Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - scenariusze 1/8

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - scenariusze 1/8

Post autor: Vermin83 »

Jest to odświeżona i rozbudowana, względem pierwowzoru, moja autorska kampania do gry Mage Knight. Składa się ona z 8 scenariuszy, a każdy zawiera grupę dodatkowych misji, które można, ale nie trzeba wykonać. Kampania zmienia kilka podstawowych zasad gry, takich jak przyznawanie kart ran czy tworzenie kryształów mocy koloru czarnego i złotego. Dodaje też kilka pomniejszych mechanik. scenariusz kampanii jest w 90% liniowy jak w klasycznej grze przygodowej, choć dróg na osiągnięcie zwycięstwa jest wiele. Jednak występuje tutaj kilka wydarzeń, które gracz może rozegrać o ile wcześniej wykonał inne zadania lub też nie zrobił konkretnych rzeczy w przeszłości. Cała kampania jest zaprojektowana z myślą o 2-4 graczach, jednak można grać solo. Skutkuje to jednak brakiem możliwości rozegrania części wyzwań oraz wprowadzenia elementu zdrady czy wykonywania sekretów.

INFORMACJE OGÓLNE
Poziom trudności - średni
Typ - rywalizacja, miejscami wymuszona kooperacja
Ilość misji - 8
Tryb solo - Tak (alternatywny)
Tryb multi - dla 2-4 graczy
Warunki wygranej - zebrać jak najwięcej punktów i przetrwać wszystkie misje
Wymagane kości: K4, K6 i K10


SPIS SCENARIUSZY
Misja 1 - "Nocna ucieczka"
Misja 2 - "Sekret pierścieni"
Misja 3 - "Szlak Zbójników"
Misja 4 - "W poszukiwaniu Kronikarza"
Misja 5 - "Piaski ognia"
Misja 6 - "Dolina Draconum"
Misja 7 - "Kryształ Łez"
Misja 8 - "Heros i Tyran"

WERSJA 1.0 w formie PDF (skład i opracowanie graficzne - Xan)
http://www.martawerner.pl/MK/MageKnight-kolor.pdf
WERSJA 2.0 na blogu
http://wpajeczejsieci.blogspot.com/2017 ... sz-18.html

Do gry wymagana jest podstawowa wersja Mage Knight. Z dodatków można użyć tylko znaczników mocy, kart zaklęć i umiejętności zaawansowanych.

UWAGA
Poniżej znajdziecie link do Pierwszej Edycji kampanii, która nie jest już dostępna na sieci. Jest to wersja po uwzględnieniu korekt gdy zakończyłem prace nad ostatnim scenariuszem. Ma kilka drobnych niedociągnięć, ale nie przeszkadzają one w grze. W tej edycji należy uwzględnić WSZYSTKIE Żelazne Zasady, jakie są opisane poniżej. Miłej zabawy :)
https://drive.google.com/file/d/0B2EjAE ... pvZ0k/view

Temat na blogu dotyczący pierwszej edycji kampanii
http://wpajeczejsieci.blogspot.com/2016 ... rwsza.html

Zasady żelazne w kampanii:
* Klątwa krwi - Karty ran zdobyte w toku przygody nie są dokładane na rękę a na stos kart odrzuconych gracza i pozostają tam dopóki ich się nie uleczy, po dobraniu z talii na rękę, w klasyczny sposób (za pomocą lokacji lub akcji leczenia). Zmiana ta jest spowodowana klątwą rzuconą na mieszkańców krainy, przez jednego z elfickich władców, który miał dość tyranii coraz to nowych najeźdźców. Karty ran nadal nalicza się w normalny sposób, ale z końcem swojej tury gracz może odrzucić z ręki karty ran na swój stos kart odrzuconych, przez co pozostaną one w tali do kolejnego dobrania je na rękę.
* Niezniszczalne artefakty - Karty artefaktów w przypadku użycia swej potężniejszej wersji nie są niszczone, a jedynie popadają w zastój i w danym scenariuszu nie można ich już użyć. Kartę taką chowa się pod kartą postaci gracza. Artefakty są niezniszczalne gdyż są jedynym dziedzictwem smoczej rasy. Dwa scenariusze tej kampanii znoszą efekt "Niezniszczalnego artefaktu", co wynika z toku fabuły.
* Rodowy pierścień - karty artefaktów będące pierścieniami, są przypisane kolorem do danego gracza. Diamentowy do Tovaka, szafirowy do Norowasa, szmaragdowy do Goldyxa i rubinowy do Arythei. Każdy heros może zdobyć i używać tylko swego pierścienia. Pierścienie są całkowicie niezniszczalne, jednak tylko raz na dany scenariusz można użyć ich zdolności wzmocnionej. Jeśli gracz wykorzysta ulepszoną funkcję pierścienia, musi jego kartę odłożyć pod kartę swego herosa, gdzie pozostanie ona do końca danego scenariusza.
* Dziedzictwo łez - gracze mogą tworzyć złote i czarne kryształy many, tak jakby tworzyli zwykłe kryształy many. Mogą jednak posiadać tylko jeden taki kryształ w swoim ekwipunku, chyba że zasada specjalna scenariusza mówi inaczej. Kryształy dnia ulegają destrukcji w nocy i odwrotnie, kryształy nocy rozpadają się z początkiem dnia.

Dodatkowe materiały:
Karta postaci gracza do wydrukowania (plik pojawi się za jakiś czas)
FAQ (pojawi się po zakończeniu kampanii)
Ostatnio zmieniony 02 cze 2017, 18:38 przez Vermin83, łącznie zmieniany 38 razy.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych"

Post autor: woytas »

Widziałem już wcześniej na blogu, fajna inicjatywa. Po weekendzie mam zamiar rozegrać pierwszy scenariusz solo.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych"

Post autor: Vermin83 »

A właśnie taka uwaga, pisałem o tym w komentarzach pod pierwszym scenariuszem. Będę wszystkie scenariusze porządkował pod kątem wizualnym, aby lepiej to się ogarniało. Natomiast też dogadałem sie z wydawnictwem Lacerta aby zajęli się zrobieniem potem pliku pdf z wersją gotową do druku. Co do wersji anglojęzycznej to nie wiem czy powstanie, bo u mnie już i tak z czasem krucho. no chyba że komuś sie będzie chciało tłumaczyć. Jeśli idzie o szatę graficzną to brak mi umiejętności więc tutaj liczę na Lacertę.

Scenariusz piąty dziś między 20:00 a 21:00. Nie jest już tak trudny jak poprzedni, za to bardziej agresywny na linii gracz kontra gracz.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych"

Post autor: Vermin83 »

Scenariusz numer 5 opublikowany :D Link w pierwszym poście.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych"

Post autor: Vermin83 »

INFO

Przesunięcie terminu publikacji 6 scenariusza z 4 kwietnia na 7 kwietnia. Wynikło to z powodu publikacji serii materiałów o komiksie Noe.
Awatar użytkownika
fantazyn
Posty: 311
Rejestracja: 05 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: nad - Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych"

Post autor: fantazyn »

Wielkie dzięki za scenariusze!
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych"

Post autor: Vermin83 »

Scenariusz 6 będzie jutro (poniedziałek) w godzinach nocnych, zapewne koło 22:00 lub 23:00. Wcześniej nie dam rady go opublikować, bo muszę wszystko przepisać na czysto z brudnopisu. Scenariusz będzie krótki (4 rundy) i dość agresywny. Mapa będzie odkryta i raczej mała. W zależności od liczby graczy będzie inne rozmieszczenie przeciwników na mapie. W tym scenariuszu będzie można zdobyć ostatnie dwa artefakty z podstawki.

WAŻNE!!!
W tym tygodniu wprowadzę kilka zmian w końcowym podliczaniu i końcowym składaniu talii w starych scenariuszach.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych"

Post autor: Vermin83 »

Ludziska, mam prośbę.

Nie umiem wybrać utworu muzycznego do 7 scenariusza (do finalnego mam już od dawna). Jeśli macie jakieś sugestie, kierując się dotychczasową kampanią, fabułą i tytułem 7 scenariusza, dajcie jakieś propozycje. Teoretycznie ma być on nieco mroczny (niszczenie artefaktów i smoczego dziedzictwa).
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych"

Post autor: carlos »

Może soundtrack z Dark Souls 2? Sporo utworów tematycznie by pasowało. :)
kucyk
Posty: 160
Rejestracja: 17 gru 2013, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych"

Post autor: kucyk »

Fajnie by było jeszcze jakbyś wstawił wersję do druku. Kampania bajeczka!
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych"

Post autor: Vermin83 »

Witajcie u bram piekieł :twisted:
Dolina Draconum, czyli szósty scenariusz kampanii jest już na stronie.
http://wpajeczejsieci.blogspot.com/2014 ... anych.html

Doradzam grać bardzo rozważnie bo siódmy scenariusz to będzie piekło (brak możliwości leczenia ran i nie tylko), a lepiej aby w finale waszych postaci nie złapano z gołym tyłkiem :D
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych"

Post autor: Vermin83 »

Ostatnie dwa scenariusze pojawią się koniec czerwca i połowa lipca. Obecnie jestem poza domem do 21 czerwca.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych"

Post autor: Vermin83 »

Kolejny update tym razem finalny.

Scenariusz nr. 7 pojawi się w sierpniu, teraz nie mam czasu aby go przepisać z brudnopisu na czysto. Finał zaś albo w ostatnim dniu sierpnia albo w połowie września.

Przepraszam za takie zwłoki w czasie, ale napisanie tego sensownie nie jest łatwe. Kolejne kampanie będą, ale chciałbym najpierw znać sytuację z polonizacją Lost Legion. Jest tam masa przydatnych kart i modułów mapy do wykorzystania, a nie wiem czy w końcu inwestować w wersję ENG czy czekać na PL.
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (6/8 scenarius

Post autor: premek »

Cześć

Dzięki wielkie za dotychczasowe scenariusze i chciałem dopytać jak wygląda sytuacja z 7 i 8 scenariuszem i wersją do druku ?
No i oczywiście czekamy na kolejne kampanie wykorzystujące dodatek.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (6/8 scenarius

Post autor: Vermin83 »

Nie będę ukrywał, ze trochę zawaliłem termin, a w tym miesiącu pomagam rodzicom w generalnym remoncie ich mieszkania, więc mam czas tragicznie okrojony. Postaram się dać w tym miesiącu scenariusz 7 i kolejny scenariusz do kampanii Robinsona. Mam jeszcze na głowie przygotowania do publikacji nowej książki (Śmierć z głębin: Wolność) oraz zakończenie Piekła kosmosu, więc przy obecnym poziomie recenzowania gier nie chcę obiecywać żadnych konkretnych terminów.

Co do wersji do druku to tym zajmie się Lacerta o ile znajdą czas, bo ja nie dam rady. Natomiast w grudniu kupuję dodatki do MK i wystartuje kampania wykorzystująca Lost Legion. Moja koleżanka też zrobi osobną okładkę do Łez Zapomnianych, wiec wersja do druku pojawi się nie wcześniej jak zimą, ale nie można wykluczyć stycznia 2015.

Cieszę się że kampania się podoba i mam zamiar opublikować w najbliższych latach projekty pozostałych 8 kampanii jakie stworzyłem (5 z nich wykorzystuje Lost Legion i Kranga).
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (6/8 scenarius

Post autor: premek »

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź i dotychczasowy wkład.
Uspokojeni tym, że pojawią się 7my i 8my scenariusz zaczniemy niebawem rozgrywanie kampanii.
Lost Legion mamy, pozostaje nam zakupić Kranga i czekać na kolejne kampanie wykorzystujące te dodatki.

Trzymam kciuki byś w dalszym ciągu znajdował czas na robienie tego co robisz

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (6/8 scenarius

Post autor: Vermin83 »

Najfajniej byłoby to przekuć na pracę, ale w tym kraju to niemożliwe :)
W każdym razie postaram się jak najszybciej uwinąć z 7 scenariuszem. Na pewno nie pojawi się w ten weekend ani w całym przyszłym tygodniu, bo są zawalone reckami dużych gier oraz Piekłem kosmosu. Postaram się jednak wpakować 7 scenariusz Łez Zapomnianych i 2 scenariusz Księgi Utraconych Dusz jeszcze przed dniem chłopaka :D

Co do nowego scenariusza Dusza ojcobójcy, to korzysta on głównie z Lost Legion (szczególnie moduły z nowymi lokacjami). Uprzedzam ze będzie on miejscami bardzo trudny i nie da się tam (teoretycznie) grać na lidera, bo gracze będą mieli poza zadaniami głównymi ukryte cele na każdą z misji. Wprowadzam tam cały tabun nowych mechanik gry w wariancie kooperacyjnym. Przedsmak tego mieliście w Łzach Zapomnianych, w scenariuszu 4. Aha i jeszcze jedno. Cechą unikalną Duszy ojcobójcy będzie limit punktów życia u herosów :twisted: Słowem, będzie można wykitować w trakcie trwania scenariusza. Jeśli wszytko wypali to wystartuje on na Gwiazdkę. W najgorszym wypadku w styczniu 2015.

EDIT
W przyszłym roku mam w planach zakupienie Heroclix MK i wcielenie go do moich kampanii na zasadzie samych figurek i ich statystyk.
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (6/8 scenarius

Post autor: premek »

Doskonale rozumiem, że na pierwszym planie jest praca a wszystko co robisz jest w czasie wolnym.
Plany masz ambitne z tymi ośmioma kampaniami - życzę wytrwałości.

A co do Łez Zapomnianych - czy ósmy scenariusz pojawi się w październiku ? czy raczej listopad/grudzień ?
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (6/8 scenarius

Post autor: Vermin83 »

Ostatni scenariusz zdecydowanie pojawi się na koniec listopada lub początek grudnia. Nie dam rady spisać go na czysto wcześniej. Za to w październiku pojawią się dwa scenariusze do Robinsona (3 i 4).
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (6/8 scenarius

Post autor: premek »

OK, dzięki za info

pozdrawiam
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (6/8 scenarius

Post autor: sqb1978 »

Hej. Jest jakiś wątek o scenariuszach do Robinsona? :)
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (6/8 scenarius

Post autor: Vermin83 »

23.09.2014
obserwujcie fanpage bloga na FB to będziecie na bierząco z wszystkimi newsami odnośnie moich scenariuszy do gier

https://www.facebook.com/wpajeczejsieci?ref=bookmarks
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (6/8 scenarius

Post autor: Vermin83 »

Dać wam zajawkę układu mapy na 7 scenariusz? :mrgreen:
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight - kampania "Łzy Zapomnianych" (6/8 scenarius

Post autor: premek »

Jasne, wrzucaj :)
ODPOWIEDZ