Xan - łotrzyk, dodatkowa postać do Mage Knight

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Xan - łotrzyk, dodatkowa postać do Mage Knight

Post autor: xan »

Witam wszystkich,

jakiś czas temu, trafiłem na tym forum na postać krasnoluda Ymirgha, czyli fanowskiego dodatku do Mage Knighta. Udało mi się dotrzeć do jego twórcy, który wydrukował mi wszystkie karty i żetony do gry. Postać krasnoluda tak bardzo mi się spodobała, że po kilku grach nie chciałem grać żadną inną postacią. Po pewnym czasie stwierdziłem, że fajnie byłoby spróbować swoich własnych sił i stworzyć postać, która będzie dla mnie idealna i tak oto powstała postać łotrzyka o imieniu Xan. W tworzeniu tej postaci pomagał mi twórca Ymirgha (Quebrith aka Planszowy Dobromir), który poza stworzeniem grafik żetonów i wstępnych kart postaci, pomagał mi balansować postać za co mu bardzo dziękuję. Postać póki co testowałem sam, zarówno w grze jednoosobowej jak i w grze 3 osobowej i wydaje mi się że balans jej został zachowany.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany przetestowaniem postaci to plik do ściągnięcia jest pod poniższym linkiem:

https://docs.google.com/document/d/1bBj ... goRsQ/edit

Dyskusja o postaci oczywiście mile widziana ;)

Pozdrawiam,
Sławek
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Xan - łotrzyk, dodatkowa postać do Mage Knight

Post autor: wirusman »

Postać z wrót baldura?
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Xan - łotrzyk, dodatkowa postać do Mage Knight

Post autor: xan »

Nie, zbieżność imion przypadkowa. :)
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Xan - łotrzyk, dodatkowa postać do Mage Knight

Post autor: woytas »

Diabelska zemsta
Raz w turze podczas walki, jeśli otrzymałeś rany, ale nie jesteś ani ogłuszony ani sparaliżowany, dodaj tyle punktów do swojego ataku ile ran otrzymałeś. Rany przypisane Twoim jednostkom nie są brane pod uwagę.
Rozumiem, że jeśli atak jest atakiem żywiołem, to muszę dodać punkty pochodzące z dwóch ran, żeby zamienić je na punkt 1 ataku? Jeśli moje przypuszczenia są słuszne, to powinieneś to doprecyzować w opisie.

Nie ma opier...ania się
Na pewno da się bez wulgaryzmu. Jakoś mi tutaj nie pasuje.

Pakt z diabłem
Umiejętność pasywna – w nocy zawierasz pakt z diabłem. Od tej chwili każdy stracony punkt reputacji daje ci 1 punkt sławy. Na koniec rundy otrzymujesz jedną ranę jako cenę za zawarcie tego sojuszu.
Wyjaśnij, jak działa ten skill. Jeśli zdobędę go za dnia, to zaczyna on działać dopiero w najbliższej nocnej rundzie, ale działa wtedy już przez wszystkie kolejne rundy, czy tylko nocne? Doprecyzuj opis.

Blokada kryształów vs Cena bólu - trudna decyzja, oba mi się podobają.

Karta Siewca terroru - nie jest źle, ale oczekiwałbym czegoś atrakcyjniejszego (nie mylić z silniejszym efektem).

Karta Bystry zadymiarz - jakaś taka "osiedlowa" nazwa. Na pewno można lepiej.

To takie moje spostrzeżeni po szybkim czytaniu. Ciekawe pomysły na skille, niektóre nawet bardzo, ale z karty już słabiej wyszły.
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Xan - łotrzyk, dodatkowa postać do Mage Knight

Post autor: xan »

woytas pisze:Diabelska zemsta
Raz w turze podczas walki, jeśli otrzymałeś rany, ale nie jesteś ani ogłuszony ani sparaliżowany, dodaj tyle punktów do swojego ataku ile ran otrzymałeś. Rany przypisane Twoim jednostkom nie są brane pod uwagę.
Rozumiem, że jeśli atak jest atakiem żywiołem, to muszę dodać punkty pochodzące z dwóch ran, żeby zamienić je na punkt 1 ataku? Jeśli moje przypuszczenia są słuszne, to powinieneś to doprecyzować w opisie.
Nie zrozumiałem Twojego pytania na początku. Opis skilla został zmieniony. Od tej pory nie dodaje do ataku tylko daje jeden punkt ataku fizycznego za każdą ranę.
woytas pisze: Nie ma opier...ania się
Na pewno da się bez wulgaryzmu. Jakoś mi tutaj nie pasuje.
Nazwa i tak będzie odpowiednio zakodowana jak w przypadku "Na pohybel Skur.... " u Ymirgha. Mi nazwa pasuje, postać nie jest wcieleniem dobra i raczej będzie bazować na negatywnej reputacji więc takie słownictwo u niej nie powinno nikogo dziwić :)
woytas pisze: Pakt z diabłem
Umiejętność pasywna – w nocy zawierasz pakt z diabłem. Od tej chwili każdy stracony punkt reputacji daje ci 1 punkt sławy. Na koniec rundy otrzymujesz jedną ranę jako cenę za zawarcie tego sojuszu.
Wyjaśnij, jak działa ten skill. Jeśli zdobędę go za dnia, to zaczyna on działać dopiero w najbliższej nocnej rundzie, ale działa wtedy już przez wszystkie kolejne rundy, czy tylko nocne? Doprecyzuj opis.
Doprecyzowałem. Czy teraz będzie wszystko jasne?

Umiejętność pasywna – na początku każdej nocy zawierasz pakt z diabłem. Od tej chwili każdy stracony punkt reputacji w nocy daje ci 1 punkt sławy. Na koniec każdej nocnej rundy otrzymujesz jedną ranę jako cenę za zawarcie tego sojuszu. W dzień pakt nie daje żadnego efektu.
woytas pisze: Blokada kryształów vs Cena bólu - trudna decyzja, oba mi się podobają.
Mi też, ale cena bólu chyba zostanie.
woytas pisze: Karta Siewca terroru - nie jest źle, ale oczekiwałbym czegoś atrakcyjniejszego (nie mylić z silniejszym efektem).
Miałem problem z tą kartą. Na początek miała być umiejętność na zmianę reputacji ale zrezygnowałem z tego ponieważ gracz który ma pakt z diabłem i skill na odwracanie reputacji mógłby by bez przerwy plądrować wioski dostając za to same plusy (tj premię do negocjacji oraz sławę). Postać została tak skonstruowana aby zachęcać do utraty reputacji ale żeby robiło się to rozważnie ponieważ ze słabą reputacją wszelkie negocjacje będą utrudnione. Dzięki tej karcie będzie można sobie trochę polepszyć żywot.
woytas pisze: Karta Bystry zadymiarz - jakaś taka "osiedlowa" nazwa. Na pewno można lepiej.
Faktycznie do zmiany. Może masz jakiś pomysł? Zwinny awanturnik?
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2017, 23:37 przez xan, łącznie zmieniany 1 raz.
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Xan - łotrzyk, dodatkowa postać do Mage Knight

Post autor: xan »

Trochę zmian zostało wprowadzone do skilli. Głównie kosmetycznych żeby opis był jaśniejszy. Taka wersja pójdzie do druku.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Xan - łotrzyk, dodatkowa postać do Mage Knight

Post autor: woytas »

A tak z ciekawości zapytam: ile czasu zajęło stworzenie Xana i ile gier testowych przeprowadziłeś?
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Xan - łotrzyk, dodatkowa postać do Mage Knight

Post autor: xan »

woytas pisze:A tak z ciekawości zapytam: ile czasu zajęło stworzenie Xana i ile gier testowych przeprowadziłeś?
Samo stworzenie Xana trwało jeden wieczór. Później były testy i szlifowanie. Xanem zrobiłem około 10 testów, 5-6x solo podbój, raz kopalnie, 2x w grupie 3 osobowej podbój i raz przez zuntzu z Planszowym Dobromirem tez podbój. Masz obawy co do balansu? Przyznam szczerze że bardzo mi zależy na Twojej opinii ;)
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Xan - łotrzyk, dodatkowa postać do Mage Knight

Post autor: woytas »

Nie, nie mam obaw. Pytałem tylko z czystej ciekawości. A jeśli chodzi o opinię, to są lepsi na forum (serio).
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Xan - łotrzyk, dodatkowa postać do Mage Knight

Post autor: xan »

woytas pisze:Nie, nie mam obaw. Pytałem tylko z czystej ciekawości. A jeśli chodzi o opinię, to są lepsi na forum (serio).
Możliwe, że są inne osoby bardziej doświadczone ale takie projekty nie cieszą się zbytnim zainteresowaniem dlatego ciężko o opinie czy kogoś kto by przetestował postać. Ty za to masz doświadczenie w pomocy przy tworzeniu Ymirgha i grałeś postaciami fanowskimi więc znasz temat niejako od środka. Ja na szczęście miałem PlanszowegoDobromira, który sporo mi przy Xanie pomógł.
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Xan - łotrzyk, dodatkowa postać do Mage Knight

Post autor: xan »

Jest już karta z umiejętnościami Xana. Projekt graficzny by Quebirth aka Planszowy Dobromir Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2017, 01:01 przez xan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Xan - łotrzyk, dodatkowa postać do Mage Knight

Post autor: woytas »

Ciekawe pomysły. Podoba mi się. Chyba trzeba będzie zagrać Xanem, jak się znajdzie wolna chwila.
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Xan - łotrzyk, dodatkowa postać do Mage Knight

Post autor: xan »

woytas pisze:Ciekawe pomysły. Podoba mi się. Chyba trzeba będzie zagrać Xanem, jak się znajdzie wolna chwila.
Cieszę się, że się podoba. Czekam na opinię po rozgrywce. ;)
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Xan - łotrzyk, dodatkowa postać do Mage Knight

Post autor: 13thSON »

Teraz tylko trzeba stworzyć figurkę :)
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Xan - łotrzyk, dodatkowa postać do Mage Knight

Post autor: xan »

Figurkę mam już wybraną
Obrazek

Będę ją ściągał niedługo.

I karty:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2017, 01:03 przez xan, łącznie zmieniany 1 raz.
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Xan - łotrzyk, dodatkowa postać do Mage Knight

Post autor: xan »

Xan już wydrukowany i niedługo pojawi się na moim stole.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Xan - łotrzyk, dodatkowa postać do Mage Knight

Post autor: xan »

Mam pytanie do osób które grały już Xanem. Czy postać wydaje wam się zbyt mocna/zbyt słaba? Czy jest coś co wam nie pasuje?
ODPOWIEDZ