Kuźnia Pomysłów - scenariusze fabularne do gier przygodowych

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Kuźnia Pomysłów - scenariusze fabularne do gier przygodowych

Post autor: Vermin83 »

Witajcie w Kuźni Pomysłów :)

Jest to moja autorska inicjatywa, gdzie spełniam swoje marzenie z dzieciństwa. Mianowicie zawsze chciałem być pisarzem i scenarzystą w grach przygodowych oraz fabularnych. Teraz, dzięki obecnym zdobyczom technologii cyfrowej, mogę to marzenie ziścić. W Kuźni Pomysłów znajdziecie zatem różnej maści projekty mego pomysłu, od scenariuszy czy modyfikacji do gier planszowych, po moje autorskie książki. Całość dzieli się obecnie na następujące kategorie:

* Scenariusze fabularne do gier planszowych
* Scenariusze przygodowe do gier planszowych
* Mody do gier planszowych
* Moje autorskie książki i opowiadania

Wszystkie pliki z scenariuszami, modami i starymi wersjami książek znajdziecie TUTAJ na moim profilu na serwisie Chomikuj.pl. Jest on podzielony na kilka folderów, każdy przypisany różnym grom, zawierającym pełne opisy zamieszczonych tam plików. Natomiast jeśli ktoś chce wesprzeć moją pracę drobną darowizną, to może postawić mi wirtualną kawę.

LISTA JUŻ DOSTĘPNYCH PROJEKTÓW
Mage Knight
* Łzy Zapomnianych 1.0
Runebound 2
* Łowcy smoków - w trakcie redakcji
Runebound 3
* Łowcy smoków - w trakcie redakcji
Robinson Crusoe
* Księga utraconych dusz - pierwszy scenariusz, przed korektą
Talisman: Magia i Miecz
* Klątwa Żab
RÓŻNE
Abyss
* Mother of Depths
Szkoła magów
* Pojedynek czarnoksiężnika - przed korektą

OPOWIADANIA NA WATTPAD
* Bajka o małej hydrze, która nauczyła się latać
* Piekło kosmosu
* Farreter
* Wojna myśli

MATERIAŁY NAD KTÓRYMI PRACUJĘ
* Łzy Zapomnianych 1.01 Ultimate - jest to dostosowanie kampanii Łzy Zapomnianych (8 scenariuszy), którą napisałem w latach 2013-2014 do edycji Ultimate dla gry Mage Knight. Wersja będzie zawierać szereg poprawek w mechanice, kilka nowości i bardziej rozwiniętą warstwę fabularną.
* Łzy Zapomnianych 2.0 - jest to w pełni fabularna wersja Łez Zapomnianych, z zadaniami fabularnymi, pobocznymi, sekretnymi, NPC-ami, systemem paragrafowym i rozbudowaną mechaniką charyzmy, negocjacji oraz handlu. Prace nad tym projektem potrwają niestety dość długo.
* Księga utraconych dusz - kampania przygodowa do Robinsona Crusoe, składająca się z 6 scenariuszy i wprowadzająca kilka nowych mechanik.
* TUTORIAL (tytuł roboczy) - przygoda fabularna, składająca się z 3 (może 4) scenariuszy do Mage Knight Ultimate Edition.
* Tajemnica Scarif - fabularna kampania do X-Wing.
* Władca smoków - kampania fabularna do gry Runebound 3.
* Pandora (tytuł roboczy) - kampania fabularna do gry Pandemia.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2021, 20:41 przez Vermin83, łącznie zmieniany 18 razy.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Kuźnia Pomysłów - scenariusze fabularne do gier przygodo

Post autor: Vermin83 »

Będą scenariusze do Runebound 3 :mrgreen:
Niedługo więcej informacji na ten temat i ślę wielkie podziękowania do Piotra Jasika :)
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Kuźnia Pomysłów - scenariusze fabularne do gier przygodo

Post autor: Vermin83 »

Na blogu pojawił się właśnie mój pierwszy scenariusz do Runebound 2. Znajdziecie go pod tym linkiem. Scenariusz zmienia lub dodaje w grze następujące elementy:
* nowy system handlu
* nowy system wyłonienia zwycięzcy
* zmieniony system awansu postaci
* dodana tawerna
* dodana mechanika obozów orków/bandytów
* zmieniona mechanika wyposażenia gracza/najemnika
* wariant do gry solo
* górny pułap to 4, a nie 6 graczy

Pod tym linkiem znajdziecie plik PDF z scenariuszem w wersji polskiej na serwisie BGG.

Udanej zabawy :)
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Kuźnia Pomysłów - scenariusze fabularne do gier przygodo

Post autor: Berni77 »

Za scenariusze do MK i Runebound 3ed masz moje wsparcie :)
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Kuźnia Pomysłów - scenariusze fabularne do gier przygodo

Post autor: Vermin83 »

Berni77 pisze:Za scenariusze do MK i Runebound 3ed masz moje wsparcie :)
Wielkie dzięki :)
Do MK będzie tego znacznie więcej w przyszłym roku, a Runebound 3 niedługo trafi w moje łapki. Niemniej już mam w głowie fabularną część tego scenariusza i pomysł na kilka nowych mechanik.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Kuźnia Pomysłów - scenariusze fabularne do gier przygodo

Post autor: Vermin83 »

OFICJALNE INFO!!!

Rozpoczynam prace, już tak na poważnie, nad dość długą kampanią do Runebounda 3. Nosi ona tytuł "Czterech Władców Trolli" i ma dość mroczny wydźwięk. Kampania będzie się składać z 12 scenariuszy. Pierwszy zostanie opublikowany prawdopodobnie w lutym. W planach mam przetłumaczenie kampanii na język angielski, ale to raczej później niż szybciej. Dużo zależeć będzie od wsparcia na Patronite, gdzie priorytetem będzie zebranie kasy na dodatki do Runebounda 3. Kampania wprowadzi kilka zmian do rozgrywki, miedzy innymi wprowadzi zadania fabularne na mechanice paragrafowej, NPC-ów, zestaw kości do losowania globalnych wydarzeń, nowe znaczniki i związane z nimi funkcje, np. plaga, oraz zestaw kości do zdawania konkretnych testów. Kampania "Czterech Władców Trolli" nie będzie przerabiana na potrzeby Runebounda 2. Jest ona dedykowana trzeciej edycji i tak pozostanie. dla drugiej szykuję inną kampanię, równie długą. Oczywiście Patroni zyskają dostęp do scenariuszy znacznie szybciej.

Edytowałem też pierwszy post. Pojawiły się linki do BGG z opublikowanymi tam moimi scenariuszami w plikach PDF oraz kilka innych informacji.
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 237
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 64 times
Been thanked: 35 times

Re: Kuźnia Pomysłów - scenariusze fabularne do gier przygodo

Post autor: ravenone »

To dobra wiadomość. Podstawkę mam już wymiętoloną dziesiątki razy. Świeży powiew się przyda:)
Jakbyś potrzebował pomocy graficznej przy przygotowaniu kart, to daj znać.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Kuźnia Pomysłów - scenariusze fabularne do gier przygodo

Post autor: Vermin83 »

ravenone pisze:To dobra wiadomość. Podstawkę mam już wymiętoloną dziesiątki razy. Świeży powiew się przyda:)
Jakbyś potrzebował pomocy graficznej przy przygotowaniu kart, to daj znać.
W sprawach grafik pomaga mi Planszowy Dobromir, ale jakby nie miał czasu, to chętnie korzystam z twojej oferty pomocy. Grudzień zapowiada mi się pracowicie, bo pojawią się 3 scenariusze do Runebounda 2 i jeśli wszystko wypali pierwszy scenariusz "Czterech Władców Trolli". Te do R2 mam przetestowane od lata, więc muszę je tylko spisać na czysto, ale zje to sporo roboczogodzin.
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 265 times
Been thanked: 176 times

Re: Kuźnia Pomysłów - scenariusze fabularne do gier przygodo

Post autor: shod »

ależ miła wiadomość! zaintrygowała mnie ta kampania do Runebound 3. fajnie, że będzie po polsku, bo nikt się nie brał za polonizację fanowskich scenariuszy a grając z dziećmi to ENG odpada. ja się wziąłem za jeden, ale roboty z tym trochę jest.

już lecę szukać jak Cię można wesprzeć :)
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Kuźnia Pomysłów - scenariusze fabularne do gier przygodo

Post autor: Vermin83 »

shod pisze:ależ miła wiadomość! zaintrygowała mnie ta kampania do Runebound 3. fajnie, że będzie po polsku, bo nikt się nie brał za polonizację fanowskich scenariuszy a grając z dziećmi to ENG odpada. ja się wziąłem za jeden, ale roboty z tym trochę jest.

już lecę szukać jak Cię można wesprzeć :)

Z góry dzięki za wsparcie :) Z tego co dostałem info od Piotrka (tak, Game Troll za sponsorował mi R3) to gra dotrze do mnie jakoś po mikołajkach. Obecnie siedzę nad spisaniem na czysto warstwy fabularnej (zje to kilka tygodni, bo to w sumie 12 scenariuszy), ale jest szansa, że na początku stycznia dam Patronom do testów "Krew niewinnych". Chcę zaimplementować tam kilka nowych mechanik, na pewno zmieni się cel gry (to nie będzie ubicie bossa, choć i takie rzeczy się zdarzą), wprowadzę kostki K4, K6, K8, K10 i K12 do różnych testów umiejętności (tak, to ma być RPG), ale w system walki nie będę ingerować. Obecnie wyprzedaję klocki Lego, aby móc kupić wszystkie dodatki do R3.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Kuźnia Pomysłów - scenariusze fabularne do gier przygodo

Post autor: Curiosity »

Wspomniałeś o Rycerzach Pustkowi. Planujesz robić dodatkowe scenariusze, czy będziesz chciał także zmodyfikować mechanikę, która w pewnych aspektach kuleje?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Kuźnia Pomysłów - scenariusze fabularne do gier przygodo

Post autor: Vermin83 »

Curiosity pisze:Wspomniałeś o Rycerzach Pustkowi. Planujesz robić dodatkowe scenariusze, czy będziesz chciał także zmodyfikować mechanikę, która w pewnych aspektach kuleje?
Na 100% przebuduję mechanikę. Za dużo tam braków, wydłużeń i tak dalej. To dobra gra, mająca gigantyczny potencjał, ale jest tak poszatkowana, wręcz jakby ktoś ją wykastrował z części mechanik. Niemniej lubię ją, kocham serię Fallout, dlatego gry nie pozbyłem się i nadal leży u mnie. Pewnie jesienią 2018 zacznę nad nią na poważnie dłubać, bo na razie moim priorytetem jest Runebound 2 i 3, The Others, Pandemia i Descent 2, którego wiem że otrzymam w styczniu.
Do Rycerzy na pewno też napiszę takie scenariusze jak do innych gier, słowem fabularne.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Kuźnia Pomysłów - scenariusze fabularne do gier przygodo

Post autor: Curiosity »

Jeśli byś poprawił mechanikę Rycerzy, to byłbym zdecydowany Cię wesprzeć. Gra ma IMHO ogromny potencjał, ale leży u mnie na półce i się kurzy. Trzymam za słowo :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Kuźnia Pomysłów - scenariusze fabularne do gier przygodo

Post autor: Vermin83 »

#Runebound3

Zawsze chciałem być bohaterem.

/Nie cofać się! Zwyciężymy!!!

Ratować słabszych, nieść pomoc potrzebującym...

/Do mnie!
/Mamooo!!!


Stać się kimś, kogo imię, bardowie będą opiewać w swych pieśniach...

/Nasz Pan nie potrzebuje jeńców, wybić wszystkich!
/Giń zdrajco!!!


Być wzorem do naśladowania.... opoką dla słabych...

/Ratuj!
/Przeklinam cię. Słyszysz bestio? Przeklinam cię na wieczność!


A stałem się...

/Dalej... uderz...

Mordercą....

/ZRÓB TO!!!!

Którego ręce....

/Świat nigdy ci tego nie zapomni.
/Zabij!
/Jesteś kim jesteś...


Skąpane są we krwi dzieci. Krwi niewinnych, która łaknie odkupienia. Która pragnie... duszy mego Pana.

"Czterech Władców Trolli", scenariusz 1 Krew Niewinnych
koniec zimy 2018
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Kuźnia Pomysłów - scenariusze fabularne do gier przygodo

Post autor: Vermin83 »

Pojawiła się na grupie angielska wersja Łowców smoków do Runebounda 2. Plik na BGG czeka na zatwierdzenie, więc jak się tylko pojawi podlinkuję go w głównym temacie. wątku.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Kuźnia Pomysłów - scenariusze fabularne do gier przygodo

Post autor: Vermin83 »

Aktualizowałem pierwszy post. Nowe zmiany to:
* lista materiałów nad którymi pracuję
* od teraz WSZYSTKIE materiały jakie stworzę, po czasie będą dostępne dla wszystkich, ale Patroni będą mieli do nich dostęp z wielomiesięcznym (czasem nawet rocznym) wyprzedzeniem.
* aktualizacja tytułów jakie posiadam o info o dodatkach do nich

Nowych materiałów spodziewajcie się w pierwszym kwartale 2018 (głównie mody i samodzielne scenariusze do Runebounda 2 i 3 oraz Pirates of the Spanish Main).
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Kuźnia Pomysłów - scenariusze fabularne do gier przygodo

Post autor: Vermin83 »

OGŁOSZENIE PARAFIALNE :!:
Kampania fabularna do Runebounda 3, "Czterech Władców Trolli", zmienia swój charakter z rozgrywki dla 2-4 graczy do rozgrywki "solowej" dla 2 graczy. Jedna osoba wciela się w bohatera, który będzie musiał przetrwać przygodę, druga zaś w Fatum, czyli Mistrza Gry. Tu ważna informacja - będzie potrzebny rasowy mistrz gry, bowiem to on będzie faktycznie podejmował decyzję z szeregu dostępnych opcji. Nie rzut kością, nie wylosowana karta tylko MG. Owszem, w części sytuacji to los wybierze jakie zdarzenie będzie miało miejsce, ale w 70% gry to MG i Gracz będą decydować o toku historii. Inne założenia kampanii, zmieniające podstawową mechanikę gry to:
* wprowadzenie NPC i zadań na bazie RPG paragrafowego
* zmiany w mechanice handlu
* zmiany w mechanice walki
* wprowadzenie wydarzeń globalnych zamiast talii fabularnej
* nowi wrogowie na planszy oznaczeni żetonami
* wprowadzenie misji eskortowych
* wprowadzenie sekretów
* wprowadzenie misji polegających na zbieraniu i łączeniu elementów
* zmiany w mechanice testów umiejętności
* wprowadzenie rozbudowanego tła fabularnego
* zmiany w szkoleniu umiejętności

Do rozgrywki będzie wymaga podstawka z dużym dodatkiem i dwoma małymi (scenariusze). Kampania będzie wykorzystywać część żetonów z Runebounda 2 (np. znaczniki płomienia do oznaczania obszarów ogarniętych pożarem czy żetony czaszek do oznaczenia obszarów dotkniętych zarazą). Patroni otrzymają wstępny wgląd w kampanię latem 2018 (prawdopodobnie sierpień). Pierwszy scenariusz, dla wszystkich zainteresowanych będzie udostępniony na moim blogu i BGG w grudniu 2018. Kolejne, raz na miesiąc. Patroni otrzymają dostęp do całości wcześniej.

W międzyczasie ukażą się 3 scenariusze do Runebounda 2.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Kuźnia Pomysłów - scenariusze fabularne do gier przygodo

Post autor: Vermin83 »

Dużo złego mówi się o grze "Szkoła magii" od Granny. Fakt, jest..... zepsuta (moja recka, z końcem stycznia). Niemniej jako moder, widząc potencjał tej gry udało mi się zrobić z niej coś bardziej grywalnego. Na dniach moim Patronom dam plik z alternatywną mechaniką do tej gry. I mówimy tutaj o całkowitej przebudowie, a nie zmianie jednego elementu. Na blogu opublikuję mod dla wszystkich z końcem lutego. Mam nadzieję, ze zmiany wam się spodobają. Oprócz tego w styczniu zakończę prace jeszcze nad dwoma modyfikacjami do gier Granny - Rekin i Wyspa smoków.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Kuźnia Pomysłów - scenariusze fabularne do gier przygodo

Post autor: Vermin83 »

Na sekretnej grupie dla patronów pojawiła się modyfikacja do gry Szkoła Magów od wydawnictwa Granna. Zmienia ona bardzo dużo w mechanice, mocno ograniczając losowość. Do tego zawiera jeszcze pakiet kilku wewnętrznych modyfikacji alternatywnych.

Modyfikacja będzie opublikowana na moim blogu 24 lutego 2018.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Kuźnia Pomysłów - scenariusze fabularne do gier przygodo

Post autor: Vermin83 »

You are doing an excellent job! Thanks so much for designing and publishing these amazing game scripts for online networks.
Thanks :mrgreen:
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Kuźnia Pomysłów - scenariusze fabularne do gier przygodo

Post autor: Vermin83 »

Pierwszy FABULARNY scenariusz do Runebounda 3, jest już na mojej grupie dla osób wspierających mnie na Patronite. Ulegnie on jeszcze rozbudowie, o kilka zadań pobocznych, nad czym teraz pracuję.
Na moim blogu będzie mieć premierę 14 marca 2018.

Scenariusz wprowadza:
* zmiany w mechanice handlu
* trzeci akt (możliwość zakończenia gry w akcie drugim)
* mocny nacisk na fabułę
* dwie nowe mechaniki testów (test inicjatywy i test wiedzy)
* zadania poboczne (będzie to miało wpływ na fabułę przyszłych 4 scenariuszy)
* możliwość wygrania gry na 4 sposoby
* 7 zakończeń fabularnych
* mechanikę eskorty
* mechanikę fortyfikacji miasta
* mechanikę pożarów (podpalenie, gaszenie, wypalenie)

UWAGA!!!
W pojedynczej rozgrywce losujecie jeden z sześciu zestawów fabularnych, związanych z postacią Ayany, Świętej Dziewicy.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Kuźnia Pomysłów - scenariusze fabularne do gier przygodo

Post autor: Vermin83 »

Modyfikacja do Szkoły Magów
http://wpajeczejsieci.blogspot.com/2018 ... znika.html

* cel gry bez zmian
* ogólny zamysł gry bez zmian
* wyrównanie szans pomiędzy postaciami
* drastyczne ograniczenie chaosu na stole
* drastyczne ograniczenie możliwości oszukiwania na kostkach
* rozgrywka jest bardziej taktyczna
* dodatkowe opcje prowadzenia rozgrywki
* wyższy poziom trudności
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Kuźnia Pomysłów - scenariusze fabularne do gier przygodo

Post autor: Vermin83 »

Ze względu na prace nad własnym projektem, o tytule "Dream Wars" (fabularna gra przygodowa), prace nad modami i scenariuszami do innych gier zostają zamrożone na co najmniej rok do półtora. Zostanie tylko ukończony projekt "Popioły przeszłości" do Runbebounda 3, bo jest w 90% napisany.

Oficjalnie też kasuję projekt "Łzy Zapomnianych" w wersji 1.1, 1.5 i 2.0 do Mage Knighta. Całość zostanie przeniesiona do "Dream Wars", tam gdzie miała swój początek.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Kuźnia Pomysłów - scenariusze fabularne do gier przygodowych

Post autor: Vermin83 »

Odświeżam temat, aby nie zakładać nowego :)

W pierwszym poście naniosłem aktualizację z plikami, informacjami i linkami, a tutaj pragnę poinformować, że na dniach opublikuję scenariusz kooperacyjny do Talisman: Magia i miecz. Będzie on nosił nazwę Klątwa żab i nawiązywał do czterech jeźdźców apokalipsy :D
ODPOWIEDZ