[Dzień doGRY!] Analiza wyników BGG

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
grygo
Posty: 4
Rejestracja: 02 sty 2017, 16:52

[Dzień doGRY!] Analiza wyników BGG

Post autor: grygo »

Dzień doGRY :). Zachęcam do zapoznania się z naszym (moim i syna, Adasia) kanałem na YT poświęconym planszówkom. https://www.youtube.com/channel/UCyT2-M ... f0q4QUnEeA

Dzisiaj szczególnie zachęcam do oglądania podsumowań tego, co działo się na BGG. Staramy się tam odpowiedzieć na pytania o to, jakie gry zrobiły najwięcej zamieszania w top 1000 rankingu, w jakie gry najchętniej grano w Polsce i na świecie, oraz które gry zanotowały najwyższą średnią ocen w tym miesiącu.

CZERWIEC 2017
LIPIEC 2017
SIERPIEŃ 2017
WRZESIEŃ 2017

Miłego oglądania!

Zachęcam też do udziału w naszej zabawie w ligę typerów, tj. typowania, które gry debiutujące w danym miesiącu w top 1000 mają szansę wbić się w ciągu kolejnych 6 miesięcy do top 100.
Ostatnio zmieniony 05 paź 2017, 23:26 przez grygo, łącznie zmieniany 1 raz.
akordeon
Posty: 16
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:44
Lokalizacja: Tbg

Re: [Dzień doGRY!] Analiza wyników BGG

Post autor: akordeon »

Powiem tak - masa danych, tylko nadal nie wiem co wnoszą do świata planszówek :). Mógłbym Cię poprosić o kilka słów po co i dlaczego to robisz?
Pozdrawiam!
grygo
Posty: 4
Rejestracja: 02 sty 2017, 16:52

Re: [Dzień doGRY!] Analiza wyników BGG

Post autor: grygo »

W moim odczuciu to już trochę więcej niż dane - to już informacje. Informacje dla osób, które interesują się planszówkami na różnych poziomach - kolekcjonowania, recenzowania, promowania, sprzedaży. Staram się, żeby zestawienia, które przedstawiamy na kanale odpowiadały na pytania o trendy wśród graczy - którymi grami się interesują, które cenią najbardziej, w które grają najczęściej, przy których spędzają najwięcej czasu.

Jest to inne podejście niż subiektywne podejście recenzenckie (nie wartościując jednego ani drugiego) - jest to próba uchwycenia zjawisk bardziej ogólnych - czasami jest to hype, napompowany przez specjalistów od marketingu, czasami jest to zasłużone uznanie społeczności graczy. Mam nadzieję, że u niektórych osób dane wzbudzą zaciekawienie poszczególnymi tytułami - na zasadzie wsłuchania się w "wisdom of the crowd". Tak to działa u mnie i tym chcę się dzielić. Ma to sens?

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ