Fanowskie dodatki Osadnicy:NI

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Fanowskie dodatki Osadnicy:NI

Post autor: Nidav »

Z racji, że feedback na pewno zawsze mile widziany, to pozwolę sobie na parę zdań opinii po pierwszej rozgrywce Polanami ;) Warto od razu zaznaczyć, że Osadników mam od jakiś trzech tygodni i na razie wyniki punktowe pokroju 100+ są dla mnie lekką abstrakcją, chociaż zbliżam się do tego powolutku i jak na razie najwyżej zapunktowałem Barbarzyńcami w grze 4-osobowej, mając 87 punktów. Ponadto wykorzystaliśmy pierwsze 40 kart bez bawienia się w deck-building.
Przyznać muszę, że masa podziwu dla twórcy frakcji - pomimo, że nie dodaje ona żadnego nowego mechanizmu zmieniającego rozgrywkę, to jednak feel gry jest całkowicie inny, niż resztą dostępnych narodów. Co zresztą cieszy bardzo, bo właśnie takich frakcji od Portalu mi brakowało, które nie dodawałyby na siłę mechaniki, na której opierać się będzie nowa frakcja, a jednak grać się będzie inaczej. Gra była dwuosobowa, czyli Polanie (ja) vs Japończycy (moja dziewczyna). Łatwo zauważyć można dobra kombosy i tak na przykład Gród w połączeniu z Husarią, Zbrojownią i wymianą mieczy na tarcze (chociaż grałem przeciwko Japończykom, to jednak nie chciałem być zbyt ofensywny, bo moja druga połówka miała początkowo wielki foch na startową rękę i kiepskie karty frakcyjne) dały mi dosyć pokaźną ilość punktów - w szczególności na koniec, gdy wybudowałem drugi Gród. Ciekawy też jest przymus balansowania odpowiedniego między ilością lokacji zwykłych a frakcyjnych, bo jednak ciężko punktować na tym, co w Polanach najlepsze, nie mając odpowiedniej ilości zwykłych budynków. Chyba pierwszy raz od paru rozgrywek nie przekształciłem w ostatniej rundzie wszystkich zwykłych kart na frakcyjne, bo zwyczajnie brakowało mi surowców na to, skoro chciałem wykombić na 2xGród + dużo tarcz. Ostatecznie rozgrywkę wygrałem, ale niewielką różnicą punktową - 78:75.
Po pierwszej rozgrywce zastrzeżeń nie mam, a nawet śmiem twierdzić, że Polanie staną się jedną z częściej przeze mnie wybieranych nacji. Zatem dzięki wielkie za to, bo zdecydowanie mój wieczór został uprzyjemniony nową frakcją i innym sposobem myślenia o grze oraz trzymam kciuki za tworzenie kolejnych dodatków do Osadników - w szczególności przyklasnąłbym jeszcze jakiejś frakcji, do której druku ustawiłbym się jako pierwszy w kolejce :D
osobisty
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2016, 18:41

Re: Fanowskie dodatki Osadnicy:NI

Post autor: osobisty »

Nie rozumiem karty pracownia tkaczki, mógłby ktoś wytłumaczyć? I co to jest modlitwa?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6517
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 26 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Fanowskie dodatki Osadnicy:NI

Post autor: abadura »

osobisty pisze:Nie rozumiem karty pracownia tkaczki, mógłby ktoś wytłumaczyć? I co to jest modlitwa?
Modlitwa to umiejętność wprowadzona w dodatku Aztekowie.
osobisty
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2016, 18:41

Re: Fanowskie dodatki Osadnicy:NI

Post autor: osobisty »

abadura pisze:
osobisty pisze:Nie rozumiem karty pracownia tkaczki, mógłby ktoś wytłumaczyć? I co to jest modlitwa?
Modlitwa to umiejętność wprowadzona w dodatku Aztekowie.
Dzieki, tylko twój komentarz w niczym nie pomógł.;) Jak się tej modlitwy używa jeżeli mam np przeprowadzic: modlitwa 5 jeżeli będzie więcej kart czarnych niż np. różowych.
No i co to są zestawy? Prosiłbym o pomoc :)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Silesia Settlers
Posty: 84
Rejestracja: 14 maja 2016, 09:47
Been thanked: 1 time

Re: Fanowskie dodatki Osadnicy:NI

Post autor: Silesia Settlers »

osobisty pisze:Nie rozumiem karty pracownia tkaczki, mógłby ktoś wytłumaczyć? I co to jest modlitwa?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
W prawym dolnym rogu karty mają swoje numery które odpowiadają kartom z kolejnych dodatków osadników narodziny imperium.
Karty 1-30 to karty do podstawki.
Karty 31-40 to karty do Każdy potrzebuje przyjaciela (unikalna dla dodatku mechanika otwartej produkcji)
Karty 41-50 to Antlantydzi (unikalna dla dodatku mechanika z technologią)
Karty 51-60 to 3 przyjaciele z boiska (unikalna dla dodatku mechanika zestawów)
Karty 61-70 to Aztekowie (unikalna dla dodatku mechanika modlitwy)

Pracownia tkaczki ma numer 59. Czyli jest z dodatku 3pzb gdzie dodatkowo punktuje się za robienie zestawów kart po 3. Dzięki tej karcie możesz robić zestawy po 2. Modlitwa to mechanika przeglądania kart z wierzchu talii i na podstawie tego podejmowania decyzji.
osobisty
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2016, 18:41

Re: Fanowskie dodatki Osadnicy:NI

Post autor: osobisty »

Silesia Settlers pisze:
osobisty pisze:Nie rozumiem karty pracownia tkaczki, mógłby ktoś wytłumaczyć? I co to jest modlitwa?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
W prawym dolnym rogu karty mają swoje numery które odpowiadają kartom z kolejnych dodatków osadników narodziny imperium.
Karty 1-30 to karty do podstawki.
Karty 31-40 to karty do Każdy potrzebuje przyjaciela (unikalna dla dodatku mechanika otwartej produkcji)
Karty 41-50 to Antlantydzi (unikalna dla dodatku mechanika z technologią)
Karty 51-60 to 3 przyjaciele z boiska (unikalna dla dodatku mechanika zestawów)
Karty 61-70 to Aztekowie (unikalna dla dodatku mechanika modlitwy)

Pracownia tkaczki ma numer 59. Czyli jest z dodatku 3pzb gdzie dodatkowo punktuje się za robienie zestawów kart po 3. Dzięki tej karcie możesz robić zestawy po 2. Modlitwa to mechanika przeglądania kart z wierzchu talii i na podstawie tego podejmowania decyzji.
Sorry ale jeszcze czegoś nie rozumiem..
:(
Czyli jeżeli gram polanami przeciwko frakcji z podstawki+dodatek doradcy władcy to przydadzą mi się tylko karty 1-30, dopiero inne dodatki dają mi możliwość dolaczenia kart powyżej 30 numeru?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
osobisty
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2016, 18:41

Re: Fanowskie dodatki Osadnicy:NI

Post autor: osobisty »

Ok widzę, że w każdym dodatku są dodatkowe karty frakcyjne do frakcji z podstawki także już rozumiem :) dzięki !

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Silesia Settlers
Posty: 84
Rejestracja: 14 maja 2016, 09:47
Been thanked: 1 time

Re: Fanowskie dodatki Osadnicy:NI

Post autor: Silesia Settlers »

Na bgg zaczepił mnie użytkownik Luca Cazzani który pochwalił się że przetłumaczył podstawową wersje polan z języka angielskiego na włoski. Jego tłumaczenie można znaleźć na stronie http://www.lucacazzani.it/others/, do pierwszego postu podpinam link bezpośredni. Jeżeli ktoś jest zainteresowany grą po włosku to już ma taką możliwość. :D
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Fanowskie dodatki Osadnicy:NI

Post autor: ernin »

Czy planowany jest kolejny dodatek do Polan? :)
Silesia Settlers
Posty: 84
Rejestracja: 14 maja 2016, 09:47
Been thanked: 1 time

Re: Fanowskie dodatki Osadnicy:NI

Post autor: Silesia Settlers »

ernin pisze: 05 cze 2018, 16:40 Czy planowany jest kolejny dodatek do Polan? :)
Z jednej strony portal sam nie dodał w tym dodatku kart dla dodatkowych frakcji, a z drugiej to może być w końcu dobry dodatek dla którego warto zrobić karty.
Na obecną chwilę i tak nie mam swojego egzemplarza CINW (Portalu - jak czytasz to może podeślesz jakiś). Pomyślimy 8)
mic_c3
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2018, 12:52

Re: Fanowskie dodatki Osadnicy:NI

Post autor: mic_c3 »

Format PDF niedostępny pod linkiem :( był by ktoś tak uprzejmy i udostępnił raz jeszcze ??
obstar
Posty: 1
Rejestracja: 08 sty 2017, 15:02

Re: Fanowskie dodatki Osadnicy:NI

Post autor: obstar »

PDF z instrukcją wygasł - jest szansa na aktualizacje ?
PlagueOverlord

Re: Fanowskie dodatki Osadnicy:NI

Post autor: PlagueOverlord »

Witam, planujesz może dodanie nowych kart do Polan pod Amazonki oraz Chłopcy idą na Wojnę?
Sylarno
Posty: 64
Rejestracja: 06 lut 2018, 00:05
Been thanked: 1 time

Re: Fanowskie dodatki Osadnicy:NI

Post autor: Sylarno »

Hej, mam pytanie w temacie Polan i tarczy. Odnoszę wrażenie, że ciężko jest coś ukręcić na tarczach w tej frakcji skoro tarcze położone na lokacji odrzucamy na koniec rindy. Czy zdarzyło się Wam grać w taki sposób, że tarcze pozostają na lokacji do końca gry (nie są odrzucane w fazie czyszczenia)?
Lucky
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2016, 09:19

Re: Fanowskie dodatki Osadnicy:NI

Post autor: Lucky »

Cześć,
Szukam instrukcji do dodatku: "Polanie" oraz "Doradcy Władcy". Szczególnie chodzi o ten drugi dodatek, bo samą rasą na 90% gra się tak samo jak każdą inną poza specjalymi kartami.

Poproszę o link, ewentualnie podaję maila: lucky111988@gmail.com
mikami
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2020, 13:19

Re: Fanowskie dodatki Osadnicy:NI

Post autor: mikami »

Lucky pisze: 02 wrz 2019, 16:53 Cześć,
Szukam instrukcji do dodatku: "Polanie" oraz "Doradcy Władcy". Szczególnie chodzi o ten drugi dodatek, bo samą rasą na 90% gra się tak samo jak każdą inną poza specjalymi kartami.

Poproszę o link, ewentualnie podaję maila: lucky111988@gmail.com
Jeżeli jest gdzieś dostępna instrukcja do Doradcy Władcy to również bardzo proszę o link, lub maila: mika3262@gmail.com
Valdgeer
Posty: 6
Rejestracja: 06 wrz 2020, 08:14
Has thanked: 2 times

Re: Fanowskie dodatki Osadnicy:NI

Post autor: Valdgeer »

Temat stary ... ale nowego linku z pdf-em brak :(
Już niedostępny ? Nikt nie zachomikował ?
Grzeju
Posty: 60
Rejestracja: 06 mar 2016, 22:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Fanowskie dodatki Osadnicy:NI

Post autor: Grzeju »

Macie pdf-a z instrukcją i kartami na Wetransferze. Mailem nie da się wysłać bo to ma 77MB.
Nie wiem jak długo plik będzie dostępny.

https://we.tl/t-pZQKEfH5Ya
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Fanowskie dodatki Osadnicy:NI

Post autor: playerator »

Grzeju pisze: 03 lis 2020, 16:33 (...) Nie wiem jak długo plik będzie dostępny.
Transfer expires in 7 days
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
landcast21
Posty: 40
Rejestracja: 31 sie 2020, 10:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Fanowskie dodatki Osadnicy:NI

Post autor: landcast21 »

Może ktoś chętny na dodruk dodatku Polanie? :)
Znalazłem na stronie https://www.mbprint.pl/portfolio/printa ... -imperium/

Koszt wykonania 63 zł netto. Paczkomat 10 zł netto. Czas realizacji 10 dni roboczych.
Przy 10 sztukach 20% rabatu.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pawluus_3
Posty: 83
Rejestracja: 05 mar 2015, 11:27
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Fanowskie dodatki Osadnicy:NI

Post autor: pawluus_3 »

Z tym rabatem to bym się pisał :wink:
meDarq
Posty: 78
Rejestracja: 13 sty 2020, 22:23
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Fanowskie dodatki Osadnicy:NI

Post autor: meDarq »

Ja tak samo, z rabatem będę chętny :)
PlagueOverlord

Re: Fanowskie dodatki Osadnicy:NI

Post autor: PlagueOverlord »

Ja też chętnie bym dołączył jak będzie ten rabat.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1955
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 189 times
Been thanked: 830 times

Re: Fanowskie dodatki Osadnicy:NI

Post autor: Neoptolemos »

Też bym mógł rozważyć, tylko byłbym wdzięczny za konkretną kwotę - ile to wyjdzie brutto za sztukę? ;)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
PlagueOverlord

Re: Fanowskie dodatki Osadnicy:NI

Post autor: PlagueOverlord »

Mam pytanie będą dodatkowe karty Polan do dodatku "Amazonek" i "Chłopcy idą na wojnę" oraz link do Doradców?
ODPOWIEDZ