Podcast - 2 pionki

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Rafal_Kruczek »

rattkin pisze: 16 wrz 2019, 18:03
Sam Jamey (który też swoje za uszami ma), akurat tutaj do sprawy podszedł rozsądnie:
The most popular rating system for tabletop games is here on BoardGameGeek. Anyone can rate any game on BGG at any time for any reason. The hope, obviously, is that people only rate games that they've played, but it doesn't always work out that way. There's an entire subculture on BGG of people who give unreleased games a 1 rating (out of 10) for a wide variety of reasons, as well as others who try to counteract those 1s by rating a game 10. We're not going to get into a debate about how this system works. You're welcome to enter ratings as you wish. Rather, this is about how and when you choose to look at ratings on BGG or elsewhere (for any type of product). The takeaway is that I recommend only looking at the ratings for any product after a critical mass of people have actually received it.
Zgadzam sie w pełni. Dzięki za znalezienie tego cytatu.
Można tylko dodać ze jeśli wydawcy nie podoba sie demokratyczne podejście przyjete przez zarządzajacymi BGG, to moga próbować wycofać swoje gry z bazy, albo dodawać je dopiero po premierze.
Oczywiscie dla niektory brak gry w systemie BGG do dyskwalifikacja gry przy zakupach - ja postanowiłem nie kupować gier ktore nie odczekaja swojej kolejki na wishliscie na BGG ( i to sie prawie udaje :))
A co do podcastu to spodziewałem się raczej ze to bedzie wypowiedź Prezesa ktore bedzie ta ostatnią słomką ktora przegnie grzbiet wielbiąda. No cóz moze dam im ostania szanse...
ODPOWIEDZ