Okanagan - pierwsze gry

Relacje z pojedynczych gier, raporty z sesji oraz rozgrywki rpg na forum.
krystian
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2017, 13:50

Okanagan - pierwsze gry

Post autor: krystian »

Cześć

mam przyjemność posiadać drugie wyprodukowane pudełko tej gry i pierwsze w naszym pięknym kraju :)
Graliśmy w Okanagan przez ostatnie dwa dni kilka razy i muszę przyznać, że po początkowym sceptycyźmie (mam z nią styczność od około pół roku), jestem bardzo zaskoczony zarówno jakością wykonania jak i grywalnością.

W grze brało udział troje graczy, ekspert, zaawansowany i średnio zaawansowany. Już podczas naszej pierwszej gry, dało się grać swobodnie, jednak dopiero podczas drugiej i następnej gra odkryła dla nas pełnię możliwości. Bardzo nam się podobał fakt, że nie ma żadnych elementów, które wymagały by czytania. Wszystko jest wyjaśnione przy użyciu piktogramów i tylko dwa z nich wymagały sięgnięcia do instrukcji (do gry dołączona jest instrukcja w 4 językach, naturalnie brak polskiego :) ).

Pomimo rozegrania kilku gier (a nasz ekspert około 10), trudno jest wybrać konkretną strategię, która była by lepsza od innej. Zabawa w dwie osoby, jest zdecydowanie bardziej monotonna (każdy skupia się na sobie), podczas gdy gra w trzy osoby i więcej daje sporo więcej emocji. O wiele częściej dochodzi do blokowania i zdecydowanie bardziej należy brać pod uwagę, które terytoria się zajmuje.

Świetnym pomysłem jest podział gry na dwa etapy, podczas jednej z gier, zmiana celów zdecydowanie zmieniła moje szanse na wygraną. Również stosunkowo niewielka ilość surowców (jest to widać w grze w 3 osoby, podczas gry w 4 osoby musi to być jeszcze bardziej dotkliwe) powoduje, że należy odpowiednio dostosować strategię i dokonać dobrego wyboru celów.

Każda z naszych gier trwała około 30-40 minut, przy czym była to zdecydowanie tendencja spadkowa. Chyba najwięcej czasu schodzi na kombinowaniu gdzie dołożyć kolejny element mapy aby bardziej pomóc sobie niż przeciwnikom.

Dzisiaj będziemy mieli sesję gry w 4 zespoły (jest nas 8 osób...) i na pewno opiszę różnicę.

Jeżeli macie jakieś pytania odnośnie gry to proszę o pytania. Jeżeli chcieilibyście spróbować zagrać (Katowice) to jestem pewien, że możemy się jakoś umówić.

Pozdrawiam
Krystian

P.s.
Zdjęcie dodam wieczorem, zapomniałem zgrać z aparatu :(
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Okanagan - pierwsze gry

Post autor: rattkin »

krystian pisze:mam przyjemność posiadać drugie wyprodukowane pudełko tej gry i pierwsze w naszym pięknym kraju :)
Z ciekawości - jak? Masz ciocię w Matagocie? (see what I did there? :))
ODPOWIEDZ