najbardziej przydatna geeklista na boardgamegeek

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
bb.bartosz
Posty: 217
Rejestracja: 17 cze 2006, 10:31
Lokalizacja: Łódź

najbardziej przydatna geeklista na boardgamegeek

Post autor: bb.bartosz »

pewnie już wszyscy o niej wiedzą- ja odkryłem dopiero dziś, i uważam że stanowi doskonałe narzędzie pomagające w odpowiedzi na pytanie 'w co zagrać' 'co kupić'

http://www.boardgamegeek.com/geeklist/18661

ogólnie każda pozycja listy to ilość graczy (są też reprezentowane -chociaż skromnie- gry dla jednego gracza)

potem po kolei (im wyżej na liście tym lepiej oceniana gra) występują wpisy
'gry tylko dla x graczy'
'najlepsze dla x graczy'
'bardzo dobre dla x graczy'
'dobre dla x graczy'

jeszcze słowo jak to zostało stworzone (nie na podstawie rankingu głównego BGG- on nic nie mówi o przydatności gry dla konkretnej ilości graczy)

tu
http://www.boardgamegeek.com/geeklist/17016
każdy zarejestrowany użytkownik bgg może oddać głos, jak ocenia daną grę DLA DANEJ ILOŚCI GRACZY. można dawać kciuki w dół i w górę- czy gra działa dobrze czy nie.
no i reklamowana przeze mnie lista jest podsumowaniem i zwięzłym ujęciem tych wyników.

moim zdaniem wymarzone narzędzie jeśli szukamy czegoś dla siebie, a mamy stały skład osobowy i chcemy mieć pewność że nabytek będzie się dobrze w tym składzie sprawował.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: najbardziej przydatna geeklista na boardgamegeek

Post autor: dasilwa »

bb.bartosz pisze:pewnie już wszyscy o niej wiedzą- ja odkryłem dopiero dziś....
Wszyscy o niej wiedzą bo już kiedyś ktoś podawał na forum linka do tej geeklisty, ale w sumie fajnie, że napisałeś o niej w odrębnym temacie, nowe osoby na forum na pewno skorzystają.
bb.bartosz
Posty: 217
Rejestracja: 17 cze 2006, 10:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bb.bartosz »

zanim stworzyłem temat zadałem szukanie linka, nic nie znalazło to pomyślałem że się podzielę moim odkryciem:)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Ja wcześniej tę listę jakoś przegapiłem (a o dziwo dobrze mi się wyświetla :) ), więc mnie cieszy jej przypomnienie dosyć mocno:)

Generalnie myślę, że dobrym pomysłem byłoby przyklejenie posta z samym linkiem w dziale Planszowki, jako temat Co wybrać w zależności od liczby graczy, czy cuś w ten deseń.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
ODPOWIEDZ