Rebel - pierwsze rozczarowanie

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Tak, w internetowych tez...a w zasadzie głównie...malo kiedy ruszam tylek, zeby poszukac po sklepach stacjonarnych tego co mnie interesuje.

Trzeba sobie uswiadomic jedna rzecz- mi zalezy na kupnie, a sklepowi na tym zeby to wlasnie on, a nie drugi mi to sprzedał ;). Oczywiscie sa pewne granice, a czasem monopolisci i jakies wieksze sklepy olewaja klienta. Nawet jak kupuje pojedynczy produkt a nigdy nie kupowalem u kogos to czesto udaje mi sie zbic troche ceny.

Oczywiscie jak cena mnie w pelni zadowala to sie nie targuje[ale rzadko tak jest].

PS. Nawet w kiosku ruchu jakis czas temu znizke dostalem :P - kupowalem zabawke za 10 pln <rotfl>.

PS2. Mam to po ojcu :P on chyba jeszcze nigdy ze sklepu nie wyszedl z czyms drozszym nie uzyskawszy konkretnego rabatu :D... ja i tak sobie gorzej od niego radze w takich negocjacjach ;).
Awatar użytkownika
jj
Posty: 35
Rejestracja: 25 sty 2007, 15:14
Lokalizacja: Wawa

Post autor: jj »

ragozd pisze:jj - zycie jest brutalne, i czasem warto sie o siebie zatroszczyc samemu a nie liczyc na sklep.
Gdybys zajrzal tu wczesniej, nie dosc ze mialbys ta tabelke, to jeszcze bys sie zalapal na kozystniejsze propozycje cenowe niz 10% znizka w rebelu. Warszawska lokalizacja ma swoje zalety :)

A ja rozumiem polityke PDK rebela - ciekawosc kolejnych poziomow moze byc kropla decydujaca o zakupie :)
troszcze sie samemu i dlatego analizuje to co mi sie oplaca:) ale renoma/marka sklepu tez jest pewna wskazowka (skrotem myslowym, heurystyka). poza tym ten post to nie tylko narzekanie pod nosem tylko swego rodzaju pokazanie rebelowi obszaru z perspektywy klienta gdzie jeszcze moze cos poprawic.. ciekawosc ciekawoscia ale planszowkowcy to ludzie (raczej) racjonalnie myslacy:) [napisalbym na stronie sklepu a nie tutaj ale nie bardzo znalazlem tam miejsce gdzie moge to zrobic]

a co do tabeli to search po forum nie reaguje pozytywnie na 'rebel + pdk'.. byl gdzies watek z tymi danymi?

jesli chodzi o bonusy dla lokalizacji wawa;) to daj znac co i jak, czy cos zamawiacie zbiorczo itd:) bede wdzieczny:)
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Post autor: ragozd »

Blue pisze:
a zbicie dla sklepu 10-20%[ nawet wiecej ]nie jest zadnym problemem[zalezy ofc od paru rzeczy, ale np w branzy rowerowej standardowy sklep ma 30% od ceny katalogowej zazwyczaj, wiadomo za cos sie musi utrzymac ;) po kosztach sprzedawac nie będą.
To gratuluje - z taka zdolnoscia bylbym bogatym czlowiekiem. Mojemu zespolowi w zaprzyjaznionym sklepie gdzie znizki mamy z definicji, ciezko uzyskac cos wiecej niz 10%.
Możemy sie umówić - dam ci rynek kilkuset osób za 5% z tych 30 obniżki? Drugie 5% wezmiesz dla siebie a reszta bedzie szczesliwa z 20% znizek. Szkoda, ze to utopia :P

Ale na przyklad Wargamera namowilem, by mozna sie tam bylo targowac - oczywiscie z konkretnymi argumentami. Bo jesli inny sklep w necie ma gre 5 zl taniej, a marza jest wieksza - to czasem lepiej spuscic z ceny - choc nie zawsze - wszystko zalezy od popytu - czasem oplaca sie trzymac wysoka cene przy niskim obrocie.
jj pisze: a co do tabeli to search po forum nie reaguje pozytywnie na 'rebel + pdk'.. byl gdzies watek z tymi danymi?

jesli chodzi o bonusy dla lokalizacji wawa;) to daj znac co i jak, czy cos zamawiacie zbiorczo itd:) bede wdzieczny:)
Napisz do Pancho PM ze jestes z W-wy.

Swoja droga, czy Rebel nie dotrzymal slowa? Jego polityka polega na rozbudzaniu nadziei klienta na dobre bonusy, u niektorych chyba az za wielkiej :)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

No tak to juz lepiej sciagac z niemiec, bez zadnego targowania ;), albo hurtem brac i sie targowac w pl. Moze to dla was dziwne, dla mnie to normalna sprawa... wchodzilem do sklepu rowerowego pierwszy raz w zyciu, to tam np dostaje sie znizki dopiero jak sie 1000 pln wyda[1 stopien], trzeba wczesniej jeszcze wyrabiac karte itp... ja wszedlem kupilem spodenki za 130 zrzucili mi z tego 10 pln, wpisali do kompa i sie dogadalem ze karty nie bede mial tylko na moje dane i tyle ;). Wiem te 10 pln to nawet nie 10%, ale zawsze cos... akurat tez mi sie spieszylo[od razu po zakupie wracalem do domu ... 70 km od Krakowa] i nie mialem czasu na dluzsze gadanie co do ceny[pozatym nie za bardzo sobie radze face-face...za duzo emocji wyrazam ;)].

Jak kupuje w necie to zazwyczaj gadam na gg/m@ilu to mam czas na negocjacie, przemyslenie sytuacji itp.

Dobra EOT z mojej strony :). Sorki za zasmiecanie.
Awatar użytkownika
jj
Posty: 35
Rejestracja: 25 sty 2007, 15:14
Lokalizacja: Wawa

Post autor: jj »

ragozd pisze:
Swoja droga, czy Rebel nie dotrzymal slowa? Jego polityka polega na rozbudzaniu nadziei klienta na dobre bonusy, u niektorych chyba az za wielkiej :)
Tej polityki nie maja na stronie duzymi literami;) Ale jesli jest implicite to u mnie rozbudzili wkurwienie i tyle;) i tak powiem.. 3 złote zniżki za 100pdkow.. oszukali mnie.. banda złodziei.. polskich decydentów! ;)
prozz
Posty: 55
Rejestracja: 09 sty 2007, 15:50

Post autor: prozz »

ragozd pisze:A ja rozumiem polityke PDK rebela - ciekawosc kolejnych poziomow moze byc kropla decydujaca o zakupie :)
Mam jak byk napisane, co mnie czeka na kolejnym poziomie i ile punktow mi brakuje do niego. Czepiacie sie. Wolny rynek zwyciezy tak czy siak. Poki co rebel sie wzorowo sprawuje nie tylko w moich oczach.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

kwiatosz: pisze: ...
No to swietnie, mam inteligo i do tej pory myslalem ze tylko karty kredytowe funkcjonuja w PP[zreszta tak maja tam na tej stronie to popisane, ze inaczej wnioskowac to sie chyba nie da...].
prozz pisze: ...
Moze to i czepianie się, ale porozmawiac na ten temat mozna.
bb.bartosz pisze:Blue - napisz jakiś poradnik, będziesz wielki :)
Ksiazki do negocjacji+sadze ze na http://www.google.pl tez da sie cos znalezc ;).
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Post autor: ragozd »

prozz pisze: Mam jak byk napisane, co mnie czeka na kolejnym poziomie i ile punktow mi brakuje do niego. Czepiacie sie.
Ale jj aproksymowal sobie kolejne poziomy najwidoczniej zle, skoro realia go rozczarowaly ;) Nie wszystkim dogodzisz :)
Awatar użytkownika
jj
Posty: 35
Rejestracja: 25 sty 2007, 15:14
Lokalizacja: Wawa

Post autor: jj »

ragozd pisze:
prozz pisze: Mam jak byk napisane, co mnie czeka na kolejnym poziomie i ile punktow mi brakuje do niego. Czepiacie sie.
Ale jj aproksymowal sobie kolejne poziomy najwidoczniej zle, skoro realia go rozczarowaly ;) Nie wszystkim dogodzisz :)
najwidoczniej zle;D ale chodzi tak naprawde o fakt ukrycia prawdy;) nie o nia sama;) [bo kurier i tak fajny i obsluga i rebel jest niezly a nie nagle najgorszy]

prozzowi dobrze jak widzi tylko gdzie stawia kolejny krok.. ja tam wole wiedziec dokad prowadzi mnie droga;)
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Post autor: ragozd »

Ukrycie to bardzo zle slowo. raczej stosowanie rabka tajemnicy - bo przeciez zawsze masz wszystko podane o nastepnym poziomie :P
Awatar użytkownika
jj
Posty: 35
Rejestracja: 25 sty 2007, 15:14
Lokalizacja: Wawa

Post autor: jj »

caly drze na mysl o tajemnicy ktorej rabka uchyla mi rebel.. wspaniale dawkuja napiecie.. i sprawiaja ze moj swiat nie jest nudny a fascynujacy i pelen niespodzianek.. DZIEKUJE :P :)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

:)

Ustosunkuje sie do kilku rzeczy, chociaz z gory wiem, ze na pewno nie wszystkich moje odpowiedzi zadowola. Od razu zaznacze tez, ze link do watku pojdzie za chwile na liste dyskusyjne rebel-team :), gdzie na pewno bedzie szeroko dyskutowany. Do innych sklepow i porownan do nich nie bede sie ustosunkowywal, bo mi nie wypada.

1) Kwestia "ukrycia" wszystkich poziomow... Szczerze mowiac, nie sadzilem, ze moze to byc dla kogos az tak rozczarowujace. Stosujac takie a nie inne podejscie nie kierowalismy tym, zeby ukryc co bedzie dalej (mamy XXI wiek i nie da sie niczego ukryc, o czym swiadczy chociazby ten watek, gdzie widac wiekszosc przekroju poziomow). Chodzilo nam raczej o ciekawe podejscie do tematu programu lojalnosciowego, o system mniej schematyczny, z nawiazaniami do systemow RPG (duza czesc naszych klientow jest mocno zakorzeniona w srodowisku graczy), z ciekawymi elementami. Dostajemy mnostwo pozytywnych opinii takze na temat samego systemu PDKow, wiec jednak pod tym wzgledem sporej liczbie osob sie podoba. Byc moze faktycznie warto bedzie jednak opublikowac pelny przekroj poziomow - poddamy to pod dyskusje w zespole.

2) 10-20% znizki to raczej abstrakcja nie z tej branzy. Kupujac jednak powyzej 100 zl i majac te "nedzne" 3zl znizki na dostawe (100 PDKow, czyli wydane 500 zl) - oszczedzamy w sumie ok. 6%... Oczywiscie i tak katalogowy koszt przesylki (szczegolnie kurierskiej) jest bardzo zanizony - tak naprawde koszt nadania wiekszosci paczek przekracza 10 zl. Te % gdzies tam sie zbieraja i w sumie powoduja, ze efektywna marza jest duzo nizsza. Dodatkowo na koszty sklepu skladaja sie takie rzeczy jak np. wysoki poziom stanow magazynowych (aby jak najwiecej produktow mialo szybki czas realizacji), utrzymywanie wysokiego (mam nadzieje) poziomu obslugi klienta i obslugi posprzedazowej (reklamacje, itp.). Oczywiscie nie probuje tutaj twierdzic, ze my na tym wszyscy tracimy i dokladamy co chwile do interesu - tylko chce przypomniec ekonomiczne podstawy, ktore powoduje, ze "10% zamowienia to mozna po drobnych negocjacjach w byle sklepie dostac" nie zawsze jest prawda :)

3) Co do znikania PDKow - od Gwiazki dziala mechanizm, ktory powoduje, ze maksymalnie mozna "spasc" do 1/2 kiedykolwiek osiagnietego poziomu (zaokraglajac w gore), czyli jezeli ktos zalapal sie kiedykolwiek na 5. poziom, juz nigdy nie spadnie ponizej 3. Funkcjonalnosc ta jest jeszcze w testach, dlatego nie zostala publicznie ogloszona.

4) Koszulka NIE jest z logiem firmy, poniewaz zakladalismy, ze malo kto bedzie chcial nosic koszulke reklamujaca bezposrednio firme... Koszulka jest z nickiem z przodu i zabawnym (mam nadzieje :)) rysunkiem z tylu, autorstwa Ignacego Trzewiczka (krowy), nawiazujacym do REBELa.

5) Cen z Niemiec nie przebije zaden sklep w Polsce i zawsze bedzie sie bardziej oplacilo kupowac w Niemczech. Tak samo sprzet cyfrowy zawsze bylo taniej kupic w USA i sobie przywiezc (pisze bylo, poniewaz nie wiem jak jest teraz). Wraz z rozwojem rynku te roznice beda sie powoli wyrownywaly.

I odpowiedz na kilka cytatow :)
Pewnie powiecie, ze nie wspieram tym polskich sklepow ... moze jak kiedys bede zarabial to wtedy bede wiecej w sklepach kupowal
Watpie by ktokolwiek mial o to pretensje. REBEL nawet dwukrotnie wspieral zakupy z Niemiec chlopakow z Warszawy. Naprawde patrzac na rynek globalnie - zakupy kilku, kilkunastu czy kilkudziesieciu osob z forum nie maja zadnego znaczenia dla rynku (no offence). Oczywiscie, jezeli ktos z forum zlozy zamowienie - super. Jezeli jednak kupi gdziekolwiek indziej, pokaze znajomym, rozpropaguje planszowki w jakikolwiek sposob - takze rewelacja :).
Pieniądze, które mogły być przyznane na zniżki dla klientów poszły na agcencje PR-owe, z których to usług o ile mnie pamięć nie myli Rebel zaczął korzystać. A te agencje PR-owe po to, żeby dobry wizerunek sklepu w mediach przyćmił wasze narzekania na pewne sprawy.
Oczywiscie, z marzy sklepu finansowana jest takze reklama i promocja, jak rowniez wspomniane przez Ciebie dzialania PR. Przypominam jednak, ze agencja PR wynajeta przez REBELa nastawiona jest bardziej na kreowanie dobrego wizerunku gier planszowych w mediach, a nie samego sklepu. Mysle, ze jest to w miare wazne, aby reklamy gier planszowych docieraly poza scisle getto geekow :), aby czytelnicy Wiedzy i Zycia czy Nowej Fantastyki dowiedzieli sie o istnieniu planszowek, aby recenzje tych gier ukazaly sie w Polityce, audycje w TOK FM, notki prasowe w innych mediach. To wszystko powoduje, ze rynek sie powieksza, ceny spadaja - a wiec jednak dziala pozytywnie takze z punktu widzenia geekow. Zreszta - ten postep widac w komentarzach w REBELu - mnostwo z nich zaczyna sie od slow "moja pierwsza gra planszowa", "powrot do planszowek po latach", itp.
(i czekam kolejnej promocji na niemieckie tytuły w Rebelu - to były ceny dopiero:))
Takie promocje beda sie oczywiscie w dalszym ciagu pojawiac - czasami oplaca sie sprzedac cos po kosztach czy ponizej kosztow, poniewaz taka akcja spowoduje, ze dany tytul dotrze do pierwszych osob, ktore o nim cos napisza, skomentuja, itp.
Tak czy owak mnie ta polityka nie przekonuje :]
Nie kazdego przekonuje i nie jest mozliwe stworzenie systemu przekonujacego wszystkich a jednoczesnie majacego racjonalne ekonomiczne podstawy.

Trudno to jakos wszystko podsumowac :), ciesze sie jednak, ze taka dyskusja tutaj powstala i na pewno wyciagniemy z niej pewne wnioski. Jednak jak pisal maluman - jedna osoba kupuje w Orlenie i zbiera punkty na czapke, druga w Neste i oszczedza. Ja sam mam karte w Geancie gdzie mam jakis niesamowicie smieszny rabat (0,5%?) a mimo to wyciagam ja przy kazdych zakupach. A gry komputerowe kupuje czesto 10-20 zl drozej w Empiku a nie w MediaMarkt, poniewaz akurat mi wygodniej.

PS: Wydziele posty dot. jak placic za zakupy zagraniczne do osobnego watku.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Hehe Nataniel ciesze sie,ze sie ustosunkowales do wypowiedzi :). Ja powiem jedno ;p cenie was sklep głownie za to, ze jakby nie bylo przyczynia sie w duzej mierze do rozwoju gier planszowych. Sam system rabatowy mnie wogole nie przekonuje i te moje gadki o rabatach to nie jest czcze gadanie tylko wiadomosci z autopsji ;)... z wielu branzy... Wiadomo ze jak sklep wasz sklep musi przynosic zyski, trza zabulic podatki, utrzymac sie, zainwestowac itp. I ze to ze macie nawet 40%[informacja wzieta z nieba jako przykład] z ceny produktu, to 75% z tych 40% nawet moze sie okazac ze wykorzystujecie na oplaty wlasne+PR+jakies inne pierdołki...oczywiśćie patrząc całościowo. Jakby kazdy dostawal jakas konkretna znizke to wiadomo ze sklep by sie nie utrzymał :). Ostatnio zamowilem przez znajomych ktorzy maja u was rabat, bo-kurier za freeko byl, troszke znizki i wiem ze bedzie porzadnie zapakowane itp. Nie mowie ze jest zle, opisuje tylko sytuacje z negocjacja rabatow w wielu sklepach... dla przecietnego kowalskiego system rabatowy, w którym nie musi nic mowic aby dostac znizkejest lepszy, bo przynajmniej ma swiadomosc ze jakis rabat dostanie, i czuje sie doceniony, lepiej traktuje sklep...ogolnie pomysl jest swietny jesli chodzi o marketing :)....
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Post autor: ragozd »

PDK Rebela zapewnily mu obrot z mojej strony na poziomie 6 poziomu :) Oczywiscie nie bez znaczenia byl tez ceny caly czas konkurencyjne. Majac darmowa dostawe wygodniej jest zamowic gre w Gdansku niz kupic na drugim koncu miasta.
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blazej »

Natalniel pisze:Cen z Niemiec nie przebije zaden sklep w Polsce i zawsze bedzie sie bardziej oplacilo kupowac w Niemczech.
Ale jest dużo gier spolszczonych, które mają niższą cenę (abalone, jungle speed, carcassone, konfrontacja, Wysokie Napięcie etc etc) Zauważyłem nawet ostatnio, że amerykańskie kobyły z FFG kosztują mniej więcej tyle samo w PL i DE.

A co do punktów..., mam, któryś tam już poziom w Rebel, ale najbardziej podoba mi się w sklepach internetowych i nie tylko indywidualne podejście do klienta. Akurat kupuję parę rzeczy i mam ochotę coś dokupić co w innym sklepie ma niższą cenę, proponuję,
że zapłacę za nią tyle jaką cenę ma konkurencyjny sklep. Miło jest wtedy usłyszeć odpowiedź, że jasne, nie ma sprawy, ewentualnie, że akurat w przypadku tej gry nie da się już opuścić. Nieprzyjemna zaś jest taka odpowiedź z automatu " Przykro nam, ale taka
zniżka przysługuje od 4 poziomu, a Ty jesteś na 3 poziomie".
Generalnie nie rozumiem za bardzo tych zasach z PDK - z życia wzięte - kupuję teraz dość drogą grę, kolega ma dużą zniżkę w Warszawkim sklepie - 15%, oczywiste jest, że nie będę kupował w sklepie X tylko po to, żeby sobie nabijać punkty. Powinienem wysłać mail do sklepu X o treści "Będę kupował u Was, bo Was lubię, ale dajcie mi taką zniżkę jak mogę mieć w sklepie w Warszawie". Jeśli odpowiedzą "Niestety, ale mamy prodecudy i system PDK i nie możemy" no to trudno, kupię
w Warszawie. Kto na tym zyska a kto straci?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

blazej pisze:Jeśli odpowiedzą "Niestety, ale mamy prodecudy i system PDK i nie możemy" no to trudno, kupię w Warszawie. Kto na tym zyska a kto straci?
Ale chyba nie dostales nigdy takiej odpowiedzi, prawda? :) Generalnie warto sie targowac - jezeli jest mozliwosc, to zawsze opuszczamy ceny. Nierzadko zdarza sie, ze jakis klient na GG zglasza, ze w konkurencyjnym sklepie jest taniej... sprawdzamy jakie sa mozliwosci i staramy sie dopasowac :)

Natomiast system znizek automatycznych jest bardzo wygodny zarowno dla nas jak i dla klienta, ktory nie musi (czy nie lubi, jak ja na przyklad) sie targowac i wszystko ma podane na talerzu.
Blue pisze:Ostatnio zamowilem przez znajomych ktorzy maja u was rabat, bo-kurier za freeko byl, troszke znizki i wiem ze bedzie porzadnie zapakowane itp.
Ha, wiec jednak - mimo, ze pisales, ze nie korzystasz :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blazej »

Nataniel pisze:blazej napisał:
Jeśli odpowiedzą "Niestety, ale mamy prodecudy i system PDK i nie możemy" no to trudno, kupię w Warszawie. Kto na tym zyska a kto straci?


Ale chyba nie dostales nigdy takiej odpowiedzi, prawda? Smile
Nie, w Rebel chyba raz miałem taką sytuację, że poprosiłem o rabat i bardzo byłem zadowolony z zaakceptowania mojej propozycji.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2007, 20:23 przez blazej, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

blazej pisze: Generalnie nie rozumiem za bardzo tych zasach z PDK - z życia wzięte - kupuję teraz dość drogą grę, kolega ma dużą zniżkę w Warszawkim sklepie - 15%, oczywiste jest, że nie będę kupował w sklepie X tylko po to, żeby sobie nabijać punkty. Powinienem wysłać mail do sklepu X o treści "Będę kupował u Was, bo Was lubię, ale dajcie mi taką zniżkę jak mogę mieć w sklepie w Warszawie".
Ale to nie Ty możesz mieć te zniżkę w w wawie tylko Twój kolega, który ją dostał bo zostawił tam co nieco kasy już (najpewniej :wink: ). Gdybyś był stałym klientem w sklepie, w którym mówisz że gdzie indziej możesz mieć taniej, to zakładam że dostałbyś na dana grę rabat ciut większy.
(teoria mówi, że 2 ludzi dzieli 6 poziomów znajomych. Więc w sumie ja też mogę powiedzieć że mam możliwość kupić w wawie taniej :) )

A swoją drogą jeżeli traktować kuriera jako zniżkę to nie opłaca się kupować wielu gier, bo wtedy zniżka jest proporcjonalnie mniejsza niż gdy się zamawia tylko 1 tytuł :lol:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blazej »

Kwiatosz pisze:Ale to nie Ty możesz mieć te zniżkę w w wawie tylko Twój kolega, który ją dostał. ...więc w sumie ja też mogę powiedzieć że mam możliwość kupić w wawie taniej Smile
Oczywiśćie, że możesz tak powiedzieć i tylko od Ciebie zależy czy zapłacisz za grę 170 pln czy poprosisz kolegę, żeby przy okazji jak będzie w sklepie kupił Tobie grę w cenie 150. Ty będziesz miał taniej, on może jeszcze większe zniżki, bo w końcu kupuje na swoje konto. A za różnicę w cenie pójdziecie na pączki :D
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

kwiatosz pisze: A swoją drogą jeżeli traktować kuriera jako zniżkę to nie opłaca się kupować wielu gier, bo wtedy zniżka jest proporcjonalnie mniejsza niż gdy się zamawia tylko 1 tytuł :lol:
Nie wiem dokladnie jak to jest, ale juz sobie wyobrazam jak gosc co 2gi dzien zamawia jungle speeda,albo węże na drabinie ;) majac darmowa wysyłke ;]. No chyba ze to jest jakos uregulowane ze od jakiejs kwoty nawet pomimo przekroczenia ktoregos poziomu.
Nataniel pisze:
Blue pisze:Ostatnio zamowilem przez znajomych ktorzy maja u was rabat, bo-kurier za freeko byl, troszke znizki i wiem ze bedzie porzadnie zapakowane itp.
Ha, wiec jednak - mimo, ze pisales, ze nie korzystasz :)
tak ;) jednak sie skusilem. Nie mowilem ze nie bede korzystał :). Tylko ze nie korzystałem ;). A zrobilem to w sumie z lenistwa :P... tytuły były tanie, tak czy owak bym je kiedyś kupił, ale ze wysylka free, do tego jakastam znizka bez targow no to niech bedzie ;)... ale na dzien dzisiejszy to nie widze u was mozliwosci kupowania na swoje konto indywidualnie zwazywszy ze ceny zazwyczaj wyzsze niz gdzie indziej, robie zamowienia zazwyczaj za ok 100 pln wiec doliczlabym jeszcze przesyłke itp. Kiedys probowalem kilka razy do Ciebie tez na GG zagadac, no i coz widac ze zajety czlowiek jestes, bo mi nie odpowiadales :). Wiec kontakt w fazie dogadywania utrudniony. Aczkolwiek spodziewam sie ze jeszcze nie raz cos tam od was kupie :),ale albo na promocji albo po jakichs negocjacjach ;).

PS. Gdybym sie nie targowal to bym sie strasznie wkurzal na siebie :P - np kupilem zombiaki+machine II na kilka dni przed tym jak rebel mial je w promocji za 50 pln.... na szczescie sie targowalem i w sumie cena jaka zaplacilem byla podobna :).[A jak kazdy wie studentom sie nie przelewa ;)... no moze przesadzam bo jak widze te samochody przy akademikach, to sie zastanawiam .... ;p]
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Blue pisze:wchodzilem do sklepu rowerowego pierwszy raz w zyciu, to tam np dostaje sie znizki dopiero jak sie 1000 pln wyda[1 stopien].
Blue dobrze Ci radze - ZMIEŃ SKLEP :!: :wink: To tak BTW bo o rowerach gadać tutaj nie będziemy raczej :lol:

Co do Rebela i PDK'ów .. Jak tylko one się pojawiły nie podobał mi sie sposób ich utrzymania. 300 dni :?: Wydawało mi się to chore poprostu i nie możliwe do zrealizowania. Miałem 5 poziom, spadłem do zera, teraz mam 3 i .. i zanim zdąrzę pozbierać sobie kasę na nastepne gry, znowu spadne do zera, a nie mam w zwyczaju składać zamówień na 100zł :roll: Zostawiłem już kupe kasy w Rebelu i bardzo sobie cenię ich usługi. Zawsze można sie dogadać, obsługa miła, zawsze pomoże. Dlatego sklepu raczej nie zmienię, bo po 1 niechce mi sie tyłka ruszać i biegać po sklepach "o Boże, Boże, może wy macie taniej niż w Rebelu :?: " :lol: po 2 Mam już tą pewność, że sklep wywiąże się ze złożonego zamówienia, że będe na bieżąco informowany o wszystkim, a zawartość paczki będzie w 100% nienaruszona. Po 3 nie lubię zmian :twisted: Jednak w programie PDK'ów można by coś udoskonalić, np tak jak już Nataniel pisał, że poziom nie spadnie do zera tylko do polowy zaokraglajac w góre i tak juz zostanie (chyba tak to szło :?: :lol: :wink: ). Szczerze mówiąc takie rozwiązanie w 100% mnie zadowala 8) Poza tym .. Ludzie nie dajmy sie zwariować, tak jak było już wyżej pisane: czasami kupuje się coś 5 zł taniej, a czasami 20 zł drożej. Ciekaw jestem czy z was tacy oszczędnisie także w tematach nie związanych z grami :?: :wink: Np. Czy jeździcie na stacje gdzie paliwo jest tańsze o 2 gr. na litrze :?: Czy kupujecie poprostu tam gdzie wam bliżej :?: :roll:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Akurat do wsyzstkich skelpownetowych mam tak samo dalek - na wyciagniecie ręki do myszki ;). Co innego z lazeniem po sklepach stacjonarnych. Ma sie to ni jak do patrzenia na sklepy netowe.
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Blue pisze:Akurat do wsyzstkich skelpownetowych mam tak samo dalek - na wyciagniecie ręki do myszki ;). Co innego z lazeniem po sklepach stacjonarnych. Ma sie to ni jak do patrzenia na sklepy netowe.
Tak, Blue masz racje. Jednak jak już napisałem, jestem, że tak powiem emocjonalnie związany z Rebelem. Jest to przetestowany przemnie sklep i wiem czego moge się po nich spodziewać. Cena 5zł w tą czy w tą nie robi mi różnicy, a obsługa jest nieporównywalna. Prosty przykład: Zamówiłem na grach planszowych książke (chodzi o jeden z tomów Gry o tron). Pisało realizacja do tygodnia. Myślę sobie - ok, na Rebelu tego nie ma, w innych ksiegarniach netowych, ksiazka, albo niedostepna, albo w ogóle jej nie ma. Zamówiłem i co :?: Za przeproszeniem gówno :!: Po dwóch tygodniach, w momencie jak zabierałem się za napisanie im paru ciepłych słów, zadzwonił do mnie Pan ze sklepu, żeby mnie poinformować, że książki nie dostane. Hmm .. Okej, miło, że zadzwonił, ale dlaczego tak późno :?: Tak się dba o klienta :?: Czy tak wiele kosztowało, napisanie jednego maila :? Jedna z dwóch książek która zamówiłem w rebelu (też Gra o Tron, lecz już inny tom), miała realizacje także do tygodnia. Po 3 dniach dostaję maila, że niestety nie sa w stanie zrealizowac zamówienia, bo w hurtowni książka się skończyła, dzwonili do wydawcy i nie wiadomo kiedy będzie dodruk, a póki co jest ona niedostepna. Różnica jest zasadnicza,przynajmniej dla mnie. Wiem, że to pierdoła, ale liczy się podejście. Przepraszam jeżeli na grach planszowych na mnie leją ciepłym moczem, to ja na nich sram :evil: Wybaczcie mi, za wyrażenia, ale jak o tym myślę, to nerwy mi puszczają :evil: :!:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Akurat kupuje w innym sklepiku niz gry planszowe ;)... i jestem zadowolony... swietny kontakt itp..
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Blue pisze:Akurat kupuje w innym sklepiku niz gry planszowe ;)... i jestem zadowolony... swietny kontakt itp..
Nie no oczywiście ja nie przecze, że są inne dobre sklepy :wink: Wierze Ci Blue na słowo, jednak sam przyznasz, że na takich przypadkach jak mój można się troszke sparzyć :? To co piszesz (o innym sklepie) może tylko cieszyć :) Oby jak najwięcej takich 8)
ODPOWIEDZ