Fanowski dodatek do Kawerny - Rasy

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Fanowski dodatek do Kawerny - Rasy

Post autor: Nidav »

Planując zakup Kawerny i czytając wszelakie dostępne informacje na jej temat natknąłem się na fanowski dodatek na forum BGG stworzony przez Alexa Wilbera (nick Llamabeast), który cieszy się tam całkiem niezłą popularnością - link do wątku https://boardgamegeek.com/thread/162330 ... race-packs. Z racji, że jest to żywcem wyjęte z mojej ukochanej Terry Mystiki i wprowadza wielbioną przeze mnie mechanikę asymetrycznych umiejętności graczy, uznałem, że warto sobie to przetłumaczyć na przyszłość, a że tekstu sporo, to polonizacja jest niezbędna. A że skończyłem, to dzielę się tym z wami ;)

Link do ściągnięcia: https://www.dropbox.com/sh/l4vct4u5pfud ... wO5La?dl=0

Dodatek składa się z trzech paczek ras:
Paczka 1 (Krasnoludy nizinne, Krasnoludy górskie, Niziołki, Trolle, Koboldy i Ludzie) to rasy nie wprowadzające jakiś gigantycznych zmian, które nie przytłoczą graczy, w szczególności tych nowych.
Paczka 2 (Elfy, Mroczne elfy, Krzemieńce, Bladoskórzy, Gnomy, Gobliny) to rasy, które wprowadzają już całkiem spore zmiany mechaniczne, więc wymagają nieco więcej doświadczenia.
Paczka 3 (Orkowie, Gnolle, Wróżki chaosu) to rasy antagonistyczne, opierające się na przeszkadzaniu innym graczom. Sam autor, dodając tę paczkę napisał, że jest to najmniej przetestowana paczka, którą stworzył w przypływie natchnienia.

Wydaje mi się, że same rasy wystarczy wydrukować na twardym papierze w formacie A5, a będzie to całkiem dobrze wyglądało.

Starałem się, żeby wszystko było w miarę estetyczne i nie odstawało za bardzo od oryginału wrzuconego przez twórcę, niemniej jest to moja pierwsza próba graficznej obróbki i tłumaczenia jakiegoś fanowskiego dodatku, zatem raczcie wybaczyć pewne wady mojej pracy :) Wszelakie uwagi względem tłumaczenia mile widziane.
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

Re: Fanowski dodatek do Kawerny - Rasy

Post autor: crus221 »

Dzięki wielkie, jak dla mnie może to być bardzo fajnym dodatkiem. Jak tylko wypróbuje to podzielę się informacjami :)
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Fanowski dodatek do Kawerny - Rasy

Post autor: Nidav »

Nie ma sprawy ;) Wszelaki feedback mile widziany - w szczególności dotyczący tłumaczenia, niemniej o wrażeniach z rozgrywki też chętnie poczytam :D
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2385
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 778 times
Kontakt:

Re: Fanowski dodatek do Kawerny - Rasy

Post autor: vinnichi »

Ale czad!!! Bardzo dziękuję za świetną robotę, teraz tylko druk i laminat i będzię pięknie!!
kręcimy wąsem na dobre gry
dżentelmeni przy stole
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Fanowski dodatek do Kawerny - Rasy

Post autor: Paskudnik »

vinnichi pisze: 09 mar 2019, 13:08 Ale czad!!! Bardzo dziękuję za świetną robotę, teraz tylko druk i laminat i będzię pięknie!!
Masz to już (w całości albo w ogromnej większości - jeszcze nie sprawdziłem) w dodatku, który właśnie zamówiłeś ;)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2385
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 778 times
Kontakt:

Re: Fanowski dodatek do Kawerny - Rasy

Post autor: vinnichi »

tak tylko tutaj jest wersja PL
kręcimy wąsem na dobre gry
dżentelmeni przy stole
Maly.drukarz
Posty: 457
Rejestracja: 08 lip 2017, 19:25
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Fanowski dodatek do Kawerny - Rasy

Post autor: Maly.drukarz »

Cześć.

Dziękuję za kawał porządnego tłumaczenia. I to do TEJ gry!
Ja już swój komplet mam (fotki w spoilerach). Polecam zafoliować planszetki po wydrukowaniu - są wtedy sztywniejsze, grubsze i matowe.

Obrazek
Spoiler:
Przy okazji przeglądania kawerny znalazłem naklejki na dyski z grafiką troli :D
link: https://boardgamegeek.com/filepage/9837 ... aces-disks

Obrazek
Spoiler:
PS. Kilka literówek ale to szczegół.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Fanowski dodatek do Kawerny - Rasy

Post autor: Nidav »

Maly.drukarz pisze: 24 mar 2019, 19:08 Cześć.

Dziękuję za kawał porządnego tłumaczenia. I to do TEJ gry!
Nie ma problemu! Bardzo się cieszę, że moja praca nie poszła na marne i ktoś z niej skorzysta :D Sam wydruk wygląda fenomenalnie, także za literówki przepraszam i życzę udanych rozgrywek! :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2729
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Fanowski dodatek do Kawerny - Rasy

Post autor: Yuri »

Jak nie grałem nigdy w Kawernę (miałem, leżała i poszła dalej w świat :) ) tak ze swojej strony jako zwykły gracz serdecznie Ci dziękuje za kawał dobrej roboty, którym chciałeś się podzielić z innymi. Aż miło patrzeć na wydrukowane efekty.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
ODPOWIEDZ