Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - scenariusze 1/8

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: Vermin83 »

Naprawdę, szczerze bez podlizywania się, bardzo raduje mnie wasza postawa, ale zapominacie o pewnym istotnym fakcie. To jest Fan Made. Ja nie mam żadnych praw do licencji gry, więc nie mogę zarobić na mojej pracy. Owszem, scenariusz i cały projekt kampanii sam zrobiłem, w tym (dość istotne) zmiany w mechanice, np. system ran, ale przecież nie mogę zrobić zbiórki na wspieram to na moda. Przynajmniej tak rozumiem jeśli idzie o prawo. Do tego pojęcia nie mam jak to wyliczyć. Ciężko mi samemu podsumować półtora roku pracy nad pierwszą wersją Łez Zapomnianych, a mowa tutaj jeszcze o opłaceniu osób odpowiedzialnych za grafikę i skład oraz promocję. Sprzedaję recenzowane gry i teraz w ten sposób staram się zarobić na angielską wersje MK. Swoją musiałem sprzedać gdyż miałem problemy zdrowotne i poszło na to sporo kasy, wiec wyprzedałem ogrom gier. Teraz sprzedaję to co recenzuję. Mam projekt kontynuacji Łez, czyli Krew Ojcobójcy, ale do tej kampanii potrzeby jest Lost Legion (kafle terenu, nowe jednostki!!! i zaklęcia oraz umiejętności). Obecnie potrzebuję kilku miesięcy na doszlifowanie pierwszej wersji Łez Zapomnianych i ponownego opublikowania jej na blogu jako jednej wielkiej kampanii. Wtedy pogadam z Lacertą, może się coś uda zrobić z wersją do druku. Niestety mój pierwszy plan o którym pisałem niedawno, uległ mocnym zmianom.

Cieszy mnie wasze wsparcie, ale muszę podejść do tego z głową, tak aby nie złamać prawa. Inna sprawa, ze tak naprawdę nie wiem ile osób gra w Łzy Zapomnianych i jaki jest ogólny odbiór projektu w Polsce. Choć faktycznie kilka razy na konwencie słyszałem pochwały na temat tego co zrobiłem (beka, że ludzie nie wiedzieli z kim gadają :D ).
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 108 times
Been thanked: 41 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: ixi24 »

To może po prostu zrzućmy się dla ciebie, w ramach wdzięczności, za twoją wielką pracę na Mage Knighta, którego nawet obecnie nie posiadasz. To chyba nie przestępstwo, a ja chętnie się dorzucę ;)
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: Vermin83 »

Nie chcę sępić :)
krisssu1
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2017, 01:44

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: krisssu1 »

Artur,
Rozumiemy. Jako Polak wolisz narzekać a nie ułatwiać sobie życie. Zrozum proszę jednak, że my tutaj zgromadzeni, lubimy pograć w Twoje mody do MK.

3 FAKTY:
- przy zebraniu kwoty poniżej 4902 zł nie płacisz podatku od darowizn.
- masz pełne prawo wypisywać swoje reguły do istniejących gier. nie naruszasz żadnych praw autorskich. Nie używaj logotypów wydawcy / gry, używaj słów tj. "nieoficjalny" i tyle.
- masz pełne prawo zrobić zbiórkę publiczną na jakikolwiek cel.

Po prostu załóż zbiórkę na jednym z w/w portali i daj nam do niej linka.
PROSIMY DAJ SOBIE POMÓC!
/ fani

do poczytania:
http://blog.kurasinski.com/2014/07/zrzu ... dfundingu/
http://akademiacrowdfundingu.pl/crowdfu ... e-podatku/
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly ... iczyc.html
sopelma
Posty: 45
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: sopelma »

sopelma pisze:
Vermin83 pisze:
Moi drodzy Magowie :)
Jest taki pomysł, ale najpierw chcę się was poradzić. Było swego czasu głośno o zrobieniu wersji do druku Łez Zapomnianych. Obecne mozolnie trwają prace nad drugą edycją kampanii, zaś pierwsza jest dostępna w dropboxie (dzięki Radeks :) ). Mam do was takie zapytanie. Otóż jest szansa aby ta kampania ujrzała światło dzienne w lepszej formie, właśnie na zasadzie Print&Play. Jak miałoby to wyglądać.

Pierwsza edycja kampanii zostałaby przemianowana na "Łzy Zapomnianych: Pieśń barda" i pojawiłaby się w nieco zmienionej formie. Otóż wszelkie opisy fabularne zostałyby przekształcone na opowieść barda, zachowując swój scenariusz oryginalny. Doszłyby też już wprowadzone zmiany w mechanice, usprawniono by system punktacji oraz kilka niedociągnięć (dłużyzny, pole startowe, itp). Doszłoby też kilka malutkich spotkań z NPC.....

mogę się podjąć (a przynajmniej spróbować) przygotowania wersji do druku - myślę, że najlepiej będzie przygotować to na podkładzie z zeszytu reguł lub przewodnika, zachowując czcionkę, układ i ogólną manierę. Postaram się przygotować przykładową stronę przez weekend.

hmm, troche sie pobawilem i ponizej pierwszy efekt - prawde powiedziawszy myslalem ze szybciej mi to pojdzie ale czasu mialem malo przez weekend.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: Vermin83 »

Chłopaki, tu nie chodzi o to że lubię narzekać - bo tego nie trawię i nie popieram.

Sedno w tym, że chcę aby było wszystko legalnie, a nie za bardzo wiem jak to w tej materii ugryźć. Naprawdę bardzo mnie raduje, że praca jaką włożyłem w kampanię nie poszła na marne i tak ciepło została przyjęta. Mam nawet w brudnopisie szkic jej kontynuacji, który zrobiłem podczas pisania ostatniego scenariusza. W teorii miała to być trylogia, czyli Łzy Zapomnianych, Dusza Ojcobójcy i Dziedzictwo Draconum. Powstały Łzy oraz szkic Duszy (fabuła do 10 scenariuszy i żelazne zasady - głównie zmiana systemu obrażeń bohatera/jednostek), zaś Dziedzictwo było jedynie w odległych planach fabularnych i miało zakończyć definitywnie historię. Każda kampania miała też wprowadzać nowe dodatki, czyli Łzy na podstawce, Dusza wprowadziłaby Lost Legion, zaś Dziedzictwo Kranga w roli Proroka (bynajmniej nie Draconum).

Na razie dłubię nad doszlifowaniem obecnej wersji. Trochę zmienię stylistycznie wstępy fabularne (treść pozostanie ta sama) tak aby to brzmiało jako opowieść barda, którą snuje w karczmie przy kominku, poprawię kilka niedociągnięć mechanicznych i chce uporządkować system przygotowania gry (miejsce startowe, rozkład talii itp). poczytam to co podesłał krisssu1 i podejmę decyzję na temat zrzutki. Muszę się z wami, fanami, uczciwie rozliczyć. Na co pójdzie kasa, ile czasu mi to pożre, co faktycznie mogę a czego mi nie wolno w imię prawa i tak dalej. Pogadam też z Lacertą, aby nie było żadnych niedomówień. Mówimy tutaj o przedsięwzięciu, które pochłonie ogromne ilości roboczogodzin za które nie mam prawa wziąć wynagrodzenia, zatem muszę sobie to jakoś rozłożyć w czasie aby móc zarobić na życie.

Projektu na pewno nie porzucę. Jest zbyt żywy :)

@sopelma
Wygląda to fajnie. Poczekaj aż skończę pracę nad poprawioną wersją, podeślę ci wtedy pierwszy scenariusz w doc i się obczai co i jak z tym dalej.

Jeszcze raz dzięki za wsparcie. A co do mojej wersji MK. Jak coś mam gry na sprzedaż - uzbieram z nich kasę to kupię MK po angielsku i dodatki.


A tak nieoficjalnie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Na moim biurku leży Zombie 15 i The Others :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
sopelma
Posty: 45
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: sopelma »

Oczywiście, że poczekam na Twój sygnał i ostateczną wersję tekstu.
Jest to również związane z losami projektu i sensem tworzenia mojej wersji.
W tej chwili widzę 3 możliwości kontynuowania tematu:

1. Dogadanie się z Lacertą (lub innym wydawnictwem) i wydanie scenariuszy (kampanii) jako oficjalnego dodatku na licencji Mage Knighta (może nawet na zasadzie zupełnie nowego dodatku, z nowymi kafelkami i figurkami). Zgaduję, że ta opcja mogła by być dla Ciebie, jako autora, najbardziej opłacalna, ale zapewne droga dłuższa i bardziej wyboista. Podejrzewam, że wtedy całość oprawy graficznej jest robiona na oryginalnych materiałach dostarczanych przez WizKids (na licencji) i w tym przypadku moja pomoc będzie zbędna.

2. Wydanie kampanii (tak jak @krisssu1 pisał) na zasadzie nieoficjalnego dodatku. Brak jakichkolwiek zapożyczeń z wersji oryginalnej (żeby nie łamać praw autorskich) - ogólnie szata graficzna nie może opierać się na oficjalnej szacie i musi mieć zmienioną formę (obawiam się, że nawet wykorzystanie nazwy Mage Knight w formie graficznej - jak pokazałem kilka postów wcześniej będzie nie możliwe). Grafikiem nie jestem, ale mogę pomóc.

3. Zupełnie fanowska wersja dodatku (print&play). Ta opcja najbardziej mi odpowiada - haczyk polega na tym, że nie możesz na niej czerpać bezpośrednio żadnych korzyści materialnych. Nie muszę podpowiadać fanom, że zawsze istnieje możliwość innego wsparcia finansowego dla autora i jego pracy.

Ja zawsze chętnie wesprę moją pracą każdą inicjatywę (totalnie za friko), więc daj znać jaką drogę obierzesz.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: Vermin83 »

Napisałem do Lacerty, czekam na ich odzew. Oto co im zaproponowałem:
ROZWIĄZANIE PIERWSZE - Wydanie tego jako oficjalnego dodatku.
Osobiście tego nie widzę. Pamiętając jak potraktowało was WizKids w sprawie Lost Legion zwyczajnie nie wierzę, aby można było coś takiego uczynić.Z drugiej strony, taka opcja daje spore pole do popisu.

ROZWIĄZANIE DRUGIE - Drukowana kampania Fanowska (oficjalny mod)
To jest to do czego najbardziej się przychylam. Wydanie Łez Zapomnianych na zasadzie bezpłatnego dodatku w formie podręcznika dostępnego do ściągnięcia za darmo z sieci i wydrukowania go sobie. W tym miejscu mam już konkretny plan na co byłaby zbiórka pieniędzy:
* zakup wersji angielskiej gry wraz z dodatkami dla mnie jako modera (niestety podczas walki o zdrowie musiałem wyprzedać sporo gier aby mieć kasę na leczenie)
* kasa na życie, aby móc maksymalnie poświęcić czas na pisanie kampanii zarówno w wersji 1.5 jak i 2.0
* oprawa graficzna (opłacić kogoś kto to umie zrobić)
* skład
* druk limitowanej wersji egzemplarzy kampanii w wersji 1.5 na konkursy i dla wspierających
* przyspieszenie prac nad Duszą Ojcobójcy
* tłumaczenie Łez Zapomnianych 1.5 na język angielski
Kampania potem stałaby się waszą własnością i byłaby dostępna tylko na waszej stronie w wersji do druku. Dzięki temu każdy byłby zadowolony - fani dostaliby w końcu to o co proszą od dawna, wy mielibyście reklamę waszego produktu i wydawnictwa, a ja zwyczajnie kasę na życie za pracę (a ta jest kolosalna). Przy czym oficjalnie kampania byłaby na zasadzie no-profit jeśli idzie o jej udostępnienie, zaś w pełni sfinansowana w formie darowizn od fanów gry.
Oczywiście cały projekt trzeba by dopiąć od strony prawnej i tu liczę na waszą pomoc.

ROZWIĄZANIE TRZECIE - Wydać jako niezależną grę
To też realne do zrobienia, ale za wszelka cenę chciałbym tego uniknąć. Po pierwsze koszta, po drugie to ma być kampania do Mage Knighta, po trzecie mam ogromy szacunek do Vlaada Chvatil za to co zrobił. Co prawda mój projekt bardzo mocno ingeruje w mechanikę MK, zmieniając wiele rzeczy (np. system obrażeń), ale ludziom się to bardzo spodobało.
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2103
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: pabula »

Jest MK na ZunTzu. Do testowania nowych rzeczy idealne.
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =9&t=27851
Strona forum gier online niestety została zamknięta :(
No i jest jeszcze Vassal. Ciągle uaktualniany na BGG.
Jakbyś miał wersję ang tych Łez, myślę że twórca MK na Vassalu dodałby ją...
Ostatnio zmieniony 31 sty 2017, 11:46 przez pabula, łącznie zmieniany 1 raz.
Negreanu1
Posty: 32
Rejestracja: 11 sty 2015, 23:44

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: Negreanu1 »

Jak juz do testowania do szczerze polecam Tabletop Simulator na steamie- jest tam wersja z wszystkimi dodatkami, oskryptowana i intuicyjna


http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... age+knight
Ostatnio zmieniony 31 sty 2017, 11:47 przez Negreanu1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2103
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: pabula »

Negreanu1 pisze:Jak juz do testowania do szczerze polecam Tabletop Simulator na steamie- jest tam wersja z wszystkimi dodatkami, oskryptowana i intuicyjna
Tak, ale na ZunTzu możesz sobie dodawać własne elementy :)
chyba lepiej to brzmi, czyż nie?
Negreanu1
Posty: 32
Rejestracja: 11 sty 2015, 23:44

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: Negreanu1 »

Teoretycznie w simulatorze tez mozna ale zun tzu na rynku jest zdecydowanie dluzej i poradnikow jest o wiele wiecej
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: Vermin83 »

Tylko jak niby mam na symulatorze zaimplementować nowe mechaniki? Przecież system obrażeń w Łzach Zapomnianych jest mocno zmieniony względem oryginału. W Duszy Ojcobójcy natomiast jest totalnie zmieniony, gdyż daje możliwość na uśmiercenie postaci gracza w trakcie rozgrywki. Pomijam już zmiany w taliach, jednostkach, obiektach czy aktywacji kart artefaktów lub tworzenia kryształów złotych i czarnych.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: Vermin83 »

Chłopaki z Lacerty odpisali, że przedyskutują sprawę z szefostwem wydawnictwa. Jadą teraz na targi do Norymbergi, zatem po nich wszystko obgadają i podejmą finalną decyzję. Niezależnie jaka będzie widać, że mnie i was nie zbyli, zatem może coś konkretnego się tutaj wykluje.

Dam znać, jak dostanę ich decyzję. Tymczasem pracuję dalej nad wersją 1.5 Łez aby być jak najbardziej przygotowanym na domknięcie pierwszej wersji projektu.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 108 times
Been thanked: 41 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: ixi24 »

Super sprawa, że są zainteresowanie ;) Może coś z tego będzie konkretnego. Czekamy z niecierpliwością :D
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2103
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: pabula »

Vermin83 pisze:Tylko jak niby mam na symulatorze zaimplementować nowe mechaniki? Przecież system obrażeń w Łzach Zapomnianych jest mocno zmieniony względem oryginału. W Duszy Ojcobójcy natomiast jest totalnie zmieniony, gdyż daje możliwość na uśmiercenie postaci gracza w trakcie rozgrywki. Pomijam już zmiany w taliach, jednostkach, obiektach czy aktywacji kart artefaktów lub tworzenia kryształów złotych i czarnych.
No a jak to robisz z gra w rzeczywistości?
ZunTzu to elektroniczne wydanie gry planszowej.
Chcę położyć te kartę tu. No to click I karta jest.
Chcę mieć żeton krokodyla no to go robię i mogę go używać w grze.
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: xan »

Ja sobie póki co kopiuje wszystko z wersji 1.0 do pdf aby móc sobie to później wydrukowac. Muszę tylko coś pokminić bo póki co zajmuje to ponad 80 stron. Ogrom pracy włożonej przez autora więc szkoda żeby gdzieś przepadło.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: Vermin83 »

Ja sobie póki co kopiuje wszystko z wersji 1.0 do pdf aby móc sobie to później wydrukowac. Muszę tylko coś pokminić bo póki co zajmuje to ponad 80 stron.
ILE!?!?!? :shock: :shock: :shock:

Cholera nigdy nie sprawdzałem jak bardzo byłoby to obszerne w wersji do druku, bo wszystko pisałem na blogu, ale myślałem, ze całość zmieści się tak na 25-30 stronach A4. Aż boję się pomyśleć ile wyniesie wersja 1.5, nad którą teraz pracuję, szczególnie w pełnej oprawie graficznej. O wersji 2.0 nawet nie myśleć.

@pabuła
Myślałem, że tam jest wersja taka pół automatyczna. Ogólnie zastanawiam się na ile to legalne i czy tego programu nie zamkną, a wtedy i tak zostanę na lodzie. Mimo wszystko pokrążę wokół tego. NA razie i tak skupiam siły na wersji 1.5, a tam wprowadzam głównie kosmetykę mechaniczna i odnowienie części fabularnych.

Za jakieś 2-3 tygodnie będę mógł wam podać konkrety tego co ustalę z Lacertą. W tym tygodniu powinno zacząć się coś krystalizować w tę czy drugą stronę. Jak tylko będę miał coś pewnego to od razu dam tutaj info.

A tak na marginesie aby pobudzić wam wyobraźnię na ten rok :D
* Zombie 15: Klątwa chimery (już jest część napisana)
* The Others: Świt ciemności (wstępny projekt fabularny)
* W planach nabycie w tym roku Martwej Zimy :mrgreen:
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: xan »

Vermin83 pisze:
Ja sobie póki co kopiuje wszystko z wersji 1.0 do pdf aby móc sobie to później wydrukowac. Muszę tylko coś pokminić bo póki co zajmuje to ponad 80 stron.
ILE!?!?!? :shock: :shock: :shock:
Też się zdziwiłem bo na stronie wydawało się mniej tekstu. Właśnie skończyłem sobie to wstępnie układać, użyłem czcionki 12 więc dość sporej, i wyszło mi równe 80 stron wraz z grafikami. ;)

Do Martwej Zimy (Długiej nocy) z chęcią bym zagrał w jakiś Twój scenariusz z wykorzystaniem dodatkowych modułów i lepszym zarządzaniem kartami rozdroży aby można było więcej ich użyć w trakcie rozgrywki. Może coś solo!? :D

P.S. jak chcecie i autor nie ma nic przeciwko to mogę udostępnić tego pdfa tutaj.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: Vermin83 »

P.S. jak chcecie i autor nie ma nic przeciwko to mogę udostępnić tego pdfa tutaj.
Udostępniaj :mrgreen:
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: xan »

Pewnie jeszcze będę się starał trochę to poukładać lepiej ale tu jest pierwsza wersja:

https://drive.google.com/file/d/0B4g7Vq ... sp=sharing

Muszę jeszcze zaktualizować libre office bo nie chce mi linkować spisu treści.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 108 times
Been thanked: 41 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: ixi24 »

Przejrzałem pobieżnie i jestem mega najarany, żeby w końcu w całą kampanię sobie zagrać nawet samemu ;)
Taka sugestia do pdf. Zasady żelazne dla kampanii nie wystarczą raz na osobnej stronie?, a nie potem powielane w każdym scenariuszu, zaoszczędzimy trochę miejsca :)
))_
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: xan »

Pewnie że można. Nie byłem w stanie póki co wszystkiego przeczytać i sprawdzić czy nie ma powielonego tekstu. Dzięki za cenna uwagę ;)
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: Vermin83 »

No dobra moi drodzy. Będę jechał na Pyrkon, chyba że niebo spadnie mi na głowę. Mam zamiar tam zabrać wydrukowana wersję 1.5 "Łez Zapomnianych" i ją przedstawić zainteresowanym. O ile jacyś będą. Chyba w Games Roomie będzie najwygodniej ewentualnie przy stoisku Lacerty (o ile takowe będzie). Na Pyrkonie mam zamiar być w sobotę i niedzielę. Celem prezentacji byłoby obgadanie czy coś warto zmienić w opisie mechanik, świata itp. nim poleci to na pdf. Oczywiście to będzie surowy tekst, bez szaty graficznej bo to wykracza poza moje skąpe umiejętności. Staram się wszystko tak spakować aby nie zjadało 80 stron maszynopisu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dam znać przed imprezą gdzie dokładnie będę i o której z prezentacją kampanii.
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - wersja 1.5 na "Pyrkonie

Post autor: xan »

Skróciłem trochę pdf'a i wyrzuciłem powtarzające się żelazne zasady. Dodałem też tło i zmieniłem trochę czcionki na bardziej zbliżone do tych z instrukcji. Pewnie z czasem będę jeszcze wszystko poprawiał ale póki co wrzucam co jest. Może komuś się przyda:

http://www.martawerner.pl/MK/MageKnight-kolor.pdf
ODPOWIEDZ