ZnadPlanszy.pl - platforma blogowa

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

ZnadPlanszy.pl - platforma blogowa

Post autor: yosz »

Obrazek

Część z Was już pewnie wie, że razem Mirosławem "Tycjanem" Gucwą postanowiliśmy wystartować z nowym projektem. Od kliku tygodni nad nim pracujemy i naszym zdaniem będzie czymś nowym w polskich, planszówkowych mediach związanych z Internetem. W projekt zaangażowana jest sporo osób z branży planszówkowej, których na pewno znacie i cenicie.

Startujemy 17 czerwca 2013: 17 autorów, 16 blogów, a czym właściwie jest ZnadPlanszy.pl?
Spoiler:
Jutro poznacie autorów piszących na ZnadPlanszy.pl , a w międzyczasie zapraszamy do naszego profilu na pewnym portalu społecznościowym (konto na portalu nie jest wymagane :) )
Ostatnio zmieniony 20 gru 2013, 11:33 przez yosz, łącznie zmieniany 2 razy.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Nowa platforma blogowa - ZnadPlanszy.pl

Post autor: Tycjan »

Wczoraj opublikowaliśmy założenia platformy ZnadPlanszy.pl. Dzisiaj chcemy Wam przedstawić najważniejszy element tego projektu, czyli autorów blogów tworzących ZnadPlanszy.pl. Poniżej publikujemy ich nazwiska, które nie są zapewne obce miłośnikom gier planszowych. Przypominamy, że adresy blogów będą "aktywne" od 17 czerwca:

Adam "Folko" Kałuża (adamkaluza.znadplanszy.pl)
Adam "Pan Satyros" Słowiński, Iwona Weber (pelnapara.znadplanszy.pl)
Adam Badura (adambadura.znadplanszy.pl)
Agnieszka "Scheherazade" Weidemann (scheherazade.znadplanszy.pl)
Artur "Konev" Konefał (projektantembyc.znadplanszy.pl)
Dominika "Nikozja" Gorgosz (zgrani.znadplanszy.pl)
Filip "Filippos" Miłuński (filippos.znadplanszy.pl)
Jarosław "Geko" Czaja (jaroslawczaja.znadplanszy.pl)
Katarzyna "Squirrel" Ziółkowska (squirrel.znadplanszy.pl)
Łukasz "Wookie" Woźniak (wookie.znadplanszy.pl)
Maciej "Palmer" Obszański (palmer.znadplanszy.pl)
Maciej „Kwiatosz” Kwiatek (kwiatosz.znadplanszy.pl)
Marcin "Yosz" Krupiński (marcinkrupinski.znadplanszy.pl)
Michał "Ozy" Ozon (ozy.znadplanszy.pl)
Mirosław "Tycjan" Gucwa (miroslawgucwa.znadplanszy.pl)
Stanisław Juźwicki (orions.znadplanszy.pl)
Wojtek Dziwok (logicznie.znadplanszy.pl)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1236
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 131 times
Been thanked: 57 times

Re: Nowa platforma blogowa - ZnadPlanszy.pl

Post autor: poooq »

Dreamteam.
Czekam na otwarcie.
Po co piać, gdy można grać?
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Nowa platforma blogowa - ZnadPlanszy.pl

Post autor: mig »

Nie wiem czy bardziej czekam na teksty starych i uznanych autorów, czy tych których znam jedynie z postów na forum. Super :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Sinister
Posty: 11
Rejestracja: 30 maja 2013, 09:17

Re: Nowa platforma blogowa - ZnadPlanszy.pl

Post autor: Sinister »

Widać patrząc na redaktorów ten projekt będzie skazany na sukces :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8734
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: Nowa platforma blogowa - ZnadPlanszy.pl

Post autor: Curiosity »

Sinister pisze:Widać patrząc na redaktorów ten projekt będzie skazany na sukces :)
Czy ja wiem, czy tak skazany na sukces? Ta sama ekipa "pisze" do gamesfanatic.pl. Celowo napisałem to w cudzysłowie, bo na 17 w sumie redaktorów i współpracowników (nie licząc gości), w czerwcu opublikowanych zostało... siedem tekstów. Jeśli na nowej platformie będzie im się chciało tak samo jak na GF, to nie wróżę powodzenia.

Publikowanie wpisu raz na 2-3 dni sprawi, że będę tam wchodził góra raz na tydzień. Odwracając proporcje - kilka tekstów dziennie sprawi, że będę zaglądał dużo częściej.

Jest tu chyba dobre miejsce na kontakt z autorami, zatem chciałem we własnym imieniu zaapelować: zajmijcie się nowościami! Nie ma to jak wrzucić "recenzję" gry, która miała premierę 5 lat temu, wszyscy ją znają, a w polskim internecie są już trzy inne recenzje i pięć opisów. Wiadomo, że są gry, które swoje lata już mają, a nie zostały (po polsku) opisane - i za takie można się brać. Tylko jak widzę kolejny wpis o "Talismanie", to odechciewa się klikać.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Nowa platforma blogowa - ZnadPlanszy.pl

Post autor: KubaP »

Curiosity pisze:(...)
Biorąc pod uwagę Twoje kontestatorskie zacięcie chyba nikogo to nie dziwi i pewno nie jesteś targetem. Trzymam kciuki i z niecierpliwością wyglądam premiery serwisu!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8734
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: Nowa platforma blogowa - ZnadPlanszy.pl

Post autor: Curiosity »

KubaP pisze:
Curiosity pisze:(...)
Biorąc pod uwagę Twoje kontestatorskie zacięcie chyba nikogo to nie dziwi i pewno nie jesteś targetem. Trzymam kciuki i z niecierpliwością wyglądam premiery serwisu!
A czemu nie mam być targetem? Bo oczekuję czegoś ambitniejszego?
Ja też trzymam kciuki, ale odrobina sceptycyzmu nie zaszkodzi.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Nowa platforma blogowa - ZnadPlanszy.pl

Post autor: Matio.K »

Curiosity pisze:
KubaP pisze:
Curiosity pisze:(...)
Biorąc pod uwagę Twoje kontestatorskie zacięcie chyba nikogo to nie dziwi i pewno nie jesteś targetem. Trzymam kciuki i z niecierpliwością wyglądam premiery serwisu!
A czemu nie mam być targetem? Bo oczekuję czegoś ambitniejszego?
Ja też trzymam kciuki, ale odrobina sceptycyzmu nie zaszkodzi.

Zgadzam sie z caloscia Twej wypowiedzi. Brak profitow z wykonywanej pracy (platna w satysfakcji, ogladalnosci, innej walucie) sprawia, ze zaangazowanie spada do zera. Oby zapal nie minal i doczekamy sie godnego nastepcy GF, ktory jest tuba marketingowa wydawcow.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Nowa platforma blogowa - ZnadPlanszy.pl

Post autor: KubaP »

Matio.K pisze:
Curiosity pisze:
A czemu nie mam być targetem? Bo oczekuję czegoś ambitniejszego?
Ja też trzymam kciuki, ale odrobina sceptycyzmu nie zaszkodzi.

Zgadzam sie z caloscia Twej wypowiedzi. Brak profitow z wykonywanej pracy (platna w satysfakcji, ogladalnosci, innej walucie) sprawia, ze zaangazowanie spada do zera. Oby zapal nie minal i doczekamy sie godnego nastepcy GF, ktory jest tuba marketingowa wydawcow.
Ok, zwracam honor, rozumiem teraz, co miał na myśli Curiosity.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Nowa platforma blogowa - ZnadPlanszy.pl

Post autor: Senthe »

Więc co się stanie z GamesFanatic? :(
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6442
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 568 times
Been thanked: 930 times

Re: Nowa platforma blogowa - ZnadPlanszy.pl

Post autor: Odi »

Matio.K pisze:doczekamy się godnego nastepcy GF, ktory jest tuba marketingowa wydawcow.
Możesz rozwinąć?
scheherazade
Posty: 39
Rejestracja: 06 lut 2011, 10:11

Re: Nowa platforma blogowa - ZnadPlanszy.pl

Post autor: scheherazade »

Z założenia ZnadPlanszy.pl nie będzie przedstawiał informacji prasowych - to w kwestii tuby marketingowej. To są blogi, a nie serwis informacyjny.

Pytanie o dalsze dzieje GF trzeba kierować do Redaktora Naczelnego, sama jakiś czas temu złożyłam rezygnację, na GF jeszcze 2 recenzje opublikuję i do końca czerwca poprowadzę FB.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Nowa platforma blogowa - ZnadPlanszy.pl

Post autor: kwiatosz »

Curiosity pisze:...
Tu był wywód polemiczny, ale się zorientowałem, że ten wymóg kilu tekstów to nie do pojedynczego autory, tylko do całości ;)

Natomiast nie całkiem zgadzam się z "ta sama ekipa", ale to czepianie się formalne.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Nowa platforma blogowa - ZnadPlanszy.pl

Post autor: yosz »

Curiosity pisze:Ta sama ekipa "pisze" do gamesfanatic.pl.
Na gamesfanatic.pl swoje wpisy miało wiele osób, w tym również te, które będą teraz pisać na platformie ZnadPlanszy.pl, ale ze stałych współpracowników / redakcji, są w sumie 4 osoby (na 18): ja, Tycjan, Agnieszka i Adam. Chciałbym też coś wyjaśnić, żeby nie było niedomówień: nie odszedłem z GamesFanatic po to, żeby założyć nową platformę. ZnadPlanszy jest raczej wynikiem tego odejścia i moich rozmyślań "co dalej, czy chcę dalej coś pisać i gdzie pisać?", z którymi podzieliłem się w czasie rozmowy z Tycjanem. Od słowa do słowa, w naszych głowach nabrał kształtu taki portal jaki właśnie stworzyliśmy - gdzie każdy bloger jest niezależny, pisze o tym co go interesuje w grach, niekoniecznie o wszystkich nadchodzących nowościach, czy wydawniczych nowinkach.

Część autorów będzie na pewno pisać częściej, inni rzadziej. Jako czytelnicy będziecie meli wybór - zaglądać tylko na niektóre blogi (albo zasubskrybować je przez RSS), a może wchodzić na stronę główną portalu i śledzić wszystkie wpisy. Prawdopodobnie będą dochodzić nowe blogi i chociaż mam nadzieję, że to się nie zdarzy, może być tak, że któryś z autorów się "wykruszy" - ale ta decyzja zależy tylko do tej osoby. Tylko Wy będziecie mogli naciskać poszczególnych autorów żeby pisali więcej, dlatego zachęcam do pisania maili, komentarzy i wsparcia - uwierzcie że to daje bardzo pozytywnego kopa.

Dygresja: podobny komentarz o pisaniu tyczy się też czytających - przy starcie nowego serwisu, zawsze jest mnóstwo komentarzy, pozytywnego i konstruktywnego wsparcia, który często z czasem zamiera. A dla kogo piszą autorzy jeżeli nie dla Was? Dawajcie znać że nas czytacie, a na pewno autorzy Was nie zawiodą.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6442
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 568 times
Been thanked: 930 times

Re: Nowa platforma blogowa - ZnadPlanszy.pl

Post autor: Odi »

Blogowość serwisu, i wyjście poza schemat recenzje-newsy, to na pewno ruch w dobrą stronę. Do tego fajne logo :wink:

Myślę, że taka forma dobrze się sprawdzi.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4047
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 270 times
Been thanked: 149 times

Re: Nowa platforma blogowa - ZnadPlanszy.pl

Post autor: lacki2000 »

yosz pisze:Dawajcie znać że nas czytacie, a na pewno autorzy Was nie zawiodą.
Zaglądajcie to statystyk odwiedzin strony ;)
Hmm, z tego tematu niemrawo wnioskuję, iż GF się poważnie zmniejsza. Czy to znaczy, że GF będzie niedługo tylko zbiorem linków?
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Nowa platforma blogowa - ZnadPlanszy.pl

Post autor: mig »

lacki2000 pisze: Hmm, z tego tematu niemrawo wnioskuję, iż GF się poważnie zmniejsza. Czy to znaczy, że GF będzie niedługo tylko zbiorem linków?
Wszystko zależy od kreatywności RedNacza i ekipy jaka uda mu sie zebrać. Jak na razie konkurencja wydaje sie bardzo mocna. GF na samej Veridianie i Odim daleko nie zajedzie. Chyba tez GF bedzie musiało sie jakoś spofilowac, ze moc z nowymi projektami powalczyć...

W ogóle to mam wrażenie ze ostatni wysyp nowych, bardzo fajnych i poważnych inicjatyw (np. ZnadPlanszy czy Untoldboardgames) nastąpił po decyzji o zlikwidowaniu wersji papierowej SGP. nawet jesli tylko cześć ich twórców ze SGP była związana, to chyba trochę to osmielilo. A może to tylko zbieg okoliczności...?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6442
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 568 times
Been thanked: 930 times

Re: Nowa platforma blogowa - ZnadPlanszy.pl

Post autor: Odi »

I Veridiana, i - zwłaszcza - ja, to już chyba bardziej ŚGP jesteśmy, niż GF. A tam ekipa całkiem mocna 8)

Nie wiem, czy GF będzie 'walczyć' z nowymi inicjatywami :wink: , pewnie nie, bo też nie do końca o walkę chodzi :)
Z mojego punktu widzenia Znadplanszy.pl ma ten plus, że w pewnym sensie zbiera rozproszone blogi i twórczość kilku osób w jednym miejscu. Serwisów jest teraz tyle, że tak naprawdę śledzę tylko kilka. Każda inicjatywa 'centralizacyjna' jest mile wdziana :)
scheherazade
Posty: 39
Rejestracja: 06 lut 2011, 10:11

Re: Nowa platforma blogowa - ZnadPlanszy.pl

Post autor: scheherazade »

Dla GF piszą przede wszystkim Veridiana i WRS, inne osoby od czasu do czasu coś wrzucą. GF dzięki nim nie zginie :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8734
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: Nowa platforma blogowa - ZnadPlanszy.pl

Post autor: Curiosity »

Odi pisze: Z mojego punktu widzenia Znadplanszy.pl ma ten plus, że w pewnym sensie zbiera rozproszone blogi i twórczość kilku osób w jednym miejscu. Serwisów jest teraz tyle, że tak naprawdę śledzę tylko kilka. Każda inicjatywa 'centralizacyjna' jest mile wdziana :)
Tu chodzi raczej o formę, nie o treść, bo wpisy z blogów zbiera już http://blogiplanszowkowe.blogspot.com/
(ostatnio tylko przez niego cokolwiek czytam).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6442
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 568 times
Been thanked: 930 times

Re: Nowa platforma blogowa - ZnadPlanszy.pl

Post autor: Odi »

WRS to przecież też ŚGP w dużej mierze :)

Chodziło mi bardziej o to, że jednak ŚGP grupuje też liczną grupę regularnie piszących redaktorów/współpracowników, i to może być drugi taki ośrodek - obok znadplanszy - w polskim internecie. Na GF tych regularnie piszących osób, jeśli wyłączyć Ciebie - scheherezade (do tego yosz i squirrel), pozostaje jednak znacząco mniej.
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Nowa platforma blogowa - ZnadPlanszy.pl

Post autor: Matio.K »

Odi pisze:
Matio.K pisze:doczekamy się godnego nastepcy GF, ktory jest tuba marketingowa wydawcow.


Możesz rozwinąć?


Co drugi wps jest informacja prasowa np Portalu.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6442
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 568 times
Been thanked: 930 times

Re: Nowa platforma blogowa - ZnadPlanszy.pl

Post autor: Odi »

Taki urok serwisu newsowego.

Nie wydaje mi się zasadne sprowadzanie GF z tego powodu do roli 'tuby marketingowej', zwłaszcza, że samo określenie jest bardzo pejoratywne.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Nowa platforma blogowa - ZnadPlanszy.pl

Post autor: kwiatosz »

Curiosity pisze: wpisy z blogów zbiera już http://blogiplanszowkowe.blogspot.com/
(ostatnio tylko przez niego cokolwiek czytam).
Też próbowałem, ale tam część rzeczy jednak się z wymienionych blogów nie pojawia. Nie wiem czemu, klucza nie rozgryzłem.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
ODPOWIEDZ