Zostałem tatą...

Relacje z pojedynczych gier, raporty z sesji oraz rozgrywki rpg na forum.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Zostałem tatą...

Post autor: melee »

... dzieci sąsiadów. W piątek nie było mnie w domu, dzwoni moja Madzia i śmiejąc się mówi, że właśnie były u nas dzieciaki z sąsiedztwa - zupełnie nieznajome - z pytaniem, czy nie mamy jakiejś gry do pożyczenia. "Jutro weekend i będziemy się nudzić". Madzia oczywiście zaprosiła je do środka, zobaczyły nasze półki i "o mamo, jak w sklepie" :)

Madzia nie miała jednak za bardzo pomysłu, co im dać - wybrała HamsterRolle. Ale dzieci zapowiedziały się, że przyjdą w weekend. I wczoraj wieczorem mieliśmy gości, 8-letnią Weronikę i 12-letnią Małgosię. Z pewnymi wątpliwościami wybraliśmy najpierw Blokusa 3D, co nie było może najlepszą decyzją, ale w sumie poszło dość gładko - za to miałem problemy z wytłumaczeniem zasad - jax powie, że jak zwykle ;) Nie jestem przyzwyczajony do pewnego sposobu abstrakcji w myśleniu, miałem wrażenie, że do końca Weronika nie załapała jak będą przyznawane punkty na koniec.

Później chwila wytchnienia, czas na grę w "pufanie", czyli Der schwarze Pirat - w międzyczasie dołączył do nas ich brat, ok. 10 lat. Noo, to jest gra dla prawdziwego mężczyzny ;) generalnie mnóstwo śmiechu, SdJ dla dzieci jednak się sprawdza świetnie. Później dzieciaki zabrały gry, dostały jeszcze Loopin' Louie na drogę. Dziś przyszły z powrotem, chcą poznać coś nowego, eh! Już zapadły na syndrom geek'a - nowości i nowości! ;) OK, poszło Ticket to Ride. Na początku przy tłumaczeniu zasad miny były nie tęgie, to pierwsza prawdziwa gra w ich życiu - ale szybko załapały o co chodzi w czasie gry. Nauczony wczorajszymi doświadczeniami wyrzuciłem w locie kilka zasad, np. tunele, długie trasy i bonus za najdłuższą trasę. Dziewczyny stwierdziły na koniec, że gra jest super, zabrały ją do domu, przy okazji chwytając z półki W 80 dni dookoła świata. W międzyczasie tylko rodzice zajrzeli, "czy aby dzieciaki są grzeczne".

Gorzej, bo niewiele już widzę tytułów u siebie, które mógłbym pokazać. Gdyby miały już kilkuletnią praktykę.. no nic, zobaczymy pewnie jutro gdy wpadną po "nowości"
Ostatnio zmieniony 20 paź 2008, 21:06 przez melee, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Re: Zostałem tatą...

Post autor: Valmont »

Będę ci zatem niedługo swojego Janka podrzucał :P
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Zostałem tatą...

Post autor: melee »

Janka sąsiadów? :wink:
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 485 times
Kontakt:

Re: Zostałem tatą...

Post autor: yosz »

Jak nic potrzebujesz żółwików ;)

Uważaj takie info szybko się rozchodzi i niedługo będziecie w weekend mieć przedszkole a sąsiedzi będą się cieszyć że mają wolne od dzieci :P

Napisz koniecznie o kolejnych odwiedzinach. My wczoraj z Agnieszką na imieniny syna znajomych kupiliśmy RattleSnake'a (bo zółwiki już ma ;) ). Skubaniec nas wszystkich rozłożył - my ostrożnie, powolutku kładliśmy na planszy, on raz dwa i w niemożliwych sytuacjach mu się udawało. Za to potem wygraliśmy w Owczy Pęd z jego rodzicami :P
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Re: Zostałem tatą...

Post autor: jax »

melee pisze:Nauczony wczorajszymi doświadczeniami wyrzuciłem w locie kilka zasad, np. tunele, długie trasy i bonus za najdłuższą trasę.
No tak, rozumiem że żałujesz że z Blokusa 3D też nie wyrzuciłeś kilku zasad? :lol:

A tak w ogóle gratuluję sukcesu na polu zarażania planszówkami. Do mnie 8-letni syn sąsiadów wpada często, ale jego zainteresowanie planszówkami jest bliskie zeru i nie da się tego zmienić :(
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Zostałem tatą...

Post autor: mst »

melee pisze:Gdyby miały już kilkuletnią praktykę..
Twoi nowi znajomi zdobędą ją w 2-3 tygodnie. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Zostałem tatą...

Post autor: melee »

No właśnie w Blokusie można np. przyjąć, że wygrywa ten, kto wyłoży najwięcej elementów. Zresztą tak naprawdę nie wiem dokładnie jakie są zasady tej wersji, bo gram w Rumisowych a ostatnio przypadkiem okazało się, że są jakoś zupełnie inne ;) Ale może to ktoś się mylił, chyba zajrzę do nich 8)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Re: Zostałem tatą...

Post autor: jax »

melee,
ostatnią wypowiedzią tylko umacniasz reputację.. :wink:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Re: Zostałem tatą...

Post autor: Valmont »

Czytanie instrukcji do gier jest dla lamerów :P
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Zostałem tatą...

Post autor: folko »

Czytanie instrukcji jest dla lamerów, nie ważne jakich :lol:
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Zostałem tatą...

Post autor: Don Simon »

Czytanie jest dla lamerow.

;-)
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: Zostałem tatą...

Post autor: MichalStajszczak »

Don Simon pisze:Czytanie jest dla lamerow
Wniosek: analfabeta nie może być lamerem
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Zostałem tatą...

Post autor: waffel »

Może. Przecież nie tylko czytanie jest dla lamerów. Można np. nie umieć czytać i jednocześnie wykonywać inną lamerską czynność, np. nosić okulary albo nie mieć spojlera przy furze.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Zostałem tatą...

Post autor: melee »

oni specjalnie tak wydają te gry, żeby nie można się było połapać w zasadach
przecież gdyby chcieli, aby wszystko było jasne, to napisaliby je po angielsku :wink:
MsbS
Posty: 881
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 72 times

Re: Zostałem tatą...

Post autor: MsbS »

melee pisze:oni specjalnie tak wydają te gry, żeby nie można się było połapać w zasadach
przecież gdyby chcieli, aby wszystko było jasne, to napisaliby je po angielsku :wink:
Albo zrobiliby instrukcje obrazkowe. Skoro da się tak zrobić z meblami (IKEA), to dlaczego nie z takim Caylusem, Die Macherami, czy innym czy Twilight Imperiumem?

:)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Zostałem tatą...

Post autor: Andy »

A ja uważam, że instrukcje są super. Tylko gry czasami są do niczego! :mrgreen:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Zostałem tatą...

Post autor: melee »

jakoś dzieciaki sąsiadów na mnie nie trafiają, ale ciągle przychodzą ;)
kolejne tytuły:
transamerica
formissimo
dziewczyny lubią bardziej kolejki, ich brat jednak blokusa 3D - nie piratów? hmm :?
muszę chyba pogadać z ich rodzicami i dać parę podpowiedzi jakie prezenty kupić na gwiazdkę
aniol1979
Posty: 82
Rejestracja: 02 mar 2009, 18:24
Lokalizacja: TUREK,WIELKOPOLSKA

Re: Zostałem tatą...

Post autor: aniol1979 »

Andy pisze:A ja uważam, że instrukcje są super. Tylko gry czasami są do niczego! :mrgreen:
zgadzam sie w pełni! dlatego w życiu przeczytałem wiele instrukcji do gier w które nigdy nie zagrałem :-) szczególnie w zamierzchłej młodości.uwielbiałem/uwielbiam czytać instrukcje do gier.ileż razy czytałem tę do gwiezdnego kupca snując plany rozgrywki :-) choć w tę akurat udało mi się zagrac.
LUBIE OBCOWAC Z PLANSZSOWKAMI.Z BRAKU CHETNYCH W REALU GRAM PRAKTYCZNIE TYLKO W SIECI :-)
Awatar użytkownika
Tehanu
Posty: 128
Rejestracja: 15 cze 2005, 03:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: Zostałem tatą...

Post autor: Tehanu »

aniol1979 pisze:
Andy pisze:A ja uważam, że instrukcje są super. Tylko gry czasami są do niczego! :mrgreen:
zgadzam sie w pełni! dlatego w życiu przeczytałem wiele instrukcji do gier w które nigdy nie zagrałem :-) szczególnie w zamierzchłej młodości.uwielbiałem/uwielbiam czytać instrukcje do gier.ileż razy czytałem tę do gwiezdnego kupca snując plany rozgrywki :-) choć w tę akurat udało mi się zagrac.
heh, odpisałeś na posta, świadomie lub nie, sprzed siedmiu (!) lat :lol: - to prawie jak granie w szachy korespondencyjnie poprzez Pocztę Polską ;)
Tak czy siak fajna historyjka.
"You have to learn the rules of the game.
And then you have to play better than anyone else."
Albert Einstein
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Zostałem tatą...

Post autor: Szaweł »

Tehanu pisze:
aniol1979 pisze:
Andy pisze:A ja uważam, że instrukcje są super. Tylko gry czasami są do niczego! :mrgreen:
zgadzam sie w pełni! dlatego w życiu przeczytałem wiele instrukcji do gier w które nigdy nie zagrałem :-) szczególnie w zamierzchłej młodości.uwielbiałem/uwielbiam czytać instrukcje do gier.ileż razy czytałem tę do gwiezdnego kupca snując plany rozgrywki :-) choć w tę akurat udało mi się zagrac.
heh, odpisałeś na posta, świadomie lub nie, sprzed siedmiu (!) lat :lol: - to prawie jak granie w szachy korespondencyjnie poprzez Pocztę Polską ;)
Tak czy siak fajna historyjka.
Szachy via PP powinny być wyznacznikiem geekowatości :D

A tak btw, to też zacząłem czytać wątek i dopiero w trakcie czytania Twojego posta uświadomiłem sobie, że podczas czytania tematu, dzieci z pierwszego posta stały się już prawie pełnoletnie... ale te dzieciaki teraz szybko dorastają :D

Wygląda na to, że jednak czytanie jest lamerskie, taki krótki temat, a tyle czasu mi spier...iło :mrgreen:
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Zostałem tatą...

Post autor: Maxxx76 »

Tak czy siak, melee mógłby dać upgrade odnośnie dzieciaków z pierwszego posta :-) Wciąż grają? :-D
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Zostałem tatą...

Post autor: Wallenstein »

Teraz te dzieciaki to już mają swoje dzieciaki. :D
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
rwieczor84
Posty: 46
Rejestracja: 27 kwie 2015, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zostałem tatą...

Post autor: rwieczor84 »

myślę że Przebiegłe wielbłądy się spodobają każdemu dziecku :)
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1721
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 84 times

Re: Zostałem tatą...

Post autor: Tomzaq »

rwieczor84 pisze:myślę że Przebiegłe wielbłądy się spodobają każdemu dziecku :)
Moim się nie podobają :?
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1888
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 145 times
Been thanked: 170 times

Re: Zostałem tatą...

Post autor: tomuch »

No i drugi raz zostałem ojcem! 8)

O ile mnie oczy nie zmyliły, jeszcze kogoś z forum widziałem na porodówce na Chałubińskiego. Może się ujawni ;)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
ODPOWIEDZ