Board Game Girl – Wywiad z Kubą – Kawa, rozmówki, planszówki

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1095
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 645 times
Been thanked: 521 times

Re: Board Game Girl - P.I. Martina Wallace'a

Post autor: Harun »

Obejrzałem 2 recenzje. Moje spostrzeżenia z pozycji osoby, która sama nic nie zrobi a skrytykuje innych są następujące:

- strona techniczna zdecydowanie na plus
- strona merytoryczna dla mnie na minus. Nic z tych recenzji nie wyniosłem, oprócz tego, że gra jest fajna.

Jeśli już przyjąć taki pomysł, że recenzja ma być krótka i nie ma wprowadzać w mechanikę gry, to chciałbym dowiedzieć się np. dlaczego w ocenie recenzenta gra jest taka fajna, że wszyscy chcą w nią grać i w ogóle jest fajna, a poza tym jest fajna. I jest też fajna dla dzieci. :)

Co konkretnie jest takiego fajnego w danej grze?

Ponieważ jednak jak widać, tylko ja mam takie spostrzeżenia, oznacza to że ja się mylę. W każdym razie trzymam kciuki i życzę powodzenia w tej zabawie, jaką jest recenzowanie gier.
Awatar użytkownika
Board Game Girl
Posty: 384
Rejestracja: 28 cze 2013, 11:45

Re: Board Game Girl - P.I. Martina Wallace'a

Post autor: Board Game Girl »

Harun pisze:Obejrzałem 2 recenzje. Moje spostrzeżenia z pozycji osoby, która sama nic nie zrobi a skrytykuje innych są następujące:

- strona techniczna zdecydowanie na plus
- strona merytoryczna dla mnie na minus. Nic z tych recenzji nie wyniosłem, oprócz tego, że gra jest fajna.

Jeśli już przyjąć taki pomysł, że recenzja ma być krótka i nie ma wprowadzać w mechanikę gry, to chciałbym dowiedzieć się np. dlaczego w ocenie recenzenta gra jest taka fajna, że wszyscy chcą w nią grać i w ogóle jest fajna, a poza tym jest fajna. I jest też fajna dla dzieci. :)

Co konkretnie jest takiego fajnego w danej grze?

Ponieważ jednak jak widać, tylko ja mam takie spostrzeżenia, oznacza to że ja się mylę. W każdym razie trzymam kciuki i życzę powodzenia w tej zabawie, jaką jest recenzowanie gier.
Harun, dzięki za słowa pochwały i konstruktywnej krytyki. Rzeczywiście, moje minirecenzje mogą Ci się wydać za płytkie, ale pamiętaj proszę, że staram się mówić do osób, które z planszówkami mają znacznie mniej do czynienia niż Ty. Chciałabym przyciągnąć ich uwagę, zainspirować do sięgnięcia po pudełko.
Z drugiej strony, może masz rzeczywiście rację. Będę starała się silniej "umotywować" moje entuzjastyczne opinie :)

Dziękuję za zwrócenie mi na to uwagi!
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1557
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 102 times

Re: Board Game Girl - P.I. Martina Wallace'a

Post autor: espresso »

Board Game Girl pisze: OK, popracujemy nad zbliżeniami, co do samej recenzji, staram się zawrzeć w niej wszystkie istotne informacje, ale już sobie zapisuję uwagę o czytelności instrukcji i dostępności dla początkujących, dziękuję!
Polecam zrobić sobie check-listę z elementami, które trzeba poruszyć w recenzji - sama swoją rozwijałam przez pierwsze 4-5 recenzji, zanim udało mi się wypunktować wszystko, co chciałam (a o czym zdarza się zapomnieć pisząc pierwszą wersje tekstu).
I zgadzam się z opinią Haruna, trochę brakuje uzasadnienia skąd taka opinia o grze, co jest fajnego w mechanice, jaka jest grupa docelowa... W tej chwili Twój filmik to bardziej "zajawka" gry, niż faktyczna recenzja. Ale to może wynika z przyjętej formuły, bo raczej nie zmieścicie wszystkich tych dodatkowych informacji bez wydłużania filmików o kilka minut ;)
Tak czy inaczej, mam nadzieję, że kolejne odcinki będą pojawiały się regularnie :)
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1095
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 645 times
Been thanked: 521 times

Re: Board Game Girl - P.I. Martina Wallace'a

Post autor: Harun »

Miło mi, że się nie obraziłaś. A moje doświadczenie, w porównaniu z forumowymi wyjadaczami, jest niewielkie.

Pomijając, że nie podzielam Twojego zachwytu nad escape, np. mógłbym sobie wyobrazić, że ktoś (choć nie ja) mówi tak:

"Escape spodobała mi się zwłaszcza ze względu na wyjątkowy mechanizm działania pod presją czasu i innych graczy. To nie jest spokojna nudna gra, tu trzeba podejmować decyzje w mgnieniu oka, a dodatkowo zwracać uwagę na to co robią inni. W takiej skali nie spotkałem tego w żadnej innej grze. Escape po protu pobudza emocje, są nerwy, nadzieje, rozczarowania i ciągłe pytanie czy zdążę"
Awatar użytkownika
Board Game Girl
Posty: 384
Rejestracja: 28 cze 2013, 11:45

Re: Board Game Girl - P.I. Martina Wallace'a

Post autor: Board Game Girl »

Drodzy, dzięki za cenne uwagi, postaram się je wcielić w życie podczas nagrywania kolejnych recenzji, nie wychodząc jednocześnie poza przyjętą przeze mnie dość lekką formułę :) W międzyczasie nieustająco zachęcam do subskrybcji mojego kanału i polubienia strony na FB :)
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Board Game Girl - P.I. Martina Wallace'a

Post autor: Hipke »

espresso pisze:W tej chwili Twój filmik to bardziej "zajawka" gry, niż faktyczna recenzja. Ale to może wynika z przyjętej formuły, bo raczej nie zmieścicie wszystkich tych dodatkowych informacji bez wydłużania filmików o kilka minut ;)
x2
Jak mawiał doktorek w Back to the Future- prisajsliii!!! :wink:

Generalnie taka jest konwencja "Planszowej Dziewczynki" :) Nie jest to co prawda to, czego oczekuję od naszych polskich recenzentów gier planszowych, ale cieszy mnie, że pojawiło się wreszcie coś nowego i świeżego. Thumbs up!
Awatar użytkownika
Board Game Girl
Posty: 384
Rejestracja: 28 cze 2013, 11:45

Re: Board Game Girl - Article 27

Post autor: Board Game Girl »

Przyszedł czas na ostatnią w tym tygodniu minirecenzję. Tym razem jest to Article 27
Miłego oglądania! Kolejny film już w piątek za tydzień!
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: Board Game Girl - Article 27

Post autor: lacki2000 »

Jeszcze jak bym się miał czepiać to 1 na liczniku czasu wygląda prawie jak 7. Na początku się zdziwiłem jak pan ekspert chce mówić przez ponad 7 minut jak do końca filmiku zostały niecałe 3...
Ale generalnie za światło i scenografię możecie śmiało oczekiwać nominacji do Oscara.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Board Game Girl - P.I. Martina Wallace'a

Post autor: Sandman »

Harun pisze: Obejrzałem 2 recenzje. Moje spostrzeżenia z pozycji osoby, która sama nic nie zrobi a skrytykuje innych są następujące:

- strona techniczna zdecydowanie na plus
- strona merytoryczna dla mnie na minus. Nic z tych recenzji nie wyniosłem, oprócz tego, że gra jest fajna.
+ 1.

Obejrzałem hmm recenzję? PI i również mam wrażenie, że wszystko sprowadza się do stwierdzenia "tanie wina są dobre, bo są dobre i tanie". :roll:
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Board Game Girl - Article 27

Post autor: Veridiana »

W końcu chwila czasu i obejrzana recenzja P.I.

Podobało mi się:
- dykcja, płynne monologowanie, bez wypełniaczy "yyyy", "eeee", widać, że tekst przygotowany wcześniej, ale nie ma poczucia odczytywania czy recytowania z pamięci
- nastrojowa muzyczka,
- statyczna kamera, bez trzęsienia i pustych kadrów,
- Pani i Pan ;)
- biegająca dziewczynka

Mniej mi się podobało:
- zbyt skromna opinia własna, przydałoby się więcej argumentów spod szyldu "dlaczego warto",
- trochę suche przedstawienie zasad, aczkolwiek konwencja laboratorium jakoby to uspraweidliwia heh,
- migająca dziewczynka

Generalnie, jestem mile zaskoczona :D
Awatar użytkownika
Board Game Girl
Posty: 384
Rejestracja: 28 cze 2013, 11:45

Re: Board Game Girl - Article 27

Post autor: Board Game Girl »

Dziękuję Wam bardzo (szczególnie Veridianie za tyle spostrzeżeń!).
Dzięki Wam wiem, nad czym jeszcze muszę popracować! Obiecuję w przyszłości bardziej motywować swoje wybory!
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Board Game Girl - Article 27

Post autor: Olgierdd »

W końcu krótkie filmy z opiniami o grach!

Póki co o samych grach nieco za mało informacji (właściwie nawet tych gier nie pokazujecie!), ale konwencja prezentacji poniżej 5 minut to bardzo dobry kierunek.

Brawa za laboratorium, świetne streszczenia zasad poniżej dwóch minut.
Awatar użytkownika
Board Game Girl
Posty: 384
Rejestracja: 28 cze 2013, 11:45

Re: Board Game Girl - Article 27

Post autor: Board Game Girl »

Dziękujemy, Olgierdd!

A tymczasem już wyjeżdża z montażu najnowszy odcinek, który opublikuję już jutro. Tym razem oderwiemy się nieco od Ziemi :)
Awatar użytkownika
Board Game Girl
Posty: 384
Rejestracja: 28 cze 2013, 11:45

Re: Board Game Girl - Kosmonauts

Post autor: Board Game Girl »

Kochani, pojawiła się kolejna recenzja, tym razem gry Kosmonauts.
Ściszyliśmy nieco muzykę i machająca dziewczynka również pojawia się chyba rzadziej. Miłego oglądania! :)
Awatar użytkownika
Board Game Girl
Posty: 384
Rejestracja: 28 cze 2013, 11:45

Re: Board Game Girl - Love Letter

Post autor: Board Game Girl »

Zapraszam do obejrzenia recenzji Love Letter :)
staszek
Posty: 3539
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: Board Game Girl - Love Letter

Post autor: staszek »

Obejrzałem Was dziś pierwszy raz i .....napewno nie ostatni :D
LL, skoro tak zachwalacie, będę musiał spróbować 8)
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1236
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 130 times
Been thanked: 57 times

Re: Board Game Girl - Love Letter

Post autor: poooq »

Dodałem do Blogów Planszówkowych.

Pozdrawiam.
Po co piać, gdy można grać?
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Board Game Girl - Love Letter

Post autor: Hiu »

Laboratorium +
Tupiaca dziewczynka + (miszcz!)
Konwencja
- ponizej 5 min +
- prezetnacja (opinia+lab) +
Muzyka - rewelka (+)
Zegar prezentacji regol +
Kliknij w zegar - bardzo fajne.

Tylko stos w gier w lab urozmaicic prosze :) (tak wiem, taka znaczaca uwaga) :)

Ps. Glowa aliena - szacun!

Co do doboru gier:
M.Wallace - byl fajny. Reszta - czekam na cos ciekawszego ;) ale ogladam i sprawdzam.
Awatar użytkownika
Board Game Girl
Posty: 384
Rejestracja: 28 cze 2013, 11:45

Re: Board Game Girl - Love Letter

Post autor: Board Game Girl »

Poooq - dziękujemy bardzo!
Staszku i Hiu - dzięki za słowa wsparcia! Hiu, co do stosu gier w Laboratorum Zasad - dzięki za zwrócenie uwagi! :)
Niedługo na naszym blogu i fanpage'u na FB pojawi się konkurs, w którym do wygrania będzie jedna ze zrecenzowanych przez nas gier!
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Board Game Girl - Love Letter

Post autor: Hipke »

Czy tylko ja widzę nawiązanie do Laboratoium Dextera, czy to tak oczywiste, że nikt nawet nie wspomniał? ;-) pomysł super.
Awatar użytkownika
Board Game Girl
Posty: 384
Rejestracja: 28 cze 2013, 11:45

Re: Board Game Girl - Konkurs na FB!

Post autor: Board Game Girl »

Kochani, do czwartku na naszej stronie na Facebooku odbywa się prosty konkurs - zachęcam do wzięcia udziału, Love Letter do wzięcia! :)
Awatar użytkownika
Board Game Girl
Posty: 384
Rejestracja: 28 cze 2013, 11:45

Re: Board Game Girl - SłowoStwory!

Post autor: Board Game Girl »

Zapraszam do obejrzenia recenzji gry SłowoStwory :)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: Board Game Girl - SłowoStwory!

Post autor: lacki2000 »

Board Game Girl pisze:Zapraszam do obejrzenia recenzji gry SłowoStwory :)
Ha! Sukienka się powtórzyła! :D Sama gra na razie mnie nie zachwyca ale jak mi dzieci podrosną to przetestujemy.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Board Game Girl
Posty: 384
Rejestracja: 28 cze 2013, 11:45

Re: Board Game Girl - SłowoStwory!

Post autor: Board Game Girl »

lacki2000 pisze:
Board Game Girl pisze:Zapraszam do obejrzenia recenzji gry SłowoStwory :)
Ha! Sukienka się powtórzyła! :D Sama gra na razie mnie nie zachwyca ale jak mi dzieci podrosną to przetestujemy.
Brawo za spostrzegawczość! :D Na pewno w takim razie zauważyłeś, że pozmieniały się inne elementy scenografii i stylizacji, prawda? :)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: Board Game Girl - SłowoStwory!

Post autor: lacki2000 »

yyy... no powiedzmy, że skupiłem się na omawianej grze i sukience. No kot ten sam jest...
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
ODPOWIEDZ