Styks - nowe wydawnictwo

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Styks - nowe wydawnictwo

Post autor: Hudson »

http://www.wydawnictwostyks.pl/

Wyczytalem na Polterze, kazdy moze sobie sam zobaczyc, wiec nie bede sie rozpisywal.
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Grafiki straszne...
bb.bartosz
Posty: 217
Rejestracja: 17 cze 2006, 10:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bb.bartosz »

Grafiki straszne...
niestety:(

ciekawe jak mechanika...

ale cieszy, że coraz więcej inwestycji w branżę mamy, może ilość przerodzi się w jakość
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9429
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1442 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Co do grafiki - ponieważ wydawnictwo ma na razie robić gry, przeznaczone do sprzedaży w sklepie przy Muzeum w Wilanowie, rysunki zostały zapewne zrobione tak, jak chciało Muzeum.
Mnie najbardziej zdziwiła nazwa. Sam właściciel firmy przyznał, że słowo "styks" w wyszukiwarkach, kieruje głownie do zakładów pogrzebowych
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

mnie tam w sumie razi mala ilosc kolorow... to wyglada jakby ktos na sile chcial gify robic[a i tak maja rozszerzenie jpg wiec to nie to ;]] w tej grze:
http://www.wydawnictwostyks.pl/infopage.php?id=13

bo sejm walny juz sie troche lepiej prezentuje
http://www.wydawnictwostyks.pl/infopage.php?id=14
Awatar użytkownika
Bogoria
Posty: 105
Rejestracja: 23 sty 2005, 14:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Post autor: Bogoria »

MichalStajszczak pisze:Co do grafiki - ponieważ wydawnictwo ma na razie robić gry, przeznaczone do sprzedaży w sklepie przy Muzeum w Wilanowie, rysunki zostały zapewne zrobione tak, jak chciało Muzeum.
Dokładnie tak jak Pan Michał napisał. Klient nasz pan.
Zresztą z grafiką zawsze jest ten problem, że jednym się podoba innym nie. Rzadko kiedy udaje się zadowolić wszystkich.
Mnie najbardziej zdziwiła nazwa. Sam właściciel firmy przyznał, że słowo "styks" w wyszukiwarkach, kieruje głownie do zakładów pogrzebowych
Oprócz zakładów pogrzebowych jest też night club :lol: Więc wydawnictwo ma dość ciekawą kompanię na google :wink:
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Jak dla mnie zdecydowanie lepiej prezentują sie grafiki "Pojedynku", zaś "Sejm Walny" jest troche .. Drętwy poprostu :wink: Tyle mogę powiedzieć, na temat grafik. Wiadomo, wszystko zależy od gustu :wink: Ogólnie tematyka gier, bardzo mi sie podoba :) Więc jeżeli będzie taka możliwość napewno sprawię sobie coś na spróbowanie :wink: Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bogoria
Posty: 105
Rejestracja: 23 sty 2005, 14:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Post autor: Bogoria »

Na stronach Wydawnictwa można już zapoznać się z fotkami Pojedynku. Gra powinna być za jakiś czas dostępna m.in. w warszawskim sklepie Gryf.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Bogoria pisze:Na stronach Wydawnictwa można już zapoznać się z fotkami Pojedynku. Gra powinna być za jakiś czas dostępna m.in. w warszawskim sklepie Gryf.
Fiu.. juz dawno nie zagladalem na strone Styksa, teraz wchodze i prosze... troche konkretow na temat 3 gier. Wyglada to wszystko ciekawie i tylko oby gry sprawdzily sie w praktyce... Nie omieszkam sie im przyjrzec jak nadarzy sie okazja.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9429
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1442 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Myślałem, że te gry już są dawno gotowe, skoro kostki do nich wydawnictwo kupowało na początku stycznia
Awatar użytkownika
Bogoria
Posty: 105
Rejestracja: 23 sty 2005, 14:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Post autor: Bogoria »

MichalStajszczak pisze:Myślałem, że te gry już są dawno gotowe, skoro kostki do nich wydawnictwo kupowało na początku stycznia
Mieliśmy sporo zabawy z drukarnią, najpierw był problem z kolorami, potem z terminem wykonania zamówienia + kilka pomniejszych zdarzeń, które generalnie miały wpływ na tempo prac. Generalnie - długo by opowiadać :P

Na razie pierwsza gierka jest gotowa, kiedy następne - czas pokaże, jest to uzależnione od decyzji Muzeum w Wilanowie.
ODPOWIEDZ