planszówki.polter.pl

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
BeeRee
Posty: 12
Rejestracja: 03 cze 2013, 14:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: BeeRee »

Śródziemie w grach karcianych
Zapraszamy fascynującej podróży do świata karcianek, których akcja toczy się w Śródziemiu.
Balint Wojciech 'balint' Lengyel

Mlecznym okiem #2: Planszówka planszówce nierówna
W kolejnym odcinku Mlecznym Okiem poruszamy temat klasyfikacji gier planszowych.
Rafał 'PowerMilk' Kociniewski

Wenecja w grach planszowych
Co się okazuje, jeżeli bliżej spojrzymy na gry z Wenecją w tle? Zazwyczaj niestety, zwłaszcza w eurograch miasto kanałów jest tylko dodatkiem. Większość tytułów mogłaby się toczyć w zupełnie innym miejscu. Dodatkowo mechanika zazwyczaj jest bliźniaczo podobna.
Artur 'GoldenDragon' Jaskólski

Innowacje: Tak powstawały wielkie cywilizacje
Patrząc na to, co osiągnęła przez te wszystkie lata ludzkość, zdumiewa mnie fakt, jak pomysłowi musieli być nasi przodkowie, którzy w czasach prehistorycznych tworzyli proste narzędzia, by ułatwić sobie pracę. Obecnie rozwinęliśmy się do tego stopnia, że badamy kosmos. Grając w Innowacje można poczuć jak to jest być wodzem wielkiej cywilizacji i rozwijać ważne dla świata odkrycia i wynalazki.
Rafał 'PowerMilk' Kociniewski

Pentago: Wirujące kółko i krzyżyk
Grę Kółko i krzyżyk znają chyba wszyscy. Rozgrywana na polu o wymiarach 3x3, gdzie celem gracza jest zapełnić trzy obszary swoimi symbolami w linii poziomej, pionowej lub skośnej. Charakterystyczne dla rozgrywki jest, że prawie zawsze kończy się remisem. Rozwinięcie pomysłu stanowi Gomoku, znane u nas jako Kółko i krzyżyk na nieograniczonym polu. Podstawowa wersja, gdzie gramy białymi i czarnymi kamieniami, ma na celu połączenia nieprzerwanym łańcuchem pięciu naszych kamieni na planszy o rozmiarze 15x15 czyli klasycznym gobanie – planszy do rozgrywki w Go. Niestety, istnieje strategia wygrywająca dla pierwszego gracza, dlatego oficjalne turnieje tej japońskiej gry odbywają się na nieco zmienionych zasadach. To właśnie Gomoku zainspirowała Tomasa Flodena do stworzenia Pentago.
Artur 'GoldenDragon' Jaskólski

Zapraszamy do lektury i komentowania naszych recenzji i artykułów.

Obrazek
Awatar użytkownika
BeeRee
Posty: 12
Rejestracja: 03 cze 2013, 14:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: BeeRee »

Chaos w Starym Świecie
Na początku był chaos, potem było już tylko gorzej…

"Krainy Warhammera opanowały cztery niszczycielskie potęgi – bogowie chaosu. Sieją oni spustoszenie, walczą między sobą, zabijają sobie nawzajem demony, wyznawców, ale także przypadkowe osoby. Jednakże Stary Świat się nie poddaje. Szlachta stawia opór a bohaterowie zabijają demony."

Stary Świat pustoszył Paweł 'BeeRee' Spryszyński. Zapraszamy do lektury i komentowania recenzji gry Chaos w Starym Świecie.


Zombiaki: Wydanie Jubileuszowe
Drugiej stypy nie będzie?

"Zombiaki: Wydanie Jubileuszowe, jak sama nazwa wskazuje, wydane zostały na dziesięciolecie pierwszej edycji gry, w którą zdarzyło mi się raz czy dwa zagrać na jakimś konwencie. Tak samo było z grą Zombiaki II: Atak na Moskwę, którą również poznałem w przelocie. Tytuły te zainteresowały mnie, gdyż były po prostu zabawne. Teraz, gdy dostałem propozycję zrecenzowania wydania jubileuszowego, nie odmówiłem."

Paweł 'BeeRee' Spryszyński walczył z Zombiakami. Zapraszamy do lektury i komentowania jego recenzji.


Santiago de Cuba
Prawie jak Hawana

"W Santiago de Cuba wcielamy się w kupca, który krąży po mieście samochodem i odwiedza lokalnych mieszkańców, gromadząc tym sposobem określone dobra. Co jakiś czas do portu przypływają statki zorientowane na różnorodny asortyment. Wygra ten, kto najlepiej wyczuje rynek i załaduje na pokład najwięcej najbardziej opłacalnych towarów."

Po Santiago de Cuba jeździł Mateusz 'TheProdigy' Gołaszewski. Zapraszamy do lektury i komentowania recenzji.

Obrazek
Awatar użytkownika
BeeRee
Posty: 12
Rejestracja: 03 cze 2013, 14:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: BeeRee »

Gra karciane opowiadające o budowie cywilizacji
Poprowadź swój lud ku chwale

Rafał 'PowerMilk' Kociniewski przygotował dla wszystkich miłośników gier 4X i nie tylko przegląd karcianek o budowaniu cywilizacji.

Zapraszamy do lektury i komentowania artykułu.


Familijne na wakacje
Wakacje już za pasem. Z tej okazji Balint 'balint' Lengyel przygotował przegląd idealnych gier dla naszych milusińskich w sam raz na ten upalny okres.

Zapraszamy do lektury i komentowania artykułu.


Wyprawa śmiałków
Wyprawa z Mirmiłowa do zamku Zbójcerzy

"Pierwowzór niniejszego tytułu to gra River Dragons, w której bohaterami są przyjemni, acz bliżej nam nie znani Azjaci próbujący przedostać się na drugą stronę jeziora. Jednakże polski wydawca postanowił przenieść mechanikę gry na nasze polskie warunki i wybrał do tego świat kultowego polskiego komiksu jakim jest Kajko i Kokosz."

Na drugą stronę rzeki wyprawę przeprowadził Balint 'balint' Lengyel. Zapraszamy do lektury i komentowania recenzji gry Wyprawa śmiałków.

Obrazek
Awatar użytkownika
BeeRee
Posty: 12
Rejestracja: 03 cze 2013, 14:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: BeeRee »

Goa
Znów kolonizacja? Znów euro?

"Goa to kolejna gra ekonomiczna, w której za zadanie mamy organizować wyprawy i kolonizować nowe ziemie. Zdawałoby się więc, że jest to pozycja, która fabułę obchodzi szerokim łukiem i równie dobrze mogłaby opowiadać chociażby o życiu płodowym chrząszczy. Tu jednak klimat kolonizacji i wypraw pasuje jak ulał."

Paweł 'BeeRee' Spryszyński wyruszył na kolonizację. Zapraszamy do lektury i komentowania recenzji.


Tak, Mroczny Władco
Nie chcesz, by On na ciebie spojrzał

"Cechą goblinów jest ciągłe psucie każdego zadania. Po powrocie bandy tych niezdar muszą zdać raport z ich porażki. Każdy wtedy będzie unikał spojrzenia Rigor Mortisa, starając się wyjaśnić dlaczego zaliczyli fiasko. Taką sytuację uświadczymy w grze Tak, Mroczny Władco!"

Bój z Rigor Mortisem stoczył Rafał 'PowerMilk' Kociniewski. Zapraszamy do lektury i komentowania recenzji.


Architekton
Widok z perspektywy Akropolu

"W starożytnej Grecji wyrastały miasta budowane w różnych stylach architektonicznych. Stały się one nie tylko natchnieniem dla późniejszych architektów, ale także dla twórców gier planszowych. Jedną z nich jest przeznaczona dla dwóch osób gra kafelkowa Architekton, w której gracze starają się ukształtować najpiękniejszą okolicę starożytnej Grecji".

Balint 'balint' Lengyel podziwiał wyczyny greckich architektów. Zapraszamy do lektury i komentowania recenzji.


Munchkin Apokalipsa
Totalna katastrofa

"Potencjalne ostatnie dni na Ziemi stały się motywem wielu filmów i książek, zaś planszówki również nie pozostają w tyle. Podejrzewam jednak, że bardzo niekonwencjonalny rodzaj końca świata można spotkać w grze Munchkin Apokalipsa."

Rafał 'PowerMilk' Kociniewski przeżył niecodzienną apokalipsę z Munchkinem i zdaje z niej raport. Zapraszamy do lektury i komentowania recenzji.


Neuroshima Hex! Sharrash
Wybuchowe szczury

"Wydawać by się mogło, że po tak bardzo eksperymentalnym dodatku, jakim był The Dancer, w Sharrash powieje nudą. Otóż nic bardziej mylnego. "Szczury" bowiem są bardzo innowacyjne i świetnie odświeżają starą i poczciwą Neuroshimę HEX!".

W mieście szczurów przebywał Paweł 'BeeRee' Spryszyński. Zapraszamy do lektury i komentowania recenzji.

Obrazek
Awatar użytkownika
BeeRee
Posty: 12
Rejestracja: 03 cze 2013, 14:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: BeeRee »

PORTALkon
"Młodzieżowym Domie Kultury została zorganizowana letnia edycja tego konwentu. Los chciał, że w tym czasie przebywałem niedaleko Gliwic, więc czym prędzej tam przybyłem i w ten oto sposób powstała ta relacja. "

Rafał 'PowerMilk' Kociniewski odwiedził Gliwice sporządzając tę relację. Zapraszamy do jej lektury i komentowania.


Terra Mystica
Rywalizacja o tereny i nie tylko

"Elfy, Olbrzymy, Kultyści, Trytoni… Zobaczyć te rasy w grze ekonomicznej to jednak nowość. Takim właśnie wyjątkiem jest Terra Mystica, w której możemy stawiać budowle i rozwijać terytoria. Wymienione na początku rasy nie wyczerpują listy społeczności występujących w grze – liczba ras wynosi aż 14".

Do mistycznych krain zajrzała Grażyna 'Fionaxxx' Zarzycka. Zapraszamy do lektury i komentowania recenzji.


Władca Areny
Gra tylko dla prawdziwych mężczyzn?

"Spodobała mi się mroczna oprawa graficzna tego tytułu, przypominająca pewne podobieństwa do mechaniki gier RPG. Zaintrygowało mnie użycie "koralików" (pierwszy raz widziałam takie komponenty w grze planszowej). Fakt, że autor tej pozycji, Sebastian Grabski, jest Polakiem, zwiększył moją ciekawość. Po pewnym czasie pudełko z rysunkiem wojowników walczących na arenie trafiło do moich rąk".

Grażyna 'Fionaxxx' Zarzycka stanęła na arenie. Co z tego wynikło można się dowiedzieć czytając recenzją "Władców Areny". Zapraszamy również do komentowania.


Mlecznym okiem #3: Muzyka podczas gier
Ciekawy dodatek czy zbędny hałas?

Zapraszamy do lektury i komentowania recenzji kolejnej części cyklu feletionów pt. "Mlecznym okiem", który tworzy Rafał 'PowerMilk' Kociniewski.


Nox
Kościotrupie gierki

"Życie kościotrupa musi być nudne. Zwłaszcza wtedy, kiedy jest się ożywionymi kośćmi, jednym z trzech mieszkańców wielkiego, starego i upiornego zamczyska. Wówczas nie pozostaje nam nic innego jak stroić współlokatorom żarty i psikusy, chociaż oni też nie pozostają nam dłużni. Tak prezentuje się fabuła gry Nox."

Rafał 'PowerMilk' Kociniewski spotkał się z kościotrupami. Co z tego wynikło opisał w recenzji. Zapraszamy do lektury i komentowania jej.


Patrycjusz
Pod słońcem Italii

"Często rozwiązania mechaniczne są dla mnie ważniejsze, aniżeli otoczka fabularna, mimo że takie tytuły mogą wydawać się nieco "suche" miłośnikom rozbudowanych fabularnie tytułów. Patrycjusz jest właśnie grą prostą, szybką, o nie budzących wątpliwości zasadach, z jakimś tam motywem w tle, choć w tym przypadku temat jest idealnie wkomponowany w mechanikę oraz wygląd".

Balint 'balint' Lengyel odwiedził Italię. Zapraszamy do lektury i komentowania recenzji.

Obrazek
Awatar użytkownika
BeeRee
Posty: 12
Rejestracja: 03 cze 2013, 14:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: BeeRee »

Tik tak bum junior
Bombowa przygoda dla milusińskich

"Dla takich dzieci zwykła gra planszowa może być dość szybko nużąca. Co innego, jeżeli wydawca uzupełni swoją pozycję o jakieś gadżety, które uwielbiają zarówno mali, jak i duzi. Tik tak bum junior to kolejna odsłona gry z tykającą bombą, posiadająca prostsze zasady, które mają zachęcić do zabawy młodszych milusińskich".

Artur 'GoldenDragon' Jaskólski sprawdzał co wyjdzie z połączenia bomby i dzieci. Zapraszamy do lektury i komentowania recenzji.


Ticket to Ride: USA
Stoi na stacji lokomotywa, ciężka ogromna i pot z niej spływa

"Klasyczny i nieśmiertelny wiersz Juliana Tuwima przypomina mi się za każdym razem, gdy zdejmuję z półki grę Ticket to Ride: USA. Gdyby zamiast pociągów w pudełku znajdowałyby się dyliżanse, to pewnie nuciłbym temat muzyczny z Bonanzy, bardziej odpowiadający klimatom "zza Wielkiej Wody", ale i tak uważam że Lokomotywa to utwór świetnie pasujący do opisywanego przeze mnie tytułu".

Balint 'balint' Lengyel wybrał się pociągiem przez Amerykę w Ticket to Ride: USA. Zapraszamy do lektury i komentowania recenzji.


Pelican Bay
Drewniane pelikany podbijają kafelki

"Pomysłowość wydawców co do nazywania swoich przedsiębiorstw nie przestaje mnie zadziwiać. Udało mi się nawiązać kontakt z niemiecką firmą o wdzięcznej nazwie Drei Hasen in der Abendsonne co po naszemu znaczyć będzie mniej więcej tyle co: Trzy zające przy wieczornym słońcu. Rzeczywiście, logo firmy to trzy uszate zwierzaki, które obserwują zachód słońca. Zapraszam do recenzji tegorocznej nowości o wykładaniu kafelków z pelikanami w roli głównej."

Artur 'GoldenDragon' Jaskólski odwiedził Zatokę Pelikanów i zdał raport w postaci recenzji. Zapraszamy do jej lektury i komentowania.


Sonne Und Mond
Słońce, księżyc i podstępne zaćmienia

"Niesamowicie awanturniczy pasjans – tak wydawnictwo Drei Hasen in der Abendsonne reklamuje swoją grę Sonne und Mond. Czy gra przeznaczona nawet dla 4 osób, która polega na wykładaniu sekwencji kart, może być emocjonująca?".

Odpowiedź na to pytanie jest w recenzji, którą sporządził Artur 'GoldenDragon' Jaskólski. Zapraszamy do lektury i komentowania tekstu.


Memo Match
Wesołe ptaszyska

"Kolejna gra typu memo? Czy one mogą się czymś od siebie różnić? Pewnie nie, ale sięgnąłem po najnowszy tytuł ze stajni wydawnictwa Piatnik czyli Memo Match".

A może jednak się różnią? Artur 'GoldenDragon' Jaskólski pewno zawarł to w swojej recenzji. Zapraszamy do lektury i komentowania jej.


Letnisko
Czas na wypoczynek

"Nadeszło lato, a wraz z nim urlopy i wyjazdy. Może by się wybrać do jakiegoś domku letniskowego? Tylko gdzie? Najnowsza gra Karola Madaja (twórcy kultowej Kolejki) zaprasza do Otwocka. Wybierzmy się więc w podróż po latach 30. ubiegłego wieku, którą oferuje Letnisko".

Do Letniska wybrał się Rafał 'PowerMilk' Kociniewski. Zapraszamy do lektury i komentowania recenzji.

Obrazek
Awatar użytkownika
BeeRee
Posty: 12
Rejestracja: 03 cze 2013, 14:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: BeeRee »

Avalon: Rycerze króla Artura
Mordred zamiast Molocha?

"Avalon... Mityczna kraina, w której według legendy przechowywany jest Święty Graal, a także najnowsza gra Dona Eskridge'a, która w Polsce ukazała się dzięki wydawnictwu Portal Games. Gra jest rozbudowaną wersją Agentów Molocha. Czy aż tak bardzo różnią się te gry, że trzeba było wydawać kolejny tytuł? A może serwowany jest tutaj odgrzewany kotlet?"

Do Avalonu przeniósł się Rafał 'PowerMilk' Kociniewski


Władca pierścieni: Gra karciana, część 2
Dwa lata Władcy Pierścieni LCG – próba podsumowania, część II

"Przez szum drzew Mrocznej Puszczy, przez ciemność u podnóży Gór Mglistych nasze drużyny przedarły się ku krainom gdzie mrok boi się wyciągnąć swe ohydne łapska. Po nich pojawiły się nowe wyzwania: Samotna Góra i Gondor, państwo Spadkobierców Numenoru, perła wśród państw założonych przez ludzi".

Balint 'balint' Lengyel zaprasza do lektury drugiej części podsumowania gry karcianej Władca pierścieni.


Mare Balticum
Czy opłaca się łowić śledzie?

"Mare Balticum to szybka i ekonomiczna gra Filipa Miłuńskiego. Na tyle szybka, że nie można jej nazwać strategiczną. Długo zastanawiałem się nad wstępem do tej recenzji, na tyle długo, że postanowiłem przepisać to co napisał sam autor, ponieważ nie zrobiłbym tego lepiej".

Po Morzu Bałtyckim żeglował Paweł 'BeeRee' Spryszyński.


Eruption
Lawa nasza, krzywda wasza

"Pompeje zniknęły pod popiołem i lawą. A jak to właściwie się stało? Gra Eruption od amerykańskiego wydawnictwa Stratus Games pozwoli nam wcielić się z jednej strony w destrukcyjne siły wulkanu, a z drugiej w obrońców małej wioski. Ciekawe? Po szczegóły zapraszam do recenzji"

Artur 'GoldenDragon' Jaskólski zmierzył się z niszczycielską siłą wulkanu.


Rise of the Zombies!
Przeżyć… ale za jaką cenę?

"Od pewnego czasu motyw zombie jest modny w branży rozrywkowej. Żywe trupy pojawiają się w filmach (np. Jestem legendą), w serialach (np. The Walking Dead), grach komputerowych (np. State of Decay). Rynek planszówek również nie przeszedł obojętnie do tematyki zombie. Od lat w sprzedaży są Zombies!, Zombiaki, The Last Night on the Earth, a także inne pozycje o tej tematyce i nadal tytuły z umarlakami w głównej roli interesują graczy. Duże poruszenie w świecie planszówkowym wywołała pozycja Zombicie z roku 2012, natomiast w roku obecnym (2013) również możemy cieszyć się następną grą z żywymi trupami w tytule – Rise of the Zombies!. Ta właśnie pozycja będzie przedmiotem niniejszej recenzji. Sprawdźmy, czym postraszą nas zombie w tej odsłonie".

Grażyna 'Fionaxxx' Zarzycka przeżyła atak zombie i zdała relację


Wsiąść do pociągu: Europa
Wagoniki i dworce

"Muszę przyznać, że niegdyś nie byłem miłośnikiem serii Wsiąść do pociągu (Ticket to Ride). Jako zagorzały fan gier przygodowych z daleka trzymałem się od wszelkich tytułów ekonomicznych i kolejowych. Kiedyś udało się jednak zagrać i okazuje się, że „książki nie powinno się oceniać po okładce.” A co urzekło? – odpowiedzi szukajcie w recenzji!"

W podróż pociągami po Europie zabierze was Artur 'GoldenDragon' Jaskólski


Obrazek
Awatar użytkownika
BeeRee
Posty: 12
Rejestracja: 03 cze 2013, 14:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: BeeRee »

Neuroshima Hex!: The Doomsday Machine
Trzydzieści pięć żetonów precyzyjnego ostrzału

The Doomsday Machine tak naprawdę nie ma fabularnego opisu stworzonego przez wydawnictwo Portal Games. Możemy jednak odnaleźć inne źródła, opowiadające o stworzeniu przez Rosjan Maszyny Dnia Zagłady i zakopaniu jej w lodach arktyki. W przypadku zrównania z ziemią tego mocarstwa, miała się ona uruchomić i zniszczyć świat.

Paweł 'BeeRee' Spryszyński zaprasza za tarczę.


CO2
Na ratunek planecie Ziemia

"Na zeszłorocznych targach w Essen pojawiła się gra, która nie bała się poruszać trudny społecznie temat. W serwisie BoardGameGeek rozpętała się prawdziwa wojna między przeciwnikami mieszania ideologii proekologicznej do planszówek, a pragnącymi udowodnić, że efekt cieplarniany to żaden mit. Przeciwnicy dawali ocenę 1/10, a entuzjaści 10/10. Mowa oczywiście o grze CO₂, jednej z najciekawszych premier Spiel ’12".

Artur 'GoldenDragon' Jaskólski ratował ziemię przed nadmiarem dwutlenku węgla.


DiceAFARI
Na polowaniu z aparatem

Staram się nie oceniać gry po wyglądzie czy opisie, ale po przeprowadzonej rozgrywce. Czasem się jednak to nie udaje i tak było z DiceAFARI. Muszę przyznać, że mam słabość do kości w grach planszowych, zwłaszcza do tych ładnie wykonanych i z nietypowymi „nadrukami”. Do tego ładnie narysowane zwierzęta to kolejny element wykonania, któremu trudno mi się oprzeć. A w grze Stratus Game są oba…

Na Safari fotki strzelał Artur 'GoldenDragon' Jaskólski.


Gold Nuggets
Gorączka złota

"Złoto to zawsze chodliwy temat. O tym traktuje także najnowsza planszówka. Gold Nuggets to szybka, kościana gra autorstwa Reinera Knizii, w której gracze starają się zebrać jak najwięcej bryłek złota. Zobaczmy, czy i tym razem udało się znanemu projektantowi zrobić małą i zarazem dobrą grę. Nastał czas gorączki złota!"

Mateusz 'TheProdigy' Gołaszewski wybrał się po złoto, a co z tego wyszło?


Le Havre
A co tam na morzu, bosmanie?

"Le Havre to jeden z największych portów morskich, ale także gra Uwe Rosenberga. Wcielamy się w niej w rolę zarządcy przystani. A to nie jest takie proste. Trzeba zdobyć statek, zakupić potrzebne towary, wybudować budynek, a może coś sprzedać miastu?".

Rafał 'PowerMilk' Kociniewski gospodarował w Le Havre portem i opisał co z tego wynikło.


Obrazek
Awatar użytkownika
BeeRee
Posty: 12
Rejestracja: 03 cze 2013, 14:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: BeeRee »

Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec
Jak pomieścić te wszystkie krowy?

"Z reguły każdy lubi małe drewniane zwierzątka, a jak jest ich spore stadko to tylko lepiej. W Małej Agricoli jest ich mnóstwo. Usłyszałem kiedyś taką anegdotkę na temat powstania tej gry. Brzmiała ona mniej więcej tak: Przychodzi szef do Rosenberga i mówi: "Weź Uwe zobacz ile zostało niewykorzystanych elementów po Agricoli, może wymyśl dla nich jakąś grę?". I zrobił Uwe Małą Agricolę dla dwóch graczy. Prawdę mówiąc tak mnie to rozbawiło, że postanowiłem nabyć tę grę".

Po swoim gospodarstwie oprowadził nas Paweł 'BeeRee' Spryszyński.


WarCard: Afganistan
Trudy wojny

"Kuźnia Gier potrafi robić dobre karcianki, jak choćby Veto!. Ich najnowsza pozycja to również gra karciana, jednak o całkowicie innej, i dość kontrowersyjnej, tematyce. Zobaczmy czy WarCard: Afganistan to pozycja wokół której stało się głośno tylko z powodu tematu, czy też dlatego, że jest po prostu dobrą grą".

Z Afganistanu wrócił Mateusz 'TheProdigy' Gołaszewski.


Serce Smoka
Serce Smoka pożądanym skarbem jest...

"Serce smoka jest grą, za którą już na pierwszy rzut oka stoi kilka atutów: ślicznie wydanie, projektant z niemałym i budzącym szacunek dorobkiem, utalentowany rysownik odpowiedzialny za szatę graficzną oraz solidny wydawca. W zasadzie pełna recepta na sukces do analizy, której zapraszam"

Balint 'balint' Lengyel wydarł serce smoka.


Carcassonne: Księżniczka i smok oraz Święto
To już nie jest gra familijna

"Carcassonne to gra planszowa, którą z czystym sumieniem polecam każdemu, kto poza Chińczykiem i Monopoly nie znał gier bez prądu. Dlatego, że jest ładna, kolorowa, ma meeple oraz banalne zasady. Jest tak familijna i ma tak mało negatywnej interakcji, że podoba się praktycznie każdemu. Dodatek Księżniczka i smok wiele zmienia. Jak bardzo?".

Paweł 'BeeRee' Spryszyński sprawdzał czy świętowanie ze smokiem zagraża miastu Carcassonne.


Pan Tu Nie Stał!
Następca Kolejki?

Po sukcesie Kolejki można było spodziewać się gry o podobnej tematyce. O ustawianiu się po najróżniejsze towary do sklepu traktuje Pan Tu Nie Stał! Reinera Knizii. Pierwotnie gra o budowaniu Wielkiego Muru Chińskiego została przeniesiona do czasów PRL-u z zachowaną mechaniką z oryginału.

Po kiełbasę parówkową stał Mateusz 'TheProdigy' Gołaszewski.


Obrazek
Awatar użytkownika
BeeRee
Posty: 12
Rejestracja: 03 cze 2013, 14:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: BeeRee »

Planszówki na Narodowym
Narodowy sport Polaków


"W niedzielę 29 września odbył się festiwal gier planszowych w Warszawie. W związku z ulokowaniem imprezy pod dachem – i to nie byle jakim – nazwano go Planszówkami na Narodowym. Już sam ten fakt sprawił, że sięgnąłem po kalendarza, grubą krechą podkreśliłem datę i skoro świt byłem gotów, aby udać się na festiwal. Obserwowałem wydarzenie uważnie, wszędzie zajrzałem i w ten oto sposób zebrałem spostrzeżenia, którymi chciałbym się podzielić".

Balint 'balint' Lengyel grał na stadionie narodowym.


Hobbit Gra Karciana
Mroczna ścieżka wiodąca donikąd


"Świat wykreowany przez mistrza Tolkiena stał się pożywką dla niezliczonych już chyba gier planszowych, karcianych i komputerowych. Jedną z nich jest tytułowy Hobbit, którego premiera miała miejsce w 2012 roku i która ukazała się nakładem chyba wszystkich liczących się w branży wydawnictw. W polską edycję możemy zagrać dzięki staraniom wydawnictwa Egmont."

W podróż wraz Bilbo Bagginsem wybrał się Balint 'balint' Lengyel.


Campanile
Włoskie dzwonnice...

"Campanile to dynamiczna gra karciana łącząca mechanizmy zagrywania kart z ręki oraz licytacji. W trakcie rozgrywki gracze dążą jednocześnie do wybudowania jak najwyższych dzwonnic oraz wygrania zakładów. Kto dopnie swojej wizji architektonicznej lub przewidzi, która z budowli będzie tą najwyższą, ten wygrywa. Budowniczowie proszeni na plac budowy, dzwony wzywają!"

Balint 'balint' Lengyel nadzorował prace zespołu budowniczych dzwonnic.


Jungle Speed Safari
Polowanie na Safari

"Rodzina Jungle Speed powiększyła się o nowego członka. Co prawda jest on mniejszy i posiada mniejsze totemy, ale za to jest ich pięć. W związku z tym zmienia nam się mechanika gry, dlatego można traktować ją jako nową pozycję, a nie odgrzewany kotlet. Czy jest lepsza od swojego poprzednika?"

Na safari z niesamowitą prędkością szamał Paweł 'BeeRee' Spryszyński


Gamedec
Detektywi wirtualnych światów

Gamedec Verse to świat wykreowany w twórczości Marcina Przybyłka (pseudonim Martin Ann). W wspomnianym uniwersum świat rzeczywisty, zwany Realium, "przegrywa" z grami wirtualnymi (sensorycznymi). Gry te to kompletne światy, w których znajdziemy emocje z pola walki (Crying Guns), miłość (Paradise Beach), można też handlować (Dream Space), czy ścigać się (Speed Demons). Dla amatorów mocnych wrażeń stworzono nawet perwersyjny świat Twisted and Pervented oraz nielegalne Happy Hunting Grounds. Światy wirtualne mają jedną słabość – są podatne na ataki hakerów. Na szczęście, istnieją ludzie, którzy specjalizują się w rozwiązaniu takich problemów. Te osoby to gamedecy.

Jednym z nich został Artur 'GoldenDragon' Jaskólski


Obrazek
Awatar użytkownika
Fleschu
Posty: 157
Rejestracja: 20 maja 2012, 19:44
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Fleschu »

Prezentacja gry Gringo
Relacja z Muzeum Etnograficznego w Warszawie


"7 października 2013 w warszawskim Muzeum Etnograficznym odbyła się promocja gry Gringo. Wybór miejsca nie jest przypadkowy, bowiem gra opowiada o podróży do różnych zakątków świata".

Rafał 'PowerMilk' Kociniewski odwiedził Muzeum Etnograficzne zdając relację z prezentacji gry.

Neuroshima Hex! Duel
Podwójne zniszczenie


"Neuroshima Hex! Duel to drugi dodatek do Neuroshimy Hex!, który został wydany w formie pudełkowej. Jest to samodzielne rozszerzenie. Specjalna plansza zmienia zasady rozgrywki. Dodatkowo dołączono dwie nowe armie: Vegas i Smart. Nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić do lektury tej recenzji."

Między Vegas a Smart wcisnął się Rafał 'PowerMilk' Kociniewski tworząc relację z bitwy.

List Miłosny
Kto jest listonoszem?


"List Miłosny ma księżniczce Annette umilić chwile po aresztowaniu jej matki, jednakże jego dostarczenie nie jest aż takie łatwe jakby się wydawało. Księżniczka jest bardzo nieśmiała i listy wręczone bezpośrednio wrzuciłaby do kominka. Jak więc dostarczyć list by nie spłonął?"

Paweł 'BeeRee' Spryszyński brał udział w przemycaniu listów do księżnej Annette w grze List Miłosny.

Osadnicy z Catanu
Zostań najlepszym osadnikiem


"Od kilkunastu lat gra Klausa Teubera cieszy się nieustającą popularnością wśród milionów graczy na całym świecie. Liczba miłośników tej gry rośnie każdego dnia! Do tego czasu gra zdobyła mnóstwo prestiżowych nagród oraz doczekała się wielu, wielu odsłon. Dla każdego planszówkowicza jest to pozycja niemal obowiązkowa. Czy rzeczywiście jest to taka świetna gra? Zapraszam do lektury"

Adam 'Rockas' Sowiński prezentuje swój pierwszy tekst w dziale gier planszowych. Mamy nadzieję, że to nie jego ostatni występ. A jak mu się spodobała gra? To już trzeba zobaczyć w recenzji.

111
Ogłaszam alarm dla miasta Warszawy!


"Druga Wojna Światowa to niewyczerpane źródło inspiracji dla autorów szerokiej gamy gier planszowych – od małych, prostych pozycji, po wielkie i rozbudowane tytuły, których rozegranie niejednokrotnie zajmuje długie godziny. Niektóre z nich koncentrują się na możliwie wiernym odwzorowaniu konkretnych potyczek, bitew i kampanii, inne oddają walkę wywiadów lub działania ruchu oporu".

Adam Waskiewicz wstąpił do Brygady Pościgowej i bronił polskiego nieba.

Mount Everest
Z kamerą wśród pudeł #01


Paweł 'BeeRee' Spryszyński przygotował film pokazujący zawartość gry Mount Everest, najnowszej produkcji Adama Kałuży.

Obrazek
Awatar użytkownika
Fleschu
Posty: 157
Rejestracja: 20 maja 2012, 19:44
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Fleschu »

W dziale planszówek serwisu Poltergeist ukazały się następujące artykuły:

Summoner Wars: Krasnoludy Gildii vs. Jaskiniowe Gobliny
Gdy liczni zieloni spotykają twardych górników

"Colby Dauch, gdy wydawał w 2009 roku Summoner Wars z pewnością nie spodziewał się, aż tak ogromnego sukcesu jaki osiągnął. Interesujący pomysł, mnóstwo ras do wyboru, a do tego ciekawie wykreowany świat zmagań. Świat opanował szał pojedynków między Mistrzami Przywołań, a Cube Factory of Ideas zaprasza rodzimy rynek do zapoznania się z uwielbianym przez graczy ( a także recenzentów) cyklem Summoner Wars."

Z krasnoludami i goblinami walczył Artur 'GoldenDragon' Jaskólski.


Gra Roku według redaktorów Poltergeista
"Ogłoszenie nagrody Gry Roku oraz Zaawansowanej Gry Roku coraz bliżej, bo już 16 listopada na Festiwalu GRAMY w Gdańsku. O te prestiżowe wyróżnienia walczyło 88 gier wydanych w 2012 roku w Polsce. Obecnie do każdej z kategorii nominowano po 6 z nich. Zbliżające się rozstrzygnięcie plebiscytu skłoniło nas do wytypowania własnej gry roku oraz zaawansowanej gry roku".

Najlepsze gry roku 2012 według balinta, BeeRee, PowerMilka i Fleschu.


Goblins Drool, Fairies Rule!
Gobliny, wróżki i rymy
"Są takie gry, są takie tytuły, które potrafią nas zachwycić, choć zdecydowanie nie jesteśmy ich targetem. Tak właśnie było z Goblins Drool, Fairies Rule! pozycją zdecydowanie przeznaczoną dla dzieci, ale za to z przepięknymi ilustracjami. I jak takiej gry nie mieć?"

Pomiędzy wróżki a gobliny wcisnął się Artur 'GoldenDragon' Jaskólski.


Pandemia
Z kamerą wśród pudeł #02

Paweł 'BeeRee' Spryszyński przygotował film pokazujący zawartość gry Pandemia.


Fotorelacja z GRAMY 2013
Zdjęcia z jesiennej edycji Festiwalu GRAMY.


Zapraszamy do czytania, oglądania i komentowania.
Awatar użytkownika
Fleschu
Posty: 157
Rejestracja: 20 maja 2012, 19:44
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Fleschu »

Kolejne teksty na Polterze:

DreadBall: The Futuristic Sports Game
Brutalny sport przyszłości

"O dobrą i emocjonującą planszową grę sportową naprawdę trudno. Okazuje się, że nie tak łatwo przenieść na planszę, to co jest esencją zawodowego współzawodnictwa. Dlatego zwróciłem moją uwagę na nową produkcję ze stajni Mantic Games. Dreadball, będący wariacją na temat futbolu amerykańskiego w dalekiej przyszłości, stanowi interesującą pozycję dla miłośników planszowego sportu."

Artur 'GoldenDragon' Jaskólski uczestniczył w brutalnych sportowych zawodach.


Jesienne GRAMY 2013
Relacja z targów gier planszowych

"W dniach 16 i 17 listopada wraz z narzeczoną i pewnym znajomym blogerem postanowiliśmy udać się do Gdańska na Trójmiejskie Spotkanie z Grami Planszowymi GRAMY 2013"

Relację z festiwalu napisał Paweł 'BeeRee' Spryszyński.


Pandemia
Epidemia ptasiej grypy to pikuś

"Pandemia to gra kooperacyjna osadzona w bardzo bliskiej przyszłości. Co prawda nie ma zbyt mocnego rysu fabularnego, ale nie oznacza to, że w ogóle on nie istnieje. W tym tytule musimy się wcielić w grupę specjalistów, która ma ocalić świat przed tytułową pandemią. Zwalczać będziemy choroby (które nie mają nazw), zaś jedyne co je rozróżnia to kolor, dlatego fabuła jest niekompletna."

Z pandemią walczył Paweł 'BeeRee' Spryszyński.
Awatar użytkownika
Fleschu
Posty: 157
Rejestracja: 20 maja 2012, 19:44
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Fleschu »

Nowe teksty na planszowki.polter.pl:

Granna pod choinkę
"Wydawnictwo Granna jest jednym z najbardziej cenionych wydawnictw na rynku gier planszowych dedykowanych dzieciom. Przekłada się to na zainteresowanie tytułami ze strony klientów. A że sezon prezentowy przed nami, to warto przyjrzeć się kilku sztandarowym pozycjom tego wydawnictwa."

Wśród masy gier Granny Balint 'balint' Lengyel wybrał te, które warto zostawić pod choinką.


Ognisty Podmuch
Ciężka jest praca strażaka

"Chyba każdy chłopiec w młodości marzył o zostaniu strażakiem. Potem zazwyczaj plany się zmieniały i stawało się inaczej. Jeśli nie jesteście strażakami, to jednak Ognisty Podmuch pokaże wam jak ciężka i niebezpieczna jest jego dola".

Mateusz 'TheProdigy' Gołaszewski pisze o pracy strażaka w kooperacyjnej grze planszowej Ognisty Podmuch.


Kto z kim?
"Reinera Knizii chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. To przecież jeden z najpopularniejszych projektantów gier. Zaginione Miasta, Eufrat i Tygrys czy Władca Pierścieni, to tylko kilka z jego wielu popularnych tytułów. Tym razem autor oddaje w nasze ręce grę imprezową, w której będziemy dyskutować o tym jaka postać najlepiej poradzi sobie z przedstawionym zadaniem. Czy po raz kolejny udało mu się stworzyć świetny tytuł? Czy warto zagrać w grę Kto z kim? Przeczytajcie i przekonajcie się sami".

Do wszelakich zadań różne postacie wysyłał Adam 'Rockas' Sowiński.

Zapraszamy do czytania i komentowania.
Awatar użytkownika
Fleschu
Posty: 157
Rejestracja: 20 maja 2012, 19:44
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Fleschu »

Nowości w dziale planszówek:

Wikingowie: Wojownicy Północy
Z kamerą wśród pudeł #03

Zapraszamy do obejrzenia zawartości pudełka z grą Wikingowie: Wojownicy Północy autorstwa Tomasza Kaznochy i Tomasza Kaźmierskiego.

Filmik przygotował Paweł 'BeeRee' Spryszyński.


Jungle Speed vs. Jungle Speed Safari
Planszowe boje - część 13. Kto jest Królem Dżungli?

"Jakiś czas temu opublikowaliśmy recenzję gry Jungle Speed Safari, dając jej całkiem wysoką ocenę (8,5). Przedstawialiśmy aspekty tego tytułu, takie jak na przykład wykonanie, grywalność i tak dalej. Dziś, jako fanowi Jungle Speeda, zrodziło mi się w głowie pytanie: która z nich jest lepsza?"

Odpowiedź na pytanie, które zadał Paweł 'BeeRee' Spryszyński otrzymacie czytając kolejną część Planszowych Bojów.


Alternatywy 4
Nad wszystkim czuwa gospodarz domu

"Spodziewałem się lekkiej, familijnej pozycji, a dostałem stosunkowo złożoną grę z dużą dawką negatywnej interakcji. Co samo w sobie nie jest wadą, stanęło jednak zupełnie w poprzek moim oczekiwaniom."

Przepychankom mieszkańców bloku przy ul. Alternatywy 4 przyglądał się Adam Waśkiewicz.
Awatar użytkownika
Fleschu
Posty: 157
Rejestracja: 20 maja 2012, 19:44
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Fleschu »

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania jest egzemplarz gry Zaginione Wyspy.
Awatar użytkownika
Fleschu
Posty: 157
Rejestracja: 20 maja 2012, 19:44
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Fleschu »

Nowe artykuły:

Powodów kilka według Wilka
Dlaczego nie gramy na planszy?

"Chińczyk, warcaby, Monopoly, czy domino. Bądźmy szczerzy. Wielu ludziom, tylko takie tytuły przychodzą na myśl, gdy wspomni się o grach planszowych. Podobnie jest też w kwestii karcianek. Spora część powie: wojna, kuku, makao, a niektórzy nie znają nawet prostego, wydawać by się mogło, pokera. Dlaczego tak jest? Nie jestem jednym z badaczy rynku i nie prowadzę na ten temat żadnych ankiet, czy innych wywiadów, ale z własnego (niedużego, ale zawsze) doświadczenia, wnoszę, iż powodów jest przynajmniej kilka".

Tomasz 'Wilczek169' Szulc napisał artykuł, w którym podaje powody małego zainteresowania grami planszowymi.


List Miłosny
Królewskie podchody

"Są takie gry, które mimo ogromnej ilości elementów, ciężkiego jak skała pudła i przepięknego wydania okazują się być nudne i nie chcemy do nich często wracać. Są też i takie, które mimo swojej ubogiej zawartości i niezwykle szybkich rozgrywek potrafią wciągnąć nas na długie godziny. Do tej drugiej grupy należy właśnie List Miłosny - gra karciana, która okazała się hitem targów Essen 2012 i szybko stała się międzynarodowym bestsellerem. Na dodatek cała gra zamyka się jedynie w 16 kartach! Gdzie zatem tkwi fenomen tej niewielkiej karcianki?"

W przekazywaniu listu brał udział Adam 'Rockas' Sowiński.


Wikingowie: Wojownicy Północy
Będziemy grabić, gwałcić i mordować

"Gra Wikingowie: Wojownicy Północy wzbudziła wiele kontrowersji jeszcze zanim ukazała się w sklepach. Zaczęło się od plakatu promującego tytuł, który przedstawiał roznegliżowaną walkirię. Jednak bardziej dyskusyjny okazał się temat, bowiem głównym celem graczy, którzy wcielają się w jarlów wikingów, jest porywanie córek thanów. Czym jeszcze może zaskoczyć debiut Tomasza Kaznochy oraz Tomasza Kaźmierskiego?"

O grze Wikingowie: Wojownicy Północy napisał Paweł 'BeeRee' Spryszyński.


Zapraszam do czytania i komentowania tekstów i przypominam o konkursie.
Awatar użytkownika
Fleschu
Posty: 157
Rejestracja: 20 maja 2012, 19:44
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Fleschu »

Nowe teksty na Polterze:

Mount Everest
Kierunek Dach Świata!

"Od autora, który otarł się o zdobycie najbardziej prestiżowego wyróżnienia w swojej dziedzinie, oczekuje się coraz lepszych dokonań. Tak właśnie jest z polskim projektantem gier planszowych – Adamem Kałużą, który był nominowany do nagrody Spiel des Jahres w 2012 roku za K2. Kolejna pozycja czyli Jaskinia nie spotkała się już z takim uznaniem fanów i krytyków. Jednak ciągle mówiło się, że autor pracuje w tajemnicy nad nowym hitem…"

Na Mount Everest wspiął się Artur 'GoldenDragon' Jaskólski.


Wiedźmy
Kapelusz pełen Wiedźm

"Polska premiera Wiedźm poprzedzona była bardzo szeroką – jak na gry planszowe – kampanią marketingową. Na portalach społecznościowych atmosfera była umiejętnie podgrzewana przez coraz to kolejne nowinki oraz relacje z poszczególnych etapów produkcji gry. Efekt, jeśli wierzyć zapewnieniom wydawcy, jest piorunujący: Wiedźmy okrzyknięte zostały najlepiej przedpremierowo sprzedającą się grą w Polsce. A jak wygląda sama rozgrywka i czy warto było z utęsknieniem czekać na Wiedźmy, o tym poniżej."

Balint 'balint' Lengyel przyglądał się życiu młodych wiedźm.


Zaginione Wyspy
Z kamerą wśród pudeł #05

Tym razem otwieramy pudełko z grą rodzinnego wydawnictwa Mader s.c. noszącą tytuł Zaginione Wyspy. Zapraszamy do oglądania i komentowania.

Zaginione Wyspy rozpakowywał Paweł 'BeeRee' Spryszyński.


Zapraszamy do czytania, oglądanie i komentowania.

A do 24 grudnia trwa konkurs, w którym do wygrania właśnie Zaginione Wyspy.
Awatar użytkownika
Fleschu
Posty: 157
Rejestracja: 20 maja 2012, 19:44
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Fleschu »

W ostatnim czasie w dziale planszówek ukazały się następujące artykuły:

Władca Pierścieni LCG - Czarni Jeźdźcy
Na przełaj przez pieczarki

"Czarni jeźdźcy to już kolejny dodatek wydany w formacie "Sagi". I ponownie, zamiast przemierzać nieznane bezdroża Mrocznej Puszczy i równiny Gondoru, autorzy poszli w kierunku konwencji sprawdzonej w Hobbicie, czyli ścisłego odwzorowania historii przedstawionej w dziełach Mistrza. Jednocześnie nie zasypano gruszek w popiele, lecz zaproponowano kilka nowych możliwości. Zapraszam do wędrówki poprzez utracone królestwo Arnoru."

Balint 'balint' Lengyel zabrał nas w podróż szlakiem, którym wędrują również Czarni Jeźdźcy.


Zaginione Wyspy
Czy one naprawdę istnieją?

"Gdy wpłynęliśmy w kanał z otwartego morza, nikt tak naprawdę nie wiedział co się święci. Tylko szyper był dziwnie zadumany, a kiedy jego papuga usiadła mu na ramieniu i upuściła w jego dłoń kryształ, każdy domyślił się prawdy. Odnaleźliśmy Zaginione wyspy. Teraz trzeba się spieszyć. Cyklopi nie śpią i na pewno nie jesteśmy tu sami."

Na poszukiwanie Zaginionych Wysp wyruszył Paweł 'BeeRee' Spryszyński.


Enclave: Zakon Krańca Świata
Z kamerą wśród pudeł #06

Zapraszamy do obejrzenia zawartości pudełka z grą Enclave: Zakon Krańca Świata, stworzonej na podstawie powieści Mai Lidii Kossakowskiej.

Do Enklawy wszedł z kamerą Paweł 'BeeRee' Spryszyński.


Gonzaga
Domowy ogródek wielkości Europy

"Średniowieczna Europa, zamki, możne rody zagarniające kolejne lenna i skupiające władzę w swoich rękach, nie bacząc na granice wyznaczone przez monarchów. Twórcy największych latyfundiów nie tylko zdobędą ponad wiekową sławę, ale i wygrają grę Gonzaga."

Hołd lenny przyjmował Balint 'balint' Lengyel.


iKNOW
Nowoczesny quiz

"Wydawać by się mogło, ze rynek gier typu quiz jest już wystarczająco nasycony. Wydawnictwo Tactic wydało jednak pozycję, która dzięki dodaniu kilku dodatkowych elementów odróżnia się, powiedziałbym nawet, że znacząco, na tle innych podobnych gier."

Swoją wiedzę w iKNOW sprawdzał Mateusz 'TheProdigy' Gołaszewski.
Awatar użytkownika
Fleschu
Posty: 157
Rejestracja: 20 maja 2012, 19:44
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Fleschu »

Awatar użytkownika
Fleschu
Posty: 157
Rejestracja: 20 maja 2012, 19:44
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Fleschu »

Nowe recenzje: Zapraszamy do czytania i komentowania :)
Awatar użytkownika
Fleschu
Posty: 157
Rejestracja: 20 maja 2012, 19:44
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Fleschu »

Awatar użytkownika
Fleschu
Posty: 157
Rejestracja: 20 maja 2012, 19:44
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Fleschu »

Zapraszamy do czytania i komentowania najnowszych artykułów:
Awatar użytkownika
Fleschu
Posty: 157
Rejestracja: 20 maja 2012, 19:44
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Fleschu »

W serwisie pojawiła się recenzja dodatku Wyprawa HMS Beagle do gry Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island.

Zapraszamy również do udziału w konkursie: Ile zimy w grach planszowych?
Awatar użytkownika
Fleschu
Posty: 157
Rejestracja: 20 maja 2012, 19:44
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: planszówki.polter.pl

Post autor: Fleschu »

Najnowsze artykuły:

Recenzje: Odpakowywanie gier: Zachęcam do udziału w konkursie.
ODPOWIEDZ