Reklama - która nie okazała się być tym, czym być powinna

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
PawelKarolak
Posty: 143
Rejestracja: 24 sty 2016, 15:25

Re: Cyckowy marketing z grami planszowymi?

Post autor: PawelKarolak »

Pan_K pisze:Daj już spokój. Nie brnij dalej.
Masz rację.
Paweł Karolak
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Cyckowy marketing z grami planszowymi?

Post autor: Baartoszz »

PawelKarolak pisze:
rastula pisze: to kulturalne forum, jak na standardy netowe, więc wybrałem najdelikatniejszy komentarz do twoich wypowiedzi...ale nawet ty chyba zrozumiesz...

Obrazek
Czy ktoś powiedział, że trzeba tutaj być zdrowym?
I żebyś wiedział... Tak, na moją chorobę medycyna jest bezradna, nie da się tego wyleczyć.
Uważaj czasem co piszesz, bo może się okazać, że ktoś naprawdę jest na coś chory, a Ty niechcący mu o tym przypomnisz.
Nawet chyba wiem na co, całe szczęście że dobrze znasz pewne maści, o których wspominałeś :)

Sent from my Androminion console
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Cyckowy marketing z grami planszowymi?

Post autor: AkitaInu »

Wiecie ze medycyna tez jest bezradna na bol dupy ktory tutaj jest siany? ;) takze ten kijek ma dwa końce :) no ale kazdy w sumie moze pisac co uwaza.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Cyckowy marketing z grami planszowymi?

Post autor: rattkin »

Don't feed the troll, plx.
projekt8
Posty: 90
Rejestracja: 17 wrz 2013, 09:33

Re: Cyckowy marketing z grami planszowymi?

Post autor: projekt8 »

Czy któryś z szanownych adminów mógłby wreszcie ruszyć palcami i przenieść ten jakże ambitny wątek do właściwego mu działu o mediach? Wbrew zapewnieniom Fegata to klip promocyjny dla bloga - patrz plansza na końcu - więc niech dyskusja toczy się dalej tam gdzie inne poświęcone tego typu materiałom.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Cyckowy marketing z grami planszowymi?

Post autor: woytas »

Czytam i własnym oczom nie wierzę :shock: Część z Was chyba się trochę za bardzo zapędziła w komentowaniu i krytykowaniu Fegata.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Cyckowy marketing z grami planszowymi?

Post autor: KubaP »

Trochę oburz, że ktoś robi mi tak ostrą konkurencję w trollowaniu trolli, ale jednak trochę duma z samooczyszczającej mocy środowiska.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Cyckowy marketing z grami planszowymi?

Post autor: Wincenty Jan »

Może moderator przeniesie wątek do off-topic?
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Cyckowy marketing z grami planszowymi?

Post autor: sqb1978 »

Dlaczego? Teraz mi bardzo pasuje jako reklama forum ;)
Fegat
Posty: 838
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Cyckowy marketing z grami planszowymi?

Post autor: Fegat »

Dwa dni mnie było...
Azazelek pisze:Od jakiegoś czasu wątek do nabijania postów i trzymania tematu w topce na pierwszej stronie.
Żeby było merytorycznie: też napiszę żeby nabić sobie postac :twisted:
Nie służy reklamie mojego kanału. Miniaturka znikła, a w 1szym temacie nie ma nawet do niego linku. Na końcu nie zachęcam widza do OGLĄDANIA czy SUBOWANIA mojego kanału, ba, nie ma tam nawet logo żadnych firm które wcześniej się u mnie pojawiały... A podpis od początku jest taki sam... Tak więc :|




Postaram się jeszcze na coś odpisać:
Pisałem wcześniej, wystarczyło puścić reklamę na gimbazowych forach itp itd i na prawdę byłoby dużo wyświetleń. Raczej chodziło mi o feedback i komentarze, kilka/kilkanaście osób zostawiło konstruktywną krytykę, którą mocno cenię. Ogólnie nawet takie proste komentarze typu: "nie podoba mi się" są dla mnie ważne.
"Takiego gówna", naprawdę? Jest niesamowicie miło, kiedy człowiek się stara, a ktoś pisze, że to jest gówno. Polecam to uczucie 10/10. Aż przychodzi ochota na dalsze tworzenie.

Uważacie, że jest słabe? Zniknęła miniaturka, zniknęły inne rzeczy i tyle. Swoim podejściem do świata planszówek zależy mi na ich promowaniu, a nie dzieleniu ludzi czy...
Boję się cokolwiek tutaj więcej napisać.

@ps. moja sygnaturka leci w zapomnienie, żeby ktoś mi nie zarzucił, że wątek służy mojej reklamie, albo, że nie mam pomysłu na siebie i jestem desperat.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Cyckowy marketing z grami planszowymi?

Post autor: Yavi »

Miałem napisać coś wczoraj, ale widzę dopiero teraz temat wraca na właściwe tory po kilku postach poświęconych medycynie ;)

Obejrzałem filmik, bo od czasu do czasu zaglądam na Twój kanał w poszukiwaniu różnych recenzji. Sam materiał był dość zabawny z perspektywy osoby znającej środowisko i jego podejście do chińczyka oraz monopoly. Taki inside joke. Gdybym jednak był osobą, która grywa tylko w wymienione tytuły, to uznałbym planszówkowiczów za grupę bardzo hermetyczną i uprzedzoną, wątpię by zachęciło mnie to do sięgnięcia po inne tytuły. Szczególnie po tym podkreśleniu, jak bardzo wyjątkowe jest to towarzystwo. Tym samym filmik to wg mnie jednak promocja kanału, a nie całego hobby. Cycki w miniaturce to chwyt poniżej pasa, nie lubię clickbaitów. Natomiast od strony technicznej materiał wyglądał bardzo dobrze :)

Sądzę, że odbiór byłby lepszy, gdybyś zamiast o promocji hobby mówił w tym przypadku o wyśmiewaniu planszówkowych stereotypów ;)
Ostatnio zmieniony 07 maja 2017, 18:13 przez Yavi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Cyckowy marketing z grami planszowymi?

Post autor: kaszkiet »

Wątek wciąż powraca, to ja tylko napiszę w miarę merytorycznie, że nielogicznym jest stwierdzenie o "hobby dla ludzi wyjątkowych, w którym każdy znajdzie coś dla siebie".
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Cyckowy marketing z grami planszowymi?

Post autor: Wincenty Jan »

kaszkiet pisze:Wątek wciąż powraca, to ja tylko napiszę w miarę merytorycznie, że nielogicznym jest stwierdzenie o "hobby dla ludzi wyjątkowych, w którym każdy znajdzie coś dla siebie".
Wszystko zepsułeś... Dzięki @Fegat kilka dni czułem się jak ktoś wyjątkowy...
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Cyckowy marketing z grami planszowymi?

Post autor: kaimada »

Fegat pisze:Jest niesamowicie miło, kiedy człowiek się stara, a ktoś pisze, że to jest gówno. Polecam to uczucie 10/10. Aż przychodzi ochota na dalsze tworzenie.

Uważacie, że jest słabe? Zniknęła miniaturka, zniknęły inne rzeczy i tyle. Swoim podejściem do świata planszówek zależy mi na ich promowaniu, a nie dzieleniu ludzi czy...
Boję się cokolwiek tutaj więcej napisać.

@ps. moja sygnaturka leci w zapomnienie, żeby ktoś mi nie zarzucił, że wątek służy mojej reklamie, albo, że nie mam pomysłu na siebie i jestem desperat.
Słuchaj po pierwsze to sam tym filmikiem i swoimi odpowiedziami rozpętałeś burzę.
Po drugie niestety na brutalną krytykę trzeba być gotowym w tym "zawodzie".
Po trzecie nie rób teraz z siebie zaszczutej ofiary. Tutejsze forum jest bardzo łagodne, a środowisko planszówkowe jest szalenie przyjaźnie i pozytywnie nastawione do wszelkich tekstów, recenzji czy generalnie jakiejkolwiek aktywności około growej. Nikt tutaj Cię nie spała na internetowym stosie więc tak źle nie jest, żebyś miał się bać tutaj pisać.
Po czwarte wreszcie - podpis. Ameritrashe nie są niszowe :mrgreen: .
Fegat
Posty: 838
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Reklama - która nie okazała się być tym, czym być powinn

Post autor: Fegat »

Ameritrasze w które grywam w Polsce są niszowe :D

Tak naprawdę, jedyne rozpoznawalne to są te spod loga FFG i od jakiegoś czasu CMON.
Ares wraz z WoP jest jeszcze bardzo znany, ale co innego? Jest tego mało, porównując do gier rodzinnych, czy prostych euro.

99lvl (u nas są tylko waleczne pixele, a gdzie Argent, BattleCON itp?), gry wizardów (wizard.com, Ci od d&d), SDE, Ankama Games, takich firm jest mnóstwo.
No może nie tyle, że "nie są znane", ale produkty przez nie tworzone są moim zdaniem mocno niedoceniane.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Reklama - która nie okazała się być tym, czym być powinn

Post autor: rastula »

Fegat...

Jesteś tak delikatny, że naprawdę strach się odezwać. Na dodatek cały czas podkreślasz wyjątkowść a to siebie (wzruszyła mnie twoja historia, jak to się chcesz z foto utrzymać i dziewczyny nie poświęcać), a to gier o których niby nikt nie słyszał ( a które po prostu są proporcjonalnie tak samo popularne na większości rynków 7 części gier rodzinnych, 2 euro, 1 twoje perełki). Na razie za najbardziej " konstruktywną" i wartą powiedzenia dziękuję uznałeś chyba radę żeby w filmiku znalazł się keczup (co jest smiesznym, ale zupełnie maryginalnym motywem).
Ale spoko. Wiara w siebie i poczucie misji i własnej wartości dobra rzecz ...rozumiem cię, też tak mam. ;)

ALE przestań robić z siebie ofiarę jakiegiś hejtu czy nagonki. NIKT TU NIE NAZWAŁ TWOJEJ PRACY GÓWNEM jak to usilnie powtarzasz aby postawić si€ w roli obitego mesjasza. Dostałeś sporo zasłużonej moim zdaniem krytyki w tym względzie, gdzie ci się ona należała. Moją np uznałeś za nierzeczową, spoko, nie musisz mnie uznawać za autorytet, ale potem te same rzeczy powtórzyło ci wiele osób w ten czy inny sposób...niby zrozumiałeś a dalej mędzisz jak zmarznięta mimoza.

Ciut więcej pokory a mniej mesjanizmu i urażonej dumy...rób swoje, powodzenia.
Fegat
Posty: 838
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Cyckowy marketing z grami planszowymi?

Post autor: Fegat »

rastula
Dlatego aż strach napisać. Cokolwiek skrobnę i tak będzie źle :twisted:
Tak więc rozładowując wątek, zobaczcie sobie anglojęzyczne newsy o "Rambo The Board Game" :o

Idę nagrywać. Wszystko co sensowne zostało chyba tutaj już napisane, a off-topic rośnie z dnia na dzień :)

ps.
Sebs pisze: Takiego gowna na yt jest multum
Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Cyckowy marketing z grami planszowymi?

Post autor: Wincenty Jan »

Fegat pisze: a off-topic rośnie z dnia na dzień :)
To akurat nie ma się czym chwalić...
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Reklama - która nie okazała się być tym, czym być powinn

Post autor: Sebs »

Fegat pisze:rastula
Dlatego aż strach napisać. Cokolwiek skrobnę i tak będzie źle :twisted:
Tak więc rozładowując wątek, zobaczcie sobie anglojęzyczne newsy o "Rambo The Board Game" :o

Idę nagrywać. Wszystko co sensowne zostało chyba tutaj już napisane, a off-topic rośnie z dnia na dzień :)

ps.
Sebs pisze: Takiego gowna na yt jest multum
Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
No ja uwazam to za gowno no i?Tematy smieszkowe i cyckowe sa na yt juz tak wyeksploatowane ze ciezko jest wymyslic cos nowego. W tych tematach miliony ludzi robi to lepiej od ciebie a kolejne miliony sa na podobnym niesmiesznym poziomie. Dla mnie takie filmiki to zmarnowanie 2min zycia. Moze jak dograsz smiech publicznosci to przynajmniej bede wiedzial w ktorym momencie mam sie smiac.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Reklama - która nie okazała się być tym, czym być powinn

Post autor: AkitaInu »

Sebs pisze:
Fegat pisze:rastula
Dlatego aż strach napisać. Cokolwiek skrobnę i tak będzie źle :twisted:
Tak więc rozładowując wątek, zobaczcie sobie anglojęzyczne newsy o "Rambo The Board Game" :o

Idę nagrywać. Wszystko co sensowne zostało chyba tutaj już napisane, a off-topic rośnie z dnia na dzień :)

ps.
Sebs pisze: Takiego gowna na yt jest multum
Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
No ja uwazam to za gowno no i?Tematy smieszkowe i cyckowe sa na yt juz tak wyeksploatowane ze ciezko jest wymyslic cos nowego. W tych tematach miliony ludzi robi to lepiej od ciebie a kolejne miliony sa na podobnym niesmiesznym poziomie. Dla mnie takie filmiki to zmarnowanie 2min zycia. Moze jak dograsz smiech publicznosci to przynajmniej bede wiedzial w ktorym momencie mam sie smiac.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Widze ze nick na forum zobowiazuje... Kolego troche za ostro, wyluzuj troche

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Reklama - która nie okazała się być tym, czym być powinn

Post autor: Sebs »

AkitaInu pisze:
Sebs pisze:
Fegat pisze:rastula
Dlatego aż strach napisać. Cokolwiek skrobnę i tak będzie źle :twisted:
Tak więc rozładowując wątek, zobaczcie sobie anglojęzyczne newsy o "Rambo The Board Game" :o

Idę nagrywać. Wszystko co sensowne zostało chyba tutaj już napisane, a off-topic rośnie z dnia na dzień :)

ps.
No ja uwazam to za gowno no i?Tematy smieszkowe i cyckowe sa na yt juz tak wyeksploatowane ze ciezko jest wymyslic cos nowego. W tych tematach miliony ludzi robi to lepiej od ciebie a kolejne miliony sa na podobnym niesmiesznym poziomie. Dla mnie takie filmiki to zmarnowanie 2min zycia. Moze jak dograsz smiech publicznosci to przynajmniej bede wiedzial w ktorym momencie mam sie smiac.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Widze ze nick na forum zobowiazuje... Kolego troche za ostro, wyluzuj troche

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Aaa to sorki. Filmik super, podobal mi sie. Rob takich wiecej.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Reklama - która nie okazała się być tym, czym być powinn

Post autor: kwiatosz »

Zachęcam do usunięcia podpisu z tapatalka.
Spoiler:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Reklama - która nie okazała się być tym, czym być powinn

Post autor: tomb »

@Fegat - wygląda, że masz spore możliwości techniczne, warsztat filmowy lepszy od większości jutiuberów, pod ręką atrakcyjnie wyglądające planszówki, a nakręciłeś filmik, który jako żart odebrać mogą w zasadzie tylko już przekonani do planszówek. Zrób coś ciekawszego, pokaż, że planszówki to nie dość, że nie Chińczyk, to również nie tylko imprezówki i gry rodzinne. Że to eksele na planszy albo ciężkie mordobicie plastikiem w skali 28mm (tylko dla prawdziwych twardzieli). No kaman...

Ps. Przeciwko goliźnie nic nie mam, ale już miniaturka bez cycków w filmie to nędzne oszustwo.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
ODPOWIEDZ