Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - scenariusze 1/8

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
sopelma
Posty: 45
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - wersja 1.5 na "Pyrkonie

Post autor: sopelma »

Muszę przyznać, że wygląda to wyśmienicie !!!
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - wersja 1.5 na "Pyrkonie

Post autor: Vermin83 »

Faktycznie wygląda świetnie. Dam ci znać jak będę miał zakończoną w wordzie wersje 1.5 to wtedy też fajnie byłoby to zrobić jak obecna wersja 1.0. W przyszłości będzie też inny rysunek na okładkę, ale to za jakieś pół roku.

Co do zbiórki pieniędzy na "Wspieram to" aby zrobić faktycznie rasowy nieoficjalny dodatek z tego moda, w formie podręcznika to myślę ze wszystko obgada się na Pyrkonie. Fani gry/moda + ludzie z Lacerty. Moje założenia są następujące:
* zbieramy kasę na wydanie w formie cyfrowej podręcznika przygody "Łzy Zapomnianych", który będzie kampanią do gry Mage Knight
* kasa ma opłacić pracę grafika, autora moda i rysownika (tak będą rysunki okładki i w całym podręczniku)
* mod ma być do ściągnięcia za darmo z oficjalnej strony moda na blogu "W pajęczej sieci" oraz wydawców mających prawa do gry
* zbieramy kasę na opłacenie tłumacza aby przetłumaczył kampanię na język angielski
* zbieramy kasę na opracowanie wersji 2.0 kampanii, czyli Wielkiego Podręcznika Przygody: Łzy Zapomnianych (wersja RPG)

Jeśli Lacerta wyrazi zgodę, to będziemy też zbierać na limitowane wersje drukowane kampanii w wersji 1.5, które będą dla osób wspierających (tych większą kwotą)

Co o tym myślicie? Jakieś sugestie?

EDIT
Oczywiście jeśli zbiórka wypali, to prace nad wersją 2.0 byłyby przyspieszone (bo miałbym na to czas) oraz rozpocząłbym prace nad wersją 1.0 kontynuacji kampanii, czyli Dusza Ojcobójcy (albo Krew Ojcobójcy, jeszcze nie zdecydowałem się na finalną wersję tytułu).
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - wersja 1.5 na "Pyrkonie

Post autor: Vermin83 »

Ekipo, jest takie zapytanie, które chce zadać teraz, a rozwinąć na Pyrkonie podczas prezentacji "Łez Zapomnianych" 1.5 i pierwszych szkiców "Świtu Ciemności" (The Others) oraz "Piętna Himery" (Zombie 15).

Otóż mowa była o tym abym zrobił zbiórkę środków na porządne opracowanie kampanii do MK i tak dalej. Co jednak myślicie o innej formie wspierania mnie w tworzeniu kampanii fabularnych do gier przygodowych. Chodzi o Patronite, czyli serwis na którym osoby mogą wspierać autora niewielką kwotą i tym samym wynagradzać jego pracę w sposób jaki uznają za stosowny. W ogólnym zarysie w odniesieniu do mojej osoby chodziłoby o zbieranie kasy na rozwój bloga, zakup gier pod kampanie (uzgadniane z wspierającymi) czy też raczej Podręczniki Przygody, unowocześnienie mojego kompa i tak dalej. Mówimy raczej o drobnych kwotach (wspieranie 5-50 zł, zaś progi od 100 do góra 1000 zł miesięcznie). Mówiąc wprost to umożliwiłoby mi spokojną pracę w zasadzie tylko na blogu (oraz Kurierze Planszowym) aby wyżyć, a w zamian dać wam nie tylko więcej recenzji gier, komiksów i filmów, ale też więcej scenariuszy do gier przygodowych zmontowane w ciąg fabularny i przedstawione jako Podręcznik przygody. Oczywiście nie wykluczam, ze gdy będzie dana kampania zbliżała się do finału to zrobi się małą zbiórkę na wspieram to skierowana tylko pod tą kampanię aby dopiąć wszystko na poziomie zawodowym i upublicznić w formie cyfrowej za darmo. Jednak wtedy takie zbiórki byłyby o wiele mniejsze w progach finansowych, a co za tym łatwiejsze do zebrania.

Co o tym sądzicie? Zanim z czymkolwiek ruszę, chcę znać wasze zdanie, bo jakby nie patrzeć mody robię głównie dla was.
Konioczynka
Posty: 154
Rejestracja: 15 sty 2015, 17:36
Lokalizacja: Warszau

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - wersja 1.5 na "Pyrkonie

Post autor: Konioczynka »

Hej, ale że co abonament?
Nie wiem o co chodzi z Patronite, większość może też.

Jak w końcu się wezmę za te Łzy, to na pewno coś przeleję, nawet dla zasady.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - wersja 1.5 na "Pyrkonie

Post autor: Vermin83 »

Nie powiedziałbym że to abonament, bo działa na innej zasadzie.
Ostatecznie po rozkminie postanowiłem, że zrobię dwie rzeczy.

Patronite
To będzie dla osób chcących wspierać moją pracę w ogóle. Idea tego jest taka aby osoby mnie dotujące (kwotą od 5 do 50 zł) stały się moimi Patronami, w zamian za co będą mieli wpływ na to co i w jakiej kolejności będzie się pojawiało na blogu. W praktyce będą mieli wpływ na kolejność recenzowanych materiałów, które dostarczają mi wydawcy, to nad scenariuszami do jakich gier będę w danym czasie pracować, jakie artykuły tematyczne pisać i tak dalej. Do tego będą mogli wygrać część recenzowanych przeze mnie materiałów (zamiast trafić na odsprzedanie, trafią do Patronów). Innymi słowy - Patroni będą mieli wpływ na niemal 50% zawartości bloga i mojej pracy oraz dostęp do sekretnej grupy na facebooku i wczesny dostęp do części materiałów, np. testowej wersji scenariusza.

Wspieram.to
Ten rodzaj wsparcia będzie tylko przy finalnym procesie wydania kampanii. Jego celem będzie opłacenie rysownika/grafika, tłumacza (język angielski) i tak dalej. Ma to dopiąć cały proces utworzenia kampanii, która finalnie trafi na moją stronę i stronę wydawcy w formie pliku PDF do ściągnięcia i samodzielnego wydrukowania. Kampania będzie złożona na kształt Podręcznika Przygody RPG. W czasie samej kampanii będzie też możliwość nabycia ograniczonej liczby (bardzo ograniczonej) egzemplarzy wydrukowanych i oprawionych w twardą oprawę. W takiej formie kampania (w tej chwili mowa o wersji Łzy Zapomnianych 1.5) ma być prawdziwym rarytasem, dlatego takie ograniczenie.

W ten sposób wszyscy będą zadowoleni. Ja zyskam środki na zwiększenie pracy nad nowymi scenariuszami blogiem, osoby wspierające jak i pozostali czytelnicy dostaną scenariusze do różnych gier przygodowych w regularnych odstępach czasu, do tego będą mieli bezpośredni wpływ na moją pracę, zaś fani danej gry będą mogli uzyskać unikalne wydania mojej kampanii. Co ważniejsze nadal pozostanie to w sferze fanowskiej, a wiec nie złamię praw autorskich do licencji gry.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - wersja 1.5 na "Pyrkonie

Post autor: Vermin83 »

Odpaliłem jedną z możliwości wsparcia mnie w mojej pracy nad blogiem, a co za tym idzie nowymi scenariuszami do Mage Knighta i nie tylko.
https://patronite.pl/Wpaj%C4%99czejsieci

EDIT
Lista gier i komiksów jakie już teraz są wrzucone do loterii dla Patronów. W zasadzie co tydzień coś nowego tam dorzucę.
http://wpajeczejsieci.blogspot.com/p/blog-page_16.html
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - wersja 1.5 na "Pyrkonie

Post autor: Vermin83 »

Wsparcie przez Patronite nieaktualne.

Mój wyjazd na Pyrkon stoi pod znakiem zapytania - sytuacja finansowa.
Wersja 1.5 i tak się pojawi. Najwyżej po prostu wrzucę ją na sieć. Co do rozwoju jej i wydania jako nieoficjalnego dodatku w formie Księgi Przygody przez Wspieram.to na 99% nie ma szans. Lacerta się odcina od marki, WizzKids milczy, zatem projekt nie ma sensu. Natomiast zainteresowanie całością z pewnością będzie zbyt małe aby bez wsparcia wydawcy cokolwiek w tym temacie ruszyć.

Pozostaje zatem robota chałupnicza, a to oznacza, że będzie bardzo rozciągnięta w czasie. Przykro mi, ale muszę jakoś zarobić na życie, zatem kampania będzie pisana tylko dorywczo.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - projekt chwilowo wstrzy

Post autor: Vermin83 »

Nowa wersja chwilowo wstrzymana - mam na głowie za dużo spraw prywatnych i zawodowych.
PawelKarolak
Posty: 143
Rejestracja: 24 sty 2016, 15:25

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - projekt chwilowo wstrzy

Post autor: PawelKarolak »

Kurde... może zrzucimy się na jakiś namiot, prąd pociągniesz od sąsiada, wodę z potoku...
no kurka, no... :(
Trzymam za Ciebie kciuki i życzę jak najlepiej :)
Paweł Karolak
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - projekt chwilowo wstrzy

Post autor: Vermin83 »

OK. kilka kwestii wyjaśnienia

Zatem tak, rzecz nadrzędna - prace są na razie wstrzymane z trzech powodów:
* Mimo moich chęci i starań, nie uda mi się zrobić wersji 2.0 bez egzemplarza gry. Jest to zwyczajnie niewykonalne, a nie mogę przecież pożyczać gry na kilka miesięcy, potem oddać i znów pożyczyć, szczególnie, że nie pracuję nad kampanią codziennie. Wszystko głównie rozbija się o sprawdzanie balansu i kilku nowych mechanik. Warstwę fabularną i zadania robione na mechanice RPG paragrafowego jako tako idzie zrobić bez gry, ale i tak jest trudno, bo bazuję na zdjęciach, a jednak mapę w kilku wypadkach bym nieco zmienił.
* Jakiekolwiek dofinansowanie mnie na Patronite nie wypaliło, zaś odpalanie reklam Google mija się z celem, bo przy obecnym systemie ich warunków umowy oraz AdBlocka, zarobki sięgają 300 zł rocznie. Innymi słowy - są żadne. Mnie zaś zwyczajnie nie stać aby wyłożyć kilkaset złotych na wersję Polską (w sumie angielska kosztuje niewiele mniej), nawet używaną. Mam teraz pewne plany rodzinne, na które idzie większość budżetu, w tym to co zarobię ze sprzedaży gier recenzowanych (a ta ostatnio jest mizerna).
* Ostatni powód to brak wsparcia ze strony wydawcy. Lacerta oficjalnie się odcina od marki (w sumie się nie dziwię), a WizzKids nawet nie odpisał na moje maile (co też mnie nie dziwi, patrząc jaki to moloch). Bez nich nie ma co myśleć o robieniu kampanii w wersji drukowanej jako nieoficjalny dodatek w formie "Podręcznika Przygody". Sami gracze w Polsce to za mała siła aby to ruszyć tak z sensem, wszak jesteśmy niszą. Nawet gdyby to zaprojektować jako samodzielną przygodę, dedykowaną pod Mage Knighta i tak miałoby to za mały zasięg.

Tak to wygląda. Trzecią przeszkodę można jeszcze ominąć, ale pierwszych dwóch nie ma jak. Do póki ich nie pokonam, prace nad kampanią będą stały bo zwyczajnie nie mam jak tego zrobić. Wersja 1.5 w obecnej sytuacji nie ma sensu, a z 2.0 mógłbym co najwyżej napisać szkice zadań fabularnych, co zresztą czasem czynię jak nie pracuję nad kampanią do Runebounda (2 edycja), którego posiadam wraz z niemal wszystkimi, polskimi dodatkami (tak - mocno ograniczyłem losowość). Zatem przykro mi, ale póki co jest co jest i na razie się to nie zmieni. Wersja 1.0 "Łez Zapomnianych" jest grywalna, choć nie idealna, dlatego na razie zapraszam do niej. W pierwszym poście macie wszystkie potrzebne linki, a Xan zrobił w PDF wersję do druku (dzięki stary). Kampania do Zombie 15 została anulowana z innego powodu - zmieniła blisko 65% gry, zatem postanowiłem mojego moda przerobić na samodzielny, autorski tytuł. Jego pierwsze crashtesty będą w przyszłym roku, pewnie jesienią.

To tyle. Jak coś zapraszam do polubienia fanpage mojego bloga na Facebooku, gdzie będę dawać informacje w sprawie postępu prac nad kampanią fabularną do Runebounda. Na razie skończyłem testy nad kilkoma mechanikami i teraz pracuję nad planszą postaci. Gra mocno się zmieni (szczególnie system handlu i tworzenia talii gracza), gdyż wpakowałem tam kilka rzeczy z "Łez Zapomnianych". Z tego co się orientuję, gra ma większą publikę w Polsce, zatem może całość też się przyjmie. Pierwsze publikacje testowe będą zapewne w przyszłym roku, ale nie umiem powiedzieć dokładnie kiedy. Kampania jest projektowana z myślą o 2-4 graczach i będzie wykorzystywać większość dodatków jakie wydano w Polsce do Runebounda (2 edycja).
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - projekt czasowo zamrożo

Post autor: Vermin83 »

Sprawa taka

Przypadkiem spotkałem osobę będącą moim czytelnikiem i ta zaproponowała że pożyczy mi Mage Knighta na czas tworzenia Łez Zapomnianych w wersji 2.0. Zatem bardzo dziękuję Szymonowi za pomoc, bo dzięki niemu od maja prace nad projektem ruszą od nowa. Nie umiem dokładnie określić ile czasu to zajmie. Może rok,może 3 lata. Będę szukał osoby, która przetłumaczyłaby wyszystko na język angielski, ale to pewnie potrwa. Na pewno uda mi się w tym roku opublikować pierwszy scenariusz, ale nie wiem kiedy. Może z końcem lata. Czy potem wystawię to na Wspieram.to jako fanowski podręcznik przygody do MK? Być może, ale to jeszcze długa droga do podjęcia ostatecznej decyzji.

Jeszcze raz dziękuję Szymonowi za pomoc, bo tak naprawdę tylko dzięki niemu jestem wstanie dokończyć projekt, a może w przyszłości napisać jego kontynuację czyli Duszę Ojcobójcy. Choć do tego czasu liczę, że kupię własny egzemplarz :)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - projekt wznowiony od ma

Post autor: Szaweł »

No prawie Szymonowi ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - projekt wznowiony od ma

Post autor: Vermin83 »

Szaweł/Szymon - brzmi podobnie :P

Z innej beczki. Na grupie zamkniętej Mage Knight Polska za jakiś tydzień zaczną się oficjalne testy "Łez Zapomnianych 2.0" Materiały będą na blogu ogólnie dostępne, ale na grupie będziemy wszystko omawiać. Już pojawiła się tam zajawka jak będzie to wyglądało. Dlatego chętni do testów i mający własny egzemplarz gry (albo czyjś) zapraszam na grupę.
https://www.facebook.com/groups/1213089 ... 5/?fref=nf

Uprzedzam - test całości zajmie luzem z 2-3 lata. To nie będzie szybka praca.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - scenariusze 1/8

Post autor: Vermin83 »

UWAGA :!: :!: :!: :!: :!:

Wystartowała właśnie wersja 2.0 "Łez Zapomnianych".
http://wpajeczejsieci.blogspot.com/2017 ... sz-18.html

Na razie skromnie, jest tylko cały scenariusz główny oraz Zadanie główne, będące jednocześnie finałem scenariusza. Mniej więcej co tydzień lub dwa będzie pojawiać się jakaś misja poboczna czy spotkanie przypisane do tego scenariusza. Obecnie trwają otwarte testy, a wszelkie sugestie i informacje na temat nowych misji będą pojawiać się na Grupie Facebookowej - Mage Knight Polska, do której zapraszam.

Będzie też organizowana zbiórka wsparcia (na grupie) finansowego projektu. Już kilka osób przesłało mi darowizny, które zostaną wykorzystane na zakup gry, jej dodatków i późniejsze opłacenie prac nad szatą graficzną, składem i tak dalej. Cały projekt ma charakter fanowski i jest non-profit. Kampania będzie dostępna bezpłatnie na moim blogu. Natomiast zbieram środki finansowe po to aby móc poświęcić projektowi jak najwięcej czasu. Będzie też w przyszłości wersja do druku jak i możliwość nabycia fachowo wydrukowanej wersji z pakietem zaprojektowanych pod kampanię znaczników oraz unikalnych kart. Mam już osoby, które pomogą mi to zrobić.

Więcej informacji o zbiórce dam niedługo, poniżej zaś podaję link do grupy Facebookowej, gdzie będą się pojawiać na świeżo informacje o nowych misjach do pierwszego scenariusza oraz kolejnych scenariuszy.
https://www.facebook.com/groups/1213089905443965/
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - scenariusze 1/8

Post autor: Vermin83 »

Doszło w pierwszym scenariuszu trochę istotnych nowości. Wszelkie informacje na grupie Mage Knight Polska
https://www.facebook.com/groups/1213089905443965/
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 279
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - scenariusze 1/8

Post autor: Azel »

Projekt żyje, czy już niestety umarł? Pytam, bo właśnie wczoraj rozegraliśmy z żoną pierwszy scenariusz i na pewno nie poskąpilibyśmy kampanią. Swoją drogą można wrzucić gdzieś wersję 1.0, bo chyba poprzedni link nie działa?
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - scenariusze 1/8

Post autor: 13thSON »

Podejrzewam, że nigdy nie została ukończona żadna inna wersja niż 1.0
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
radeks
Posty: 12
Rejestracja: 03 kwie 2010, 12:19
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight "Łzy Zapomnianych" - scenariusze 1/8

Post autor: radeks »

13thSON pisze: 05 sty 2022, 14:33 Podejrzewam, że nigdy nie została ukończona żadna inna wersja niż 1.0
Cześć, trochę mnie tu nie było a kilka osób prosiło w PW o udostępnienie tego co miałem ostatnio w wersji 1.0. Mam nadzieję, że nie jest za późno ;)
Link powinien długo działać:

https://drive.google.com/file/d/13CHvW_ ... p=drivesdk
Posiadam i lubim:
Spoiler:
ODPOWIEDZ