moją pierwszą wypowiedź i pokaż mi gdzie ja kogoś tyram i nie traktuję z szacunkiem. Napisałem normalnie i po ludzku, że są inne gry niż polegające na rzucaniu kostką i ruszaniem pionkiem. Bez żadnej pogardy, nieuprzejmości i traktowania kogoś jak idioty. I to takie straszne? Nie zapędziłeś się przypadkiem?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Basiowe gry planszowe

Post autor: Nataniel »

Skonczcie prosze te meta-dyskusje.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
MarDeb
Posty: 8
Rejestracja: 14 kwie 2009, 23:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Basiowe gry planszowe

Post autor: MarDeb »

Swoją drogą gry teraz są na www.debinski.edu.pl

a co super poziomów i nowości to pozwolę sobie zacytować klasyka (film "Rejs")"

"Proszę pana ja jestem umysł ścisły. Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę?"

Z grami też tak bywa. A swoją drogą w grupie integracyjnej nie wszystkie dzieci są w stanie zrozumieć zasady Waszych super gier.
Prowadzę projekt edukacyjny z grami print&play
ODPOWIEDZ