Halli Galli

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
mko13
Posty: 93
Rejestracja: 07 lis 2014, 23:26
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Halli Galli

Post autor: mko13 »

Grałem ostatnio w grę Halli Galli z 5 letnią córką, potem w 3 osoby i emocje były mizerne... Może zna ktoś jakieś ciekawe modyfikacje tej gry? Wszyscy bez problemu szybko dostrzegaliśmy 5 owoców i kwestia była tylko tego kto wcześniej stuknie w dzwonek. Nawet 5 latka szybko to dostrzegała.
Grę kupiłem po recenzji
http://www.gamesfanatic.pl/2013/02/04/h ... rzyjemnie/

Aczkolwiek teraz zestawienie wydaje mi się nie na miejscu. Set bardzo cenię- uważam ją za trudną i wymającą grę- świetny trening dla mózgu, a Halli Galli jak dla mnie dziecinnie proste...
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: Halli Galli

Post autor: MichalStajszczak »

Ale ta gra polega właśnie na tym, kto szybciej stuknie w dzwonek ... :D
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 95 times
Kontakt:

Re: Halli Galli

Post autor: WRS »

Oczywiście SET jest bardziej wymagający, bo szukane zestawy nie są dla każdego widoczne.

Jednak Halli Galli cenię sobie bardzo, bo szybkość reakcji czasem prowadzi do pomyłek. I jest zabawnie, a o to w tej grze chodzi.
W moich grupach ta gra zawsze się świetnie sprawdza właśnie jako tester refleksu z dodatkiem tego marginesu błędu, który decyduje o wygranej.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
mko13
Posty: 93
Rejestracja: 07 lis 2014, 23:26
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Halli Galli

Post autor: mko13 »

WRS pisze:Oczywiście SET jest bardziej wymagający, bo szukane zestawy nie są dla każdego widoczne.

Jednak Halli Galli cenię sobie bardzo, bo szybkość reakcji czasem prowadzi do pomyłek. I jest zabawnie, a o to w tej grze chodzi.
W moich grupach ta gra zawsze się świetnie sprawdza właśnie jako tester refleksu z dodatkiem tego marginesu błędu, który decyduje o wygranej.
Faktycznie, gra jednak się spodobała. Z 5 letnią córką gram na 4 stosy i jest fajnie. Z 3 letnim synem gram na 2 stosy i też jest ciekawie. Cieszy się jak doliczy się 5 owoców i może zadzwonić.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 95 times
Kontakt:

Re: Halli Galli

Post autor: WRS »

hmmm...
Na N stosów?
To gra eliminacji! Najlepiej hula na więcej niż 2 osoby, bo w pojedynku gra się do pierwszego błędu. A w większym gronie są spektakularne powroty i niespodziewane straty w ostatniej rundzie...
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
mko13
Posty: 93
Rejestracja: 07 lis 2014, 23:26
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Halli Galli

Post autor: mko13 »

WRS pisze: Na N stosów?
Rozumiem, że to jest sugestia, żeby spróbować z większą ilością stosów? Myślę że to ciekawa propozycją i sprawdzimy. Może ciekawym wariantem będzie też zagranie bez stosów, tylko rozkładanie kart koło siebie i dzwonienie aż pojawi się 5 owoców. Powinien w ten sposób skoczyć poziom trudności.
xawerka
Posty: 159
Rejestracja: 27 wrz 2008, 08:51

Re: Halli Galli

Post autor: xawerka »

My poradziliśmy sobie w ten sposób:

dorobiliśmy karty na których jest mix owoców, np na karcie z 5 owocami jest: trzy śliwki, banan i limonka. wydrukowaliśmy i nakleiliśmy na karty do gry. no i teraz jest mega fan bo trudniej a poza tym karty oryginalne różnią się od dorobionych koszulką i wtedy są emocje bo wiadomo, ze będzie odkryta karta, która ma mieszankę owoców.
Dorobionych kart mamy 90 :-)
xawerka
Posty: 159
Rejestracja: 27 wrz 2008, 08:51

Re: Halli Galli

Post autor: xawerka »

Mam w plikach grafikę do nowych kart, wystarczy wydrukować i nakleić na talie kart do gry. Jeżeli ktoś zainteresowany - mogę przesłać :)
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 75 times
Been thanked: 157 times

Re: Halli Galli

Post autor: Legun »

W grze w dwie osoby stosujemy taki wariant:
Gracz, który uderzył w dzwonek, zabiera swoje karty, natomiast przegrany odrzuca swoje i wypadają one z gry. Tą metodą nie jest to jednorazowa rozgrywka, lecz ustalenie zwycięzcy jest normalną grą.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
wok
Posty: 139
Rejestracja: 29 maja 2013, 15:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Halli Galli

Post autor: wok »

Grałem wariant dwuosobowy w 2 wariantach:
N stosów - aczkolwiek jakoś nam nie podeszło

Jedna osoba wykłada karty obok siebie (wszystkie naraz widoczne). Wykłada je w określonym tempie. Jeśli uda jej się wyłożyć określoną ilość (my graliśmy na 8 kart), to wszystkie zbiera. Jeśli druga strona w międzyczasie zadzwoni dzwonkiem to druga strona zabiera. W przypadku błędu, dzwoniący oddaje jakąś ilość kart wykładającemu lub do puli.
ODPOWIEDZ