planszowe.info - nowy serwis

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
AJM
Posty: 6
Rejestracja: 06 mar 2007, 18:41
Lokalizacja: Europa

planszowe.info - nowy serwis

Post autor: AJM »

http://planszowe.info

W trosce o rozwój naszego (na razie) małego światka gier zainicjowaliśmy powstanie nowego serwisu. Mam nadzieję, że sprostamy oczekiwaniom potencjalnych czytelników. Zapraszam serdecznie do stałych odwiedzin! :)

Wkrótce pojawi się więcej materiałów. Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane. :)
bb.bartosz
Posty: 217
Rejestracja: 17 cze 2006, 10:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bb.bartosz »

ja bym wolał jeden serwis (odnosi się to też do bloga :twisted:)
aktualizowany regularnie, niż 13 powstających w słomianym zapale, a potem straszących brakiem aktualizacji przez długie tygodnie..........

[edit po lekturze]
teksty niczego sobie, mnie odpowiadają
wygląd strony też ergonomiczny
ale- gdyby tak szanowni autorzy rozwazyli przyłączenie się np. do gry-planszowe.pl..........
Awatar użytkownika
AJM
Posty: 6
Rejestracja: 06 mar 2007, 18:41
Lokalizacja: Europa

Post autor: AJM »

Rynek gier planszowych w Polsce powoli się rozwija, powstają nowe wydawnictwa, pojawia się coraz więcej tytułów. Dlatego powstawanie kolejnych serwisów, a tych wcale nie mamy tak wiele, jest rzeczą całkowicie naturalną. Oczywiście, część z nich upadnie, część przetrwa, ale myślę, że taki pluralizm jest bardzo dobry. Nie wiem, jak Ty, ale ja lubię mieć wybór serwisu, który czytam. Chociaż najczęściej czytam kilka naraz. ;)
A technologia RSS jest świetnym lekarstwem na dyskomfort powodowany rozproszeniem informacji w sieci. :)
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

Mnie pomysł na nowy portal się podoba, choć trudno Wam (Tobie) będzie się przebić przez gry-planszowe.pl, bo to po porstu dobry portal.

Dwie uwagi:
- oprócz BGG w "linkach" absolutnie dodałbym g-p.pl, warto pokazywać dobre serwisy, inaczej pytania o unikanie konkurencji będą nieuniknione.
- fajnie że też piszesz recenzje, dobrze móc wybrać i ocenić z perspektyw kilku osób; ale dla mnie, stałego użytkownika g-p.pl, to poprosze o recenzję nowych gier, najlepiej zupełnie nowych... w końcu najpierw trzeba zainteresować takich "fanatyków" jak my (użytkownicy tego Forum), bo inaczej trzeba liczyć tylko na nowych ;-)

Pozwodzenia
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Wrzucilem newsa:
http://www.gry-planszowe.pl/news.php/1, ... owych.html

Trzymam kciuki - dobrych serwisow nigdy za wiele, a ja jestem za pluralizmem i konkurencja.

Jedyne do czego moze bym sie przyczepil to forum - nie uwazam aby byl sens tworzyc kolejnego - tylu aktywnych milosnikow planszowek chyba nie ma (patrzac na fora gildii, poltergeista czy nieistniejace juz forum KiP).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Powodzenia. Jest błąd w linku do Games Fanatic :)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Inicjatywa jest niby ok, zeby tylko nie bylo tak jak na gildia.pl ... jaka by gra nie byla to same pochwały[czasem sie zdazy rzeczowa recka] :P... W sumie na GP i kilku blogach to sa najlepsze recki[najbardziej rzeczowe].
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Blue pisze:Inicjatywa jest niby ok, zeby tylko nie bylo tak jak na gildia.pl ... jaka by gra nie byla to same pochwały[czasem sie zdazy rzeczowa recka] :P... W sumie na GP i kilku blogach to sa najlepsze recki[najbardziej rzeczowe].
Na GP tez na poczatku byly same pozytywne recenzje - to dlatego, ze jak juz komus zechce sie cos napisac, to raczej na podstawie gry, ktora mu sie bardzo podoba - i chce sie tym podzielic ze swiatem :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

A dla mnie nowy serwis jest zupelnie zbedny, a tworzenie kolejnego forum zupelnie bez sensu.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

dla mnie im bardziej rozdrobnione polskie serwisy tym mniejsza szansa ze bede zagladal na cokolwiek poza bgg regularnie
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Im więcej serwisów tym więcej recenzji, co oczywiście jest in plus. A rozdrobnienie, tudzież powstawanie większej ilości serwisów można tłumaczyć tym, że g-p cokolwiek zwolniło, głównie z newsami, ale i nieco z recenzjami, więc moment wydaje się być dobrym.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

kwiatosz pisze:Im więcej serwisów tym więcej recenzji, co oczywiście jest in plus. A rozdrobnienie, tudzież powstawanie większej ilości serwisów można tłumaczyć tym, że g-p cokolwiek zwolniło, głównie z newsami, ale i nieco z recenzjami, więc moment wydaje się być dobrym.
Szczegolnie, ze duza czesc plodnych recenzentow zaczelo bawic sie w wydawanie pism - takze osobiscie nie wroze zwiekszenia sie liczby recenzji na G-P ;)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Recenzje przeciez kazdy moze pisac - do dziela, a sie zaczna pojawiac.
Ja osobiscie i tak wlasciwie zwracam uwage na opinie konkretnych osob, bo jak mam czytac recenzje kogos nieznanego mi to chyba wole BGG.

A tworcy tego drugiego serwisu lepiej by zrobili aktywnie dzialajac tutaj piszac newsy, recenzje (ale nowosci, a nei jakis staroci przemielonych sto razy przez wszystkich) i teksty i udzielajac sie na forum.
Nie widze zadnego sensu w tworzeniu drugiego serwisu.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
bb.bartosz
Posty: 217
Rejestracja: 17 cze 2006, 10:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bb.bartosz »

pluralizm jest fajny, jeśli ilość idzie w parze z jakością. nie miałbym nic przeciwko kilku, ba i kilkudziesięciu prężnym serwisom z recenzjami, ciekawostkami, strategiami, relacjami...

ale nie widzę sensu duplikowania tych samych newsów w kliku miejscach, i klilkunastu serwisów aktualizowanych średnio 1.5 raza w miesiącu.

lubię czytać gazeta.pl, onet.pl , czasami zaglądam na interia.pl, a jak cos przestanie mi sie podobac w wymienionych to czeka jeszcze wp.pl o2.pl, kilka podobnych i kilkanascie (kilkadziesiąt?) mniejszych. TYLKO ZE- każda z tych stron ma CODZIENNIE do zaoferowania sporo nowych artykułów, a nasze serwisy planszówkowe codziennie witają mnie tym samym newsem sprzed miesiąca:( Oglądanie ich wszystkich na zasadzie 'może coś sensownego rzucą' jest (dla mnie) marnotrastwem czasu.

czy naprawdę tak trudo się dogadać z administracją gry-planszowe.pl, by pisac recenzje tam? grono czytelników tej strony jest (mysle ) duże, większe niz jakiejkolwiek swiezo powstałej.

PS
RSS- chyba żeczywiscie zacznę z tego korzystać, ale moje zdanie pozostanie- wolę jeden prężny serwis, zbierający wszystkie dostępne recenzje, aktualizowany co parę dni(codziennie?) niż co 2 miesiące powstającą nową stronę
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Don Simon pisze:Recenzje przeciez kazdy moze pisac - do dziela, a sie zaczna pojawiac.
Ja osobiscie i tak wlasciwie zwracam uwage na opinie konkretnych osob, bo jak mam czytac recenzje kogos nieznanego mi to chyba wole BGG.

A tworcy tego drugiego serwisu lepiej by zrobili aktywnie dzialajac tutaj piszac newsy, recenzje (ale nowosci, a nei jakis staroci przemielonych sto razy przez wszystkich) i teksty i udzielajac sie na forum.
Nie widze zadnego sensu w tworzeniu drugiego serwisu.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy autor recenzji zaczynał od bycia nieznanym, więc jeżeli już nie uznasz żadnego nowego recenzenta to po co zachęcasz do pisania recek na g-p?

A z drugim serwisem - konkurencja nikomu jeszcze nie zaszkodziła (nikomu dobremu w tym co robi :wink: ), jeżeli ktoś chce się udzielać na innym serwisie niż g-p to ja tylko widzę pozytywy.

bb.bartosz - to polecam dział planszówkowy na paradoks.net.pl (który regaduję - żeby nie było że kryptoreklama)- jeżeli coś się dzieje na świecie to newsy wrzucane są od razu, więc jest aktualizowany codziennie, a jak się nic nie dzieje to co 2 dni. Ale to już wina wydawców planszówek że się obijają :wink:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

bb.bartosz pisze:pluralizm jest fajny, jeśli ilość idzie w parze z jakością. nie miałbym nic przeciwko kilku, ba i kilkudziesięciu prężnym serwisom z recenzjami, ciekawostkami, strategiami, relacjami...
jak sobie mysle ze bgg mialby sie rozpasc na kilkadziesiat podserwisow to mi sie robi slabo...
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1443 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Kwiatosz napisał:
polecam dział planszówkowy na paradoks.net.pl (który regaduję - żeby nie było że kryptoreklama)
Czy ta strona jest sponsorowana przez okulistów lub producentów okularów?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

MichalStajszczak pisze: Czy ta strona jest sponsorowana przez okulistów lub producentów okularów?
Przez komis ze starymi monitorami :wink: Jako chwilowe rozwiązanie polecam "ctrl" + "+", w późniejszym terminie cosik zapewne się zmieni.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: JAskier »

Co do KiPu to niestety wszyscy widzieli jak się skończyło i zapewniam, że to nie był mój słomiany zapał. Brak osób wspierających dobił serwis, jednak właśnie ruszam z nowym projektem. Już 1 maja w 92 numerze e-zinu "Tawerna RPG" (http://www.tawerna.rpg.pl) pojawi się pierwszy kącik planszówkowy, którym mam zaszczyt zarządzać. Już wkrótce podam szczegóły i założe osobny temat na tym forum.
Awatar użytkownika
AJM
Posty: 6
Rejestracja: 06 mar 2007, 18:41
Lokalizacja: Europa

Post autor: AJM »

Browarion pisze:Mnie pomysł na nowy portal się podoba, choć trudno Wam (Tobie) będzie się przebić przez gry-planszowe.pl
To nie jest moją ambicją, bo zagrożenie temu serwisowi przez najbliższy rok lub dwa przez żaden inny raczej nie będzie możliwe. ;)
to po prostu dobry portal.
Tego nie musisz mi mówić. Jestem stałym bywalcem i bardzo go sobie cenię. :)
- oprócz BGG w "linkach" absolutnie dodałbym g-p.pl, warto pokazywać dobre serwisy, inaczej pytania o unikanie konkurencji będą nieuniknione.
W linki są przygotowane połowicznie, na pewno gp się tam znajdzie, tak jak inne polskie strony.
ale dla mnie, stałego użytkownika g-p.pl, to poprosze o recenzję nowych gier, najlepiej zupełnie nowych... w końcu najpierw trzeba zainteresować takich "fanatyków" jak my (użytkownicy tego Forum), bo inaczej trzeba liczyć tylko na nowych ;-)
Na razie raczkujemy, więc będziemy musieli nadrobić pewne zaległości wstecz. Ale kiedy się już rozhulamy, na pewno będziemy starać się być aktualni nie tylko w newsach. :)

Nataniel pisze:Wrzucilem newsa
Dzięki!
Jedyne do czego moze bym sie przyczepil to forum - nie uwazam aby byl sens tworzyc kolejnego - tylu aktywnych milosnikow planszowek chyba nie ma (patrzac na fora gildii, poltergeista czy nieistniejace juz forum KiP).
Wydaje mi się, że nowe fora atrakcyjne są przede wszystkim dla nowych ludzi. Bo kiedy taki biedny nowicjusz wpada na forum, gdzie wszystkie tematy, w których chciałby się wypowiedzieć mają po 5 stron, to może się trochę czuć zagubiony. Może się mylę, ale sądzę, że dziewicze fora w takim wypadku mają pewne zalety. ;)
Pancho pisze:Jest błąd w linku do Games Fanatic
Wczoraj poprawiłem, dzięki za zwrócenie uwagi.

Blue pisze:Inicjatywa jest niby ok, zeby tylko nie bylo tak jak na gildia.pl ... jaka by gra nie byla to same pochwały
Mam w planach parę popularnych gier do objechania. ;)
Don Simon pisze:A dla mnie nowy serwis jest zupelnie zbedny, a tworzenie kolejnego forum zupelnie bez sensu.
Czy dobrze pojmuję, że to rozumowanie: ja nie będę zaglądał na stronę = istnienie strony jest bez sensu? :roll:
bazik pisze:dla mnie im bardziej rozdrobnione polskie serwisy tym mniejsza szansa ze bede zagladal na cokolwiek poza bgg regularnie
A wystarczyłoby zacząć korzystać z RSS. 8)
bb.bartosz pisze:czy naprawdę tak trudo się dogadać z administracją gry-planszowe.pl, by pisac recenzje tam? grono czytelników tej strony jest (mysle ) duże, większe niz jakiejkolwiek swiezo powstałej.
Po prostu większa przyjemność jest z uprawiania własnego, choćby małego ogródka, niż z orania wspólnego pola. Taka już ludzka natura. :)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

kwiatosz pisze:Każdy autor recenzji zaczynał od bycia nieznanym, więc jeżeli już nie uznasz żadnego nowego recenzenta to po co zachęcasz do pisania recek na g-p?
Mi nie chodzi o znanego recenzenta, tylko osobe mi znana. Czy to osobiscie, czy to na forum. Dzieki temu wiem jakie ta osoba lubi gry, co mysli o roznnych produkcjach - stad jej glos ma dla mnie jakies znaczenie. Ale podkreslam, ze DLA MNIE. Stad uwazam, ze im wiecej recenzji tym lepiej - inni na pewno skorzystaja.
A z drugim serwisem - konkurencja nikomu jeszcze nie zaszkodziła (nikomu dobremu w tym co robi :wink: ), jeżeli ktoś chce się udzielać na innym serwisie niż g-p to ja tylko widzę pozytywy.
Gdyby g-p.pl nie byl duzy i powiedzmy znany to Nagroda Roku nie mialaby sensu, bo nikt by sie nia nie przejmowal. Tylko duzy serwis moze pozwolic sobie na odpowiednie promowanie hobby. Propagowanie planszowek przez tworzenie kolejnego nikomu nie znanego portalu zamiast wzmacnianie istniejacego budzi raczej wesolosc.

Stad mimo, iz rozumiem iz tworcy chca koneicznie cos swojego robic, ale uwazam, ze jesli zalezy im na rozwoju planszowek to powinni aktywnie wspierac wiodacy serwis - w innym przypadku powodzenia, ale niech nie mowia, ze to dla rozwoju.

A jedno silne forum dajace duzo informacji jest lepsze niz kilka mniejszych, na ktorych trzeba szukac informacji. Stad taka popularnosc BGG - jest tam wszystko i jakos nikt nie placze, ze sie nie moze odnalezc bo jest 5 stron postow w temacie...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
bb.bartosz
Posty: 217
Rejestracja: 17 cze 2006, 10:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bb.bartosz »

zgadzam się z 'duży może więcej'

kiedy znajomy spyta się o stronę na której moge poczytać o planszówkach po polsku- co mam mu dać?

jesli dam jeden adres wejdzie tam, zobaczy date ostatniego newsa sprzed miesiąca, recenzje jedna na miesiąc jak dobrze pójdzie i sie zniechęci.

a 30 linków do forów, blogów.. cóż, trzeba być pasjonatem żeby sie przez to przekopywać, uczyć adresu i nawigacji po każdej ze stron- i jeszcze dostawać zduplikowane 10x te same newsy.

myślę (łudze się? :) ) że w dającej sie przewidziec przyszłości polski internet planszówkowy wejdzie w fazę konsolidacji serwisów i powstanie jeden, którego nie trzeba się będzie wstydzić.

PS
Boardgame geek to de facto jest kilkanascie serwisów pod wspólnym adresem, layoutem (podserwisy to market, gry wojenne-osobny ranking, gry planszowe, dyskusje ogólne, geeklisty, zarządzanie własną kolekcją gier i partii,......)
Jakby bardzo rozdrabniać, to można powiedzieć że każda gra to osobny serwis z recenzjami, obrazkami, strategiami, materiałami dodatowymi (zwłascza jak porównać to objętościowo z naszymi serwisami)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Co do tego, że wystarczy jedno forum, to się absolutnie zgadzam, na g-p jest na tyle uznane i ma tyle użytkowników, że tworzenie nowych niczemu dobremu nie służy.
Don Simon pisze:Gdyby g-p.pl nie byl duzy i powiedzmy znany to Nagroda Roku nie mialaby sensu, bo nikt by sie nia nie przejmowal. Tylko duzy serwis moze pozwolic sobie na odpowiednie promowanie hobby. Propagowanie planszowek przez tworzenie kolejnego nikomu nie znanego portalu zamiast wzmacnianie istniejacego budzi raczej wesolosc.

Stad mimo, iz rozumiem iz tworcy chca koneicznie cos swojego robic, ale uwazam, ze jesli zalezy im na rozwoju planszowek to powinni aktywnie wspierac wiodacy serwis - w innym przypadku powodzenia, ale niech nie mowia, ze to dla rozwoju.
Duży serwis bez konkurencji sam sobie wyznaczał nowych standardów nie będzie, potrzebuje jakiegoś impulsu, który zachęciłby ludzi go tworzących do intensywniejszej pracy. Dlatego przy nowych portalach jest taki zapał, bo celem jest gonić g-p. Wiadomo, że łatwiej być pierwszym niż najlepszym, dlatego jestem zwolennikiem kilku serwisów, wtedy pierwszy nie koniecznie równa się najlepszy.

Wiadomo, że na początku żaden serwis nie może z g-p konkurować, ale przy wytrwałym rozwoju może urodzić się coś naprawdę dobrego - i o to też chodzi przy nowym serwisie. Bo jak ktoś zacznie na g-p pisać, to będzie co najwyżej dobrym recenzentem, bo g-p markę już ma. Ale jeżeli wypromuje nowy serwis i dzięki własnej pracy dobrym go uczyni, to satysfakcja jest nieporównanie większa.

Poza tym nie ma się co martwić, jest tylu miłośników g-p na forum (łącznie ze mną), że któregoś w końcu ukłuje ambicja, że ulubiony serwis w ruinę popada, i zaweźmie się do roboty :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Post autor: raj »

Blue pisze:Inicjatywa jest niby ok, zeby tylko nie bylo tak jak na gildia.pl ... jaka by gra nie byla to same pochwały[czasem sie zdazy rzeczowa recka] :P... W sumie na GP i kilku blogach to sa najlepsze recki[najbardziej rzeczowe].
Jak rozumiem uwazasz, ze np. recenzja Shoguna jest pozytywna na wyrost?

Heh. Jak sie pisze recenzje gry, ktora mi sie podoba to i sa pochwaly.
A ze nie pisze recenzji gier ktore mi sie nie podobaja? Coz - zeby napisac recenzje gry trzeba w nia przynajmniej kilka razy zagrac. A jakos nie mam czasu ani ochoty grac w gry, ktore mi sie nie podobaja (zbyt wiele jest takich ktore mi sie podobaja).
Dodatkowo duzo lepiej sie pisze recenzje gir ktore sie nam podobaja - nie trzeba sie zmuszac do pisania.

A wogole to zagrales w ile z tych gier, ktorych recenzje skrytykowales?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

rajgildia pisze: Heh. Jak sie pisze recenzje gry, ktora mi sie podoba to i sa pochwaly.
A ze nie pisze recenzji gier ktore mi sie nie podobaja? Coz - zeby napisac recenzje gry trzeba w nia przynajmniej kilka razy zagrac. A jakos nie mam czasu ani ochoty grac w gry, ktore mi sie nie podobaja (zbyt wiele jest takich ktore mi sie podobaja).
Dodatkowo duzo lepiej sie pisze recenzje gir ktore sie nam podobaja - nie trzeba sie zmuszac do pisania.
Czemu nie ma recenzji "Romeo i Julia" - gry, ktorej patronowaliscie?

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
ODPOWIEDZ