Podcast "Splanszowany" odc. 7

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Podcast "Splanszowany" odc. 7

Post autor: palladinus »

Zapraszam do mojego nowego podcastu audio. Mam nadzieję, że będzie to coś nowego i innego i liczę oczywiście na komentarze i uwagi.
  • odcinek 1 - podsumowanie 2014 roku i przewidywania na 2015
  • odcinek 2 - bag-building i mury Carcassonne
  • odcinek 3 - dwa podejścia do klimatu i odbudowa Le Havre
  • odcinek 4 - gry post deck builingowe i podróż do Isfahan.
  • odcinek 5 - co ciekwego na GenConie, superbohaterowie i legenda o Ys.
  • odcinek 6 - dobre i złe strony draftu oraz wyprawa Lewisa i Clarka.
  • odcinek 7 - Spiel des Jahres 2016, ekspansja Asmodee, trzy gry quizowe i czasy świetności Troyes
Ostatnio zmieniony 13 sie 2016, 20:15 przez palladinus, łącznie zmieniany 9 razy.
Awatar użytkownika
Sky Ace
Posty: 49
Rejestracja: 08 lip 2012, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Podcast "Splanszowany"

Post autor: Sky Ace »

Czemu nikt z polskich planszówkowych podcasterów nie wrzuca ich na iTunes, tylko na jakieś mixcloud? Co to w ogóle jest mixcloud :s
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Podcast "Splanszowany"

Post autor: kwiatosz »

Mxcloud ma wygodną obsługę dla obu stron, a itunes dla wrzucającego jest mocno upierdliwe - na tyle, że człowiek się odbija, a nie że idzie ciężko, ale idzie.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Sky Ace
Posty: 49
Rejestracja: 08 lip 2012, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Podcast "Splanszowany"

Post autor: Sky Ace »

No z tą wygodą to bym nie przesadzał, dla mnie wygodniej jest kliknąć w itunes na jeden zasubskrybowany odcinek, nie muszę do tego wchodzić na jakieś fora, blogi, mixcloudy i szukać.

Wygoda dla wrzucającego to nie wiem, nie sprawdzałem jeszcze, ale czy nie warto sobie po prostu rozszerzyć puli odbiorców?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Podcast "Splanszowany"

Post autor: kwiatosz »

Mixcloud ma aplikację i na niej jest spoko. Jeżeli mam wybór "mieć albo nie mieć słuchacza więcj" to zawsze wybieram "mieć". Ale jeżeli do równania dorzuci się "przy każdym wrzuceniu darmowego podcastu użeraj się z ajtunsem godzinę, bo nie masz maca" to ja się poddaję, bo na samomwrzucanie zejdzie mi w tygodniu 2-3h więcej. A mixcloud to 5 minut.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Sky Ace
Posty: 49
Rejestracja: 08 lip 2012, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Podcast "Splanszowany"

Post autor: Sky Ace »

Aż sprawdziłem co w tym itunesie trzeba zrobić, żeby wrzucić tam podcast. Trzeba wygenerować plik RSS jak się okazuje. No to sorry, do wygenerowania pliku rss, to nie trzeba mieć maca, wystarczy najprostszy edytor tekstowy, a tak naprawdę to nawet to nie, bo jest plugin do wordpressa który robi to wszystko za ciebie.

https://wordpress.org/plugins/powerpress/

I tak, można podać link do pliku mp3 gdzieś, nie trzeba go uploadować. Tak więc nie wiem do końca gdzie te 2-3 godziny wychodzą...
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Podcast "Splanszowany"

Post autor: kwiatosz »

2,3 bo tygodniowo mamy 2 albo 3 odcinki :) Ostatnio dotarłem do komunikatu (po długim czasie zamulenia mojego słabego netbooka na itunesach), że jednak moje konto coś tam i nie mogę. Ale jeżeli się na tym znasz bardzo chętnie przyjmiemy wszelką pomoc, pewnie z kimś oblatanym pójdzie wszystko sprawniej i następne będzie prościej wrzucać :) Póki co moje próby wrzucenia 0, itunes 1 :(
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Podcast "Splanszowany"

Post autor: mig »

W aplikacji mixcloud jest problem z ustawieniem sortowania wg jakiejś kolejności. Mi pokazuje w jakiejś zupełnie przypadkowej, losowej kolejności - ani czasem wrzucenia ani nazwą nie da się poukładać (a przynajmniej mi to nie wychodzi). Więc czasem trzeba przewinąć kilkadziesiąt odcinków żeby dotrzec do własciwego :(
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Podcast "Splanszowany"

Post autor: kwiatosz »

O widzisz, nie dostaliśmy wcześniej takiego info. To może trzeba poszukać alternatywnej platformy, tylko że tutaj już subskrybenci etc. Bo sam player na stronie to chyba za mało.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Podcast "Splanszowany"

Post autor: palladinus »

Pojechałem na wieczorne granie, a tu od razu zamieszanie.
iTunes jest rzeczywiście upierdliwy bo ten RSS musi być "poprawnie" sformatowany, czyli mieć milion niepotrzebnych flag, pól i innych pierdół. Ale podejrzewając, że użytkownicy na iOS-ach będą chcieli mnie słuchać, odbyłem całą procedurę, która nie była łatwa i już na samym początku wysłałem do Apple'a mój podcast.

Myślałem, że wymowna ikonka iTunes pod każdym odcinkiem jest widoczna i jednoznaczna, bo klikając na nią powinno wszystko hulać.

Proszę o informację, czy coś z tym linkiem nie tak.
Awatar użytkownika
Sky Ace
Posty: 49
Rejestracja: 08 lip 2012, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Podcast "Splanszowany"

Post autor: Sky Ace »

palladinus pisze:Pojechałem na wieczorne granie, a tu od razu zamieszanie.
iTunes jest rzeczywiście upierdliwy bo ten RSS musi być "poprawnie" sformatowany, czyli mieć milion niepotrzebnych flag, pól i innych pierdół. Ale podejrzewając, że użytkownicy na iOS-ach będą chcieli mnie słuchać, odbyłem całą procedurę, która nie była łatwa i już na samym początku wysłałem do Apple'a mój podcast.

Myślałem, że wymowna ikonka iTunes pod każdym odcinkiem jest widoczna i jednoznaczna, bo klikając na nią powinno wszystko hulać.

Proszę o informację, czy coś z tym linkiem nie tak.
Yyyy, fail, przepraszam :D

Wszystko działa, poza tym, że zupełnie go nie zauważyłem wśród ikonek fejsa itp, myślałem że to kolejna ikona z serii "podziel się wpisem", ale teraz spojrzałem jeszcze raz i share'y faktycznie są jeszcze niżej.

Zmyliła mnie stara ikonka - w najnowszym OS X jest inna, taka czerwona i tej wersji się będę trzymał. ;)

Obrazek

Może warto by było ją podmienić albo umieścić gdzieś wyżej "zasubskrybuj mnie w iTunes" pod "do ściągnięcia".

@kwiatosz - ja bym spróbował najpierw tym pluginem do wordpressa co linkowałem wcześniej, on robi też playera na stronie, a poza tym generuje całego tego rss'a, więc wszystkie te "niepotrzebne" flagi powinien sam stworzyć, potem w itunes tylko zgłaszasz. Może miałeś niepoprawnie sformatowany ten rss, wybacz "moje konto coś tam" nie mówi zbyt wiele :D
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Podcast "Splanszowany"

Post autor: kwiatosz »

To było pół roku temu, nie pamiętam po prostu konkretnie :) Obadam w każdym razie :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Sky Ace
Posty: 49
Rejestracja: 08 lip 2012, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Podcast "Splanszowany"

Post autor: Sky Ace »

Obadaj, więcej podcastów w itunesach nie zaszkodzi :)
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Podcast "Splanszowany"

Post autor: palladinus »

Trzeci odcinek. Here you go.
Wszelkie uwagi mile widziane, zwłaszcza, że testowałem nowe miejsce do nagrywania.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Podcast "Splanszowany"

Post autor: palladinus »

Po dłuższej przerwie odcinek nr 4.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Podcast "Splanszowany"

Post autor: palladinus »

Odcinek piąty załadowany.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5831
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 405 times

Re: Podcast "Splanszowany"

Post autor: KubaP »

Dawaj kolejny.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Podcast "Splanszowany"

Post autor: palladinus »

KubaP pisze:Dawaj kolejny.
Materiały są, ale myślę o gościu :)
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Podcast "Splanszowany" odc. 6

Post autor: palladinus »

Kolejny, szósty odcinek jest już w eterze.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Podcast "Splanszowany" odc. 7

Post autor: palladinus »

Odcinek 7, a w nim: Spiel des Jahres 2016, ekspansja Asmodee, trzy gry quizowe i czasy świetności Troyes.
ODPOWIEDZ