Teraz jest Pn, 22 sty 2018, 20:58

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 02 paź 2010, 16:50 
Administrator

W artykule "System kontroli świata" (strona 52) Andrzej Świech pisze o Carcassonne: Karczmy i Katedry:
Cytuj:
Uzyskaliśmy oprócz tego po jednym dużym pionku, podwajającym wartość zbudowanej konstrukcji, (...)

co oczywiście nie jest prawdą. Duży pionek liczy się jak dwa małe przy określaniu kto punktuje konstrukcję (lub łąkę) i nic więcej.

PostNapisane: So, 02 paź 2010, 18:21 
Użytkownik wspierający

Jest minus to ja kilka plusów.
Fajnie,że(można powiedzieć po 13 numerach przerwy)znowu w ŚGP jest poradnik jak grać.W pierwszym numerze,dotyczył on Caylusa tutaj TTA-tamten był moim zdaniem lepszy,ale ten też niezły.
Druga rzecz to trochę kontynuacja(ale w zamiarze pewnie trochę co innego)SDJ czyli przedstawioanie gier,które były w danych kategoriach w jakiś sposób ważne(w numerze znalazło się bardzo przeze mnie lubiane El Grande).

PostNapisane: N, 03 paź 2010, 08:46 
Użytkownik wspierający

Co to za reklama na przedostatniej stronie?
"Pret-a-porter. Wydawnictwo Portal przedstawia projekt dofinansowany ze środków NBP. Gra ekonomiczna, w której gracze, właściciele firm, ruszają ze swoimi kolekcjami na podbój europejskich stolic mody." :shock:

Pierwszy raz o tej grze słyszę, opis jest bardzo intrygujący, do tego grafika przedstawia się bardzo ładnie. Czy ktoś może przybliżyć temat?

PostNapisane: N, 03 paź 2010, 09:35 
Użytkownik wspierający

noowy napisał(a):
Czy ktoś może przybliżyć temat?
Może ja_n coś na ten temat napisze? :wink:

PostNapisane: N, 03 paź 2010, 11:00 
Użytkownik wspierający

powiem tak: testowałem już P-a-P w nowej formie. Gra jest ciekawą ekonomiczną pozycją o średnim poziomie komplikacji. Kombinowania jest sporo, bo sporo możliwości wyboru w turze. Generalnie, jak na ekonomię przystało, zdobywamy materiały, tworzymy z nich kolekcje, które prezentujemy na pokazach mody. Kolekcje oceniane są w kilku aspektach. A wszystko, by zdobyć punkty prestiżu. Od kilku tygodni usiłuję załapać się na poniedziałkowe partie testowe i łatwo nie jest. Miejsca przy stole zawsze są już zajęte, jak dowlokę się do gliwickiego MDK. Więcej informacji niech zdradzą chłopaki z Portalu, w końcu ich projekt :)

PostNapisane: Pn, 04 paź 2010, 10:00 
Użytkownik wspierający

abadura napisał(a):
W artykule "System kontroli świata" (strona 52) Andrzej Świech pisze o Carcassonne: Karczmy i Katedry:
Cytuj:
Uzyskaliśmy oprócz tego po jednym dużym pionku, podwajającym wartość zbudowanej konstrukcji, (...)

co oczywiście nie jest prawdą. Duży pionek liczy się jak dwa małe przy określaniu kto punktuje konstrukcję (lub łąkę) i nic więcej.

Swieta racja.
Pojawil sie tu skrot myslowy, ktory juz wyjasniam.
Na poczatku, grajac w KiK przeczytalem instrukcje (angielska) dosc pobieznie (bo i cudow nie bylo), w zwiazku z czym przy duzym pionku zostalo mi w glowie "doubles". Jasno i prosto przelozylo sie to na podwojenie punktow. Kiedys jednak wrocilem do instrukcji, w zwiazku z czym zauwazylem swoj blad i od tej pory gralismy juz prawidlowo.

Nie zwrocilem uwagi na niefortunny skrot zdania, ktore oryginalnie brzmialo:
"Uzyskaliśmy oprócz tego po jednym dużym pionku, podwajającym wartość zbudowanej konstrukcji, jak myslelismy wowczas, a po prawdzie wielkosc przekladala sie na podwojenie swojej liczebnosci w zajetej konstrukcji (np. w zamku). Dodatkowo, karczma przy drodze podwajala jej wartosc, a do tego posiedlismy katedry, ktora - jesli miasto zostalo skonczone - potrajala jego wartosc."
Niestety, dysponuje ograniczona liczba znakow do wykorzystania, w zwiazku z czym takie "kwiatki" sie pojawiaja. Ze swojej strony moge obiecac, ze bede sie starac poprawiac je w przyszlosci.
Dziekuje za zwrocenie uwagi!

PostNapisane: Pn, 04 paź 2010, 12:56 
Administrator

Przypuszczałem, że to omyłka tego typu biorąc pod uwagę liczbę opisanych dodatków. Ale różnie to bywa. ;)

PostNapisane: Wt, 05 paź 2010, 08:47 
Użytkownik wspierający

Witam !
Wrażenia baaaardzo pozytywne :D Dużo przekrojowych artykułów + recenzje + wywiady + felietony. Wszystko w odpowiednich proporcjach - jak dobra zupa :wink: Trzy łyżki dziegciu:
- kolportaż - miasto kilkuset tysięczne a ŚGP dostępny jedynie w Empikach :(
- niezbyt ścisły system oceniania - jak dla mnie oceny liczbowe są trochę nierówne. Wprowadźcie wreszcie opis skali !!!
- korekta tym razem zdecydowanie lepsza, chociaż znalazłem takie coś (str. 60, lewa kolumna): ".... każdy chciał mieć kolażówę." Powinno chyba być "kolarzówę", no bo jest "kolarzówka".
Podsumowując: nowy ŚGP czyta się bardzo dobrze - zdecydowanie czuć powiew świeżości. Poprawcie kolportaż, zwiększcie objętość, dorzućcie jakieś dodatki i dla mnie będzie ideał :)
Pozdrawiam

PostNapisane: Pn, 11 paź 2010, 13:31 
Użytkownik wspierający

Drobne sprostowanie. W artykule o ruletce pojawiło się niezrozumiałe określenie "prawdopodobieństwo wynosi 10-15". Chodziło oczywiście o 10 do potęgi minus 15.

Strefa czasowa: UTC + 1