Teraz jest Pn, 22 sty 2018, 21:08

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 02 sty 2011, 12:56 
Użytkownik wspierający

Kolejny tydzień bez jakichkolwiek wieści o konkursie na recenzje. Pomijam to, że w nowym numerze miały być opublikowane najlepsze teksty... Przepraszam, nie lubie narzekać i nie lubię tych, którzy to robią ale wystarczy jedna mała informacja na stronie ŚGP...

Co do Rattusa to nie uważam go za beznajdziejną grę. Ale bez wątpienia jest "dziwny". Poziom losowości jest ogromny. Często kolejność rozpatrywania szczurów ma ogromny wpływ na to, jakie żniwo zbierze epidemia... Ale super, że planszomaniacy są grupą tak różnorodną (i różnolubną), że nawet i Rattus zyska sobie sympatyków!

PostNapisane: N, 02 sty 2011, 13:49 
Użytkownik wspierający

Mimo kilku drobnych narzekań - w tym i na ocenę Rattusa - po przeczytaniu całego numeru stwierdzam, że poziom zdecydowanie wysoki, rzetelność tekstów porządna, w tym i recenzji Rattusa. Wiem, że to nie gra dla mnie i rozumiem, że taka ocena a nie inna.

PostNapisane: Pn, 03 sty 2011, 13:14 
Użytkownik wspierający

No i konkurs rozwiązany :)

http://swiatgierplanszowych.blogspot.co ... enzje.html

PostNapisane: Śr, 05 sty 2011, 11:16 
Użytkownik wspierający

Ja jeszcze tylko dorzucę do recenzji dodatku do Inwazji, że nie ma kogoś takiego jak Grungi - powinien być Grungni.

PostNapisane: Śr, 05 sty 2011, 17:46 
Użytkownik wspierający

Bede pamietal :) aczkolwiek moja wersje latwiej wymowic ;)

PostNapisane: So, 08 sty 2011, 11:17 
Użytkownik wspierający

"W grze występuje 6 różnych składników...", "Gracze dysponują 9 kartami na ręce (na początku 8 składników i jedno zamówienie)". Dopiero teraz to do mnie dotarło.

Otóż Tomasz Polak pomylił gry, które opisuje. Zamiast polskiego wydania Mamma Mia zrecenzował ... Mamma Mia Plus.
To właśnie tam są takie ilości, w Mam Mia jest 5 składników i tylko 7 kart na ręce. Z kolei "po 19 zamówień dla każdego gracza" to już jest radosna twórczość autora. W grze która recenzował jest po 15, w grze, którą recenzować powinien jest po 8.

Z całym szacunkiem ale jak można pomylić gry i zrecenzować inną???

PostNapisane: Pn, 10 sty 2011, 09:06 

Przepraszamy za nieścisłość. Za błąd odpowiadam ja: grę testowaliśmy na obu wydaniach. Tomek sporządził wpierw recenzję wersji plus, następnie obaj pracowaliśmy nad tekstem recki wersji podstawowej, a ja przy redagowaniu przeoczyłem tę oczywistą cechę edycji rozszerzonej. Przepraszam Czytelników i Wydawcę.

Musiałbym także odnieść się do głosów w sprawie obiektywizmu pisma i jego podejrzanych związków ze swoim wydawcą, Wydawnictwem Portal.
1. W obecnej sytuacji pisma nie jest możliwa samodzielność finansowa, zatem Portal pozostanie jego wydawcą.
2. Mamy w piśmie silne parcie na obiektywizm. Realizujemy je poprzez współpracę z osobami nie związanymi z Wydawnictwem, pochodzącymi z różnych miejsc (a zatem i środowisk grających). Ponownie pozwolę sobie zaprosić do współpracy, zwłaszcza tych, którzy mają wrażenie, że ich preferencje jako graczy nie są w piśmie reprezentowane.
3. Nie zaprzestaniemy recenzowania gier Wydawnictwa Portal tak długo, jak Portal wydawać będzie przynajmniej niezłe gry planszowe. Nie pisanie o nich byłoby totalnym absurdem.
4. Zbierając do kupy wszystkie trzy punkty zdradzę politykę recenzencką względem gier Portalu, która najwyraźniej nie była oczywista: Gry Portalu trafiają wyłącznie do recenzentów, którzy do Portalu mają stosunek dokładnie taki, jak do innych wydawców (tj. nie są jego pracownikami).

PostNapisane: So, 15 sty 2011, 00:51 
Użytkownik wspierający

Nr 16 to pierwszy zakupiony przeze mnie egzemplarz tego czasopisma. Nawet nie wiedziałem, że istnieje coś takiego, znalazłem przypadkowo w Empiku. Moje wrażenia są na tyle pozytywne, że z pewnością sięgnę po kolejne (jak znajdę..). Recenzje i felietony są interesujące, przyczepiłbym się do ilustracji - w większości przypadków są niestety nieciekawe. Chętnie zobaczyłbym więcej zdjęć rozłożonych gier i ich elementów. Największym rozczarowaniem jest dla mnie strona internetowa czasopisma. W reklamie obiecywane są felietony, recenzje a w rzeczywistości jest ich tam tyle co kot napłakał, nawet forum nie ma.

BGG

PostNapisane: Pt, 11 lut 2011, 09:06 
Użytkownik wspierający

Co ile tak na prawdę ukazuje się ŚGP? to jest kwartalnik...??
nr 16 udało mi się znaleźć w Empiku dopiero w połowie stycznie,
(chyba odwiedzałem nie te Empiki co trzeba) bo w poprzednich nic nie było,
a w Złotych Tarasach leżała jeszcze kupka 5-6 numerów...

Kilka numerów udało mi się kupić, ale jak zacząłem od chyba nr 10 to potem
z miesiąc później w znalazłem 12, i myślałem że to może jakiś lepszy miesięcznik...

Nie ma do tego jakiejś prenumeraty, czy co?

Kolekcja
(z dodatkami)

Mogę się podzielić rabatem do:
Planszomania 10%
Wargamer stały: 5%
Rebel 6%

PostNapisane: Pt, 11 lut 2011, 17:37 
Użytkownik wspierający

ŚGP to kwartalnik. Redaktor naczelny stara się jak może, by pismo wychodziło regularnie, jednak nie zawsze się to udaje. Żeby nie błądzić po sklepach, zawsze dobrze namierzyć informację, że nowy numer już jest w sprzedaży (info na gamesfanatic lub na stronie świat gier planszowych). Radzę szukać w salonach Kolportera, bo z Empikami chyba już nie współpracujemy. Na temat prenumeraty, czy numerów archiwalnych pytać rednacza, czyli Rafała Szymę vel. Multi. Jest też prostszy sposób zdobycia numerów ŚGP, acz bardziej przewrotny. Można przyjechać na konwent Pionek do Gliwic i wygrać archiwalne numery pisma w loterii, gdzie każdy los wygrywa!!! (nie zawsze wygraną jest gazeta:)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1