Recenzja: Spartakus: Krew i Zdrada – nie ufaj nikomu

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Rikonelli
Posty: 90
Rejestracja: 26 sty 2019, 21:27
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 19 times
Been thanked: 15 times

Recenzja: Spartakus: Krew i Zdrada – nie ufaj nikomu

Post autor: Rikonelli »

Hej!

W ramach walki z kwarantannową nudą postanowiłem spełniać coś, co zrodziło się w mojej głowie już dawno - planszówkowy blog!

Riko on Board – luźno o grach planszowych

Myślę, że przyda się powiew świeżości od młodszego pokolenia w tym planszowym świecie.
Cel jest jeden - krótko i bez pierdolamento.

Docelowo jeden post tygodniowo, recenzje, topki, pierwsze wrażenia, co siadło, co nie siadło etc.

Daję mały tease o mnie (fragment pierwszego posta):
Uwielbiam gry z dużą dozą interakcji, w tym oczywiście tej negatywnej 😈.

Zazwyczaj gram w dużym składzie (4+) i nie gram w gry z dziećmi.
Zanim wylecisz z łapami, bo jak to jakiś anon będzie mi tu dzieci obrażał, pozwól, że wyjaśnię:
Odnoszę wrażenie, że lwia część recenzentów musi iść na kompromis - tę pozycję ogram z dziećmi, tę już trzydziestą ósmą otrzymaną w tym tygodniu grę ogram z żoną, a na tę, której nawet jeszcze nie rozpakowałem zaproszę Łukasza.
W takiej sytuacji tytuły dobierane są zupełnie inaczej, a werdykt zdaje się być wystawiany po zaledwie kilku partiach.

U mnie nie znajdziesz tego rodzaju recenzji.

Moją ulubioną formą planszowego grania jest dynamiczne lanie się po mordach przy szklanie piwa, ale chętnie usiądę też do eleganckiego euro przy herbatce.

Pod pierwszym postem chciałbym zachęcić do zabawy i poznania się poprzez podanie swoich TOP 5 w komentarzach do pierwszego posta, na pewno się odniosę :)

Dodatkowo na bieżąco uczę się w zdjęcia.
Progres można zaobserwować na moim Instagramie >O TU<.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2020, 18:14 przez Rikonelli, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Rikonelli
Posty: 90
Rejestracja: 26 sty 2019, 21:27
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 19 times
Been thanked: 15 times

Re: Riko on Board – luźno o grach planszowych

Post autor: Rikonelli »

Na blogu pojawiła się nowa recenzja!
Uff, wyrobiłem się w zapowiadany tydzień, ale już widzę, że będzie ciężko :D

Padło na hit roku 2020 w Polsce, czyli Everdell!

Czy swoją ugruntowaną pozycję zawdzięcza słodkim zwierzątkom i gumowym jagódkom, czy może jednak kryje się w nim również potencjał dla bardziej wprawionych graczy?

Everdell – pracowite zwierzątka w baśniowej krainie. Recenzja.
Awatar użytkownika
Rikonelli
Posty: 90
Rejestracja: 26 sty 2019, 21:27
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 19 times
Been thanked: 15 times

Re: Riko on Board – luźno o grach planszowych

Post autor: Rikonelli »

Czy można coś wycisnąć z kartki, pisaka i sześciu kości? Wolfgang Warsch udowadnia, że można, i to całkiem sporo!

Recenzja światowego hitu Rzuć na Tacę już na blogu!

Zapraszam, wbijaj!
Awatar użytkownika
Rikonelli
Posty: 90
Rejestracja: 26 sty 2019, 21:27
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 19 times
Been thanked: 15 times

Re: Riko on Board – luźno o grach planszowych

Post autor: Rikonelli »

Jak nastroje? Wytrzymujecie jeszcze w chałupach, czy świerzb na czterech literach skutecznie zmusił Was do łamania zakazów?
Przyznam szczerze, że i mnie coraz bardziej ciśnie mnie na planszówkowy, naparzankowy wieczór w większym składzie.
Niezależnie od tego, czy należycie do domatorów, czy do tych zabierających psa na spacer już ósmy raz tego samego dnia (Według IDZD psy nigdy nie były tak szczęśliwe i wysportowane!) zapraszam do podsumowania mojego kwietnia :)

Gra miesiąca – Kwiecień 2020
Awatar użytkownika
Rikonelli
Posty: 90
Rejestracja: 26 sty 2019, 21:27
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 19 times
Been thanked: 15 times

Re: Poradnik Planszowej Cebuli, czyli gdzie szukać promocji na planszówki?

Post autor: Rikonelli »

Zawsze dobrze jest zaoszczędzić kilka złotych na nowej planszówce. Pozwala to usprawiedliwić zakup piątej już gry w tym miesiącu, bo przecież nawet jak się nie spodoba, to można odsprzedać, prawda? Prawda??

Dla miłośników kupowania gier na promce stworzyłem Poradnik Planszowej Cebuli, czyli gdzie szukać promocji na planszówki?
.

Gorąco zapraszam 😉
Awatar użytkownika
Rikonelli
Posty: 90
Rejestracja: 26 sty 2019, 21:27
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 19 times
Been thanked: 15 times

Re: Recenzja: Spartakus: Krew i Zdrada – nie ufaj nikomu

Post autor: Rikonelli »

W 2012 roku nastąpiło wiele wydarzeń, które wstrząsnęły światem. Oprócz m.in. śmierci Whitney Houston i wyjścia pierwszych Avengersów, stworzono grę planszową na licencji serialu Spartakus: Krew i Piach, z którego kadry wykorzystywane są jako ilustracje na kartach i planszetkach graczy.

Pomysł wydaje się bardzo ryzykowny, jednak czy rozwiązanie to odpycha wizualnie?
Dodatkowo – czy gra bazuje jedynie na popularności cyklu, czy jednak jest warta uwagi?

Zapraszam do nowej recenzji na blogu: Recenzja: Spartakus: Krew i Zdrada – nie ufaj nikomu.
ODPOWIEDZ