GRASZdziennik - zmyślone newsy ze świata gier

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
GRASZdziennik
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2017, 00:18

GRASZdziennik - zmyślone newsy ze świata gier

Post autor: GRASZdziennik »

Obrazek

Niekończące się pytania o gry, dyskusje, która gra lepsza, emocje gdy Terraformacja przeskakuje Scythe większe niż na derbach Krakowa!
Geekowate mądrale kontra aspirujący casuale.
Gównoburze i gadanina. Gracz graczowi wilkiem!
A w tle uwielbiane i hejtowane planszówki!

Kto powiedział, że newsy muszą być poważne i na serio? :lol:

Inspirujemy się genialnym portalem ASZdziennik i będziemy zmyślać aż miło.

Jeśli masz pomysł na swój krótki tekst wykłamany od A do Z, ale związany ze światem gier planszowych, pisz! Chętnie wrzucimy!
Projekt eksperymentalny, ale temat goni temat. Liczymy, że włączycie się do zabawy jako prześmiewcy naszego światka.

Do poczytania!
GRASZdziennik - zmyślone newsy ze świata gier planszowych 8)
GRASZdziennik
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2017, 00:18

Re: GRASZdziennik - zmyślone newsy ze świata gier

Post autor: GRASZdziennik »

Obrazek

DOBRA WIADOMOŚĆ! Pierwsi Marsjanie wylądowali w paczkomacie!
ZŁA WIADOMOŚĆ: Pierwsi Marsjanie utknęli w paczkomacie!


We wtorek 18 kwietnia w godzinach porannych 3 zastępy straży pożarnej interweniowały po wezwaniu Janusza G. który wcześniej zdemolował żółte skrzynki przed radomskim Tesco.

Jak dowiedzieliśmy się z mało pewnego źródła, Janusz G. nie spał całą noc czekając na sms z informacją o lądowaniu Marsian w żółtej bazie. Około godziny 3:50 nad ranem, przyszedł sms, że paczka czeka w paczkomacie i jeśli Janusz się zbierze żwawo, to może jeszcze dostać audiobooka "Kobiety lecą na Marsa"!

FOTKA NA WAGĘ LAJKA
Ledwo widzący na oczy Janusz w pidżamie i kapciach pobiegł do żółtych skrzynek, wpisał kod i zajrzał do skrzynki. Już trzymał włączony aparat, by fotkę wrzucić na grupę Gry Planszowe jako pierwszy tego dnia...

Ku jego przerażeniu, spore pudełko zostało wciśnięte jakimś cudem do skrzynki o 2 rozmiary mniejszej niż by wypadało. Nikt nie wie jak działa taka kompresja i czym ją wykonano, ale po kilku próbach, jękach i stękach, Janusz nie odniósł żadnych efektów, a nawet złamał paznokieć. Co gorsza kapeć wpadł mu do kratki kanalizacyjnej!

ROZPACZ GRACZA
Zrozpaczony gracz zaczął kopać skrzynki i gryźć otwarte drzwiczki. Kiedy zadzwonił na infolinię, okazało się, że jest 137 osobą w kolejce oczekujących na połączenie i czas oczekiwania wynosi ok 5 godzin i 12 minut.

- Nie miałem wyjścia, musiałem sprawdzić, czy gra jest cała - mówi Janusz G. - włożyłem rękę do skrzynki, dłonią starałem się sięgnąć tylnej ścianki paczki i... utknąłem. I co miałem zrobić? Gra zniszczona, ja na deszczu, wilki jakieś... Nie miałem 127 godzin i scyzoryka żeby sobie z tym poradzić. Zacząłem się drzeć".

Strażacy użylil sprzętu do rozcinania metalu. Janusz G. swoim ciałem osłaniał skompresowany karton. Po dwugodzinnej akcji, udało się wyciągnąć przesyłkę i oderwać od niej sprawcę całego zdarzenia.

SZOK I NIEDOWIERZANIE
Po otwarciu paczki Janusz długo nie mógł wykrztusić słowa. Zaciął się i do dziś jest pod opieką psychologa, na obserwacji ma pozostać przez tydzień. W paczce znajdowała się gra, którą Janusz wsparł półtora roku wcześniej na wspieraczce i zupełnie o tym zapomniał.
"Nie spodziewałem się, że to dotrze jeszcze w tym roku!" - mówi zszokowany Janusz.

HOUSTON, MAMY PROBLEM
Gracze w całym kraju współczują Januszowi. W czasie gdy ten przebywa pod zamknięciem, przyszedł kolejny sms o paczce oczekującej na odbiór (z audiobookiem "Wszyscy faceci lecą na Venus"). Jeśli to Pierwsi Marsjanie, to odlecą do bazy wcześniej niż wypuszczą Janusza (o ile pracownikowi firmy kompresującej gry uda się wyciągnąć paczkę z żółtej bazy).

-----------------------------------------------------------------------------
News pochodzi z http://www.facebook.com/GRASZdziennik
Jeśli chcesz być na bieżąco, śledź fanpage. To tam newsy będą pojawiały się w pierwszej kolejności.

Historia jest w 100% zmyślona, choć inspirowana prawdziwymi opowieściami graczy.
GRASZdziennik
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2017, 00:18

Re: GRASZdziennik - zmyślone newsy ze świata gier

Post autor: GRASZdziennik »

Obrazek

DRAMAT GRACZA ZE STOLICY!
JEGO GRUPA PLANSZÓWKOWA POWIEDZIAŁA TALISMANOWI STANOWCZE VETO!


To miał być kolejny zwykły nudnawy wieczór z grami. Każdy jak co tydzień miał przynieść kilka pudełek z kolekcji i tradycyjnie miało się skończyć na Talismanie z 5 dodatkami, które uwielbia charyzmatyczny Jaromir.
Jak dowiedzieliśmy się z kompletnie niewiarygodnego źródła, w warszawskiej grupie miłośników planszówek, wrzało od tygodni.
Słychać było głosy, że może coś innego, że podobno jakieś nawet fajne gry się pojawiają ostatnio, ale te przejawy buntu i niezadowolenia były ignorowane.


- Zapisaliśmy się nawet z Marianem do grupy miłośników gier na fejsbuku i na forum – mówi 29 Anna Z.- i tam przejrzeliśmy na oczy! Odkryliśmy świat, w którym istnieją gracze, którzy woleliby nie kupować żadnej gry przez miesiąc i grać niekoszulkowanymi kartami jedząc chipsy, niż spędzić przy Talismanie choćby kwadrans!

W ostatnich dniach w grupie coś pękło. Anna, Marian i Paweł jasno dali do zrozumienia, że jeśli na najbliższym graniu będzie znowu Talisman, to oni wyjdą. Jaromir, który posiada całą kolekcję gier w tej serii wyraźnie wykazywał niezadowolenie:

- Naczytali się jakichś głupot w Internecie. Ale ja wiem dobrze kto za tym stoi! To niemieccy wydawcy, którzy chcieliby żeby ludzie grali tylko w ten Catan i te szpile desjaresy. To oni zakładają te grupy i te kawiarnie żeby katować ludzi dixitami, karkasonami i innymi crapami. I to ci opłaceni recenzenci, namawiają do złego!

Rozgrywki w Talismana u Jaromira trwały zawsze do głębokiej nocy. Wielu zasypiało i dopiero nad ranem dowiadywało się, że wygrał Jaromir.
- Jak zawsze wrzucał na fejsa i instagrama zdjęcie zwycięskiej figurki w towarzystwie swojego kota żeby dostać więcej lajków. Potem pokazywał nam te lajki i wmawiał, że jest ich tyle, bo ludzie kochają Talisman! – żali się Anna.

Zbuntowani gracze jednak nie ustępowali. Od tygodnia co wieczór namawiali znajomych, by zagrali w coś innego. Wychodzili spotykać się do ludzi na granie przy świecach. Ale wiadomo było, że to Jaromir ma skład i większość graczy z ich grupy zdecyduje wyciągnąć to co zwykle.

W decydujący wieczór nastąpił przełom! I to z najbardziej nieoczekiwanej strony. Anna, Marian i Paweł stali murem za odrzuceniem Talismana i byli gotowi, by wywrócić stół, bo nadal Jaromir miał zwycięski skład! I wtedy…

(tu na pewno stracimy zupełnie wiarygodność i wszystkich 25 czytelników…)

… wtedy wstał Adrian i powiedział VETO! Tak, ten Adrian, którego Jaromir wciągnął w granie! Wiemy, że nam nie wierzycie, ale Adrian powiedział tak:

Veto mówię i nie chodzi o kolekcjonerską karciankę! Dziś zagramy w PAN TU NIE STAŁ! I w PRZEWROTNE MOTYLKI! Jak przewrót to przewrót. A Ty Jaromir się tak nie dąsaj, przyniosłem dla Ciebie KOTA STEFANA!

GRASZdziennik
Ta historia jest kompletnie zmyślona, a zbieżność imion i zdarzeń jest zupełnie przypadkowa.
Autor tekstu w dzieciństwie zagrywał się w Magię i Miecz, przez co po latach w środku nocy jest w stanie wypisywać takie głupoty. ;)

Jeśli podoba Ci się tekst, napisz komentarz i polecaj ten serwis na lewo i prawo swoim planszówkowym znajomym!
GRASZdziennik - zmyślone newsy ze świata gier planszowych
znajdziesz nas na fejsie, o tu:
https://www.facebook.com/GRASZdziennik/
GRASZdziennik
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2017, 00:18

Re: GRASZdziennik - zmyślone newsy ze świata gier

Post autor: GRASZdziennik »

Jeśli chcesz polecić Jaromirowi gry o kotach, pisz w komentarzu.

I oczywiście WPISUJCIE MIASTA!
:lol:
GRASZdziennik - zmyślone newsy ze świata gier planszowych
znajdziesz nas na fejsie, o tu:
https://www.facebook.com/GRASZdziennik/
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: GRASZdziennik - zmyślone newsy ze świata gier

Post autor: splocki »

Idź lepiej zagraj w jakąś planszówkę.
Bo w czasach kiedy publiczne media podają fake newsy, kolejny serwis z tylko fake newsami, raczej się nie przebije.
GRASZdziennik
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2017, 00:18

Re: GRASZdziennik - zmyślone newsy ze świata gier

Post autor: GRASZdziennik »

Obrazek

POLSCY GRACZE POKAZALI ILE WARTA JEST NIEMIECKA NAGRODA!


- Od dwóch dni nie da się pracować! Ciągle musimy sprzątać na regałach z grami, a polujących na czarownice wciąż przybywa – przyznaje Monika z Empiku Junior w Warszawie. – Nie, nie mamy już BROOM SERVICE! Ludzie, opanujcie się!

TAKA CENA TO JAK ZA DARMO!
W niedzielę światek graczy obeszła wiadomość, że nagrodzona planszówkowym Oscarem gra Broom Service cenionego Alexandra Pfistera (Great Western Trail, Mombasa, O mój zboże) jest na wyprzedaży z rabatem 70%! Gracze ruszyli na łowy i gra, której w Empiku dotąd nie sprzedano nawet jednego pudełka zaczęła znikać w lawinowym tempie.

Po południu na grupie Gry Planszowe zrobiło się zamieszanie! Ktoś dał cynk, że od środy gra ma być za 19 zł!

DRAMAT SPEKULANTA
- Nie mogę w to uwierzyć! Czuję się oszukany – lamentuje 29 letni Mariusz Cebulski z Poznania. - Objechałem całe miasto, od salonu do salonu i wykupiłem wszystkie pudełka po 57 zł! A teraz jest po 19? Jak mogli mi to zrobić! Jak ja to teraz odsprzedam na allegro?!

Wkurzeni są też inni gracze, którzy spotykają się przy półkach z grami w Empiku. Infolinia informuje o stanie gry w konkretnym salonie, a na miejscu okazuje się, że gry są odłożone, bo… w środę ludzie kupią za 19 złotych!

TAAAAKA CENA!
Tymczasem niektóre salony już oferują środową cenę. Łowcy, którym się udało kupić grę triumfują i wklejają zdjęcia z grą z logo Kennerspiel des Jahres i paragon z szaloną ceną.

- Nie mogę na to patrzeć! Na tydzień usuwam się z grupy, bo te paragony 19 zł mnie wykończą – komentuje Mariusz Cebulski.


NIEMCY PRZECHODZĄ DO KONTRATAKU!
Z Niemiec już dochodzą wieści, że obniżenie ceny gry z Kennerspiel des Jahres to zorganizowana akcja, za którą stoją wrogo nastawione siły.
- Wir sind traurig – komentuje członek Kapituły Nagrody, który prosił o zachowanie anonimowości. Nieoficjalnie wiadomo, że rozważana jest specjalna cena biletów na targi w Essen dla polskich graczy. Co zaoszczędzili na Broom Service, mają dopłacić w wejściówkach.

RZUCĄ TOWAR!?
W środowisku krąży też plotka, że dopiero w środę Empik ma zatowarować salony i wyprzedawać lawinowo grę. Już powstają komitety kolejkowe. Od północy parkingi przed centrami handlowymi mają być zabezpieczane przez policję. Jak się dowiedzieliśmy powstają zorganizowane grupy graczy, którzy szykują się do skoku na otwarcie salonów.

Na nocne czuwanie prócz kocy, śpiworów i planszówek warto mieć w zanadrzu karty z gry KOLEJKA: Komitet kolejkowy, Pan tu nie stał, Towar reglamentowany. Pojawiły się też oferty, z możliwością wypożyczenia dziecka, ale to już jest kompletnie zmyślone ;)

Większość tego newsa to nie fikcja, to się dzieje naprawdę!
GRASZdziennik
GRASZdziennik - zmyślone newsy ze świata gier planszowych
znajdziesz nas na fejsie, o tu:
https://www.facebook.com/GRASZdziennik/
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1653
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: GRASZdziennik - zmyślone newsy ze świata gier

Post autor: sirwei »

Pierwszy fake news z paczkomatem zabójczy [FACE WITH TEARS OF JOY] Popłakaliśmy się ze śmiechu. Wróć do tamtego stylu a nie będzie narzekań :)

Wysłane z mojego Venue 8 3830 przy użyciu Tapatalka
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
GRASZdziennik
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2017, 00:18

Re: GRASZdziennik - zmyślone newsy ze świata gier

Post autor: GRASZdziennik »

@Sirwei: dzięki za opinie. Nie każdy temat trafi do graczy, bo jeden nawet nie wie, że wyszli Marsjanie i ludzie czekają na przesyłki, inny nie ma pojęcia co to Broom Service i nie słyszał o wyprzedaży. Będą pewnie i bardziej uniwersalne teksty.

Właśnie zbieramy materiały do relacji o interwencji oddziału ratunkowego w piątkowy wieczór. Sparaliżowało 30-latka przy stole z planszą, nie mógł zdecydować się na ruch. Dasz wiarę? :lol:

Słyszeliśmy też, że grupa GRY PLANSZOWE rywalizuje z Forum o pozyskanie sponsora. Szczegółów nie możemy zdradzić, bo to może wpłynąć na negocjacje.

My tu gadu gadu, a tymczasem sytuacja na rynku gier robi sie dramatyczna... ale o tym w innym poście!
GRASZdziennik - zmyślone newsy ze świata gier planszowych
znajdziesz nas na fejsie, o tu:
https://www.facebook.com/GRASZdziennik/
GRASZdziennik
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2017, 00:18

Re: GRASZdziennik - zmyślone newsy ze świata gier

Post autor: GRASZdziennik »

Obrazek

ZBUNTOWANI GRACZE NIE ZAPŁACĄ ZA GRĘ WIĘCEJ NIŻ 19 ZŁ!
RYNEK GIER PLANSZOWYCH NA KRAWĘDZI PRZEPAŚCI!


Od dawna mówiło się, że gry planszowe są za drogie i że wydawcy zdzierają. W tym tygodniu przykład gry "Broom Service" nagrodzonej Kennerspiel des Jahres, którą można było kupić za 19 zł (a jak twierdzą gracze nie można było jej kupić) pokazuje ile gracze przepłacają.

W Internetach pojawiły się zdjęcia gry z paragonem z szokującą ceną. W kotle zawrzało, gracze zaczęli kipieć ze złości.

- Nigdy więcej nie kupimy gry drożej niż 19 zł! Proceder łupienia graczy musi się skończyć – mówi gracz z Krakowa, który chce zachować anonimowość. – Mogliśmy kupić z żoną Broom Service za 57 zł, ale czekaliśmy na lepszą cenę i zostaliśmy z niczym. To jest skandal! Skoro inni kupili grę za 19 zł, to teraz głupio kupować gry drożej!

Nie trzeba było długo czekać na reakcję innych graczy. Początkowe lamenty przerodziły się w złość i już teraz mówi się o zmowie antycenowej! Od 2 dni w Internetach nic powyżej 19 zł się nie sprzedaje! Nawet na rynku gier używanych nikt nie zamawia droższych tytułów.

- Próbowałem sprzedać Blood Rage pod 2 partiach (jak nówka) najpierw za 150 zł, potem za 120… ale dostaję tylko oferty na 19 zł i to z kosztem przesyłki. To samo z Ucztą Odyna i Kowalami Losu! Nie mam za co opłacić czynszu w tym miesiącu. Jestem załamany – mówi Bartek, student z Lublina.

Wydawcy są w szoku. Wszystkie plany wydawnicze stoją pod znakiem zapytania! Już teraz się mówi o zmowie wydawców przeciw zmowie graczy!

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że przygotowywany jest zamach na spiskowców. Wydawcy zamierzają zaoferować gry z SCD 200-250 zł w limitowanej ilości w cenie 50 zł żeby sprawdzić czy buntownicy się wyłamią i kupią.

- Wiemy, że cena 57 zł może kogoś skusić, tak było przy ofercie na Broom Service – mówi wiodący wydawca – jeśli uda się skompromitować lub złamać, kilku zbuntowanych graczy, będziemy mogli wrócić do starych cen. Nawet je z innymi wydawcami solidarnie podniesiemy. Gracze będą na takim głodzie zakupowym, że jeszcze podziękują, że w ogóle im coś sprzedamy.
----------------------------------------------------------------------
Normalnie zamówilibyśmy popcorn w oczekiwaniu na rozwój wypadków, ale oszczędzamy każde 19 zł na nowe gry!

Ten news jest kompletnie zmyślony. Jeśli ktoś chce nam sprzedać Blood Rage czy Ucztę dla Odyna za 57 zł, to chętnie przyjmiemy i opłacimy przesyłkę!

GRASZdziennik

Piszcie w komentarzach o najlepszych zdobyczach growych jakie upolowaliście w świetnych cenach. Niech innych skręca ;D

Obrazek
fot. Diceland. Cena za 2 egzemplarze. Autor zdjęcia szarpnął się na firmową siatkę ;)
GRASZdziennik - zmyślone newsy ze świata gier planszowych
znajdziesz nas na fejsie, o tu:
https://www.facebook.com/GRASZdziennik/
GRASZdziennik
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2017, 00:18

Re: GRASZdziennik - zmyślone newsy ze świata gier

Post autor: GRASZdziennik »

Dziś o tym jak Janusz z Mariuszem zrobili grę, w której będą walczyć za Polskę
żebyśmy mogli spokojnie grać w ulubione euraski. Choć tak naprawdę ta nazwa może być niebawem zakazana :lol:


Rynek nie śpi! Rynek czuwa! Specjalnie dla Was przeciek od wydawców

Obrazek

fragment tekstu z fanpage'a GRASZDZIENIK:

Janusz z Mariuszem potrafią jak mało który Janusz i mało który Mariusz! Jak się dowiedzieliśmy, w ramach promocji patriotycznej gry przewidzieli cosplaye prawdziwych patriotów w każdy 10 dzień miesiąca i rozgrywki ligowe na sektorach bojówkarzy I ligi żużla.

Na reakcję nie trzeba było długo czekać! Polscy wydawcy już zapowiadają nowe linie tematyczne największych hitów. W najtajniejszych kręgach planszówkowych elit krążą zapowiedzi hitów. Oto TOP10

10. AGRIKOLEŚ – gra o polskich pańszczyźnianych chłopach kiwających zaborców na snopki zboża. Gra od razu z dodatkiem Wóz Drzymały.

9. POLISH BLOOD. THE RAGE – wystarczy podmienić figurki, spiłować rogi z hełmów, dodać skrzydła husarii . Gra o walce polskich plemion z uchodźcami. W środku planszy, a jakże Dąb Bartek i figurka kolekcjonerska króla Jagiełły odpoczywającego w cieniu drzewa. Podobno CMON ma kłopot z odlaniem cienia.

8. PANDEMIA. PRZYBYSZE – grupa prawdziwych Polaków broni kraju przed… a nie czekajcie. Janusz i Mariusz już lecą z pozwami o plagiat! Wydawca się wycofuje z tego pomysłu.

7. PRZEBIEGŁE ARABY – zamiast wielbłądów w grze miały pojawić się wskakujące na siebie konie z Janowa Lubelskiego. Czy jednak prawdziwi patrioci poszliby na wyścig koni arabskich? W dodatku konie wskakujące na konie? O Fe! To będzie klęska wydawnicza!

6. TAJNIACY. JĘZYK WROGA – wszystkie hasła zapisane w grze z tłumaczeniem na arabski w myśl dewizy, że należy znać język wroga. W grze chodzi o to żeby spalić jedną zapałka jak najwięcej kart.

5. GREAT POLISH TRAIL...

Pełna topka: https://www.facebook.com/GRASZdziennik/
ODPOWIEDZ