Teraz jest So, 20 sty 2018, 00:29

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 27 lut 2013, 21:54 
Użytkownik wspierający

Jako że już trochę poczytałem a przejrzałem całość powtórzę po sobie. Z każdym numerem jest lepiej :)

Co na plus:
- felieton - NARESZCIE!!! I cieszę się nie dlatego, że znam osoby tam opisane (+1 do chwały ;) ) ale dlatego że starsze numery zaczynaliśmy z Anią czytać właśnie od nich. Jeśli ludzie nie chcą pisać to ich zmuszajcie ;) Niech felietony wrócą :)
- sprintem po grach - 2 strony... Nareszcie :) Nie zmniejszajcie tego działu. Jest dobrze i niech tak zostanie
- mniej gier dla dzieci, więcej dla graczy - taka proporcja mi pasuje (fakt, nie wiem czy to jakoś wpływa na sprzedaż ale tak mi się podoba). No, może nie ma do poczytania gier Splottera ale przecież nie można mieć wszystkiego ;)
- staracie się dawać wywiad z autorem przy opisywanej grze (pewnie na ile to tylko możliwe) - fajowo. Nie wierzę że będzie tak często/długo ale fajnie :)

Co na minus:
- brak Print&Play - wiem, że to troszkę niewdzięczny dział ale chciałbym jego powrotu. I już :P

Reszta w normie.
Pozdrawiam

PostNapisane: Cz, 28 lut 2013, 08:59 
Użytkownik wspierający

Ja z kolei uważam, że Print&Play mógłby być np. cykliczny, albo po prostu krótki opis nowości.
Wszystko oczywiście po to, żeby nie zajmować cennego miejsca. :D
Obecna struktura bardzo mi odpowiada.

PostNapisane: Cz, 28 lut 2013, 10:32 
Użytkownik wspierający

Cytuj:
- felieton - NARESZCIE!!! (ciach....) Jeśli ludzie nie chcą pisać to ich zmuszajcie ;) Niech felietony wrócą :)

+100

Cytuj:
sprintem po grach - 2 strony... Nareszcie :) Nie zmniejszajcie tego działu. Jest dobrze i niech tak zostanie

+200

Cytuj:
mniej gier dla dzieci, więcej dla graczy - taka proporcja mi pasuje

+100
dodałbym jeszcze, że bardzo cieszy mnie fakt, że godną reprezentację mają w tym numerze typowe eurogry :)

może nie często, ale kilka razy krytykowałem zmiany w ŚGP, więc cieszę się bardzo, że mogę napisać:
ten numer jest już dobry, a tendencja jeszcze lepiej wróży na przyszłość :):):)
Tak trzymać !!!

PostNapisane: Pt, 01 mar 2013, 00:19 
Użytkownik wspierający

Mnie się rzuciła w oczy silna reprezentacja gier imprezowych. W sumie fajnie to wyszło tak razem zebrane.

PostNapisane: Pt, 08 mar 2013, 18:55 
Użytkownik wspierający

A ja dzisiaj czytałem sobie recenzję Il Vecchio pióra Kasi Ziółkowskiej i od samego początku coś mnie gryzło i gryzło. Patrzę to nie pchła ani wesz ale autor gry nie ma na imię Ruediger co jest napisane we wstępie i w podsumowaniu czyli nie literówka, tylko Rüdiger.
A przy okazji Rüdigera Dorna ciekawi mnie, że zawsze przy nim mówi się o GOA (które podobno bardzo dobrą grą jest - nie wiem nie grałem nie podważam) ale rzadko mówi się o Die Händler von Genua (Genua) czy Louis XIV które są rewelacyjnymi grami.

PostNapisane: Pt, 08 mar 2013, 19:03 
Użytkownik wspierający

Üü jest określana jako "u" z przegłosem, w języku niemieckim zapisywana może być jako "ue".

i ja się (pod) tym podpisuję

PostNapisane: Pt, 08 mar 2013, 19:21 
Użytkownik wspierający

Skoro już sobie tak cytujemy Wikipedię to może tę mądrzejszą - en.
Cytuj:
However, such transcription should be avoided if possible, especially with names. Names often exist in different variants, such as "Müller" and "Mueller", and with such transcriptions in use one could not work out the correct spelling of the name.

PostNapisane: Pt, 08 mar 2013, 21:54 
Użytkownik wspierający

WRS napisał(a):
Üü jest określana jako "u" z przegłosem, w języku niemieckim zapisywana może być jako "ue".

Z czasow kiedy uczylem się niemieckiego nie pamietam jakoś, zeby u umlaut zapisywalo się ue. Ale moze cos się od tego czasu zmienilo.

PostNapisane: Pt, 08 mar 2013, 21:58 
Użytkownik wspierający

gregvip napisał(a):
WRS napisał(a):

Z czasow kiedy uczylem się niemieckiego nie pamietam jakoś, zeby u umlaut zapisywalo się ue. Ale moze cos się od tego czasu zmienilo.

Obecnie bardzo często można spotkać się w korespondencji nieformalnej, na forach itd z takim zapisem, szczególnie, gdy osoba pisząca nie ma możliwości zapisu z umlautem.

PostNapisane: So, 09 mar 2013, 11:24 
Użytkownik wspierający

Dominika Gorgosz w recenzji Seta pisze, że łatwiej nauczyć się gry z wideorecenzji lub od kogoś, kto już ją zna. Rzeczywiście coś w tym jest, sama wytłumaczyła bowiem zasady słabiuchno. Trzeba naprawdę czytać między wierszami, by zrozumieć z tekstu, iż do seta potrzebne są dokładnie trzy karty (nie jest to wyraźnie napisane). Ponadto niefortunnie zamieszczony obrazek sugeruje, że potrzebne są cztery karty. Niestety przez te wady recenzja wg mnie nie za bardzo nadaje się dla osób, które dotąd styczności z grą nie miały.

PostNapisane: So, 09 mar 2013, 11:30 

BartP napisał(a):
Dominika Gorgosz w recenzji Seta pisze, że łatwiej nauczyć się gry z wideorecenzji lub od kogoś, kto już ją zna. Rzeczywiście coś w tym jest, sama wytłumaczyła bowiem zasady słabiuchno. Trzeba naprawdę czytać między wierszami, by zrozumieć z tekstu, iż do seta potrzebne są dokładnie trzy karty (nie jest to wyraźnie napisane). Ponadto niefortunnie zamieszczony obrazek sugeruje, że potrzebne są cztery karty. Niestety przez te wady recenzja wg mnie nie za bardzo nadaje się dla osób, które dotąd styczności z grą nie miały.

Nie mylisz aby recenzji z instrukcją?;) W życiu bym nie pomyślał, by recenzji zarzucać "słabiuchne wytłumaczenie zasad", nie taki jej cel. Akurat wczoraj czytałem ten tekst, uważam, że co miał przekazać - przekazał.

PostNapisane: So, 09 mar 2013, 11:43 
Użytkownik wspierający

Nie mylę. Stopień skomplikowania zasad w tej grze jest znikomy, więc można je w recenzji przytoczyć i tak też recenzenci w ŚGP robią. Ewidentnie widać, że autorka chciała napisać, jak grać w Seta. Napisała sporo na ten temat, a zabrakło jednej z kluczowych informacji i w rezultacie uważam, iż czytelnik wciąż będzie skonfundowany.
Grałeś w Seta przed czytaniem tekstu?

PostNapisane: So, 09 mar 2013, 11:55 

BartP napisał(a):
Grałeś w Seta przed czytaniem tekstu?
Jakbym grał, to wątpię bym czytał, bo miałbym już swoją opinię na jej temat;)

Recenzja to opinia na temat gry, oczywiście mniej więcej tłumacząca jej fundament, ale tylko po to, by czytelnik miał pojęcie czego się spodziewać. Moim skromnym zdaniem Twój zarzut jest bezpodstawny, a ten dotyczący niefortunnego doboru zdjęcia po prostu wydumany. No ale to jest kwestia tego, czego każdy z nas się po recenzji spodziewa. Ja to otrzymałem, Ty nie. Trudno się o to spierać, bo to po prostu subiektywna kwestia, niemniej odezwałem się, bo uznałem że to co napisałeś, jest jednak trochę niesprawiedliwe. I tyle.

PostNapisane: So, 09 mar 2013, 12:06 
Użytkownik wspierający

Normalnie bym się nie czepiał "słabego tłumaczenia zasad", ponieważ też uważam, że recenzja nie jest od tego. W tym wypadku jednakże sądzę, że informacja o dokładnie trzech kartach jest istotna (i wystarczyłyby dwa słowa). Jeśli udało się to Tobie zrozumieć z recenzji, to pewnie nie doceniałem umiejętności czytania pomiędzy wierszami wśród czytelników, więc niewykluczone, iż czepiam się bez powodów.
Ponadto wydaje mi się, że autorka nie miała wpływu na dobór ilustracji. Nie zmienia to faktu, że zdjęcie trzech odpowiednich kart z podpisem "przykład seta" byłoby znacznie bardziej przydatne.

PostNapisane: So, 09 mar 2013, 12:09 

BartP napisał(a):
Nie zmienia to faktu, że zdjęcie trzech odpowiednich kart z podpisem "przykład seta" byłoby znacznie bardziej przydatne.

Gdyby był podpis pod foto, pełna zgoda:) Bo ja to zdjęcie potraktowałem jako "przykładowe karty do gry" i nawet mi do głowy nie przyszło, że to mógłby być przykład seta.

PostNapisane: Cz, 14 mar 2013, 22:25 
Użytkownik wspierający

Mam już nowy numer, z małym poślizgiem, ale mam. I powiem tak: zapowiada się świetnie, ale Łukasz Piechaczek pisze najnudniejsze wstępniaki świata. Zero pomysłu i polotu. Ja wiem, że pewnie mało kto to czyta, ale można by się było bardziej przyłożyć...

PostNapisane: Pt, 15 mar 2013, 00:12 
Użytkownik wspierający

BartP napisał(a):
Normalnie bym się nie czepiał "słabego tłumaczenia zasad", ponieważ też uważam, że recenzja nie jest od tego. W tym wypadku jednakże sądzę, że informacja o dokładnie trzech kartach jest istotna (i wystarczyłyby dwa słowa). Jeśli udało się to Tobie zrozumieć z recenzji, to pewnie nie doceniałem umiejętności czytania pomiędzy wierszami wśród czytelników, więc niewykluczone, iż czepiam się bez powodów.
Ponadto wydaje mi się, że autorka nie miała wpływu na dobór ilustracji. Nie zmienia to faktu, że zdjęcie trzech odpowiednich kart z podpisem "przykład seta" byłoby znacznie bardziej przydatne.

Pozwolę sobie zacytować:

"Grę rozpoczynamy od wyłożenia 12 kart. Wszyscy równocześnie szukają prawidłowego układu. Kto pierwszy go znajdzie i krzyknie SET!, ten zgarnia te trzy karty. Na ich miejsce dokładane są kolejne trzy. "

PostNapisane: Pt, 15 mar 2013, 00:38 
Użytkownik wspierający

Wiem, że to później w tekście jest napisane, lecz nie przy definicji seta; a i tak trochę pokrętnie. Nie bój, uważnie reckę czytałem.

PostNapisane: Pt, 15 mar 2013, 09:11 
Użytkownik wspierający

Recenzja nie musi dokładnie przedstawiać zasad gry. A zasady SETa, choć w sumie dość proste, nie dla każdego są oczywiste bez analizy przykładów. W dołączonej do gry instrukcji takich przykładów jest sporo, z wyraźnym określeniem, dlaczego dany zestaw kart jest setem, a inny setem nie jest. W recenzji nie było na to miejsca. Ale jeżeli ktoś przeczytał ze zrozumieniem zawarty w drugim akapicie recenzji opis gry, to nie powinien wyobrażać sobie czterokartowego seta. Skoro każda z cech (kolor, kształt, wypełnienie i liczba elementów) może przyjmować 3 wartości, a do tego, aby set był prawidłowy, te wartości muszą być takie same albo różne, to set nie może składać się z 4 kart.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1