planszówki.polter.pl

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Ysabell
Posty: 39
Rejestracja: 10 lis 2007, 10:07
Lokalizacja: Łódź

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Ysabell »

Uczestnictwo w targach SPIEL w Essen powinno być dla każdego fana gier planszowych (i nie tylko) tym, czym dla pobożnego muzułmanina pielgrzymka do Mekki – trzeba to zrobić chociaż raz w życiu.

Zapraszamy serdecznie do lektury czwartkowej relacji z targów SPIEL'08. Autorem tekstu jest Szymon 'neishin' Szweda.
Ys.
Awatar użytkownika
Ysabell
Posty: 39
Rejestracja: 10 lis 2007, 10:07
Lokalizacja: Łódź

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Ysabell »

Jeżeli, drogi czytelniku, zgłębiłeś naszą relację z Essen z dnia wczorajszego, pamiętasz może, że na dziś mieliśmy zaplanowane zapoznanie się z kilkoma pozycjami, w tym Conanem, kosmiczną Ad Astrą od Faiduttiego, Slashem czy Czang-Czengiem. Oczywiście nie zagraliśmy w ani jedną z nich... co nie znaczy, że nie mamy o czym pisać!"

Zapraszamy do lektury relacji z drugiego dnia targów w Essen. Tym razem swoimi spostrzeżeniami podzieliła się z nami Katarzyna 'Bagheera' Bodziony.
Ys.
Awatar użytkownika
Ysabell
Posty: 39
Rejestracja: 10 lis 2007, 10:07
Lokalizacja: Łódź

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Ysabell »

Wstaliśmy dziś wyjątkowo wcześnie, planując dojazd na targi chwilę przed otwarciem, aby wyminąć dziki gon tworzący się pomiędzy kasami a wejściami. Zamierzaliśmy szybciutko wpaść na upatrzone pozycje i zająć stoliki. Nic bardziej mylnego – już na peronie metra utknęliśmy w zwartej ludzkiej masie – składającej się z młodych gotyckich lolitek, mrocznych mnichów w strojach udekorowanych czaszkami, Szkotów, Gotów i wszelkich innych barbarzyńców – upstrzonej okazyjnie piratami oraz rodzicami z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Zapraszamy do lektury, ostatniej już w tym roku, relacji na gorąco z targów SPIEL w Essen. Autorem tekstu jest Szymon 'neishin' Szweda.
Ys.
Awatar użytkownika
Ysabell
Posty: 39
Rejestracja: 10 lis 2007, 10:07
Lokalizacja: Łódź

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Ysabell »

"Gra idealnie nadaje się jako niezobowiązujący, relaksujący przerywnik pomiędzy innymi, wymagającymi większego zaangażowania grami, narzędzie do zabicia czasu w oczekiwaniu na mecz lub pretekst do spotkania w przyjacielskim gronie, kiedy bardziej niż na grze zależy nam na samej idei spotkania."

Zapraszamy do lektury recenzji gry Mozaika. Autorem tekstu jest Jakub 'Urko' Skurzyński.
Ys.
Ezechiel
Posty: 253
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:20
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Ezechiel »

Minął rok od momentu, gdy objąłem stanowisko szefa polterowych planszówek...

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem roku pracy w dziale gier planszowych serwisu Poltergeist.
Amalgamaty kulturalne z mojej półki Muzyka, książki, planzówki

Moja kolekcja.
Awatar użytkownika
Ysabell
Posty: 39
Rejestracja: 10 lis 2007, 10:07
Lokalizacja: Łódź

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Ysabell »

Jako że na trzeźwo nie sposób (przynajmniej zdaniem autorów gry) funkcjonować w polskiej polityce, na początku swojej kolejki gracz musi nieco się otępić (co kosztuje go żeton znieczulenia), a następnie może wykonać ruch do któregoś z dostępnych pomieszczeń...

Zapraszamy do lektury recenzji luksusowej edycji gry Inwigilacja. Autorem tekstu jest Adam Waśkiewicz.
Ys.
Ezechiel
Posty: 253
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:20
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Ezechiel »

"Nie jestem uzależniony od Race for the Galaxy. Mam to pod pełną kontrolą. W każdej chwili mogę z tym skończyć. Jest wiele innych gier planszowych, które lubię. Grywam w RftG bo to po prostu dobra gra…"

Zapraszamy do lektury pierwszych wrażeń związanych z dodatkiem The Gathering Storm przeznaczonym do gry Race for The Galaxy.

Autorem tekstu jest Marcin 'Ezechiel' Zaród.
Amalgamaty kulturalne z mojej półki Muzyka, książki, planzówki

Moja kolekcja.
Ezechiel
Posty: 253
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:20
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Ezechiel »

Hotel okazał się całkiem przyjemny i nie różnił się specjalnie od innych hoteli tej samej klasy. Po przyjeździe na miejsce i wielu godzinach jazdy, nadeszła pora na spokojny i zdrowy sen. Rano postanowiliśmy przypuścić atak na targi najwcześniej jak to możliwe, czyli o godzinie 10:00.

Zapraszamy do lektury relacji z tegorocznych targów Spiel w Essen. Autorką tekstu jest Zuzanna 'suzysparrow' Jaskółka.
Amalgamaty kulturalne z mojej półki Muzyka, książki, planzówki

Moja kolekcja.
Ezechiel
Posty: 253
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:20
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Ezechiel »

Sama rozgrywka daje bardzo dużo radości. Każdemu rzutowi i mobilizacji do zapamiętywania symboli towarzyszy dreszczyk emocji. Z jednej strony, już chcemy zamknąć księgę, żeby skrócić czas, w którym inni gracze będą zapamiętywać zaklęcie, z drugiej – cały czas pozostaje niepewność, czy wszystko dobrze pamiętamy.

Zapraszamy do lektury recenzji gry planszowej Zlot czarownic. Autorką tekstu jest Zuzanna 'suzysparrow' Jaskółka.
Amalgamaty kulturalne z mojej półki Muzyka, książki, planzówki

Moja kolekcja.
Ezechiel
Posty: 253
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:20
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Ezechiel »

Jak to się dzieje, że erpegowcy przerzucają się na planszówki? Co różni planszówki i erpegi? Czy obie formy aktywności mogą się zazębiać lub wzajemnie uzupełniać?

Działy serwisu Poltergeist, RPG ogólny oraz planszówkowy, prezentują felieton Poszukiwacze straconego czasu, którego autorem jest Marcin 'Ezechiel' Zaród. Zapraszamy do lektury!
Amalgamaty kulturalne z mojej półki Muzyka, książki, planzówki

Moja kolekcja.
Ezechiel
Posty: 253
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:20
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Ezechiel »

Pamiętacie Neuroshimę Hex? Zdecydowanie hit. Witchcraft to kolejna gra, w której tworzeniu brał udział Michał Oracz. Trudno o lepszą rekomendację. Z drugiej strony – na pierwszy rzut oka reguły nie różnią się znacznie. Czy warto więc zainteresować się tą pozycją, czy lepiej omijać z daleka?

Zapraszamy do lektury pierwszych wrażeń z rozgrywki w Witchcrafta. Dodatkowo zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć związanych z grą.

Autorem tekstu i zdjęć jest Sławomir 'Zuhar' Wrzesień.
Amalgamaty kulturalne z mojej półki Muzyka, książki, planzówki

Moja kolekcja.
Awatar użytkownika
Ysabell
Posty: 39
Rejestracja: 10 lis 2007, 10:07
Lokalizacja: Łódź

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Ysabell »

"Rice Wars to gra, która, w moim odczuciu, idealnie spełnia założenia niezbyt skomplikowanej, ale bardzo sycącej i zajmującej gry strategicznej. Nie jestem zadeklarowanym fanem tego typu gier, ale w Wojny Ryżowe grałem z autentyczną satysfakcją."

Zapraszamy do lektury recenzji gry Rice Wars. Autorem tekstu jest Jakub 'Urko' Skurzyński.
Ys.
Awatar użytkownika
Ysabell
Posty: 39
Rejestracja: 10 lis 2007, 10:07
Lokalizacja: Łódź

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Ysabell »

"Met de rikken, en de klikken en de loto
Singesange joto. Mie verkoopt de kandelaar
Sing sangejo"


W ten, jakże enigmatyczny, sposób do gry w planszówkę Before the Wind zachęca nas Marcin 'Ezechiel' Zaród.
Ys.
Ezechiel
Posty: 253
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:20
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Ezechiel »

Cześć! Jeżeli rozważacie zakup planszówki w ramach prezentu gwiazdkowego, a nie macie jeszcze konkretnych pomysłów – rzućcie okiem na propozycje przygotowane dla Was przez redaktorów serwisu planszowki.polter.pl. Dla Waszej wygody, podzieliliśmy polecanki na gry strategiczno ekonomiczne, imprezowe, logiczne, familijne i dziecięce.

Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami świątecznych prezentów planszówkowych, przygotowanymi dla Was przez redakcję działu gier planszowych.
Amalgamaty kulturalne z mojej półki Muzyka, książki, planzówki

Moja kolekcja.
Ezechiel
Posty: 253
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:20
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Ezechiel »

Ponieważ zielone i paskudne sprzedaje się dobrze (vide Shrek), nic więc dziwnego, że Cthulhu doczekał się kolejnej "egranizacji" – Cthulhu Rising. Tym razem zamiast rozbudowanej gry przygodowej otrzymujemy krótką grę logiczną.

Zapraszamy do lektury recenzji gry planszowej Cthulhu Rising. Autorem tekstu jest Marcin 'Ezechiel' Zaród.
Amalgamaty kulturalne z mojej półki Muzyka, książki, planzówki

Moja kolekcja.
Ezechiel
Posty: 253
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:20
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Ezechiel »

To właśnie jest rzecz, którą trzeba podkreślić na wstępie – [t]Wikinger[/t] jest sztandarowym przykładem gry ekonomicznej, gdzie interakcja między graczami ograniczona jest do minimum, zaś mechanika nie została mocno powiązana z tematyką.

Zapraszamy do lektury recenzji gry Wikinger. Autorką tekstu jest Katarzyna 'Bagheera' Bodziony.
Amalgamaty kulturalne z mojej półki Muzyka, książki, planzówki

Moja kolekcja.
Ezechiel
Posty: 253
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:20
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Ezechiel »

Mało która gra robi taką karierę, zanim jeszcze gracze się z nią zapoznają… Sława Ghost Stories to jednak nie opowieści o duchach. Gra istnieje i jest absolutnie warta całego tego poruszenia jakie wywołała. Bez cienia wątpliwości – dorasta do swojej 'legendy'.

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją gry Ghost Stories. Wraz z tekstem publikujemy galerię zdjęć związanych z grą. Autorką tekstu i fotografii jest Zuzanna 'suzysparrow' Jaskółka.
Amalgamaty kulturalne z mojej półki Muzyka, książki, planzówki

Moja kolekcja.
Ezechiel
Posty: 253
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:20
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Ezechiel »

Gdy siadam do rozgrywki w grę logiczną, tematyka ma drugorzędne znaczenie. Z drugiej strony, po przegrzaniu "reaktora" w moim mózgu zaczynają pojawiać się dość abstrakcyjne skojarzenia.

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją gry Hoop!, do której dołączona jest galeria zdjęć związanych z grą. Autorem zdjęć i tekstu jest Marcin "Ezechiel" Zaród.
Amalgamaty kulturalne z mojej półki Muzyka, książki, planzówki

Moja kolekcja.
Ezechiel
Posty: 253
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:20
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Ezechiel »

Właśnie do dedeków (choć w mniejszym stopniu także i innych gier fabularnych z gatunku fantasy) nawiązuje, wydana w roku 2001 nakładem firmy Steve Jackson Games, gra Munchkin, która niedawno ukazała się w polskiej wersji językowej dzięki Kuźni Gier.

Zapraszamy do lektury recenzji gry Munchkin. Autorem tekstu jest Adam Waśkiewicz.
Amalgamaty kulturalne z mojej półki Muzyka, książki, planzówki

Moja kolekcja.
Awatar użytkownika
Arhtu
Posty: 518
Rejestracja: 06 paź 2004, 18:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Arhtu »

Nikt nie czyta tego serwisu, że informujesz o każdej nowej recenzji? :roll: :twisted:
-
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Nataniel »

Polter jest serwisem glownie fantastycznym i sporo osob z tego forum nie odwiedza go na tyle regularnie - stad dla mnie np. informowanie o recenzjach jest duzym plusem. Nie rozumiem wiec problemu?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Arhtu
Posty: 518
Rejestracja: 06 paź 2004, 18:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Arhtu »

Pytałem z czystej złośliwości. ;)

Ogólnie to taka praktyka w przypadku tak dużego serwisu wydaje mi się dość zabawna, ale ok, rozumiem w czym rzecz.
-
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Nataniel »

Polter odwiedza duzo osob, ale niekoniecznie musza sie one pokrywac z osobami odwiedzajacymi to forum :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Ezechiel
Posty: 253
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:20
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Ezechiel »

Muszę przyznać, że Phoenicia nie wywołała u mnie rumieńców ani nadmiernej ekscytacji. Jej autor, Tom Lehmann, ma na koncie znakomity Race for the Galaxy i całkiem sympatyczne Um Krone Und Kragen. Z drugiej strony, ani oprawa graficzna Phoenicji, ani jej tematyka nie budziły we mnie specjalnej ekscytacji.

Zapraszamy do lektury recenzji gry Phoenicia. Do tekstu dołączamy galerię zdjęć związanych z grą.
Amalgamaty kulturalne z mojej półki Muzyka, książki, planzówki

Moja kolekcja.
Ezechiel
Posty: 253
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:20
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Ezechiel »

Muszę przyznać, że Phoenicia nie wywołała u mnie rumieńców ani nadmiernej ekscytacji. Jej autor, Tom Lehmann, ma na koncie znakomity Race for the Galaxy i całkiem sympatyczne Um Krone Und Kragen. Z drugiej strony, ani oprawa graficzna Phoenicji, ani jej tematyka nie budziły we mnie specjalnej ekscytacji.

Zapraszamy do lektury recenzji gry Phoenicia. Do tekstu dołączamy galerię zdjęć związanych z grą.

Odpowiedź: 7800 odsłon tego tematu świadczy o pewnym zainteresowaniu. Jakieś 10% całości naszych odwiedzin pochodzi z tego forum. Dzięki temu tematowi osoby poszukujące informacji na temat konkretnych gier trafią na ich recenzje i galerie, zaś miłośnicy planszówek nie muszą nas trzymać na RSSie - wszyscy zyskują. M.in. z tego powodu proszę o nieśmiecenie tutaj ;-).

Pozdrawiam
Marcin
Amalgamaty kulturalne z mojej półki Muzyka, książki, planzówki

Moja kolekcja.
ODPOWIEDZ