Test wiedzy o grach karcianych

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9429
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 505 times
Been thanked: 1442 times
Kontakt:

Test wiedzy o grach karcianych

Post autor: MichalStajszczak »

Quiz z wiedzy o kartach i grach karcianych (oczywiście klasycznych).
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 470
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 839 times
Been thanked: 200 times

Re: Test wiedzy o grach karcianych

Post autor: JollyRoger90 »

Quiz wydaje się prosty dla kogoś kto coś tam grał w karty kiedyś (jak np. ja).
Zdobyłem 11/12 - wyłożyłem się tylko na pytaniu o Brydża, bo nigdy w niego nie grałem ;p

Ale inicjatywa fajna
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Test wiedzy o grach karcianych

Post autor: BartP »

Ja z kolei wyłożyłem się na grze w podpowiadanie. Grałem w to, ale pod inną nazwą najwyraźniej.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 470
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 839 times
Been thanked: 200 times

Re: Test wiedzy o grach karcianych

Post autor: JollyRoger90 »

BartP pisze: 07 sie 2023, 10:48 Ja z kolei wyłożyłem się na grze w podpowiadanie. Grałem w to, ale pod inną nazwą najwyraźniej.
a jak to nazwa? Fakt, nierzadko te same gry mają, w różnym miejscu polski, różne nazwy.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9429
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 505 times
Been thanked: 1442 times
Kontakt:

Re: Test wiedzy o grach karcianych

Post autor: MichalStajszczak »

BartP pisze: 07 sie 2023, 10:48 Ja z kolei wyłożyłem się na grze w podpowiadanie. Grałem w to, ale pod inną nazwą najwyraźniej.
Ja się też jedynie na tym pytaniu wyłożyłem. Wykluczyłem znane mi gry "pan" i "garibaldka" ale z dwóch pozostałych losowo źle trafiłem. Nawiasem mówiąc z opisu gry kent wynika, że "kuku" jest jej wariantem.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 470
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 839 times
Been thanked: 200 times

Re: Test wiedzy o grach karcianych

Post autor: JollyRoger90 »

MichalStajszczak pisze: 07 sie 2023, 12:01
BartP pisze: 07 sie 2023, 10:48 Ja z kolei wyłożyłem się na grze w podpowiadanie. Grałem w to, ale pod inną nazwą najwyraźniej.
Ja się też jedynie na tym pytaniu wyłożyłem. Wykluczyłem znane mi gry "pan" i "garibaldka" ale z dwóch pozostałych losowo źle trafiłem. Nawiasem mówiąc z opisu gry kent wynika, że "kuku" jest jej wariantem.
To się zgadza. Rdzeń zasad w Kenta, jest taki sam jak w Kuku, tylko dochodzi element grania w parach i pokazywania sobie znaków.

Az się przypomniały te wszystkie obozy i kolonie, na których się w to młóciło :)
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1493 times
Been thanked: 1142 times

Re: Test wiedzy o grach karcianych

Post autor: Bruno »

MichalStajszczak pisze: 07 sie 2023, 12:01
BartP pisze: 07 sie 2023, 10:48 Ja z kolei wyłożyłem się na grze w podpowiadanie. Grałem w to, ale pod inną nazwą najwyraźniej.
Ja się też jedynie na tym pytaniu wyłożyłem. Wykluczyłem znane mi gry "pan" i "garibaldka" ale z dwóch pozostałych losowo źle trafiłem. Nawiasem mówiąc z opisu gry kent wynika, że "kuku" jest jej wariantem.
Też poległem tylko na tym pytaniu :D
Poza tym quiz jest banalny dla osób, które w młodości choć trochę grywały w karty.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Test wiedzy o grach karcianych

Post autor: BartP »

JollyRoger90 pisze: 07 sie 2023, 10:59 a jak to nazwa? Fakt, nierzadko te same gry mają, w różnym miejscu polski, różne nazwy.
Nie pamiętam,
Spoiler:
Z tymi grami kiedyś to było tak, że nieraz stosowało się nazwy opisowe i niewykluczone, że wśród moich znajomych nazwa kanoniczna nie funkcjonowała w ogóle ;].
ODPOWIEDZ