BGG - pytania, problemy, rady...

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: mst »

Tak, jest algorytm, który do ocen rzeczywistych dodaje uśrednione wirtualne. Im mniej rzeczywistych tym większy wpływ na ocenę rankingową mają te wirtualne.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: waffel »

Z tego co wiem to do każdego rankingu jest dodawana pewna ilość głosów=5.5. Kiedyś było ich zawsze 50 czy 100, teraz jest jakiś sekretny algorytm sprawiający, że tychże sztucznych głosów jest zmienna ilość. Oraz nieliczone są różne głosy w stylu "użytkownik ocenił tylko jedną grę za to na 10" czyli oczywisty shill.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: bazik »

8.4 to srednia bezwzgledna(*)
8.02 to srednia po dodaniu x(**) sztucznych glosow 5.5, i po odjeciu glosow ktore system uznaje za niepewne (bayesian average)

8.02 - wg tego jest ranking gier
8.4 - mozesz chciec wiedziec bez sciemy jaka jest srednia



(*) byc moze 8.4 tez nie liczy glosow 'niepewnych', ale na 90% to srednia nieoszukiwana
(**) x to ilosc ocen w systemie / y
(y nie znam)
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2813
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: Ink »

Hmm... zasadniczo przebudowali caly interface kolekcji na BGG.
Przebudowe mozna podsumowac jednym prostym stwierdzeniem: nic nie dziala.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: yosz »

Działa ale są niedociągnięcia i niejasności np jest nowy widget do licznika partii mocno rozbudowany. Ale na listwie My Geek -> Games Played jest link do starego i do nowego trudno się wklikać.

Ogólnie trochę nowych funkcji i na razie mi przynajmniej się nic wielkiego nie wysypało.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: jax »

Tragedia - zero czytelnosci, przy dluzszym komentarzu nie wiadomo ktora jego czesc dotyczy ktorej gry. Na razie zenada, ale licze, ze poprawia.

Nie widac tez na liscie ilosci rozegranych gier - no comment..
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 628 times

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: bogas »

jax pisze:Tragedia - zero czytelnosci, przy dluzszym komentarzu nie wiadomo ktora jego czesc dotyczy ktorej gry. Na razie zenada, ale licze, ze poprawia.

Nie widac tez na liscie ilosci rozegranych gier - no comment..
Widać, widać. Trzeba kliknąć w Columns>>> i wg upodobań dodać lub ukryć kolumny (ilość gier też tam jest).
W końcu jest też możliwość wpisywania wyników gier (w zasadzie mi to do szczęścia nie jest w ogóle potrzebne), ale jakoś tam działa (sprawdzałem), a niektórym tego brakowało.
Dla mnie zmiana pozytywna. Trzeba się tylko przyzwyczaić.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: mst »

Dla mnie głównym problem jest na razie to, że w ilości gier nie widać ilości partii a jedynie ilość dni, w które w daną grę zagrałem. Nie ma też linku prowadzącego po jednym kliknięciu do partii rozegranych w ciągu ostatnich 30 dni (w ogóle jest chyba problem z chronologicznym ustawieniem rozgrywek). :(
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: waffel »

Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: mst »

Tu też: http://www.boardgamegeek.com/thread/326145
Tyle, że to raczej wątki do zgłaszania bugów a nie niezadowolenia z nowych funkcjonalności (albo raczej braku funkcjonalności :twisted: ).
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 628 times

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: bogas »

mst pisze:Dla mnie głównym problem jest na razie to, że w ilości gier nie widać ilości partii a jedynie ilość dni, w które w daną grę zagrałem. Nie ma też linku prowadzącego po jednym kliknięciu do partii rozegranych w ciągu ostatnich 30 dni (w ogóle jest chyba problem z chronologicznym ustawieniem rozgrywek). :(
Hmmm. Ja wchodząc do mojego profilu i klikając w ilość rozegranych gier mam starą tabelkę, gdzie mogę wybrać okres czasu, który mnie interesuje, mogę kliknąć w kalendarz i zobaczyć jak to wyglądało w miesiącach (dla danego dnia mam ilość gier, a po najechaniu kursorem tytuły gier i ilość partii). Generalnie u mnie działa i z ustawieniem chronologicznym problemu nie mam. :|
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: yosz »

Tyle że stary kalendarz nie jest aktualizowany nowymi danymi wprowadzanymi z nowego modułu (ale stare dane są zmigrowane do nowego).
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: mst »

bogas pisze:Ja wchodząc do mojego profilu i klikając w ilość rozegranych gier mam starą tabelkę
Może przeglądasz offline? :lol:

Gdy ja klikam w swoim profilu w "Played" dostaję listę alfabetyczną gier (i jeśli zagrałem więcej niż 1 partię w daną grę w konkretnym dniu to jest tylko jeden wpis, który trzeba dalej drążyć żeby poznać faktyczną ilość partii zagranych). Gdy klikam w "Games Played" z menu "My Geeek" dostaję możliwość chronologicznego wyświetlenia rozgrywek ale tylko dzień po dniu bez informacji ile razy zagrałem w dany tytuł w podanym okresie.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 628 times

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: bogas »

mst pisze:
bogas pisze:Ja wchodząc do mojego profilu i klikając w ilość rozegranych gier mam starą tabelkę
Może przeglądasz offline? :lol:
Aż tak źle ze mną nie ma :mrgreen:
Coś mi się zdaje, że BGG wciąż jest zmieniane, bo jeszcze rano (ok. ósmej) wpisywałem wczorajsze gry w Agricole i widziałem je zarówno w starym kalendarzu jak i w nowym systemie. Po tym co pisaliście, wpisałem dla próby nowe rozgrywki i rzeczywiście kalendarz ich nie uwzględnił :x Do tego klikając w "Played" w profilu dostajemy żałosną listę alfabetyczną, a po kliknięciu "Games Played" w "MyGeek" dostaję niezaktualizowany kalendarz :evil: (dalej widzę ilość gier i ilość rozgrywek w danym dniu, pytanie tylko jak długo jeszcze?).
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: bazik »

a mi sie wydaje ze bedzie fajnie. za tydzien-cztery. wiekszosc zmian miala problemy tuz po wypuszczeniu w ludzi, a potem juz ciezko sobie bylo wyobrazic ze danej zmiany nie ma od zawsze. u mnie aldie ma duzy kredyt zaufania, wierze ze ostatecznie bedzie dobrze.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: mst »

Pytanie tylko czy jest sens w tych niepewnych czasach wpisywać nowe rozgrywki na BGG czy raczej notować je sobie na karteczce w oczekiwaniu aż znów zaświeci słoneczko. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: bazik »

tak zapytales jakby nalezalo wybrac jedna z tych opcji. ja dmucham na zimne, wybralem obie :-D
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: jax »

z godziny na godzine jest lepiej

zeby jeszcze tylko te ramki zrobili ciemne.. - diabelnie zlewaja sie komentarze :evil:

jak ustawic zeby sie pokazywalo wiecej niz 100 gier na stronie? (jak ja nienawidze tego dzielenia na strony na roznych stronkach... :evil: )
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: salmunna »

bazik pisze:tak zapytales jakby nalezalo wybrac jedna z tych opcji. ja dmucham na zimne, wybralem obie :-D
Jesteście nienormalni :D
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: mst »

geek = świr poza tym normalność jest nuuudna :mrgreen:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: Filippos »

Ta zmiana to jakaś dokumentna masakra :evil:
Jak ja mam teraz dodawać partie rozegrane? Co to za idiotyczny pomysł z sortowaniem gier alfabetycznie i dzień po dniu?
Idiotyzm jakiś kompletny.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: waffel »

Komentarze czy komuś się podoba czy nie to można było zgłaszać od tygodnia chyba ;) nawet ankieta była. Teraz za późno, tylko bugi.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: mst »

Ale skąd miałem wiedzieć tydzień temu czy mi się podoba jak tydzień temu jeszcze po staremu działało? :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: waffel »

Też mnie zastanawia po co ankieta była :) jak już było to na tyle zaawansowane żeby filmik zrobić to na pewno Aldie by wszystko zarzucił i zostawił stare w razie niepomyślnego wyniku ;)
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: BGG - pytania, problemy, rady...

Post autor: kolderek »

a ja dopiero kilka dni temu zauważyłem, że ogólna liczba partii w jakiejś grze jest źle liczona.

bo jak gra czterech graczy grało w jedną grę, mają profile na bgg i każdy wpisze, że grał w tą grę, to na bgg zostanie dodane 4 rozegrane partie dla tej gry. a przecież to nie prawda :)
ODPOWIEDZ