Le Havre

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Vaader
Posty: 37
Rejestracja: 03 mar 2015, 17:10

Le Havre

Post autor: Vaader »

Myślę, że potrzebne jest nowe wydanie z poprawionymi kartami, sam zrobiłem wariant dla 1,2,3 graczy (na BGG), w którym wyciąłem cześć kart, chociaż Le Havre jest u mnie na 1 miejscu wszystkich gier w jakie grałem :) (przynajmniej pod względem mechaniki). Część kart, szczególnie z dodatku LGH, jest mocno przegięta i aklimatyczna. No bo co to jest np. "Tablet" (?!), "Gruchot (Gruchota zaparkowało miasto, naprawdę, we Francji, w Le Havre miasto parkuje ludziom gruchoty pod domem...?) "Sąd rejonowy" (anuluje 2 pożyczki, naprawdę?!, gdzie? We Francji? W Niemczech?), "Chatka rybacka (zamienia 2 ryby na 3, cuda jakieś :)), "Ministerstwo gospodarki" (można kupić?!, i co, daje żelazo i kasę za friko...), "Piec odlewniczy (zamienia glinę na żelazo :) no magia jakaś...), "Czarny rynek" (wybudowało Miasto, naprawdę Miasto wybudowało czarny rynek, no nie :)), "Gospodarstwo" i "Sklep spożywczy" dają od groma towarów, w tym ulepszonych, za 1F (gdzie tak jest, zaraz się tam przeprowadzam...) itp., itd, absurd na absurdzie.
Mój wariant można ściągnąć stad:
https://boardgamegeek.com/filepage/1299 ... lowane-akc
ale pracuję nad ulepszonym jeszcze wariantem dla 1 gracza, po wielu, wielu testach i oczywiście czekam aż Uwe sam przyzna, że przegiął i wyda nową, poprawioną wersję :)
Awatar użytkownika
Bruno555
Posty: 300
Rejestracja: 17 sty 2012, 18:45
Has thanked: 13 times
Been thanked: 48 times

Re: Le Havre

Post autor: Bruno555 »

Myślę, że trzeba się do tego przyzwyczaić że część budynków jest nierealistyczna. Też wyrzuciłem pare specjalnych, jak tablet czy gruchot gdyż nie wnoszą one dużo do gry. Tak mało jest ich wyciąganych w grze iż uznałem że nie warto, i zostawiłem tylko te najsilniejsze które mogą zmienić rozgrywkę.
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Le Havre

Post autor: predki »

Nowa edycja już jest (nie po polsku) i wielkich zmian w niej nie ma. Kolejnej raczej nie będzie.
ODPOWIEDZ