Teraz jest So, 20 sty 2018, 00:29

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 22 paź 2011, 12:36 
Użytkownik wspierający

Tycjan, jeden z czytelników podzielił się z Tobą opinią dot. magazynu, zawsze to wartościowa opinia, kupuje on w końcu 1/2000 nakładu. To teraz ja powtórzę to samo: nie interesują mnie gry komputerowe (konsolowe, komórkowe, jak zwał tak zwał) w piśmie o grach planszowych.
No to promil czytelników już się wypowiedział ;].

PostNapisane: So, 22 paź 2011, 23:53 
Administrator

@FortArt: Mogę prosić Ciebie o kontakt w tej sprawie? Mój adres: sgp.gucwa@gmail.com, wyślij mi informację gdzie i kiedy kupiłeś swój egzemplarz.

@BartP: Nie wiem skąd wniosek, że opinia jednego czytelnika nie jest dla mnie wartościową opinią. Szanuję każdą opinie i biorę ją pod uwagę przy kolejnych publikacjach.

Proszę, nie przesadzajmy. Nie piszemy o grach komputerowych jako takich, ale o implementacjach gier planszowych. Może właśnie dzięki temu część z kupujących takie gry zainteresuje się ich oryginalnymi wersjami.
ŚGP ma być magazynem dla każdego miłośnika gier planszowych.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl

PostNapisane: N, 23 paź 2011, 07:59 
Użytkownik wspierający

FortArt napisał(a):
Kupiłem w Kolporterze, żadnego bonusu w środku nie było. Numer nie był zafoliowany.

Podaj adres na PW chętnie wyślę Ci kartę mi i tak się nie przyda. J

PostNapisane: N, 23 paź 2011, 15:06 
Użytkownik wspierający

BartP napisał(a):
To teraz ja powtórzę to samo: nie interesują mnie gry komputerowe (konsolowe, komórkowe, jak zwał tak zwał) w piśmie o grach planszowych.

Nie bardzo rozumiem, na czym polega problem. Skoro kogoś nie interesują teksty o grach komputerowych/konsolowych/komórkowych, to nie musi ich czytać. (Chyba, że w takim razie magazyn powinien być zmniejszony o te 2 strony i przez to może 10 groszy tańszy :wink: ).
Przecież, jak już napisał Tycjan, to nie są artykuły o kolejnych wersjach Pac Mana czy innego Counter Strike'a, tylko o implementacjach gier planszowych. Skoro pismo nosi tytuł Świat Gier Planszowych, a nie np. Zaścianek Gier Planszowych, to chyba dobrze, że zawiera nieco szersze spojrzenie na temat planszówek. Nawiasem mówiąc ja np. praktycznie nie czytam recenzji, natomiast czytam w magazynie wszystkie inne teksty, więc gdyby zawierał same recenzje, to byłby mi całkiem nieprzydatny.
A tak przy okazji: nie wiem, jaki procent (czy może promil) czytelników ŚGP rozwiązuje moje łamigłówki (dwie osoby przyznały sie prywatnie, że nie umiały ich rozwiązać, więc wiem, że próbowały :D ) i czyta teksty o historii gier. Bo może też te działy nie są potrzebne i lepiej na ich miejsce wrzucić jeszcze jedną recenzję?

PostNapisane: N, 23 paź 2011, 16:31 
Użytkownik wspierający

Ja czytam, zostawcie! ;)

PostNapisane: N, 23 paź 2011, 16:52 
Użytkownik wspierający

MichalStajszczak napisał(a):
Nie bardzo rozumiem, na czym polega problem. Skoro kogoś nie interesują teksty o grach komputerowych/konsolowych/komórkowych, to nie musi ich czytać. (Chyba, że w takim razie magazyn powinien być zmniejszony o te 2 strony i przez to może 10 groszy tańszy :wink: ).
Przecież, jak już napisał Tycjan, to nie są artykuły o kolejnych wersjach Pac Mana czy innego Counter Strike'a, tylko o implementacjach gier planszowych. Skoro pismo nosi tytuł Świat Gier Planszowych, a nie np. Zaścianek Gier Planszowych, to chyba dobrze, że zawiera nieco szersze spojrzenie na temat planszówek. Nawiasem mówiąc ja np. praktycznie nie czytam recenzji, natomiast czytam w magazynie wszystkie inne teksty, więc gdyby zawierał same recenzje, to byłby mi całkiem nieprzydatny.
A tak przy okazji: nie wiem, jaki procent (czy może promil) czytelników ŚGP rozwiązuje moje łamigłówki (dwie osoby przyznały sie prywatnie, że nie umiały ich rozwiązać, więc wiem, że próbowały :D ) i czyta teksty o historii gier. Bo może też te działy nie są potrzebne i lepiej na ich miejsce wrzucić jeszcze jedną recenzję?

Ja zawsze robię te zagadki, są wyśmienite ;]. Wyszukałem sobie swego czasu więcej Easy as ABC, bo mnie zaciekawiła ta jedna.
Jak nie bardzo wiesz, na czym polega problem? Po pierwsze nie ma problemu, dzielę się z redakcją opinią nt. magazynu, który wydaje. Jeśli usłyszy od stu osób, że ludzi nie interesują elektroniczne wersje gier planszowych, to będzie to pewien sygnał, czyż nie? Jeśli natomiast będzie przeciwnie, to znaczyć będzie, że redakcja wyprzedza oczekiwania czytelników i zapewnia to, co większość chce czytać. Artykuł o grach na "i coś tam" pewnie przeczytam, lecz nie zamierzam się w żadne i~ zaopatrywać.

PostNapisane: N, 23 paź 2011, 23:19 
Użytkownik wspierający

Hej! Jak ktoś dotknie artykuła o historii gier - UDUSZĘ!
Najpierw zawsze JE czytam!
Jeszcze nie mam #19, ale jutro lecę do empiku i jak nie będzie historii o historii... UDUSZĘ! :twisted: :wink:

Jestem za poczytaniem wzmianek o "i-coś-tam", chociaż "i-coś-tam'a" nie mam...
Tak samo, jak lubię czytać o nowych technologiach w motoryzacjii, chociaż mój samochód raczej się tych nowoczesnych "fifirifi" nie doczeka...
I tak samo, jak lubię od czasu do czasu wysłuchać wiadomości, chociaż 99% mnie nie dotyczy...

PostNapisane: Pn, 24 paź 2011, 07:09 
Użytkownik wspierający

Tycjan napisał(a):
@: Banan2: Wierz mi, że ja i Pancho + kilka osób to nie wszyscy czytelnicy magazynu z nakładem 2000 egzemplarzy :) Pisałem o tym już kilka razy i moje zdanie o tym już jest znane. Jesteśmy źródłem informacji, każdy może je wykorzystać jak chce. Równie dobrze użytkownicy urządzeń o jakich piszemy mogliby napisać czemu nie ma informacji o takich implementacjach. Skoro na BGG są takie gry już katalogowane, naprawdę nie rozumiem czemu cały czas wracamy do tego tematu. Wybaczcie nam, ale świat idzie cały czas naprzód i my chcemy o tym pisać.

Piszcie, ale nie twórzcie nowego działu. Newsy w papierowej wersji + np. dział w internetowym ŚGP całkowicie by wystarczył. Tworzenie nowego, bardzo egzotycznego działu, w piśmie o ograniczonej objętości to błąd. BGG to internet i nie można go porównywać z papierowymi wersjami. Tam można sobie katalogować prawie wszystko.
Poza tym cały czas mam wrażenie, że ktoś coś wymyślił i teraz na siłę jest nam udowadniane jakie to jest mądre i OK.
Tycjan napisał(a):
Wyniki konkursów będą podane na naszej stronie WWW oraz zwycięzcy zostaną powiadomieni za pomocą e-maila. Przecież nie ma w tym nic złego?

Skoro konkursy były ogłoszone w wersji papierowej to tam powinny znaleźć się rozstrzygnięcia. Oczywiście wszelkie dokładniejsze omówienia (konkurs WC) czy większa ilość zdjęć (konkurs fotograficzny) mogą być zamieszczone na www, bo jest oczywiste, że ŚGP nie jest z gumy.

@MichalStajszczak - ja czytam. Łamigłówek nie rozwiązuję, ale każdą "historię" czytam. To są jedne z lepszych tekstów w ŚGP: fachowe, stonowane, pisane przystępny sposób, bez zbytecznych fajerwerków.
Pozdrawiam

PostNapisane: Pn, 24 paź 2011, 10:47 
Użytkownik wspierający

[sprzątam po sobie]

Ostatnio edytowano Wt, 03 maja 2016, 18:45 przez MisterC, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pn, 24 paź 2011, 12:40 
Użytkownik wspierający

Joanka napisał(a):
Podaj adres na PW chętnie wyślę Ci kartę mi i tak się nie przyda. J

Dziękuję, ale mnie też zupełnie się nie przyda. :)

Tycjan napisał(a):
@FortArt: Mogę prosić Ciebie o kontakt w tej sprawie? Mój adres: sgp.gucwa@gmail.com, wyślij mi informację gdzie i kiedy kupiłeś swój egzemplarz.

To mały salonik, w zasadzie podejrzewam, że stanowię około 100% nabywców ŚGP w tym miejscu. Kompletnie nie mam ochoty na nich skarżyć, jeszcze się obrażą i przestaną mi sprowadzać i po nowy numer będę musiał, jak to się u mnie na dzielnicy czasem mówi, jeździć do miasta ;)
Potraktuj to jako zgłoszenie problemu nie reklamacji.

PostNapisane: Pn, 24 paź 2011, 14:55 
Administrator

FortArt napisał(a):
... Potraktuj to jako zgłoszenie problemu nie reklamacji.

Dlatego właśnie interesuje mnie gdzie to jest. Ktoś zabrał tę kartę więc nie powinno tak być. Proszę o kontakt na podany adres @.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl

PostNapisane: Wt, 25 paź 2011, 21:22 
Użytkownik wspierający

to nie są artykuły o kolejnych wersjach Pac Mana czy innego Counter Strike'a, tylko o implementacjach gier planszowych. Skoro pismo nosi tytuł Świat Gier Planszowych...

Skoro pismo nosi tytuł Świat Gier Planszowych to może powinno być o grach planszowych a nie o grach elektronicznych? :twisted:

Mówiąc serio - mi takie informacje o kolejnych tytułach gier na tablety nie przeszkadzają, traktuję jako ciekawostkę, ale robienie z tego stałego działu w papierowym magazynie (i to kwartalniku!) wydaje mi się trochę dziwne. Osoby naprawdę tym zainteresowane łatwiej informacje o takich grach (a na pewno bardziej aktualne) znajdą w sieci.

Nawiasem mówiąc ja np. praktycznie nie czytam recenzji, natomiast czytam w magazynie wszystkie inne teksty, więc gdyby zawierał same recenzje, to byłby mi całkiem nieprzydatny.

Tu się częściowo zgodzę. W ŚGP preferuję wywiady, felietony i inne teksty niż recenzje. Co nie znaczy, że recenzje omijam. :wink:

Łamigłówki lubię, sięgam i rozwiązuję. :) Teksty o historii gier też lubię. Nie są czymś po co sięgam w pierwszej kolejności, ale przyjemnie się czyta. One akurat bardzo dobrze wpisują się w charakter kwartalnika i ciężko tego typu teksty czy informacje w nich zawarte znaleźć na gf czy bgg.

PostNapisane: Śr, 26 paź 2011, 14:09 

To ja sie "poskarze". Nie mozna was dostac w GRAALu w CH Blue City w Warszawie. To juz drugi raz, jak was nie ma (wczesniej nie bylo tam numeru 18-stego). Nie wiem czy nawalil dostawca, czy moze oni zapomnieli zamowic, ale bylbym wdzieczny gdyby kolejne numery znowu sie tam pojawialy.
Prosilbym tez, aby numery zawierajace bonusy byly ofoliowane tak jak 17 i 18 numer. Teraz wyszedl numer z karta, ale bez folii, wiec pracownicy Empiku sami go ofoliowali. I powiem wam, ze nie wyglada to zbyt dobrze.

PostNapisane: Śr, 26 paź 2011, 17:37 
Administrator

kubicz napisał(a):
To ja sie "poskarze". Nie mozna was dostac w GRAALu w CH Blue City w Warszawie. To juz drugi raz, jak was nie ma (wczesniej nie bylo tam numeru 18-stego). Nie wiem czy nawalil dostawca, czy moze oni zapomnieli zamowic, ale bylbym wdzieczny gdyby kolejne numery znowu sie tam pojawialy. Prosilbym tez, aby numery zawierajace bonusy byly ofoliowane tak jak 17 i 18 numer. Teraz wyszedl numer z karta, ale bez folii, wiec pracownicy Empiku sami go ofoliowali. I powiem wam, ze nie wyglada to zbyt dobrze.

Na naszej stronie jest lista sklepów gdzie powinien być dostępny ŚGP: http://sgp.wydawnictwoportal.pl/kup-sgp/
Wszystkie egzemplarze powinny być zapakowane w folię. Sprawdzałem w lokalnym Empiku i wszystkie były dostarczone już zafoliowane.

PostNapisane: Śr, 26 paź 2011, 21:44 
Użytkownik wspierający

Chciałbym dowiedzieć się, oczywiście jeśli to możliwe, na jakich zasadach Empik i Inmedio zaopatrywane są w ŚGP?
Byłem dziś w sklepach obu tych sieci i w obu usłyszałem, że nie prowadzą sprzedaży tego tytułu - w Empiku nie pierwszy raz, ale nie tracę nadziei, w Inmedio w tej roli debiutowałem. Ponadto w obu sklepach dowiedziałem się, że nie mogą sprowadzić dla mnie ŚGP, ponieważ nie mają wpływu na zawartość paczek z prasą dostarczanych przez Ruch. Zdziwiło mnie to, ponieważ Portal informował, że kwartalnik dostępny jest w Empiku i Kolporterze, a od niedawna również w Inmedio.
Ponadto, co wynika z przedstawionych już ustaleń, oba sklepy odmówiły sprowadzenia egzemplarza specjalnie dla mnie. :shock: Nie to, żebym był bardzo ważną osobą lub żeby ucierpiała moja godność, ale dotychczas nie miałem takich trudności z kupnem prasy.
A pisząc powyższe przypomniałem sobie, jak to przy okazji próby kupna poprzedniego numeru w saloniku Kolportera czekałem dobę (konsultacje z bliżej nieokreśloną górą), żeby dowiedzieć się, że sprowadzenie bieżącego numeru i umówienie się na odbiór każdego kolejnego jest niemożliwe.
Pewnie znów będę zmuszony poprosić krewnych lub znajomych o sprowadzenie egzemplarza z miejsca, dokąd dotarła cywilizacja. :D A to już zaczyna męczyć...

PostNapisane: Śr, 26 paź 2011, 22:24 
Użytkownik wspierający

Tycjan wspominał, że myśli o prenumeracie; to może być jedyne rozwiązanie takich problemów...

PostNapisane: Śr, 26 paź 2011, 23:19 
Administrator

pawel1454 napisał(a):
Pewnie znów będę zmuszony poprosić krewnych lub znajomych o sprowadzenie egzemplarza z miejsca, dokąd dotarła cywilizacja. :D A to już zaczyna męczyć...

I w pełni to rozumiem.
Dziękuję za sygnału na temat złej dystrybucji będę w tej sprawie rozmawiał.
Prenumerata jaką planujemy przedstawić w #20 powinna rozwiązać ten problem.
Mogę tylko przeprosić za zaistniałą sytuację, niestety nie jest ona zależna od nas.

PostNapisane: Cz, 27 paź 2011, 07:25 
Użytkownik wspierający

W dwóch gliwickich Empikach dowiedziałem się, że to jakie tytuły oferowane są w ich konkretnym salonie zależy od wielkości sklepu - w dwóch wyżej wymienionych (w Auchan i na Rynku) sprzedaży ŚGP nie prowadzą.

PostNapisane: Cz, 27 paź 2011, 14:43 
Użytkownik wspierający

mst napisał(a):
W dwóch gliwickich Empikach dowiedziałem się, że to jakie tytuły oferowane są w ich konkretnym salonie zależy od wielkości sklepu - w dwóch wyżej wymienionych (w Auchan i na Rynku) sprzedaży ŚGP nie prowadzą.

Potwierdzam - sam byłem zaskoczony gdy okazało się, ze w Empiku na rynku o ŚGP pani od prasy nawet nie słyszała :). Za to na 100% sprzedają tego białego kruka w Empiku w M1-Zabrze - kupiłem tam ostatnie 2 numery...

PostNapisane: Wt, 01 lis 2011, 10:47 
Użytkownik wspierający

No prosze.
A u mnie w malych Myslenicach powstala mala galeria i w niej jest maly salonik Empik. Maja w sprzedazy SGP i to z 5-6 egzemplarzy:) Tym samym ja juz "do miasta", jakim w okolicy jest Krakow - jezdzic nie musze. I sie z tego ciesze;)

PostNapisane: Wt, 08 lis 2011, 11:44 
Użytkownik wspierający

Czytam sobie, czytam... delektuję się... i na razie zmiany w czasopiśmie są na duży plus. Więcej rozmaitych (krótkich - i dobrze) działów, działa(!) odświeżająco.

Na razie najbardziej do gustu przypadł mi "WYTNIJ SOBIE GRĘ" ! Wyśmienite !

Malutka prośbo-uwaga: W dziale "Wytnij sobie Grę" przydałoby się źródełko, skąd można pociągnąć omawiany tytuł - a najlepiej konkretny plik.

Ja wiem, że zaraz głosy się pojawią: "Weź człowieku się ogarnij i idź na BGG... i tam też się ogarnij!"

To wszystko spoko, ale nie każdy jest Geek. A człowiek (może i nawet ogólnie ogarnięty), który zaczyna dopiero w temat wrastać idzie na BGG, a tam jest kilkadziesiąt plików... no i czyta, przegląda... mija godzina... druga... i zamiast pograć w grę, czuje, że to nim sobie pograno... :wink:

Troszkę przerysowałem... ale w dobrej wierze. :D
Pozdrawiam.

PostNapisane: Cz, 10 lis 2011, 11:38 
Administrator

@gafik: Nie do końca mogę się zgodzić z tym co piszesz bo przecież do tego właśnie służy kod QR obok tekstu :)

PostNapisane: Cz, 10 lis 2011, 12:05 
Użytkownik wspierający

Tycjan napisał(a):
@gafik: Nie do końca mogę się zgodzić z tym co piszesz bo przecież do tego właśnie służy kod QR obok tekstu :)

Zielonego pojecia nie ma co to jest kod QR i gdzie obok tekstu mogę go znaleźć. Już nie mówiąc o tym co mam dalej z nim zrobić...

PostNapisane: Cz, 10 lis 2011, 12:19 
Administrator

mig napisał(a):
Tycjan napisał(a):
Zielonego pojecia nie ma co to jest kod QR i gdzie obok tekstu mogę go znaleźć. Już nie mówiąc o tym co mam dalej z nim zrobić...

http://pl.wikipedia.org/wiki/QR_Code
Pisałem o tym we wstępie do magazynu. Kody QR są własnie idealnym łącznikiem papieru i treści w Internecie. Darmowe czytniki takich kodów są dostępne dla każdego telefonu komórkowego z aparatem.

PostNapisane: Cz, 10 lis 2011, 12:30 
Użytkownik wspierający

@Tycjan

wszystko prawda, ale..

standardowy link jest dostęppny dla każdego uzytkownika komputera,
bez konieczności posiadania darmowych czytników, aparatów i telefonów ;)

podpisuje się pod prośbą o link.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1