RecenzjePlanszówek.pl

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
RecenzjePlanszowek
Posty: 3
Rejestracja: 09 lut 2020, 01:31
Has thanked: 1 time

RecenzjePlanszówek.pl

Post autor: RecenzjePlanszowek »

Cześć,
mam na imię Kamil i od niecałego roku ( niestety z przestojami wynikającymi brakami czasu z uwagi na obowiązki zawodowe :/ ) prowadzę serwis RecenzjePlanszówek.pl, który być może już co poniektórym z Was gdzieś tam "mignął". Z uwagi na nazwijmy to poszanowanie dla tradycji (najstarsze forum o grach planszowych :) ) stwierdziłem, że wypada także dać info o swoim istnieniu też tutaj.

W gry planszowe grywałem jako dziecko i nastolatek a później miałem dłuuuuuuuuugą przerwę. Pochłonęły mnie głównie gry komputerowe ale wciąż byłem graczem ;) Tak czy inaczej jak mówi stare przysłowie "stara miłość nie rdzewieje" i na przestrzeni ostatnich lat powróciłem do gier planszowych. Nie wiem czy ktoś to przeczyta czy nie, bo widzę, że to subforum nie wykazuje obecnie dużej aktywności ale staram się nie tylko recenzować gry ale propagować je gdzie tylko się da.

Między innymi prowadziłem już zajęcia z planszówkami, u moich dzieci w szkole podstawowej. Zarażam nimi znajomych oraz korzystając z naturalnego ekstrawertyzmu, na co dzień mówię na ich temat bardzo dużo gdzie tylko się da - włącznie z sesjami uświadamiania/pomocy w wyborze zainteresowanym osobom przed sklepowymi regałami w marketach, gdy jestem akurat na zakupach. :))

Dlatego także staram się łączyć recenzje gier typowych dla graczy z recenzjami gier dla totalnie początkujących (włącznie z produkcjami marketowymi). Początkowo pisałem recenzje gier, teraz powoli przechodzę na format wideo połączony z formą pisemną. W swoich recenzjach staram się oceniać grę jak najlepiej tylko potrafię pod kątem technicznym oraz wizualnym a także ostatecznie stosunek cena/jakość.

Obrazek

Moje dotychczasowe recenzje gier:
Antyszczepionkowcy
Azul: Witraże Sintry
Blackout: Hongkong
Boso Przez Świat
Cztery Do Wygranej
Dolina Królików
Figur Figle
Fudżi
Gdybyś był
Gejsze
Jungle Boogie
Karczma pod Pękatym Kuflem
Kuchenny Poker
Leloo (prototyp gry)
Loch Ness
Lochy i kwoki
Lombard. Życie pod zastaw
Monster Park
Mundialito
Ogródek
Patchwork Doodle
Plażing - parawany w dłoń
Poznaj dzikie zwierzaki / Dzika szybkość
PSTRO!
Rzuć na tacę
Sabotażysta
Santorini
Smok Wawelski
Szarlatani z Pasikurowic
Szeryf z Nottingham
The Mind
Ucieczka z Lochu
W Pogoni Za Szczęściem

Opisałem również dla osób odwiedzających mój serwis dlaczego warto grać moim zdaniem w planszówki:
Dlaczego warto grać w gry planszowe

Obecnie na podstawie dotychczasowych zapytań, które były do mnie przesyłane, przygotowuję dedykowane podstrony dla totalnie nowych ludzi o grach, które dobrze sprawdzają się dla dwóch graczy oraz jakie gry uważam za godne uwagi dla dzieci, gdyż widzę po swoich dzieciach, że jeśli do zaszczepienia tej pasji użyje się dobrych tytułów na początek to później już same chcą grać i propagują hobby wśród swoich znajomych :)
Planszówki we Dwoje
Gry planszowe dla Dzieci

Będzie mi miło jeśli od czasu do czasu do mnie zajrzycie a może i zostawicie lajka na FB https://www.facebook.com/RecenzjePlanszowekPL/ czy zasubskrybujecie mój kanał na YouTube: https://youtube.com/recenzjeplanszowek

Pozdrawiam serdecznie wszystkich pasjonatów gier planszowych :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: RecenzjePlanszówek.pl

Post autor: Curiosity »

Dałem suba na zachętę, chociaż target - póki co - nie mój.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
RecenzjePlanszowek
Posty: 3
Rejestracja: 09 lut 2020, 01:31
Has thanked: 1 time

Re: RecenzjePlanszówek.pl

Post autor: RecenzjePlanszowek »

Curiosity pisze: 09 lut 2020, 03:00 Dałem suba na zachętę, chociaż target - póki co - nie mój.
Dzięki tym bardziej,  że jak wspomniałeś nie jesteś w grupie docelowej :) Generalnie cel jaki obrałem to wprowadzanie w ten świat nowych ludzi - tak mocno streszczając, bo recenzentów dla stricte graczy jest na pęczki. Widać to chociażby w formie namiętnego postowania ich recenzji w grupie "Gry Planszowe" na FB i w sumie to czasem mam wrażenie, że wielu tworzy swoje recenzje wyłącznie na tę grupę - co generalnie uważam za bzdurę, ale to temat rzeka. Niech się bawią skoro wydawcy na to pozwalają.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: RecenzjePlanszówek.pl

Post autor: Curiosity »

Wiesz, bo do początkujących najłatwiej się pisze. Po pierwsze, bo nie mają za bardzo porównania i łykną wszystko. Po drugie, bo jak ktoś zaczyna, to rozpocznie przygody z grami od wydania kilkuset złotych na Nemesis, tylko raczej 30zł na Dobble. Proste gry łatwiej zrecenzować, bo tam zwykle nie ma drugiego dna.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
RecenzjePlanszowek
Posty: 3
Rejestracja: 09 lut 2020, 01:31
Has thanked: 1 time

Re: RecenzjePlanszówek.pl

Post autor: RecenzjePlanszowek »

Curiosity pisze: 09 lut 2020, 14:06 Wiesz, bo do początkujących najłatwiej się pisze. Po pierwsze, bo nie mają za bardzo porównania i łykną wszystko. Po drugie, bo jak ktoś zaczyna, to rozpocznie przygody z grami od wydania kilkuset złotych na Nemesis, tylko raczej 30zł na Dobble. Proste gry łatwiej zrecenzować, bo tam zwykle nie ma drugiego dna.
Tak, masz niewątpliwie dużo racji w tym co napisałeś jednak moim motywatorem jest jednak to aby wprowadzać ludzi stopniowo coraz dalej a nie to, że łatwiej mi coś zrecenzować :) Tym bardziej nie myślę w kategoriach "łykania" czyli wciskania kitu a wręcz przeciwnie staram się podejść rzetelnie do każdej gry niezależnie od tego czy jest to tytuł dla graczy czy jest to masówka marketowa.
ODPOWIEDZ