O planszówkach słów parę w TVN24 Bis

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5829
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

O planszówkach słów parę w TVN24 Bis

Post autor: KubaP »

Miałem dzisiaj okazję zajrzeć na Wiertniczą do TVN24 i w poranku trochę powymądrzać się przed kamerą ;)
http://boardgamegirl.pl/planszowki-w-tvn24bis/
toblakai
Posty: 1267
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 220 times
Been thanked: 226 times

Re: O planszówkach słów parę w TVN24 Bis

Post autor: toblakai »

Przy całej mojej sympatii i poparciu dla 'Kuriera Planszowego' to jednak pan Redaktor albo był niedoinformowany albo przeinaczył fakty na temat tego czasopisma :) Tak poza tym to gratulacje bo rozmowa o grach planszowych w telewizji śniadaniowej to już mainstream - duży sukces.
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: O planszówkach słów parę w TVN24 Bis

Post autor: Piehoo »

Kuba kilka dni temu poinformował o pomyśle na wydanie pierwszego numeru kuriera.
Dzisiaj w telewizji jako redaktor naczelny.
That Escalated Quickly. :lol:

Sam materiał bardzo fajny, podzieliłem się ze znajomymi na FB.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5829
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: O planszówkach słów parę w TVN24 Bis

Post autor: KubaP »

Piehoo pisze:Kuba kilka dni temu poinformował o pomyśle na wydanie pierwszego numeru kuriera.
Dzisiaj w telewizji jako redaktor naczelny.
That Escalated Quickly. :lol:

Sam materiał bardzo fajny, podzieliłem się ze znajomymi na FB.
O nieeee, nie jako naczelny, jako redaktor!

Ale tak, tez pomyślałem, że trochę szybko poszło i jestem nieco wkurzony, że ani Clinton ani Trump nie dzwonią jeszcze z prośbą o udzielenie poparcia ;)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: O planszówkach słów parę w TVN24 Bis

Post autor: kaszkiet »

7 minut to i tak sporo czasu jak na rozmowę w TV w takich okolicznościach, ale czuć jak bardzo musiałeś się ślizgać się po samej powierzchni tematu i jak nie było możliwości zejść głębiej (to żaden zarzut, tylko stwierdzenie).
Ja dobrze wiem co chciałeś przekazać, ale ciekaw jestem jak ten materiał odebrali planszówkowi laicy.
Moim zdaniem dobry występ!
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5829
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: O planszówkach słów parę w TVN24 Bis

Post autor: KubaP »

kaszkiet pisze:7 minut to i tak sporo czasu jak na rozmowę w TV w takich okolicznościach, ale czuć jak bardzo musiałeś się ślizgać się po samej powierzchni tematu i jak nie było możliwości zejść głębiej (to żaden zarzut, tylko stwierdzenie).
Ja dobrze wiem co chciałeś przekazać, ale ciekaw jestem jak ten materiał odebrali planszówkowi laicy.
Moim zdaniem dobry występ!
Dzięki i dzięki!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4630
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1939 times

Re: O planszówkach słów parę w TVN24 Bis

Post autor: warlock »

Dobry występ Kuba, na pełnym luzie ;).

Wiem, że ograniczenia czasowe były kosmiczne i nie bardzo mogłeś rozwinąć temat, ale gdybym miał powiedzieć coś konstruktywnego: ten wywiad trochę nie przełamał stereotypu gier jako "prostej" rozgrywki. Tak naprawdę miałeś możliwość zaprezentować jedynie Timeline i Tajniaków, czyli taki quiz show i kalambury na sterydach. Czyli przeciętny widz może pomyśleć, że te planszówki to w sumie wciąż "chińczyki i inne skrable", słowem "nuda i o co właściwie całe halo"?

Przy okazji tego typu wystąpień próbowałbym przemycać treści poświęcone bardziej zaawansowanym grom (fajnie byłoby dodać, że w Pandemicu możemy grać jako drużyna przeciwko grze i świetnie się bawić, a Zimna Wojna to bardzo rozbudowana i wymagająca gra strategiczna). Po prostu coś na przełamanie skostniałych stereotypów, tak żeby w świat poszedł przekaz "o cholera, te gry mogą być naprawdę ciekawe". ;).
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5829
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: O planszówkach słów parę w TVN24 Bis

Post autor: KubaP »

warlock pisze:Dobry występ Kuba, na pełnym luzie ;).

Wiem, że ograniczenia czasowe były kosmiczne i nie bardzo mogłeś rozwinąć temat, ale gdybym miał powiedzieć coś konstruktywnego: ten wywiad trochę nie przełamał stereotypu gier jako "prostej" rozgrywki. Tak naprawdę miałeś możliwość zaprezentować jedynie Timeline i Tajniaków, czyli taki quiz show i kalambury na sterydach. Czyli przeciętny widz może pomyśleć, że te planszówki to w sumie wciąż "chińczyki i inne skrable", słowem "nuda i o co właściwie całe halo"?

Przy okazji tego typu wystąpień próbowałbym przemycać treści poświęcone bardziej zaawansowanym grom (fajnie byłoby dodać, że w Pandemicu możemy grać jako drużyna przeciwko grze i świetnie się bawić, a Zimna Wojna to bardzo rozbudowana i wymagająca gra strategiczna). Po prostu coś na przełamanie skostniałych stereotypów, tak żeby w świat poszedł przekaz "o cholera, te gry mogą być naprawdę ciekawe". ;).
Zapisane w kajeciku!

Choć szczerze mówiąc – wolę chyba łapać dużą siatką, a potem już niech ludzie się edukują. Tutaj ma być najprostszy bodziec, zeby jak najwięcej osób się na chwilę zatrzymało.

Rozumiem, o co Ci chodzi, ale na to jest chyba jednak miejsce w dłuższej formie, tutaj to raczej "reklama branży", czyli prosty i jasny komunikat.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4630
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1939 times

Re: O planszówkach słów parę w TVN24 Bis

Post autor: warlock »

Zdecydowanie tak, w tej formule raczej ciężko było to zrobić inaczej.

I jeszcze raz, szczerze i bez wazeliny - naprawdę bardzo dobrze się Ciebie słuchało, mam nadzieję, że jak rozbujacie Kuriera Planszowego będziesz miał więcej okazji do telewizyjnych występów tego typu (najlepiej razem z Anią) ;).
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: O planszówkach słów parę w TVN24 Bis

Post autor: Coen »

Bardzo dobry i rzeczowy występ.
Mi może jedynie zabrakło wspomnienia o Ignacym i Robinsonie - przecież to najwyżej oceniana polska gra na BGG.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: O planszówkach słów parę w TVN24 Bis

Post autor: HUBertPL »

Fajnie to rozegrałeś, dobra robota !
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: O planszówkach słów parę w TVN24 Bis

Post autor: Helga »

Bardzo cieszy fakt, że się mówi o planszówkach. Mam nadzieję, że będziesz miał jeszcze niejedną okazje na takie wystąpienia ;).
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: O planszówkach słów parę w TVN24 Bis

Post autor: sipio »

Występ świetny. Życzę więcej zaproszeń bo ambasador z Ciebie bardzo dobry.
Tylko jestem ciekaw skąd te dane o trzecim rynku w Europie, bo na tak czuja powiedziałabym że jednak Hiszpania i WB mają szansę być przed nami.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5829
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: O planszówkach słów parę w TVN24 Bis

Post autor: KubaP »

sipio pisze:Występ świetny. Życzę więcej zaproszeń bo ambasador z Ciebie bardzo dobry.
Tylko jestem ciekaw skąd te dane o trzecim rynku w Europie, bo na tak czuja powiedziałabym że jednak Hiszpania i WB mają szansę być przed nami.
Hiszpania jest daleeeeeko w tyle.
WB - to zależy, jeśli liczysz scenę figurkową (WH40K etc.) to jest przed nami, ale bez figurek, same planszówki - PL jest wyżej. A ja sceny figurkowej nie liczę zdecydowanie ;)
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 138 times
Been thanked: 28 times

Re: O planszówkach słów parę w TVN24 Bis

Post autor: ENDryu »

a skąd masz te dane? :D
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5829
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: O planszówkach słów parę w TVN24 Bis

Post autor: KubaP »

ENDryu pisze:a skąd masz te dane? :D
Z opracowań branżowych, z rozmów z szefami sprzedaży dużych wydawnictw, z gazet. Tak zwana wiedza nabyta, know-how ;) Chcesz twarde dane, wykresy? Poszukam, ale nie gwarantuję nic :)
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 138 times
Been thanked: 28 times

Re: O planszówkach słów parę w TVN24 Bis

Post autor: ENDryu »

KubaP pisze:
ENDryu pisze:a skąd masz te dane? :D
Z opracowań branżowych, z rozmów z szefami sprzedaży dużych wydawnictw, z gazet. Tak zwana wiedza nabyta, know-how ;) Chcesz twarde dane, wykresy? Poszukam, ale nie gwarantuję nic :)
Jeśli byś miał takowe, to bardzo chętnie :) Mogę podać maila na priv itd. ;)
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: O planszówkach słów parę w TVN24 Bis

Post autor: krecony1 »

Skoro o Kurierze planszowym JUŻ pojawiła się wzmianka w mediach mainstreamowych, to chyba dobrze też świadczy o przyszłych edycjach Gry Roku.
Współczuję tylko tym wszystkim sprzedawcom z kiosków, empików i inszych, gdy klienci uprą się, że koniecznie chcą nabyć "taką gazetę o grach planszowych". :D
ODPOWIEDZ