swiatgierplanszowych.pl - nowa odsłona?

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
noico
Posty: 43
Rejestracja: 09 sty 2016, 17:31
Kontakt:

swiatgierplanszowych.pl - nowa odsłona?

Post autor: noico »

Czy ktos orientuje sie kiedy ma ruszyc ?
tomasch
Posty: 675
Rejestracja: 25 sie 2014, 20:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: swiatgierplanszowych.pl - nowa odsłona?

Post autor: tomasch »

Poniedziałek - środa miała ruszać, więc trzeba jeszcze trochę poczekać:)
Wysłane z Nokii 3310 przy użyciu Internet Explorera
tomasch
Posty: 675
Rejestracja: 25 sie 2014, 20:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: swiatgierplanszowych.pl - nowa odsłona?

Post autor: tomasch »

Tzn do dziś:)
Wysłane z Nokii 3310 przy użyciu Internet Explorera
gaciak
Posty: 189
Rejestracja: 16 sie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin

Re: swiatgierplanszowych.pl - nowa odsłona?

Post autor: gaciak »

Zaczynają się zmiany - klik :)
Awatar użytkownika
Macok
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2011, 22:58
Lokalizacja: NeoGliwice 3
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: swiatgierplanszowych.pl - nowa odsłona?

Post autor: Macok »

Wrzucam co pisalem w temacie Portalowym:

Ranking tez nie dziala, pewnie wystartuje jak cokolwiek bedzie mozna oceniac.
Nie dziala tez przelaczanie pomiedzy widokami w katalogu gier.
lynwith pisze:
Macok pisze:Wyszukiwanie nic nie robi.
To dziwne, bo u mnie działało... Chociaż nie odnalazło konkretnej gry ( z powodu braku w katalogu ) to jednak wyświetliło te zawierające w tytule kluczowe słowa...
Troche potestowalem. Dziala... ale nie zawsze.. Np. po wejsciu na glowna strone nie dziala. Z katalogu gier juz tak. Podobnie akceptowanie cookiesow nie dziala z glownej strony.



Jezeli jest jeszcze czas na zmiany to proponuje dwie rzeczy:
1) Dodajcie prosze mozliwosc zmiany stron na dole oprocz / zamiast u gory.
Teraz po przejrzeniu wszystkich pozycji na stronie trzba scrollowac z powrotem na sama gore i dopiero wtedy zmienic.

2) Fajnie bylo by miec liste numerow stron a nie obowiazek przeszukiwania po jednej.
Spoiler:
Owned
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: swiatgierplanszowych.pl - nowa odsłona?

Post autor: espresso »

Na Windows Phone w ogóle się nie otwiera...
Zapowiada się naprawdę nieźle, ale na stronie z konkretną grą proponowałabym zmniejszyć jakoś czcionki przy liście recenzji i filmów, bo zajmują strasznie dużo miejsca i trudno się je przegląda. Przy przeglądaniu katalogu gier nie działa też widok listy.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: swiatgierplanszowych.pl - nowa odsłona?

Post autor: orzeh »

Czy będzie jakieś api lub oprogramowanie na Androida (czy inne) do rejestracji rozgrywek i ew podglądania w okolicy gdzie się gra?
Awatar użytkownika
DeBOB
Posty: 74
Rejestracja: 30 maja 2012, 10:32
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: swiatgierplanszowych.pl - nowa odsłona?

Post autor: DeBOB »

Dziękuję za wszystkie uwagi dotyczące serwisu. O części z nich wiemy i pracujemy nad poprawkami. Po pracy postaram się "ustosunkować".

Edit:
Zgodnie z obietnicą postaram się odnieść do powyższych uwag odnośnie działania serwisu ŚGP, zacznę jednak od wyjaśnienia dlaczego już wystartowaliśmy, pomimo że serwis jest w wersji beta.

Funkcjonalność dotychczasowego serwisu mieliśmy odtworzoną już przed Portalkonem i byliśmy o krok od "przeprowadzki", ale pewne okoliczności sprawiły, że nam się nie udało. W przedłużającym się oczekiwaniu na premierę nowej odsłony, byliśmy zmuszeni do publikowania aktualności w obydwu wersjach serwisu, co na dłuższą metę było uciążliwe. Zaczęliśmy też tworzyć katalog gier, ale doszliśmy do jedynego słusznego wniosku, że bez Waszej pomocy to zadanie jest z góry skazane na porażkę.

Wsłuchując się w głosy zniecierpliwienia oraz mając świadomość, że stali użytkownicy (będący na bieżąco z czytaniem aktualności) w wyniku tych przenosin nic nie tracą (a nawet zyskują wygodę korzystania z serwisu na platformach mobilnych), podjąłem (samodzielną) decyzję (być może zdaniem wielu z Was błędną) o zamianie.
Macok pisze: Ranking tez nie dziala, pewnie wystartuje jak cokolwiek bedzie mozna oceniac.
Doszedłeś do prawidłowych wniosków - nie działa na razie ocenianie gier i nie ma na jakiej podstawie zbudować rankingu.
Macok pisze: Wyszukiwanie nic nie robi.
Dziękuję, za tą uwagę. Wiedziałem, że wyszukuje tylko w zakresie gier w katalogu i prosiłem projektanta na rozszerzenie jej działania na całość serwisu. Być może takie chimeryczne zachowanie jest skutkiem zmian w tym zakresie. Oczywiście tak tego nie zostawimy.
Macok pisze: Jezeli jest jeszcze czas na zmiany to proponuje dwie rzeczy:
1) Dodajcie prosze mozliwosc zmiany stron na dole oprocz / zamiast u gory.
Teraz po przejrzeniu wszystkich pozycji na stronie trzba scrollowac z powrotem na sama gore i dopiero wtedy zmienic.
2) Fajnie bylo by miec liste numerow stron a nie obowiazek przeszukiwania po jednej.
ad1. Zgłosiłem już potrzebę powtórzenia przełączania również na dole strony.
ad2. Myślałem raczej o "przełączniku alfabetycznym" umożliwiającym skok do gier zaczynających się od wybranej litery alfabetu, pomogłoby na rozwiązanie również poniższej bolączki
MisterC pisze:Katalog nie ma polskiego porządku alfabetycznego. "Ł" jest na końcu.
orzeh pisze: Czy będzie jakieś api lub oprogramowanie na Androida (czy inne) do rejestracji rozgrywek i ew podglądania w okolicy gdzie się gra?
Na tworzenie aplikacji, bazującej na nie działającym jeszcze serwisie jest raczej za wcześnie ;), będziemy się jednak starać aby serwis umożliwiał takie rzeczy bez potrzeby korzystania z dodatkowej apki.
Czytając posty wyobraźcie sobie, że osoba je pisząca uśmiecha się do Was życzliwie, bez podtekstu.
- Merry

The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than to produce it.
- Brandolini's law
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: swiatgierplanszowych.pl - nowa odsłona?

Post autor: vojtas »

Przejrzałem pobieżnie katalog gier. Tak na szybko:

- trzeba koniecznie dodać opcję filtrowania (np. takie, które wyświetla minilistę gier, w tytułach których pojawił się ciąg znaków właśnie wpisywanych przez użytkownika; ów ciąg, powinien uwzględniać każde miejsce w tytule, a nie tylko początek, jak to błędnie projektuje wiele firm);

- brakuje sortowania wg różnych kryteriów;

- brakuje możliwości wyświetlenia listy jako spisu, a nie tylko kolekcji miniaturek;

- nazwy mechanik są po angielsku (a nie powinny być), warto by też skonstruować strony, gdzie można by je wyjaśnić, podać ich odmiany etc. Generalnie postarajcie się, by ten serwis nie był częściowo spolszczonym BGG. 95% rzeczy można spokojnie spolszczyć bez wstydu i wystawiania się na kpiny. :)

- na podstronie danej gry zamiast tworzyć osobne wiersze "Gracze/czas rozgrywki od:" i "Gracze/czas rozgrywki do:" połączcie to tak, by wyświetlało się w tej samej linijce np. "Liczba graczy: 2-4". "Czas rozgrywki: 60-120 minut".

- "Alternatywna nazwa" zmieniłbym na "Inny tytuł", bo prostsze i celniejsze semantycznie (w tym wypadku alternatywny jest kalką angielskiego "alternative" - znaczenie jest ciut inne w polszczyźnie). Dodałbym też osobny wiersz "tytuł oryginalny" (czyli tytuł gry wydanej przez pierwszego wydawcę); "Inny tytuł" można zarezerwować dla zagranicznych przekładów. Swoją drogą ciekawy dylemat: czy w katalogu tytułem głównym ma być zawsze wersja angielska, przekład (jeśli istnieje), a może tytuł oryginału? :D Myślę, że spolszczenie powinno być brane pod uwagę w pierwszej kolejności, ale filtrowanie i wyszukiwarka powinna uwzględniać też inne nazwy.

- "Typ: Podstawka." Myślę, że norma bardziej oficjalna jest lepsza -> "wersja podstawowa". Nie jestem wrogiem "podstawki - sam ją często stosuję.

- Strona WWW - zamiast linka zaczynającego się od "http://" warto by podlinkować jakiś sympatyczny wyraz np. "Oficjalna strona gry", "Oficjalna strona wydania PL" itd. - to też warto by rozgraniczyć, bo na stronach wydawców światowych zazwyczaj jest więcej stuffu do pobrania (choć oczywiście nie aż tyle, ile na BGG. W każdym razie nie zawężajcie tego pola do jednego linka (zawsze można podać odnośniki. do wersji PL i strony światowej, że tak powiem).

- "Linki" pod każdą z gier przydałoby się posegregować wg jakichś kategorii (np. filmy, instrukcje, teksty etc.), bo teraz jest bałagan.

I na litość boską! ZMNIEJSZCIE WIELKOŚĆ FONTU tytułów gier w katalogu. To jakieś szaleństwo, które ogarnia webdesign już od jakiegoś czasu. Wielkość liter jest tak absurdalnie wielka, że tytuł "Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie" zajmuje 3 wiersze. :O Co za nonsens.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: swiatgierplanszowych.pl - nowa odsłona?

Post autor: karawanken »

Na Windows Phone nadal nie działa.
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: swiatgierplanszowych.pl - nowa odsłona?

Post autor: lynwith »

Ja osobiście dodałbym jeszcze jedną rzecz ( nie wiem na ile jest to w ogóle możliwe... ) przy grach karcianych informację o wielkości kart by łatwiej było niektórym dobrać koszulki, a nie dopytywać co rusz, jakie pasują... ( Może jakąś podziałkę na zasadzie : standard european itd... ). Mogłoby to być wyświetlane jako jedna z kategori przy podstawowych informacjach o grze.
Ewentualnie dać graczą posiadającym konkretną grę opcję dodania takiej informacji ( bo zdaję sobie sprawę, jak trudne będzie to do ogarnięcia. )
toblakai
Posty: 1263
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 219 times
Been thanked: 224 times

Re: swiatgierplanszowych.pl - nowa odsłona?

Post autor: toblakai »

Ja zwrócę uwagę na ten ogromny baner wyświetlający się na stronie głównej. Zabiera mnóstwo miejsca, a w połączeniu z menu głównym sprawia, że aby dostać się do faktycznej treści strony muszę przewijać w dół. Usuńcie go lub jak już musi być baner reklamowy to dajcie go jakoś z boku bądź wkomponujcie w tło menu.
Awatar użytkownika
DeBOB
Posty: 74
Rejestracja: 30 maja 2012, 10:32
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: swiatgierplanszowych.pl - nowa odsłona?

Post autor: DeBOB »

karawanken pisze:Na Windows Phone nadal nie działa.
Postaram się dorwać jakiś telefon tym OS-em i sprawdzę.
lynwith pisze:Ja osobiście dodałbym jeszcze jedną rzecz ( nie wiem na ile jest to w ogóle możliwe... ) przy grach karcianych informację o wielkości kart by łatwiej było niektórym dobrać koszulki, a nie dopytywać co rusz, jakie pasują... ( Może jakąś podziałkę na zasadzie : standard european itd... ). Mogłoby to być wyświetlane jako jedna z kategori przy podstawowych informacjach o grze.
Ewentualnie dać graczą posiadającym konkretną grę opcję dodania takiej informacji ( bo zdaję sobie sprawę, jak trudne będzie to do ogarnięcia. )
Przy okazji spisu zawartości pudełka, obok liczby kart można by było podawać ich rozmiar.
toblakai pisze:Ja zwrócę uwagę na ten ogromny baner wyświetlający się na stronie głównej. Zabiera mnóstwo miejsca, a w połączeniu z menu głównym sprawia, że aby dostać się do faktycznej treści strony muszę przewijać w dół. Usuńcie go lub jak już musi być baner reklamowy to dajcie go jakoś z boku bądź wkomponujcie w tło menu.
Nad zbalansowaniem proporcji poszczególnych elementów popracujemy, gdy uruchomione zostaną wszystkie "działy" serwisu (w projekcie graficznym nie sprawiał takiego "przytłaczającego" wrażenia). Natomiast menu wkomponowane jest w tło banera (i przez to może zbyt słabo widoczne), można zatem przejść od razu do interesującej zakładki, np. aktualności. Podstrony banera nie zawierają.
Czytając posty wyobraźcie sobie, że osoba je pisząca uśmiecha się do Was życzliwie, bez podtekstu.
- Merry

The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than to produce it.
- Brandolini's law
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: swiatgierplanszowych.pl - nowa odsłona?

Post autor: vcrproszek »

Moje spostrzeżenia (negatywne):
- Menu główne: pozycja "Moja kolekcja" - czy ten element menu powinnien wyświetlać się gdy jesteśmy niezalogowani? Dodatkowo wchodząc na tą podstronę nic się nie wyświetla w kontencie strony link
- Ktoś już wcześniej zwrócił uwagę, baner waży 291KB, dość sporo. Nie wyświetla się cały http://www.swiatgierplanszowych.pl/uplo ... r/69-1.jpg ( CSS dla klasy header__slider { height: 477px } powoduje, że obrazek z property background-url jest ucięty )
- Jestem tego zdania, że jeśli coś nie działa, to po co to pokazywać użytkownikom ( wyszukiwarka/ranking/zgłoś-błąd )
- Widok pojedynczej gry: linki wyjeżdżają poza kontent http://www.swiatgierplanszowych.pl/index/game/id/50/ (pozycja Strona WWW )

Mniej ważne:
- SEO: URL o strukturze http://www.swiatgierplanszowych.pl/index/game/id/37 słabo się indeksuje, duży był problem dla programistów żeby zrobić "...pl/gry/7-cudow-swiata" ? ;)
- pliki main,js (dodatkowo zawiera instrukcje jquery do obsługi slidera, niepotrzebnie bo go nie ma ;) ) oraz jquery.form.validation_new.js nie są zminimalizowane ;)

Na plus:
- super wygląda katalog gier jak i widok pojedynczej pozycji
- dobre "pingi" z serwera :)

PS wyszukiwarka działa, trzeba odpowiednio "spreparować stronę" :)
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
DeBOB
Posty: 74
Rejestracja: 30 maja 2012, 10:32
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: swiatgierplanszowych.pl - nowa odsłona?

Post autor: DeBOB »

Na chwilę obecną możecie:
- czytać newsy
- przeglądać katalog
- zarejestrować/zalogować się w serwisie
- dodać opinię (chwilowo tylko o grach, które już są w katalogu)

Na stronie głównej wyświetlane są najświeższe aktualności i opinie użytkowników; te ostatnie tylko dla użytkowników zalogowanych (wkrótce to poprawimy).
W następnej kolejności umożliwimy Wam dodawanie gier do katalogu, ich ocenę oraz tworzenie kolekcji).
Stay tuned!
Czytając posty wyobraźcie sobie, że osoba je pisząca uśmiecha się do Was życzliwie, bez podtekstu.
- Merry

The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than to produce it.
- Brandolini's law
Awatar użytkownika
DeBOB
Posty: 74
Rejestracja: 30 maja 2012, 10:32
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: swiatgierplanszowych.pl - nowa odsłona?

Post autor: DeBOB »

karawanken pisze:Na Windows Phone nadal nie działa.
Już powinno działać.
Posiadaczy Windows 10, proszę o informację czy poprawnie działa w przeglądarce Edge.
Czytając posty wyobraźcie sobie, że osoba je pisząca uśmiecha się do Was życzliwie, bez podtekstu.
- Merry

The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than to produce it.
- Brandolini's law
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: swiatgierplanszowych.pl - nowa odsłona?

Post autor: karawanken »

DeBOB pisze:
karawanken pisze:Na Windows Phone nadal nie działa.
Już powinno działać.
Posiadaczy Windows 10, proszę o informację czy poprawnie działa w przeglądarce Edge.


Potwierdzam. Działa na Windows Phone
Awatar użytkownika
DeBOB
Posty: 74
Rejestracja: 30 maja 2012, 10:32
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: swiatgierplanszowych.pl - nowa odsłona?

Post autor: DeBOB »

Możecie już oceniać gry znajdujące się obecnie w katalogu. Następny krok - > dodawanie przez Was gier do katalogu, linkowanie recenzji, filmów, instrukcji.
Czytając posty wyobraźcie sobie, że osoba je pisząca uśmiecha się do Was życzliwie, bez podtekstu.
- Merry

The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than to produce it.
- Brandolini's law
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 605
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: swiatgierplanszowych.pl - nowa odsłona?

Post autor: Bardok »

Fajne przez wzgląd na newsy, jednakże nie rozumiem sensu prowadzenia czegoś w tej formie, skoro mamy BGG...
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
DeBOB
Posty: 74
Rejestracja: 30 maja 2012, 10:32
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: swiatgierplanszowych.pl - nowa odsłona?

Post autor: DeBOB »

Bardok pisze:Fajne przez wzgląd na newsy, jednakże nie rozumiem sensu prowadzenia czegoś w tej formie, skoro mamy BGG...
Zatem już wyjaśniam. Nie mamy (przynajmniej na razie :D ) zamiaru zastępowania Wam, zaawansowanym graczom, serwisu BGG i forum. Celem ŚGP jest wprowadzenie do naszego hobby nowych osób, rozpoczynających dopiero swoją przygodę z planszówkami; często też takich, którzy nie władają biegle językiem angielskim. Chcemy im pokazać jak wspaniałe jest nasze hobby. W realizacji tego zadania możecie nam pomóc, m.in. oceniając gry i dzieląc się swoimi opiniami na ich temat, a w niedalekiej przyszłości również dodając linki do serwisów zewnętrznych, w których znajdą interesujące Waszym zdaniem informacje o danej grze (recenzje, filmy instruktażowe, faq-i, dodatki fanowskie itp.). Dzięki Wam, nasi "młodsi" bracia i siostry, stojąc między regałami Empiku, dokonają świadomego wyboru lepszej gry dla siebie lub dla swoich dzieci, rodziny, znajomych.
Rozumiem, że obserwując serwis w obecnej "przedprodukcujnej" wersji, nie znajdujecie w nim niczego nowego, czego nie dostarczałoby Wam BGG, czy też to forum. Proszę jednak o cierpliwość, jestem bowiem przekonany, że wśród tego wszystkiego co sobie obmyśliliśmy, znajdziecie coś przydatnego także dla Was, "starych" planszówkowych wyjadaczy.
Czytając posty wyobraźcie sobie, że osoba je pisząca uśmiecha się do Was życzliwie, bez podtekstu.
- Merry

The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than to produce it.
- Brandolini's law
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 605
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: swiatgierplanszowych.pl - nowa odsłona?

Post autor: Bardok »

Ma sens :)
+1
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
ODPOWIEDZ