Praca magisterska - ankieta - sprzedaż gier planszowych

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
katjaraposa
Posty: 7
Rejestracja: 22 lip 2016, 22:15

Praca magisterska - ankieta - sprzedaż gier planszowych

Post autor: katjaraposa »

Cześć wszystkim!
Piszę właśnie pracę magisterską o jednej z technik sprzedaży gier planszowych. Jeśli w ciągu ostatnich 12 miesięcy zakupiliście jakąś grę, szczególnie na jednym z konwentów, lub dobrze pamiętacie okoliczności swoich ostatnich zakupów gier, będę ogromnie wdzięczna jeśli poświecicie 5-15 minut swojego czasu na wypełnienie prostej ankiety. Każda odpowiedź będzie dla mnie bardzo cenna.

W razie pytań dotyczących ankiety lub samej pracy magisterskiej - zapraszam do dyskusji.

http://goo.gl/forms/CIlVrhVigwfQiSYO2
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 936
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 31 times
Been thanked: 116 times

Re: Praca magisterska - ankieta - sprzedaż gier planszowych

Post autor: Koshiash »

Z szybkich uwag:
- "Jakiego typu gra została zakupiona?", "Gdzie została zakupiona gra?", "W jakim okresie został dokonany zakup?" - to powinien być wybór wielokorotny. Trudno na tym formu znaleźć osoby, które w trakcie ostatnich 12 miesięcy zakupiły tylko jeden tytuł ;-).
- "Jestem pasjonatem gier planszowych, mam ich bardzo dużo w swojej kolekcji.", "Gram często w gry planszowe, ale nie posiadam ich zbyt wiele." - w jednym stwierdzeniu łączysz różne kwestie: częstość grania i posiadanie gier.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2879
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Praca magisterska - ankieta - sprzedaż gier planszowych

Post autor: romeck »

Tak jest. Co od razu mówi o tym, że ankieta nie została odpowiednio przemyślana.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
katjaraposa
Posty: 7
Rejestracja: 22 lip 2016, 22:15

Re: Praca magisterska - ankieta - sprzedaż gier planszowych

Post autor: katjaraposa »

Dzięki bardzo za uwagi. Poniżej wyjaśniam:
Koshiash pisze:Z szybkich uwag:
- "Jakiego typu gra została zakupiona?", "Gdzie została zakupiona gra?", "W jakim okresie został dokonany zakup?" - to powinien być wybór wielokorotny. Trudno na tym formu znaleźć osoby, które w trakcie ostatnich 12 miesięcy zakupiły tylko jeden tytuł ;-).
Dlatego zachęcam do wielokrotnego wypełnienia ankiety, osobno do każdego tytułu.
Koshiash pisze:- "Jestem pasjonatem gier planszowych, mam ich bardzo dużo w swojej kolekcji.", "Gram często w gry planszowe, ale nie posiadam ich zbyt wiele." - w jednym stwierdzeniu łączysz różne kwestie: częstość grania i posiadanie gier.
Przyznaję, ciężko było znaleźć właściwy "podział". Uznałam, że dla ankiety dotyczącej zakupu gry, częstość grania jest rzeczą o niższym priorytecie.
romeck pisze:Tak jest. Co od razu mówi o tym, że ankieta nie została odpowiednio przemyślana.
Czy coś jeszcze zwróciło Twoją uwagę?
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4458
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1413 times
Been thanked: 1089 times

Re: Praca magisterska - ankieta - sprzedaż gier planszowych

Post autor: garg »

katjaraposa pisze:Dzięki bardzo za uwagi. Poniżej wyjaśniam:
Koshiash pisze:Z szybkich uwag:
- "Jakiego typu gra została zakupiona?", "Gdzie została zakupiona gra?", "W jakim okresie został dokonany zakup?" - to powinien być wybór wielokorotny. Trudno na tym formu znaleźć osoby, które w trakcie ostatnich 12 miesięcy zakupiły tylko jeden tytuł ;-).
Dlatego zachęcam do wielokrotnego wypełnienia ankiety, osobno do każdego tytułu.
:shock: :shock: :shock:

Czyli jeśli się kupiło 30 gier, sugerujesz 30-krotne wypełnienie ankiety? :shock:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
windziarz44
Posty: 827
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 60 times

Re: Praca magisterska - ankieta - sprzedaż gier planszowych

Post autor: windziarz44 »

katjaraposa pisze:Dzięki bardzo za uwagi. Poniżej wyjaśniam:

"Jestem pasjonatem gier planszowych, mam ich bardzo dużo w swojej kolekcji.", "Gram często w gry planszowe, ale nie posiadam ich zbyt wiele." - w jednym stwierdzeniu łączysz różne kwestie: częstość grania i posiadanie gier.

Przyznaję, ciężko było znaleźć właściwy "podział". Uznałam, że dla ankiety dotyczącej zakupu gry, częstość grania jest rzeczą o niższym priorytecie.
naprawdę?

pyt 1 mam do 10 gier
b) mam 11 do 30 gier
c) mam 31 do 50 gier
etc

pyt 2. W gry gram,
a) 1-2 razy w miesiącu
b) 3-5 razy
etc

to ankieta do pracy magisterskiej?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Praca magisterska - ankieta - sprzedaż gier planszowych

Post autor: kwiatosz »

garg pisze:
katjaraposa pisze:Dzięki bardzo za uwagi. Poniżej wyjaśniam:
Koshiash pisze:Z szybkich uwag:
- "Jakiego typu gra została zakupiona?", "Gdzie została zakupiona gra?", "W jakim okresie został dokonany zakup?" - to powinien być wybór wielokorotny. Trudno na tym formu znaleźć osoby, które w trakcie ostatnich 12 miesięcy zakupiły tylko jeden tytuł ;-).
Dlatego zachęcam do wielokrotnego wypełnienia ankiety, osobno do każdego tytułu.
:shock: :shock: :shock:

Czyli jeśli się kupiło 30 gier, sugerujesz 30-krotne wypełnienie ankiety? :shock:
Zwracam uwagę autora wątku i ankiety, że Garg tylko z uprzejmości kilkudziesięciokrotnie niedoszacował liczbę wypełnień dla swojej kolekcji :mrgreen:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
katjaraposa
Posty: 7
Rejestracja: 22 lip 2016, 22:15

Re: Praca magisterska - ankieta - sprzedaż gier planszowych

Post autor: katjaraposa »

Kochani, w opisie ankiety (to co sie pojawia po kliknięciu w link) jest takie oto zdanie:
"spróbuj przypomnieć sobie każdą (max 5) z tych sytuacji. " :D
windziarz44 pisze:
naprawdę?

pyt 1 mam do 10 gier
b) mam 11 do 30 gier
c) mam 31 do 50 gier
etc

pyt 2. W gry gram,
a) 1-2 razy w miesiącu
b) 3-5 razy
etc

to ankieta do pracy magisterskiej?
Tak, to jest ankieta do pracy magisterskiej, ale z zakresu marketingu, więc potrzebne byly uogolnienia, by nie przekladac pozniej liczbowych ilości gier/liczby rozgrywek w miesiącu na tym samoświadomosc konsumenta.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2879
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Praca magisterska - ankieta - sprzedaż gier planszowych

Post autor: romeck »

katjaraposa pisze: Tak, to jest ankieta do pracy magisterskiej, ale z zakresu marketingu, więc potrzebne byly uogolnienia, by nie przekladac pozniej liczbowych ilości gier/liczby rozgrywek w miesiącu na tym samoświadomosc konsumenta.
No to skoro potrzebna była właśnie taka ankieta, która w opinii odbiorców jest źle przygotowana / uciążliwa / nierealna do rzetelnego wypełnienia, to powodzenia w opracowywaniu jej "miarodajnych" wyników.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
katjaraposa
Posty: 7
Rejestracja: 22 lip 2016, 22:15

Re: Praca magisterska - ankieta - sprzedaż gier planszowych

Post autor: katjaraposa »

romeck pisze:
katjaraposa pisze: No to skoro potrzebna była właśnie taka ankieta, która w opinii odbiorców jest źle przygotowana / uciążliwa / nierealna do rzetelnego wypełnienia, to powodzenia w opracowywaniu jej "miarodajnych" wyników.
W swoich postach, kilka osób powiedziało o swoich wątpliwościach, które starałam się możliwie najlepiej wyjaśnić. Ankieta w tej właśnie formie została zaakceptowana przez mojego promotora, który ma dużą wiedzę i wiele praktyki w temacie badań marketingowych i chociaż sama nie mam aż tak dużego doświadczenia i miałam problem ze sformułowaniem niektórych pytań, ufam jego ocenie. Jestem wdzięczna za zwrócenie mi uwagi o konkretne punkty - rynek gier planszowych faktycznie rządzi się swoimi prawami, jednak czy mógłbyś, zamiast być niemiłym, wymienić które z punktów właśnie Tobie nie odpowiadają? Chętnie nauczę się czegoś nowego i porównam oceny.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 936
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 31 times
Been thanked: 116 times

Re: Praca magisterska - ankieta - sprzedaż gier planszowych

Post autor: Koshiash »

katjaraposa pisze:Ankieta w tej właśnie formie została zaakceptowana przez mojego promotora, który ma dużą wiedzę i wiele praktyki w temacie badań marketingowych i chociaż sama nie mam aż tak dużego doświadczenia i miałam problem ze sformułowaniem niektórych pytań, ufam jego ocenie.
Z promotorami różnie bywa. Czasem to teoretycy, którzy nie mieli nigdy do czynienia z praktyką. Czasem doświadczeni badacze, którzy przymykają oko na błędy, czy to z lenistwa, czy z litości. W każdym razie potrafią zaakceptować bardzo dziwne pomysł, co znam z autopsji :mrgreen:.
katjaraposa pisze:Tak, to jest ankieta do pracy magisterskiej, ale z zakresu marketingu, więc potrzebne byly uogolnienia, by nie przekladac pozniej liczbowych ilości gier/liczby rozgrywek w miesiącu na tym samoświadomosc konsumenta.
Kiepska argumentacja. Uogólnienia wymagają prawidłowego zebrania danych. Trash in, trash out.
katjaraposa pisze:Kochani, w opisie ankiety (to co sie pojawia po kliknięciu w link) jest takie oto zdanie...
Wydaje mi się, że dodałaś je w trakcie. Nie ma to jednak znaczenia, bo respondenci nie czytają długich instrukcji. W żadnym badaniu :twisted:.

Oczywiście możesz też zignorować krytyczne uwagi. Wszak to tylko praca magisterska, w dodatku z marketingu. :wink:
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: Praca magisterska - ankieta - sprzedaż gier planszowych

Post autor: MichalStajszczak »

katjaraposa pisze:Ankieta w tej właśnie formie została zaakceptowana przez mojego promotora, który ma dużą wiedzę i wiele praktyki w temacie badań marketingowych
Ale niekoniecznie musi znać specyfikę rynku gier planszowych.
Koshiash pisze:Uogólnienia wymagają prawidłowego zebrania danych. Trash in, trash out.
No i co z tego, że "trash out". Przecież celem pracy nie jest rzetelne zbadanie "nawyków klientów" czy czegoś w tym stylu, tylko wykazanie przez magistrantkę, że umie opracowywać wyniki i z tych wyników wyciągać wnioski. I nic poza tym.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 936
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 31 times
Been thanked: 116 times

Re: Praca magisterska - ankieta - sprzedaż gier planszowych

Post autor: Koshiash »

MichalStajszczak pisze:Ale niekoniecznie musi znać specyfikę rynku gier planszowych.
O ile jest to specyfika rynku gier planszowych. Gdyby ankieta dotyczyła książek, zastrzeżenia byłyby nie mniej zasadne.
MichalStajszczak pisze:No i co z tego, że "trash out". Przecież celem pracy nie jest rzetelne zbadanie "nawyków klientów" czy czegoś w tym stylu, tylko wykazanie przez magistrantkę, że umie opracowywać wyniki i z tych wyników wyciągać wnioski. I nic poza tym.
Zebrane dane determinują możliwość opracowania wyników i wyciągnięcia z nich wniosków. Więc jednak trash out.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2879
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Praca magisterska - ankieta - sprzedaż gier planszowych

Post autor: romeck »

Koshiash pisze:Zebrane dane determinują możliwość opracowania wyników i wyciągnięcia z nich wniosków. Więc jednak trash out.
Zgadza się, tyle że byle jakie wyniki też da się opracować. Tylko czy o to tu chodzi? Mnie się naiwnie zawsze zdawało, że student pod okiem promotora powinien dążyć do wykonania swojej pracy jak najlepiej.
katjaraposa pisze:Jestem wdzięczna za zwrócenie mi uwagi o konkretne punkty - rynek gier planszowych faktycznie rządzi się swoimi prawami, jednak czy mógłbyś, zamiast być niemiłym, wymienić które z punktów właśnie Tobie nie odpowiadają?
Szczerze powiedziawszy - nie chce mi się. Naprawdę. Do bylejakości nie chce mi się odnosić konstruktywnie - taki mam charakter. Ale odwrócę kota ogonem: czy poszłaś do promotora i powiedziałaś mu, że target Twojej ankiety ma do niej zastrzeżenia i że opracowanie jej w takiej formie nie będzie miarodajne?
MichalStajszczak pisze:Przecież celem pracy nie jest rzetelne zbadanie "nawyków klientów" czy czegoś w tym stylu, tylko wykazanie przez magistrantkę, że umie opracowywać wyniki i z tych wyników wyciągać wnioski. I nic poza tym.
NIE. Celem pracy jest wykazanie przez magistrantkę umiejętności POPRZEZ m.in. możliwie jak najbardziej rzetelne zebranie wyników. Rozumowanie, które przedstawiłeś jest szkodliwe u samych podstaw. Kiedyś już o tym tutaj dyskutowaliśmy.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
windziarz44
Posty: 827
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 60 times

Re: Praca magisterska - ankieta - sprzedaż gier planszowych

Post autor: windziarz44 »

katjaraposa pisze:
romeck pisze:
katjaraposa pisze: No to skoro potrzebna była właśnie taka ankieta, która w opinii odbiorców jest źle przygotowana / uciążliwa / nierealna do rzetelnego wypełnienia, to powodzenia w opracowywaniu jej "miarodajnych" wyników.
W swoich postach, kilka osób powiedziało o swoich wątpliwościach, które starałam się możliwie najlepiej wyjaśnić. Ankieta w tej właśnie formie została zaakceptowana przez mojego promotora, który ma dużą wiedzę i wiele praktyki w temacie badań marketingowych i chociaż sama nie mam aż tak dużego doświadczenia i miałam problem ze sformułowaniem niektórych pytań, ufam jego ocenie. Jestem wdzięczna za zwrócenie mi uwagi o konkretne punkty - rynek gier planszowych faktycznie rządzi się swoimi prawami, jednak czy mógłbyś, zamiast być niemiłym, wymienić które z punktów właśnie Tobie nie odpowiadają? Chętnie nauczę się czegoś nowego i porównam oceny.

Zakładasz, że osoby które się tu wypowiadają takiej wiedzy nie posiadają. A znając kilka osób, ich profesje czy wykształcenie jestem przekonany, że mogą posiadać wiedzę czy doświadczenie przewyższające Twojego promotora.
Podałem Ci przykład pytań metodologicznie poprawnych, rozłącznych, odnoszących się do kwestii których nie umiałaś połączyć.
Piszesz, że
katjaraposa pisze: Tak, to jest ankieta do pracy magisterskiej, ale z zakresu marketingu, więc potrzebne byly uogolnienia, by nie przekladac pozniej liczbowych ilości gier/liczby rozgrywek w miesiącu na tym samoświadomosc konsumenta.
Czyli zakładasz, że praca magisterska z marketingu może być napisana na podstawie błędnie skonstruowanej ankiety, bo badasz samoświadomość? W takim razie może dokona poprawnej definicji operacyjnej tego pojęcia a później twórz narzędzie badawcze.
MichalStajszczak pisze:No i co z tego, że "trash out". Przecież celem pracy nie jest rzetelne zbadanie "nawyków klientów" czy czegoś w tym stylu, tylko wykazanie przez magistrantkę, że umie opracowywać wyniki i z tych wyników wyciągać wnioski. I nic poza tym.
To tak nie działa. Ale to można sobie wygooglować co jest celem pisania pracy magisterskiej.
katjaraposa
Posty: 7
Rejestracja: 22 lip 2016, 22:15

Re: Praca magisterska - ankieta - sprzedaż gier planszowych

Post autor: katjaraposa »

Koshiash pisze:Z promotorami różnie bywa. Czasem to teoretycy, którzy nie mieli nigdy do czynienia z praktyką. Czasem doświadczeni badacze, którzy przymykają oko na błędy, czy to z lenistwa, czy z litości. W każdym razie potrafią zaakceptować bardzo dziwne pomysł, co znam z autopsji :mrgreen:.
Masz jak najbardziej rację :) jak pisałam, mój jest praktywkiem badąń marketingowych, ale faktycznie o rynku gier planszowych nie ma zbyt głębokiej wiedzy.
Koshiash pisze:
katjaraposa pisze:Tak, to jest ankieta do pracy magisterskiej, ale z zakresu marketingu, więc potrzebne byly uogolnienia, by nie przekladac pozniej liczbowych ilości gier/liczby rozgrywek w miesiącu na tym samoświadomosc konsumenta.
Kiepska argumentacja. Uogólnienia wymagają prawidłowego zebrania danych. Trash in, trash out.
Może źle to wyjaśniłam. Pytanie było właściciwe skierowane pod kątem celu badania, którym nie jest sprawdzenie kto jak często gra i ile posiada gier, ale jak mysli o sobie. Moga byc osoby które posiadają 5 gier i uważają się wielkich wyjadaczy i takich co maja 30 i mówią, że to skromna kolekcja.
Koshiash pisze:
katjaraposa pisze:Kochani, w opisie ankiety (to co sie pojawia po kliknięciu w link) jest takie oto zdanie...
Wydaje mi się, że dodałaś je w trakcie.
Bez przesady.
katjaraposa
Posty: 7
Rejestracja: 22 lip 2016, 22:15

Re: Praca magisterska - ankieta - sprzedaż gier planszowych

Post autor: katjaraposa »

romeck pisze:
katjaraposa pisze:Jestem wdzięczna za zwrócenie mi uwagi o konkretne punkty - rynek gier planszowych faktycznie rządzi się swoimi prawami, jednak czy mógłbyś, zamiast być niemiłym, wymienić które z punktów właśnie Tobie nie odpowiadają?
Szczerze powiedziawszy - nie chce mi się.
Szczerze powiedziawszy - to po co się wypowiadasz?
romeck pisze: czy poszłaś do promotora i powiedziałaś mu, że target Twojej ankiety ma do niej zastrzeżenia i że opracowanie jej w takiej formie nie będzie miarodajne?
Nie. Żadna z powyższych uwag nie skłoniła mnie do zmiany decyzji na temat mojej ankiety po zebraniu ponad 200 odpowiedzi. Staram się wyjaśniać wszystkie wasze wątpliwości i tłumaczyć swoje wybory, chociaż nie muszę. Liczę że z tej dyskusji zdobędę więcej wiedzy niż tylko uwagi w stylu: jest źle weź to zmień.
katjaraposa
Posty: 7
Rejestracja: 22 lip 2016, 22:15

Re: Praca magisterska - ankieta - sprzedaż gier planszowych

Post autor: katjaraposa »

windziarz44 pisze:
W swoich postach, kilka osób powiedziało o swoich wątpliwościach, które starałam się możliwie najlepiej wyjaśnić. Ankieta w tej właśnie formie została zaakceptowana przez mojego promotora, który ma dużą wiedzę i wiele praktyki w temacie badań marketingowych i chociaż sama nie mam aż tak dużego doświadczenia i miałam problem ze sformułowaniem niektórych pytań, ufam jego ocenie. Jestem wdzięczna za zwrócenie mi uwagi o konkretne punkty - rynek gier planszowych faktycznie rządzi się swoimi prawami, jednak czy mógłbyś, zamiast być niemiłym, wymienić które z punktów właśnie Tobie nie odpowiadają? Chętnie nauczę się czegoś nowego i porównam oceny.


Zakładasz, że osoby które się tu wypowiadają takiej wiedzy nie posiadają. A znając kilka osób, ich profesje czy wykształcenie jestem przekonany, że mogą posiadać wiedzę czy doświadczenie przewyższające Twojego promotora.
Podałem Ci przykład pytań metodologicznie poprawnych, rozłącznych, odnoszących się do kwestii których nie umiałaś połączyć.
Piszesz, że
katjaraposa pisze: Tak, to jest ankieta do pracy magisterskiej, ale z zakresu marketingu, więc potrzebne byly uogolnienia, by nie przekladac pozniej liczbowych ilości gier/liczby rozgrywek w miesiącu na tym samoświadomosc konsumenta.
Czyli zakładasz, że praca magisterska z marketingu może być napisana na podstawie błędnie skonstruowanej ankiety, bo badasz samoświadomość? W takim razie może dokona poprawnej definicji operacyjnej tego pojęcia a później twórz narzędzie badawcze.

Obie Twoje uwagi wyjaśniłam w dwóch postach powyżej. Zerknij proszę, liczę, że wyczerpują temat.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2879
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Praca magisterska - ankieta - sprzedaż gier planszowych

Post autor: romeck »

katjaraposa pisze:
romeck pisze:
katjaraposa pisze:Jestem wdzięczna za zwrócenie mi uwagi o konkretne punkty - rynek gier planszowych faktycznie rządzi się swoimi prawami, jednak czy mógłbyś, zamiast być niemiłym, wymienić które z punktów właśnie Tobie nie odpowiadają?
Szczerze powiedziawszy - nie chce mi się.
Szczerze powiedziawszy - to po co się wypowiadasz?
Bo mam ochotę. Wolno mi.
katjaraposa pisze:
romeck pisze: czy poszłaś do promotora i powiedziałaś mu, że target Twojej ankiety ma do niej zastrzeżenia i że opracowanie jej w takiej formie nie będzie miarodajne?
Nie. Żadna z powyższych uwag nie skłoniła mnie do zmiany decyzji na temat mojej ankiety po zebraniu ponad 200 odpowiedzi. Staram się wyjaśniać wszystkie wasze wątpliwości i tłumaczyć swoje wybory, chociaż nie muszę. Liczę że z tej dyskusji zdobędę więcej wiedzy niż tylko uwagi w stylu: jest źle weź to zmień.
Powodzenia zatem.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
ODPOWIEDZ