Stan 51: Master Set

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Deathdealer
Posty: 15
Rejestracja: 11 lip 2017, 14:06

Stan 51: Master Set

Post autor: Deathdealer »

Hey

Bardzo lubię tą grę, ale jak to bywa z grami, które mają potencjał - denerwują rzeczy rzeczy, które aspirują na więcej a nimi nie są. W tym wypadku jest to interakcja i cała walka. Wiem, że to gra typowo ekonomiczna, ale jest walka i jest ona strasznie słaba.

Obecnie jest to tak: Przeciwnik wydaje X żetonów kontraktu ataku by zaatakować i odrazu splądrować lokacje przeciwnika, Właściciel lokacji jedynie co może zrobić to wcześniej postawić żeton obrony na lokacji, który zwiększa wymagania o jeden w stosunku do żetonów kontraktu ataku. Co nie zmienia faktu że i tak lokacji nie obroni, a tylko zdradzi co jest dla niego istotne. Ma przy tym ograniczenie do jednego żetonu obrony na jednej lokacji.

Moja propozycja:

- Obrońca może stawiać dowolną ilość żetonów obrony na jednej lokacji (o ile takie posiada/wyprodukował)
- Obrońca może kontratakować - wydając adekwatna ilość żetonów kontraktu ataku co przeciwnik, by ten atak zniwelować (o ile takie posiada). W takim wypadku obydwoje tracą żetony.
- Dodaje to do gry dodatkowej otoczki strategicznej - gdzie trzeba zaplanować atak, czekać kiedy przeciwnik pozbędzie się swoich żetonów, by nie miał czym się bronić.
- Dodaje to większej wiarygodności, interakcji i możliwości obrony.
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Stan 51: Master Set

Post autor: Wroobel »

Pomysł fajny.
Ale w moich rozgrywkach zauważyłem że plądrowanie komuś jakiejś lokacji zazwyczaj się nie opłaca - kosztuje dużo żetonów.
W grze na 2 osoby to ma większy sens ale jak gramy w 2-3 to już niebardzo bo ten trzeci gracz na tym sporo zyskuje (ty zuzywasz cenne zasoby a przeciwnik traci dobrą kartę)
Na ok 20 rozgrywek mieliśmy może ze dwa razy taką sytuację że ktoś komuś coś splądrował - ale zazwyczaj gramy na 3 osoby
Deathdealer
Posty: 15
Rejestracja: 11 lip 2017, 14:06

Re: Stan 51: Master Set

Post autor: Deathdealer »

Po wielu rozgrywkach wydaje mi się, że trzy osoby jest optymalnie dla tej gry. 2 to partia szachów, 5 i 6 to stanowczo za dużo - można, ale down time potrafi być miażdżący. 4 to zależy z kim gramy.
Jednak właśnie w ataku nie chodzi o to by się tym obłowić, lecz by popsuć plan przeciwnikowi. Widzisz, że ma 2-3 karty, które mu dają świetne combo - niszczysz. Nie chodzi o to by Ci się to opłacało, lecz by zyskać przewagę.
Awatar użytkownika
Stary Madry Elf
Posty: 40
Rejestracja: 08 sty 2016, 15:55
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 90 times
Been thanked: 5 times

Re: Stan 51: Master Set

Post autor: Stary Madry Elf »

Na BGG pojawiła się instrukcja do rozegrania kampanii.
Grał już ktoś?

https://boardgamegeek.com/filepage/1513 ... paign-mode
ODPOWIEDZ