Teraz jest Pn, 22 sty 2018, 21:05

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 27 paź 2009, 14:31 
Administrator

Pancho napisał(a):
Reklama Trik-traka jest strasznie agresywna. Dużo o tym dyskutowaliśmy na Essen. Nie widzę zupełnie sensu prowokowania do wojny reklamowo-handlowej, nikt na tym nigdy nie wygrywa.

A klienci? ;)

A reklama kosi rowno z trawa. :shock:

Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

PostNapisane: Wt, 27 paź 2009, 14:37 
Administrator

Don Simon napisał(a):
A klienci? ;)

Nie mówię o wojnie cenowej, to co innego. Mówię o wojnie na hasła po imieniu - "Firma X ssie, firma Y rządzi". Dużo wielkich megakorporacji (jak Pepsi czy Coca-Cola) nie zyskały nic na wyniszczających wojnach reklamowych. Wręcz przeciwnie, rezygnowały z tego po pewnym czasie przerażone stratami.

PostNapisane: Wt, 27 paź 2009, 14:47 
Użytkownik wspierający

Jeszcze ciepłym przykładem takich reklam są wyższe stawki z heyah do playa w zamian za właśnie tego typu kampanię reklamową, w której play porównywał swoją ofertę z innymi sieciami bez owijania w bawełnę. Absurdalnie proste :wink:
I nie jestem pewny czy dobrze jest być tego typu rekinem mimo wszystko.

PostNapisane: Wt, 27 paź 2009, 14:54 
Administrator

Van_Hoover napisał(a):
Jeszcze ciepłym przykładem takich reklam są wyższe stawki z heyah do playa w zamian za właśnie tego typu kampanię reklamową, w której play porównywał swoją ofertę z innymi sieciami bez owijania w bawełnę. Absurdalnie proste :wink:

E tam. Reklama porownawcza jest jak najbardziej legalna i moim zdaniem pozyteczna.
Aczkolwiek tej reklamy z SGP za taka bym nie uznal.

Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

PostNapisane: Wt, 27 paź 2009, 14:57 
Użytkownik wspierający

Pancho napisał(a):
Don Simon napisał(a):
A klienci? ;)

Nie mówię o wojnie cenowej, to co innego. Mówię o wojnie na hasła po imieniu - "Firma X ssie, firma Y rządzi". Dużo wielkich megakorporacji (jak Pepsi czy Coca-Cola) nie zyskały nic na wyniszczających wojnach reklamowych. Wręcz przeciwnie, rezygnowały z tego po pewnym czasie przerażone stratami.

Nic nie zyskały? Przecież ich kampanie "anty" są przemyślane i sięgają w przyszłość. Jeśli chodzi wojnę pomiędzy PepsiCo i Coca Colą, wygląda to z boku jak walka sumo 2 równorzędnych przeciwników (dużo krzyków, stęknięć, kurzu, ale nic z tego nie wynika), raz jeden ma przewagę, raz inny.

Van_Hoover napisał(a):

To już wina Playa, poszedł na wojnę i ją dostał. A klienci mają niższe ceny. Każda z "sieci" ma swoich klientów pozyskanych różnymi sposobami oferując im całkowicie różne produkty.

PS.
Wolę Colę :wink:

PostNapisane: Wt, 27 paź 2009, 16:19 
Użytkownik wspierający

Pamiętam sprzed kilku lat taką kontrowersyjną reklamę kalkulatorów z hasłem "Nie szarp się, kup Casio". Dla mnie reklama trik-traka wygląda bardzo podobnie

PostNapisane: Wt, 27 paź 2009, 16:28 
Użytkownik wspierający

Kultowa była reklama z jakimś płynem do prania.
'Przy okazji' matka pyta się córki: A co się stało z 'Ludwikiem'? (niby jej chłopakiem) :D Była afera ze strony producenta Ludwika.

Tak czy inaczej totalne zaskoczenie, gdy zobaczyłem reklamę Trika-Traka i jednak coś mi tu zgrzyta. Lekko, ale jednak..

G. B. Shaw

PostNapisane: Wt, 27 paź 2009, 22:39 
Administrator

Problem z reklamą w tak niszowej branży jak nasza to nie to samo, co walka Coca-Coli z Pepsi. W tak wąskim środowisku, jakim są pracownicy branży gier planszowych dla dużych dzieci lepiej nie mieć wrogów, bo wszyscy od siebie zależą. Sukces jednego sklepu wpływa korzystnie na drugi. Jeden sklep ma dobre układy z jakimś wydawcą i go dystrybuuje a drugi sprowadza tanio drugiego. Wiele sklepów jest połączona z wydawnictwami i wymieniają się grami, aby zwiększyć wybór swoim klientom. Trzeba było pojechać do Essen i zobaczyć braterstwo pomiędzy Graalem, Rebelem, Portalem, Kuźnią Gier, Lacertą itd.

PostNapisane: Śr, 28 paź 2009, 07:54 
Użytkownik wspierający

Cytuj:
braterstwo pomiędzy Graalem, Rebelem, Portalem, Kuźnią Gier, Lacertą

Podobnie jak widać braterstwo pomiędzy polskimi koncernami paliwowymi, które jak wiadomo prowadzą działalność dobroczynną, nie nastawioną na zysk i chcą, by kierowcom jeździło się lepiej.

"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."

PostNapisane: Śr, 28 paź 2009, 08:29 
Użytkownik wspierający

draco napisał(a):
Problem z reklamą w tak niszowej branży jak nasza to nie to samo, co walka Coca-Coli z Pepsi. W tak wąskim środowisku, jakim są pracownicy branży gier planszowych dla dużych dzieci lepiej nie mieć wrogów, bo wszyscy od siebie zależą. Sukces jednego sklepu wpływa korzystnie na drugi. Jeden sklep ma dobre układy z jakimś wydawcą i go dystrybuuje a drugi sprowadza tanio drugiego. Wiele sklepów jest połączona z wydawnictwami i wymieniają się grami, aby zwiększyć wybór swoim klientom. Trzeba było pojechać do Essen i zobaczyć braterstwo pomiędzy Graalem, Rebelem, Portalem, Kuźnią Gier, Lacertą itd.

Zgadza się, prywatnie pewnie wszyscy jesteście kumplami i w takich miejscach jak Essen poklepujecie się po plecach. Zrozumiała sytuacja, macie wspólne tematy, w końcu ta sama branża. Ale przecież byliście w obcym dla Was kraju, wśród obcych ludzi (pewnie były wyjątki), trudno było nie trzymać się razem i "bratać się".
Pewnie zaprzeczysz, ale w biznesie nie ma sentymentów. Wasze premie zależą od sprzedaży Waszych sklepów, czy sprzedaży u konkurencji?

PostNapisane: Śr, 28 paź 2009, 13:06 
Użytkownik wspierający

hehe Draco nie martw się tak bardzo o TrikTrak, myślę że wiedzą co robią.

PostNapisane: Śr, 28 paź 2009, 15:08 
Użytkownik wspierający

a mi się podobał artykuł "CZARNY PIONEK - Lenistwo jako motor postępu" Rafała Szymy :-)

coraz więcej osób pisze o tym, że przydałaby się komputer w grach planszowych, ale ja byłem pierwszy ;-) (chociaż nigdzie tego nie napisałem)

PostNapisane: Cz, 29 paź 2009, 16:37 
Użytkownik wspierający

jax napisał(a):
Kultowa była reklama z jakimś płynem do prania.
'Przy okazji' matka pyta się córki: A co się stało z 'Ludwikiem'? (niby jej chłopakiem) :D Była afera ze strony producenta Ludwika

Nie tyle, afera co zdjęcie reklamy i jakieś tam dalsze "zabawy", generalnie producent Ludwika postawił na swoim.

PostNapisane: Pt, 30 paź 2009, 09:01 
Użytkownik wspierający

jak słyszę "reklama porównawcza" od razu przypomina mi się to:

http://www.youtube.com/watch?v=LUOJSnR9z3k

czyli "jak nie odmawiając konkurencji zalet, pokazać że jest do niczego" :-)

Ostatnio edytowano Pt, 30 paź 2009, 14:31 przez rokter, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pt, 30 paź 2009, 14:17 
Użytkownik wspierający

rokter napisał(a):
jak słyszę "reklama porównawcza" od razu przypomina mi się to:

http://www.youtube.com/watch?v=LUOJSnR9z3k

czyli "jak nie odmawiając konkurencji zalet, pokazać że są do niczego" :-)

He, niezła! Mnie z kolei przypomniała się ta:

http://www.youtube.com/watch?v=MMaWlGTgRZ4

No ale offtop robi się masakryczny. Może wyciąć do osobnego wątku ("reklama porównawcza")?

PostNapisane: So, 31 paź 2009, 10:08 
Użytkownik wspierający

rokter napisał(a):

GENIALNA!!!

PostNapisane: Wt, 10 lis 2009, 22:47 
Administrator

Ta jest też dobra: http://www.youtube.com/watch?v=XN_nlj_LBlY&NR=1

Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl

Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.

PostNapisane: Cz, 12 lis 2009, 11:11 
Użytkownik wspierający

GRAZIE!

Jak już admin oftopuje to proszę, mam takie coś:

PostNapisane: Cz, 12 lis 2009, 16:59 
Użytkownik wspierający

Panowie, jestem Wam szalenie wdzięczny za konstruktywne uwagi na temat Świata Gier Planszowych. Dzięki tym wszystkim filmikom na YouTube, ŚGP z pewnością będzie lepszym pismem.
Nawet nie proszę administratorów o interwencję, bo sami odpalają tu offtopicową masakrę.
Ręce opadają.

PostNapisane: Cz, 12 lis 2009, 22:39 
Użytkownik wspierający

Korzeń , łączę się z Tobą w bólu :D

Pocieszę Cię , to nie pierwszy przypadek na tym forum , powiem więcej: powtarzają się te same postacie , a innych wyzywają od troli.

Co do ŚGP , mnie się tam podoba , jeżeli po przeczytaniu recenzji , chcę kupić , albo wręcz kupuję jakąś grę , znaczy się wykonujecie dobrą robotę . Tak trzymać !

PostNapisane: Cz, 12 lis 2009, 23:15 
Użytkownik wspierający

Kupiłem nr 11 i był to pierwszy jaki miałem w rękach. Podobały mi się felietony, recenzja Androida i następny po niej artykuł (Gra z klimatem). Ogólnie wrażenia jak najbardziej pozytywne. Nie podoba mi się tytuł pisma i jego skrót ŚGP, który nie wiedzieć czemu kojarzy mi się z rozwinięciem: Świętej Pamięci Gry. Poza tym gratuluję, bo całokształt jest więcej niż dobry.

PostNapisane: Pn, 30 lis 2009, 09:52 
Użytkownik wspierający

Van_Hoover napisał(a):
Odnośnie ocen gier- nie lepiej wprowadzić skalę od 1-6 jak w szkole? 6 dla gier wybitnych bez żadnych wad, 4 - gra dobra, 1 - gra zepsuta. Interpretacja oceny była by łatwiejsza i przynajmniej większa część skali byłaby wykorzystywana. Bo tak to nie do końca wiadomo czy do takiej gry z 5 siadać w ogóle, czy to tak naprawdę zła gra jest...

Z numeru na numer wciąż ten pomysł się pojawia i nie wiem czemu by nie spróbować. Ciągle mam wrażenie, że to zaczęło się od BGG, gdzie te oceny przy takiej ilości gier maja jakieś uzasadnienie, natomiast w magazynie jest ich dosłownie kilka. Skala większa niż ilość recenzowanych gier ;)

PostNapisane: Śr, 30 gru 2009, 16:45 
Użytkownik wspierający

Gdzie w Warszawie można jeszcze kupić 11 numer, bo się zgapiłem i nie nabyłem?

PostNapisane: Śr, 30 gru 2009, 17:21 
Użytkownik wspierający

Na pewno w Planszomanii

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1