GambitTV - Dead Reckoning

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Top 50 Gier Planszowych Edycja 2016 miejsca 1

Post autor: Gambit »

hancza123 pisze:Obejrzałem całą Topkę, miło się oglądało. W przeciwieństwie do topek kręconych z Geek Factor TV tu wszyscy koledzy znali wszystkie gry i wywiązała się ciekawa, kompetentna dyskusja.
Liga Cieni, to ludzie z którymi zwykle grywam w planszówki. I robię to od dawna. Mają dostęp do tych samych gier, co ja, więc większość z nich znają. Jeśli chodzi o Pawła z Geek Factor, to pamiętaj, że jest on znacznie młodszy stażem w planszówkach niż ja. Nasze topki są zwykle na zasadzie kontrastu.
hancza123 pisze:Takie coś ma sens, można poznać różne punkty widzenia, dowiedzieć się również o słabych stronach tych gier, a nie tylko zachwyty (jak dla mnie generalnie w reckach Gambita jest za mało krytyki).
Będąc mało znanym recenzentem mam ten komfort, że wydawcy nie zalewają mnie grami do recenzji. Dzięki temu, że to zwykle ja o coś proszę mogę celować w rzeczy, które mnie interesują i mają szansę na dość pozytywną recenzję (od 6 w górę). Nawet jeśli recenzuję coś ze swojej kolekcji, to sam fakt, że to coś siedzi w mojej kolekcji, znaczy, że mi się w jakiś sposób podoba, więc raczej takiej gry nie pojadę. Kilka takich tytułów, które zmieszałbym z błotem, uniknęło tego losu, bo albo bardzo szybko je sprzedałem (jeśli były przeze mnie kupione - MDM), albo po prostu ich nie ostałem do recenzji, choć się nimi interesowałem, a sam nie kupiłem, bo wcześniej zagrałem i uznałem, że nie są dla mnie. Poza tym, jestem graczem o dość szerokim spektrum zainteresowań. Nie trzymam się kurczowo jednego gatunku. Interesują mnie gry, a nie gatunki.
hancza123 pisze:Cieszy wysokie miejsce Dominant Species. Poza tym widać że koledzy mocno siedzą w grach przygodowych, mniej grają w eurosy, a w ogóle nie grają np. w gry wojenne. Po obejrzeniu tej topki spróbuję Pathfindera oraz Descent. Skoro takie one dobre to trzeba chociaż spróbować.
Space Empires 4X, czy Here I Stand, to gry wojenne i chłopaki grają w takie tytuły. Michał bardzo lubi gry euro, ale my nie lubimy z nim grać, bo potrafi tak zmulić, że nóż się w kieszeni otwiera :)
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: GambitTV - Top 50 Gier Planszowych Edycja 2016 miejsca 1

Post autor: Tony23 »

Przymierzam sie i przymierzam do tego Descenta i się zdecydować nie mogę.
Zwykle gramy w 2, uwielbiamy MK. Generalnie zwykle ramy w Euro, ale ostantio mam wrażenie, zę troche bardziej w przygode, ameritrashe idziemy.
Descent bedzie dobry ?
ile dodatków wg Ciebie to tzw MUST ?

Grałeś w Imperial Assault? Gdybyś mógł wymienić za darmo Descenta na IA to byś to zrobił?
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: GambitTV - Top 50 Gier Planszowych Edycja 2016 miejsca 1

Post autor: hancza123 »

Wy cały czas gracie w Schronie w środy i piątki? Ja gram w Polufce ale może wpadnę do Was kiedyś gościnnie aby zagrać w jakąś dobrą przygodówkę. My gramy w eurosy oraz gry wojenne, przygodówek zupełnie nie.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Top 50 Gier Planszowych Edycja 2016 miejsca 1

Post autor: Gambit »

hancza123 pisze:Wy cały czas gracie w Schronie w środy i piątki? Ja gram w Polufce ale może wpadnę do Was kiedyś gościnnie aby zagrać w jakąś dobrą przygodówkę. My gramy w eurosy oraz gry wojenne, przygodówek zupełnie nie.
Tak, nadal gramy. Środy są teraz chyba dniem głównie Pathfinderowym, nie wiem, bo w środy nie bywam. Pojawiam się za to w piątki. Do Poluffki miałem zamiar wpaść, ale terminy Poluffkowe zupełnie mi nie odpowiadają.
Tony23 pisze:Przymierzam sie i przymierzam do tego Descenta i się zdecydować nie mogę.
Zwykle gramy w 2, uwielbiamy MK. Generalnie zwykle ramy w Euro, ale ostantio mam wrażenie, zę troche bardziej w przygode, ameritrashe idziemy.
Descent bedzie dobry ?
ile dodatków wg Ciebie to tzw MUST ?
Jeżeli chcecie zagrać przeciw sobie, czyli jeden gra Mistrzem Podziemi, a druga osoba bohaterami, to Descent będzie moim zdaniem bardzo dobry. Fajnie zrobiona kampania, rozwój postaci, wszystko sympatycznie się składa w całość. Jeśli chodzi o dodatki, to albo wszystkie, albo żaden. Generalnie najpierw próbujesz czystą podstawkę. Jak chwyci, to potem kasa leci jak głupia na dodatki. Jedyne co mogę chyba odradzać, to pakiety z porucznikami. Według mnie nie mają większego sensu. Ja kupiłem tylko pudełkowe dodatki.
Tony23 pisze:Grałeś w Imperial Assault? Gdybyś mógł wymienić za darmo Descenta na IA to byś to zrobił?
W IA nie grałem. Nie wymieniłbym Descenta na IA. Gwiezdne Wojny mi jakoś nie robią jeśli chodzi o planszówki. Wiem, że w IA wprowadzono kilka usprawnień mechanicznych i wolałbym, żeby po prostu pojawił się jakiś upgrade pack do Descenta, który pozwoliłby sprawdzić jak działają te zmiany.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: GambitTV - The Exiled: Siege

Post autor: Gambit »

Po raz kolejny wychodzę ze swojej strefy komfortu i recenzuję grę z gatunku, który nie do końca mi leży. Oto "przedwspieramowa" recenzja The Exiled: Siege.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Kacper Ryx i Król Żebraków

Post autor: Gambit »

Dziś nie recenzuję gry, której polska wersja niedługo zagości na Wspieram.to. Dziś recenzuję grę, która dzięki tej platformie powstała. Oto Kacper Ryx i Król Żebraków.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Dead Men Tell No Tales

Post autor: Gambit »

Co dostaniemy mieszając Pandemię, Ognisty Podmuch i piratów? Dostaniemy Dead Men Tell No Tales. Zapraszam do oglądania recenzji.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1185
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: GambitTV - The Exiled: Siege

Post autor: veljarek »

Gambit pisze:Po raz kolejny wychodzę ze swojej strefy komfortu i recenzuję grę z gatunku, który nie do końca mi leży. Oto "przedwspieramowa" recenzja The Exiled: Siege.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Obejrzałem recenzje i mam tylko uwagę, skoro rozrzuciłeś stos kosteczek na planszę to zamiast tłumaczyć w tym momencie zasady bylo po prostu pokazać ja wygąda w tym momencie walka, bo równie dobrze mogles w tym momencie nie pokazywać nawet planszy. Zabrakło mi w bardzo opisu walki na rozlozonych komponentach, bo ja nadal nie wiem jak ta walka wygląda.
Początek recenzji podobał mi się i zarys tez byl ok.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: GambitTV - The Exiled: Siege

Post autor: Gambit »

veljarek pisze:
Gambit pisze:Po raz kolejny wychodzę ze swojej strefy komfortu i recenzuję grę z gatunku, który nie do końca mi leży. Oto "przedwspieramowa" recenzja The Exiled: Siege.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Obejrzałem recenzje i mam tylko uwagę, skoro rozrzuciłeś stos kosteczek na planszę to zamiast tłumaczyć w tym momencie zasady bylo po prostu pokazać ja wygąda w tym momencie walka, bo równie dobrze mogles w tym momencie nie pokazywać nawet planszy. Zabrakło mi w bardzo opisu walki na rozlozonych komponentach, bo ja nadal nie wiem jak ta walka wygląda.
Początek recenzji podobał mi się i zarys tez byl ok.
Wydawało mi się, że taki zarys walki jak pokazałem był wystarczający do ogólnego poznania jej mechaniki. Nie chciałem wchodzić za głęboko w szczegóły...może to był błąd :)
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1185
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: GambitTV - The Exiled: Siege

Post autor: veljarek »

Gambit pisze:
veljarek pisze:
Gambit pisze:Po raz kolejny wychodzę ze swojej strefy komfortu i recenzuję grę z gatunku, który nie do końca mi leży. Oto "przedwspieramowa" recenzja The Exiled: Siege.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Obejrzałem recenzje i mam tylko uwagę, skoro rozrzuciłeś stos kosteczek na planszę to zamiast tłumaczyć w tym momencie zasady bylo po prostu pokazać ja wygąda w tym momencie walka, bo równie dobrze mogles w tym momencie nie pokazywać nawet planszy. Zabrakło mi w bardzo opisu walki na rozlozonych komponentach, bo ja nadal nie wiem jak ta walka wygląda.
Początek recenzji podobał mi się i zarys tez byl ok.
Wydawało mi się, że taki zarys walki jak pokazałem był wystarczający do ogólnego poznania jej mechaniki. Nie chciałem wchodzić za głęboko w szczegóły...może to był błąd :)
Chodzi mi o to ze prezentowales zarys zasad, rozkladanie budynków co i jak i nagle z zarysu zasad przeszedles do ich opisywania bardzo pobieżnie.
Chodzilo mi o konsekwencje. Albo ogólny opis albo dokladniejszy albo tłumaczenie zasad.
Tu sie rozjechało.
Ale pomyśl na recenzje mi się podobał.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: GambitTV - La Cosa Nostra

Post autor: Gambit »

Wracam do recenzowania gier na Wspieram.to. Dziś możecie zobaczyć grę, która odbierze Monopoly tytuł „Gra, która zniszczyła najwięcej związków”. Oto La Cosa Nostra.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Champions of Midgard

Post autor: Gambit »

W dzisiejszym odcinku zajrzymy do osady Wikingów, którzy spędzają dnie na walce z potworami. Na biesiadowaniu pewnie też, ale głównie na walce z potworami. Oto Champions of Midgard.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Rum & Bones

Post autor: Gambit »

Gry o piratach zawsze są mile widziane. Choć jest to temat coraz częściej widziany na planszy, to jednak uważam, że nadal jest go za mało. Dziś zerkniemy na figurkowy kombajn od CMoN, czyli Rum & Bones.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: GambitTV - W imię Odyna / In the name of Odin

Post autor: Gambit »

Oto kolejna gra o wikingach. I kolejna, która będzie za chwilę na Wspieram.to. Tym razem jest to W imię Odyna, której polską wersję opracowuje Wydawnictwo Baldar. Zobaczcie jak ta gra wygląda.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Mage Wars Academy

Post autor: Gambit »

Przed Wami kolejna recenzja, która została w pewnym sensie wywołana kampanią na Wspieram.to. Dziś skoczymy w okolice mojej Top 3 gier wszechczasów. Oto Mage Wars: Academy, lub też przyzwyczajając się do polskiej wersji. Mage Wars: Akademia.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Mage Wars Arena

Post autor: Gambit »

Kolejna niedziela, kolejna recenzja Mage Wars. Tym razem zajmę się wersją, która zadomowiła się na czwartym miejscu mojej listy Top 50. Co nieco zdradza końcową ocenę. Oto Mage Wars: Arena.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: GambitTV - This War of Mine: The Board Game

Post autor: Gambit »

Czas pokazać grę, która od pewnego czasu budzi wiele emocji. I to z różnych powodów. Z powodzeniem ufundowała się na Kickstarterze, choć kampania nadal trwa. Oto This War of Mine: the Board Game.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: GambitTV - JurassAttack!

Post autor: Gambit »

Czas na coś mniejszego niż do tej pory. Coś, co jest nieco mniej znane na polskim rynku. Oto dwuosobowa gra o dinozaurach, czyli JurassAttack!
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Best Treehouse Ever

Post autor: Gambit »

Czas na zbudowanie domku. Jednak nie takiego normalnego, ale Domku na Drzewie. I to Najlepszego na Świecie. Oto Best Treehouse Ever.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Mage Wars Arena: Battlegrounds Domination

Post autor: Gambit »

Kampania mająca na celu ufundowanie polskiej edycji Mage Wars zakończyła się sukcesem. Dlatego czas zacząć myśleć o dodatkach. Oto jedne z najnowszych, czyli Mage Wars Arena: Battlegrounds Domination.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Ptaszki Ćwierkają

Post autor: Gambit »

Chwilę mnie nie było, ale wracam i obiecuję poprawę. Na dobry "początek" gra z mojego ulubionego "gatunku", czyli taka, której nie ma jeszcze na rynku. Oto Ptaszki Ćwierkają Carla Chudyka.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Dice Brewing

Post autor: Gambit »

Czy w pudełku, w którym siedzi 50 kolorowych kości i sporo kart z recepturami, da się zamknąć klimat browaru? Zobaczcie sami. Oto recenzja gry Dice Brewing.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Wiewióry

Post autor: Gambit »

Dzisiejszy materiał jest dość nietypowy. Nie tylko ze względu na grę, o której traktuje, ale również z uwagi na okoliczności w jakich powstał, a także pewne ważne ogłoszenie. Zresztą zobaczcie sami. Oto Wiewióry.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Odbudowa Warszawy

Post autor: Gambit »

Odbudowanie Warszawy nie było łatwym zadaniem. Jak się okazało, stworzenie gry poruszającej ten temat też nie było proste. Jednak w końcu gracze dostali ją w swoje ręce. Oto Odbudowa Warszawy od Fabryki Gier Historycznych.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Potwory w Nowym Jorku

Post autor: Gambit »

Potwory rozjechały już Tokio. Nie został tam kamień na kamieniu, więc przeniosły się w inne miejsce. A jakie może być lepsze miejsce do zrobienia rozwałki, niż Nowy Jork? Oto Potwory w Nowym Jorku.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
ODPOWIEDZ