To nie jest kraj dla starych graczy

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: To nie jest kraj dla starych graczy

Post autor: MichalStajszczak »

draco po prostu zauważył, że w grach komputerowych zawsze wygrywa ten, co zaczyna grę i stąd jego negatywna opinia :D
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Re: To nie jest kraj dla starych graczy

Post autor: wolfe »

MichalStajszczak pisze:draco po prostu zauważył, że w grach komputerowych zawsze wygrywa ten, co zaczyna grę
I tu się myli, bo zawsze wygrywa ten, kto ma zręczniejsze (szybsze?) palce.
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: To nie jest kraj dla starych graczy

Post autor: Don Simon »

Nie zawsze.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: To nie jest kraj dla starych graczy

Post autor: mst »

wolfe pisze:zawsze wygrywa ten, kto ma zręczniejsze (szybsze?) palce.
A co z licznymi sytuacjami, w których wygrywa, pozbawiony przecież całkowicie palców, komputer? :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: To nie jest kraj dla starych graczy

Post autor: macike »

@mst: czy nie chcesz aby powiedzieć, że pozbawiony manipulatorów, a zbudowany z bramek logicznych komputer nie gra w gry zręcznościowe tylko logiczne :?: ;)
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: To nie jest kraj dla starych graczy

Post autor: draco »

Don Simon pisze:Gdybys mial to bys nie pisal, ze gry komputerowe nie sa rozrywka intelektualna, bo jest to oczywista...nieprawda.
Nieprawda, bo... poproszę o jakiś argument, bo na razie wyszło Ci masło maślane.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: To nie jest kraj dla starych graczy

Post autor: Don Simon »

draco pisze:
Don Simon pisze:Gdybys mial to bys nie pisal, ze gry komputerowe nie sa rozrywka intelektualna, bo jest to oczywista...nieprawda.
Nieprawda, bo... poproszę o jakiś argument, bo na razie wyszło Ci masło maślane.
Po pierwsze to nie jest miejsce na takie dyskusje.
A po drugie to twierdzenie, ze gry komputerowe nie sa rozrywka intelektualna swiadczy o tym, ze autor takiego stwierdzenia zatrzymal sie w tej dziedzinie na epoce Tetrisa i Dooma i nigdy w zyciu nie widzial na oczy gier strategicznych, przygodowych, lamiglowek itp., a zatem nie zna sie na dziedzinie, o ktorej probuje sie wypowiadac. Co bylo do udowodnienia.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: To nie jest kraj dla starych graczy

Post autor: draco »

Don Simon pisze:
draco pisze:
Don Simon pisze:Gdybys mial to bys nie pisal, ze gry komputerowe nie sa rozrywka intelektualna, bo jest to oczywista...nieprawda.
Nieprawda, bo... poproszę o jakiś argument, bo na razie wyszło Ci masło maślane.
Po pierwsze to nie jest miejsce na takie dyskusje.
A po drugie to twierdzenie, ze gry komputerowe nie sa rozrywka intelektualna swiadczy o tym, ze autor takiego stwierdzenia zatrzymal sie w tej dziedzinie na epoce Tetrisa i Dooma i nigdy w zyciu nie widzial na oczy gier strategicznych, przygodowych, lamiglowek itp., a zatem nie zna sie na dziedzinie, o ktorej probuje sie wypowiadac. Co bylo do udowodnienia.
Widziałem wiele, czytałem wiele i pozwól mi mieć swoje własne zdanie. Mógłbym powiedzieć, że Ci którzy uważają, że gry komputerowe to rozrywka intelektualna mają bzdury w głowie, bo nie znają głębi możliwości intelektualnych zabaw. Nie robię tego przez grzeczność, co polecam także Tobie.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: To nie jest kraj dla starych graczy

Post autor: Don Simon »

Alez nikomu nie zabraniam miec wlasnego zdania. Nawet takiego, ktore go osmiesza.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: To nie jest kraj dla starych graczy

Post autor: draco »

Don Simon pisze:Alez nikomu nie zabraniam miec wlasnego zdania. Nawet takiego, ktore go osmiesza.
Prawda. Mnie śmieszy przyrównywanie wartości intelektualnych gier komputerowych do planszowych.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: To nie jest kraj dla starych graczy

Post autor: mst »

Czy na spotkaniach w nomen omen Agresorze też tak iskrzy? :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: To nie jest kraj dla starych graczy

Post autor: draco »

mst pisze:Czy na spotkaniach w nomen omen Agresorze też tak iskrzy? :wink:
Zdarzały się takie sytuacje.
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: To nie jest kraj dla starych graczy

Post autor: westwood »

draco pisze:
Don Simon pisze:Alez nikomu nie zabraniam miec wlasnego zdania. Nawet takiego, ktore go osmiesza.
Prawda. Mnie śmieszy przyrównywanie wartości intelektualnych gier komputerowych do planszowych.
Faktycznie. Stwierdzenie, że jakaś przygodówka albo strategia grana na komputerze może być bardziej intelektualna rozrywką niż Monopoly zasługuje na wyśmianie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2811
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 100 times
Been thanked: 154 times
Kontakt:

Re: To nie jest kraj dla starych graczy

Post autor: Ink »

Ano, porownajmy na przyklad Cywilizacje komputerowa i planszowa, albo takiz Railroad Tycoon. Przeciez komputerowe pierwowzory to prymitywne zrecznosciowki, dopiero po przejsciu na plansze pojawily sie w nich jakiekolwiek elementy intelektualne...
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: To nie jest kraj dla starych graczy

Post autor: Kin@a »

Odkopałam wątek bo szukam gier, które mogą się spodobać w przedziale wiekowego powyżej 55 lat.
Jak dużo powyżej, tego nie wiem, ale miejmy nadzieję, że górna granica to max 75 lat.

Moim zadaniem będzie m.in. zintegrować grupę (12 osób) i zamierzam w tym celu wykorzystać gry planszowe.

Niestety mam tylko takie, które sprawdzały się na wyjazdach studenckich, nie wiem jak geriatria zareaguje :wink:



Zaproponuję nieśmiertelnego Dixita Odyssey, słownych Tajniaków, a z plenerowych Molkky i Boccię.

Co jeszcze, Waszym zdaniem, by się spodobało?

Myślałam też o "rysowankach" w stylu Pic na wodę, Podaj dalej, Graffiti, zawsze jakieś urozmaicenie.
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: To nie jest kraj dla starych graczy

Post autor: Zaberish »

"Tajniacy" to genialny wybór, uważam. Pozostałe tytuły też pewnie dobrze się sprawdzą.

A biorąc pod uwagę fakt, że jednym ze sposobów na integrację jest wspólne spędzanie czasu także na zajadłej rywalizacji, zaproponowałbym jeszcze "Carcasonne" (nawet samą podstawkę, o ile nie planujesz, żeby grała cała grupa naraz - wtedy bez dodatkowych kafelków nie da rady :D), "Ticket to Ride" ("Wsiąść do pociągu") albo "Cortex".
Powodzenia w integrowaniu grupy!
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
ODPOWIEDZ