Cywilizacja: Poprzez Wieki - poradanik startegiczny

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Cywilizacja: Poprzez Wieki - poradanik startegiczny

Post autor: splocki »

W innym wątku zaproponowałem stworzenie poradnika do Cywilizacji. Więc tworzę nowy temat.
Zachęcam do dzielenia się swoją wiedzą z innym graczami. Może dzięki temu uda się zachęcić nowych graczy, a Ci którzy już grają dowiedzą się czegoś ciekawego.

Na blogu Win on Board dodałem wpis Cywilizacja: Poprzez Wieki - poradnik dla początkujących. Chętnie dodam do niego kolejne punkty, albo wzbogacę go o porady dla zaawansowanych graczy.
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki - poradanik startegiczny

Post autor: Peter128 »

To od razu wkleję tu swoją wypowiedź z głównego wątku o civ:

Jako początkujący gracz stwierdzam, że takie "przytkanie" jest dosyć łatwe (a to technologii nie ma, a to jedzenia za mało, a to ustrój na czas nie zmieniony...).

Właśnie, nowa edycja, nowe zasady, zwłaszcza militarne, więc myślę, że nikt nie będzie miał za złe rozpoczęcia dyskusji o strategiach. Chętnie bardziej konkretnych niż "dodatkowa Kopalnia jest dobra". Póki co na BGG na forum Strategy nowej edycji jest tylko jeden post Veridiany na temat Kolumba :P Zatem zauważyłem, że są karty absolutnie kluczowe w Erze I - Alchemia, Irygacja, Żelazo, Rycerze/Miecznicy. Najlepiej każdą z nich byłoby mieć.

Czy macie jakieś swoje karty "Must have"? Jakie według Was jest optymalne rozpoczęcie? Ja buduję trzeci Brąz i drugą Filozofię, biorę lidera i go zagrywam (pierwsze 2-3 tury powiedzmy). A u Was? Jakich liderów najbardziej lubicie na start?


I odpowiedź kolegi vinnichi:
Ja też jeszcze raczkuję w cywilizacyjnym wyścigu i zawsze mam problem z brakiem żółtych kosteczek, to mnie najbardziej blokuje, pewnie kwestia złego zarządzania jedzeniem. Jeśli chodzi o początek to staram się za pomocą karty obniżającej koszt budynków publicznych rozwinąć Religię żeby kapała już Kultura a dalej szukam kart dających dodatkowe białe kostki. Nie przekroczyłem jeszcze podwójnej liczby jeśli chodzi o ilośc rozgrywek więc masa kombinowania przede mną :)
ODPOWIEDZ