Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - scenariusze 1/8

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Roler
Posty: 7
Rejestracja: 20 sty 2016, 23:36
Has thanked: 2 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 0/8)

Post autor: Roler »

W moim odczuciu lepiej zagrać od razu w całość niż czekać potem na DLC.
Negreanu1
Posty: 32
Rejestracja: 11 sty 2015, 23:44

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 0/8)

Post autor: Negreanu1 »

odświeżam temat, czy projekt upadł ? mamy już w sumie czerwiec i trochę mineło od ostatniego posta czy aktualizacji, pytam gdyż zacząłem niedawno przygodę z mage wars ; >
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 0/8)

Post autor: Vermin83 »

Projekt nie upadł, ale zwyczajnie mam bardzo mało czasu na jego pisanie. Zrobiona jest całą mechanika pierwszego scenariusza, zasady żelazne, specjalne, wyjątki, mapa itp. Jednak zadania piszę w formie paragrafowej, a jest ich kilkanaście i do tego niektóre rozbudowane. Obecnie mam 40 stron maszynopisu samego pierwszego scenariusza (zadań jest kilkanaście z czego na jedno posiedzenie pewnie i tak wszystkich nie da się rozegrać). Nie obiecuję kiedy będzie pierwszy scenariusz, choć na pewno jakoś w tym roku. Musze zarobić na życie, zatem pisanie odpłatne ma pierwszeństwo :)
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 108 times
Been thanked: 41 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 0/8)

Post autor: ixi24 »

Fajnie, że projekt dalej żyje. Czekamy z niecierpliwością na efekty ;)
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 0/8)

Post autor: Vermin83 »

to są w sumie 2 lata pracy, głupio byłoby to teraz porzucić
Problemem jest to, ze w zeszłym roku sprzedałem MK (musiałem, brakowało kasy na życie po kłopotach ze zdrowiem) i obecnie bazuję bardziej na zdjęciach i spisie materiałów plus samoróbkach makiet. Ale jak odłożę trochę grosza to kupię angielskie wydanie MK i z czasem dodatki do niego. Obecnie powoli staję na nogi, dostaję tez coraz więcej gier do recenzji, więc mam też co potem sprzedawać. czas pokarze jak to wyjdzie.
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 0/8)

Post autor: 13thSON »

Lecarta w końcu nie wyda tego oficjalnie?
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 0/8)

Post autor: Vermin83 »

Nie wiem, nie rozmawiałem z nimi na temat nowej wersji, a starej nie warto wydawać, skoro ma kilka niedociągnięć. Sprawa otwarta. Zobaczymy jak przyjmie się w sierpniu pierwszy scenariusz i ile będzie trzeba posiedzieć nad jego poprawkami podczas masowego ogrywania przez was. Z Lacertą będę rozmawiać dopiero kiedy cały projekt zostanie zamknięty. Wcześniej nie ma sensu. Na razie zapewnią promocję pojedynczych scenariuszy na swej stronie, tak jak ostatnio.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 0/8) - 64%

Post autor: Vermin83 »

Uwaga

Dzięki jednemu z forumowiczów otrzymałem jakiś czas temu pliki do usuniętej wersji Łez Zapomnianych. Jeśli ktoś pragnie pograć w starą wersję proszę dać maila to podeślę paczkę. Ewentualnie można by wpakować to jakoś na sieć aby każdy sobie sam pobrał.
Awatar użytkownika
radeks
Posty: 12
Rejestracja: 03 kwie 2010, 12:19
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 0/8) - 64%

Post autor: radeks »

Możesz podesłać mi, zobowiązuję się wrzucić na swojego dropboxa i udostępnić Forumowiczom po wsze czasy. W PW wyślę maila za chwilę :)
Posiadam i lubim:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 0/8) - 64%

Post autor: Vermin83 »

O Boże, jaka błyskawiczna odpowiedź. To naprawdę sprawia, ze wierzę iż moja praca nie poszła na marne i ludzie chcą tłuc w tą kampanię. Zaraz ślę maila z instrukcjami.
Awatar użytkownika
radeks
Posty: 12
Rejestracja: 03 kwie 2010, 12:19
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 0/8) - 64%

Post autor: radeks »

działamy :)

Bezpośredni link do "edycji Pierwszej" której autorem jest Vermin83:
https://drive.google.com/open?id=0B2EjA ... m1ZaFpvZ0k (plik zip, ok. 15MB)

Vermin83, jak możesz edytować pierwszy post w temacie to wklej proszę tam tą informację - łatwiej to będzie znaleźć zainteresowanym. Dodatkowo możesz też w gałęzi wyżej wrzucać inne prace dot. tej kampanii, udostępniłem Ci pewną przestrzeń na dysku google'a tak jak napisałem w mailu :)
Posiadam i lubim:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 0/8) - 64%

Post autor: Vermin83 »

Zrobione :)
Należy pamiętać że w Pierwszej edycji też funkcjonowała zdolność specjalna, o której pisałem później
* Dziedzictwo łez - gracze mogą tworzyć złote i czarne kryształy many, tak jakby tworzyli zwykłe kryształy many. Mogą jednak posiadać tylko jeden taki kryształ w swoim ekwipunku, chyba że zasada specjalna scenariusza mówi inaczej. Kryształy dnia ulegają destrukcji w nocy i odwrotnie, kryształy nocy rozpadają się z początkiem dnia.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 0/8) - 64%

Post autor: Vermin83 »

UWAGA!!!

Na blogu zamieściłem temat dotyczący pierwszej edycji Łez Zapomnianych. Oto on:
http://wpajeczejsieci.blogspot.com/2016 ... rwsza.html

Powinien rozwiać kilka wątpliwości oraz daje możliwość pobrania plików.
Konioczynka
Posty: 154
Rejestracja: 15 sty 2015, 17:36
Lokalizacja: Warszau

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 0/8) - 64%

Post autor: Konioczynka »

Zrobiłem, dokładnie taki sam błąd jak Ty i sprzedałem swoją grę w wersji PL i teraz znów szukałem jak się dowiedziałem, że Łzy jednak będą rozwijane :).
I po dniu idzie do mnie wersja ang z UK za 42 funty ( z wysyłką) :) także jakbyś potrzebował służe kopią - chociaż tak mogę pomóc.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" (scenariuszy 0/8) - 64%

Post autor: Vermin83 »

Heh, dzięki. Musze w końcu zmienić miejsce zamieszkania z Gdyni na Opole.
Póki co piszę elementy fabularne, zaś mechanicznie grę dopracowałem o wiele wcześniej, tylko tego nie opublikowałem. Problem w tym, ze wiele elementów fabularnych oraz postaci zazębia się w poszczególnych scenariuszach. To niemal jak pisanie scenariusza do gry RPG :D
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: Vermin83 »

UWAGA UWAGA - DEBATA!!!

Moi drodzy Magowie :)
Jest taki pomysł, ale najpierw chcę się was poradzić. Było swego czasu głośno o zrobieniu wersji do druku Łez Zapomnianych. Obecne mozolnie trwają prace nad drugą edycją kampanii, zaś pierwsza jest dostępna w dropboxie (dzięki Radeks :) ). Mam do was takie zapytanie. Otóż jest szansa aby ta kampania ujrzała światło dzienne w lepszej formie, właśnie na zasadzie Print&Play. Jak miałoby to wyglądać.

Pierwsza edycja kampanii zostałaby przemianowana na "Łzy Zapomnianych: Pieśń barda" i pojawiłaby się w nieco zmienionej formie. Otóż wszelkie opisy fabularne zostałyby przekształcone na opowieść barda, zachowując swój scenariusz oryginalny. Doszłyby też już wprowadzone zmiany w mechanice, usprawniono by system punktacji oraz kilka niedociągnięć (dłużyzny, pole startowe, itp). Doszłoby też kilka malutkich spotkań z NPC.
Druga wersja, która obecnie powstaje i nie zamierzam jej zostawić, choćby to miało trwać latami, byłaby natomiast zatytułowana "Łzy Zapomnianych: Legendy". Tutaj byłoby rasowe RPG, którego elementy już przedstawiłem w postach wcześniejszych. Czy wyszłoby na zasadzie druku - w chwili obecnej nie ma co o tym śnić, bo to olbrzym. Pojedynczy scenariusz składa się od 20 do 40 stron maszynopisu (90% objętości zjadają zadania w formie paragrafówek). Aby w ogóle miało sens wydawanie takiego monstrum trzeba byłoby to wydawać w formie miesięcznika, a na coś takiego nie znajdę funduszy.

Dlatego druga edycja pozostaje na razie w warsztacie, a chcę teraz mocno doszlifować pierwszą, aby te półtora roku pracy nad pierwszą wersją Łez Zapomnianych nie poszło na darmo.

Czekam na wasze opinie, sugestie i wszelkie zapytania. Musze wiedzieć na czym stoję zanim zbiorę się mocno za ten projekt. Przyznaję, że robię to też dlatego, gdyż ciągle mam sygnały na sieci i na konwentach jakoby Łzy Zapomnianych były nadal grane i mimo pewnych niedociągnięć (które da się obejść) głaskane po główce :P
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1236
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 130 times
Been thanked: 57 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: poooq »

Jeśli w wersję paragrafową dałoby się zagrać solo, byłbym wniebowzięty.
Po co piać, gdy można grać?
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: Vermin83 »

Jeśli w wersję paragrafową dałoby się zagrać solo, byłbym wniebowzięty.
No da się, ale i tak traci się sporo mechanik. Takich jak okradanie współgracza czy współpraca z nim albo handlowanie. Do tego kilku zadań wymagających współpracy się nie wykona, a raczej zakończy w okrojonej wersji. Zatem rozgrywka solo to tylko opcja dodatkowa. Kampania nadal jest zrobiona z myślą o 2-4 osobach.
sopelma
Posty: 45
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: sopelma »

Vermin83 pisze:
Moi drodzy Magowie :)
Jest taki pomysł, ale najpierw chcę się was poradzić. Było swego czasu głośno o zrobieniu wersji do druku Łez Zapomnianych. Obecne mozolnie trwają prace nad drugą edycją kampanii, zaś pierwsza jest dostępna w dropboxie (dzięki Radeks :) ). Mam do was takie zapytanie. Otóż jest szansa aby ta kampania ujrzała światło dzienne w lepszej formie, właśnie na zasadzie Print&Play. Jak miałoby to wyglądać.

Pierwsza edycja kampanii zostałaby przemianowana na "Łzy Zapomnianych: Pieśń barda" i pojawiłaby się w nieco zmienionej formie. Otóż wszelkie opisy fabularne zostałyby przekształcone na opowieść barda, zachowując swój scenariusz oryginalny. Doszłyby też już wprowadzone zmiany w mechanice, usprawniono by system punktacji oraz kilka niedociągnięć (dłużyzny, pole startowe, itp). Doszłoby też kilka malutkich spotkań z NPC.....

mogę się podjąć (a przynajmniej spróbować) przygotowania wersji do druku - myślę, że najlepiej będzie przygotować to na podkładzie z zeszytu reguł lub przewodnika, zachowując czcionkę, układ i ogólną manierę. Postaram się przygotować przykładową stronę przez weekend.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 108 times
Been thanked: 41 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: ixi24 »

Teraz to ja się trochę pogubiłem :P Pracujesz obecnie nad tą drugą ulepszoną kampanią, ale jednocześnie chcesz doszlifować ten pierwotny projekt ? Starczy ci sił, czasu i chęci na to wszystko ? Nie lepiej skupić się na tej nowej wersji, a pierwotną zostawić ludziom w takiej formie jakieś jest. :) ?
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
krisssu1
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2017, 01:44

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: krisssu1 »

Łapie mnie fqrv, jak czytam że nawet nie masz hajsu na własną kopię MK.

Zrobimy zrzutę na Twóją działalność. Ja wrzucam stówkę. Jestem pewien że wiele osób się odwdzięczy za zajebistą rozrywkę jaką nam dałeś :D
Wrzuć tu np. link do Twojego paypal.me.

Gramy z ziomkiem już drugi raz w ŁZ. Ilość pracy którą w to włożyłeś jest niesamowita a Twoja kampania jest lepsza od samego MK! Jak dla mnie przebiłeś Vlaada.
Rozwijaj projekt ile wlezie, masz do tego i łep i wyobraźnie!

Co do naszych propozycji bugfixów do pierwszej edycji to nam zabrakło „dummy playera” w scenariuszach 1 i 3. Portal powinien się zamykać np. po dwóch ruchach od przejścia przezeń pierwszego gracza.
Taka prosta zasada nie pozwoliłaby (po przejciu przez portal drugiego gracza):
a) Kuplowi przewinąć całej talii umiejętności zaawansowanych w scenariuszu 1 (miał modyfikator z reputacji +5)
c) Mi nazbierać kilkudziesięciu kryształów w scenariuszu 3.

Pozdr
KW
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: Vermin83 »

Na wstępie przepraszam za milczenie, ale od 2 tygodni walczyłem o życie mojej kotki Luny. Niestety okazało się że ma raka i przegrała.

Teraz na spokojnie.
Po pierwsze, dzięki za wsparcie :) Na razie mój plan zakupu angielskiej wersji MK wraz z dodatkami idzie do schowka, bo ratowanie kota pożarło w cholerę kasy. Co prawda wyprzedaję recenzowane gry, ale wiadomo - wolno to idzie, a na życie też hajs potrzebny.
Po drugie - projekt stał, gdyż a. kot, b. pracuję nad inną kampania fabularną do innej gry. Więcej info podam wiosną, bo to... skomplikowane :)
Po trzecie, w lutym biorę na warsztat pierwszą edycję Łez Zapomnianych i postaram się to jakoś gramatycznie i mechanicznie dopiąć na ostatni guzik. Tak aby był to zwarty tekst, gotów do obróbki graficznej. Podeślę go Lacercie. Co wyjdzie? Zobaczymy. No chyba że ktoś tutaj tego zadania się podejmie to wyslę mu w plikach doc cały tekst oraz oczywiście osobno zdjęcia. Tak czy siak wersja "Pieśń barda" w tym roku się pojawi.
Po ostatnie - prace nad drugą edycją ciągle trwają. jednak ze względu na ich czasożerność (w zasadzie to robienie nowej gry na mechanice MK) mówimy o projekcie który będzie powstawał co najmniej 3 lata. W zeszłym roku, same zmiany w mechanice zjadły blisko 7 miesięcy a mowa o wersji bazującej na gotowym projekcie Łez Zapomnianych.

To chyba tyle. Wszelkie uwagi zakonotowałem i postaram się je wdrożyć.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 108 times
Been thanked: 41 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: ixi24 »

To ta pierwsza wersja jest w pełni grywana. Może są opublikowane jakieś zmiany, przez kogoś kto dużo w to grał ? Jak wszystko w miarę działa podajcie link.

Druga sprawa na MK chętnie też się dorzucę, dyszka czy dwie chętnie ;) Dla kogoś kto tworzy coś wielkiego do Mage Knighta naprawdę warto ;)
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
krisssu1
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2017, 01:44

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: krisssu1 »

Artur, Tu naprawdę nie masz nad czym się zastanawiać. Zakładaj zbiórkę i zbieraj hajs od fanów Twojej twórczości.
Użyj jednak wspieram.to, polakpotrafi.pl lub zrzutka.pl. Czekamy na linka (nie)cierpliwie.
Pozdro
Negreanu1
Posty: 32
Rejestracja: 11 sty 2015, 23:44

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - Debata!!!

Post autor: Negreanu1 »

Również jestem za. Ogrom pracy w to włożyłeś :D
ODPOWIEDZ