Wspieramy Board Game Geek edycja 2023

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Wspieramy Board Game Geek edycja 2023

Post autor: KubaP »

Szanowni,
do końca grudnia możecie wspierać BGG.com, czyli serwis, bez którego nasze hobby nie byłoby takie samo. Paypal lub karta kredytowa. Za każdego wydanego tak dolara dostajecie jednego GeekGolda. Za 15 dolków macie super badge'a, że jesteście supporterami. Za 25 lub więcej możecie wyłączyć reklamy. Myślę, że warto się dziewczynom i chłopakom dorzucić :)

Wystarczy wejść na swój profil, u góry zaznaczyć kwotę i kliknąć PayPal lub Credit Card. W tej drugiej opcji wpisujemy tylko numer karty, trzycyfrowe zabezpieczenie z tyłu i datę ważności i już, dobry uczynek na grudzień z głowy :)
Ostatnio zmieniony 27 gru 2023, 10:41 przez KubaP, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Wspieramy Board Game Geek edycja 2016

Post autor: BartP »

Wsparłem wczoraj. Jedna z najważniejszych stron w Internecie.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Wspieramy Board Game Geek edycja 2016

Post autor: kaszkiet »

Nie za duży ruch w tym wątku.
Ja również wspieram BGG regularnie i do tego zachęcam.
Pewnie wiele z Was spędza tam spory ułamek swojego czasu w internecie, więc warto się stronie odwdzięczyć.
Za wsparcie minimum 15$ dostanie się bonusowy GeekGold - za osiągnięcie celu 100% wsparcia (obecnie jest 66% ale zawsze 100 było osiągane odkąd to obserwuję, czyli od 2012) każdy wspierający dostanie 300 GG, a po jego osiągnięciu BGG najczęściej dubluje tę premię.

Na cholerę komu GeekGold? - możecie się spytać

Otóż, oprócz kupowania za niego tak niezbędnych rzeczy jak microbadge, awatar czy overtext, można wziąć także udział w loteriach Games for GeekGold.
Styczniowa (czyli losowana z końcem stycznia - do tego momentu można brać w niej udział) już ruszyła.
W Geekliście jest szczegółowy opis, ale w skrócie chodzi o to, że można poszczególnym wpisom dorzucać GeekGold, co nam daje ileś losów w loterii, w której można wygrać grę z danego wpisu Geeklisty. Liczba losów zależy od wielkości naszej wpłaty i wystawiający stosują różne bonusy. Często wrzucenie np. 25 GG daje nam większe szanse wylosowania niż 25 osobom, które wrzuciły po 1 GG. Warto się jeszcze upewnić, czy wystawiający oferuje darmową wysyłkę, czy może jesteśmy skłonni pokryć jej koszt i wtedy dorzucać GG.

Cały ten mój opis nie jest wcale teoretyczny, bo w listopadzie udało mi się wygrać Mare Nostrum - wrzuciłem do loterii sporo - 600 GG - i zostałem wylosowany, na co miałem jakieś 17% szans. Można też się bawić za mniejsze sumy i nie raz widziałem jak poprzez jakieś ułamki procentów ludzie wygrywali solidne gry.
Ponadto można oczywiście samemu wystawiać rzeczy na loterię i w ten sposób pozyskiwać GG - na razie eksperymentalnie wystawiłem Messe Essen do 7 Cudów Pojedynku i jakieś 300 GG zebrałem, a wysyłka do USA (bo tam mieszkał zwycięzca) kosztowała mnie ok. 20 zł. Całkiem nieźle, jak na pół Mare Nostrum.

Jakby ktoś chciał, żeby mu dokładniej wytłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi, chętnie pomogę.

Wracając do meritum - zachęcam do wsparcia BGG!
ODPOWIEDZ