Zagłada Atlantydy

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Zagłada Atlantydy

Post autor: Tycjan »

Dzisiaj na stronie http://www.krainagier.net pojawiły się fragmenty planszy nowej produkcji Galakty.
Wyglądają świetnie. Pozwoliłem sobie zebrać tutaj znalezione informacje na temat tej gry.
Więcej informacji od Autora lub wydawcy mile widziane, bo przyznaję nie za dużo tego ;)

Niebo spowiły stalowe chmury, zboża zmarniały, rzeki spłynęły czerwienią. W powietrzu wisi Zagłada. Na rozkaz Senatu rozpoczęto budowę floty ewakuacyjnej, ale wewnętrzne spory i zatargi szlacheckich domów mogą wszystko zniweczyć. Nie ma planu ucieczki, panuje chaos - tylko ten kto kontroluje Senat, posiada przychylność wpływowych Stronnictw i potężnych sprzymierzeńców załaduje swoich ludzi na pokłady statków. Reszta zatonie wraz z wielką wyspą, Atlantydą!

Tytuł: Zagłada Atlantydy
Autorem gry: Marcin "Mockerre" Wełnicki
Autorem grafiki: Jakub Jabłoński
Planowany rok wydania: 2010 (?)

Zagłada Atlantyda to gra planszowa dla 2-5 graczy, w której przyjdzie ci wcielić się w rolę patriarchy, próbującego uratować swój ród. Aby to uczynić będziesz zawierał sojusze z innymi domami szlacheckimi i wspierał Senat, jednocześnie umiejętnie zarządzając wątłymi środkami, które masz do dyspozycji, i zagrywając karty Polityki. W grze o przetrwanie nie ma wszakże zasad. Jeśli wszystko inne zawiedzie, będziesz mógł posunąć się do przekupstwa, sabotażu, zdrady i zabójstwa. Kiedy zagrożone jest istnienie twego rodu, nic nie jest święte.
Fragment okładki:
Obrazek

Fragmenty grafik opublikowane na stronie Krainy Gier:
Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 31 sty 2010, 17:38 przez Tycjan, łącznie zmieniany 1 raz.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zagłada Atlantydy

Post autor: Wookie »

Wygląda bardzo ciekawie, czekam na kolejne informacje.

Kraina Gier ma jakąś wtyczkę w Galakcie najwidoczniej;)
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Zagłada Atlantydy

Post autor: janekbossko »

szkoda ze autor nie zabral glosu, a przeciez z tego co pamietam jest na naszym forum, right?
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Zagłada Atlantydy

Post autor: Klos »

Jakis czas temu juz gralem w prototyp i mam bardzo mile wspomnienia. Jestem bardzo ciekawy gry, zwlaszcza, ze graficznie wydaje sie ze bedzo bardzo ladnie wydana.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Zagłada Atlantydy

Post autor: draco »

Bardzo ładne, ale dlaczego budynki na Atlantydzie mają obdrapane tynki? Czyżby nie dbali oni o swoje domostwa? :wink:
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Zagłada Atlantydy

Post autor: Tycjan »

janekbossko pisze:szkoda ze autor nie zabral glosu, a przeciez z tego co pamietam jest na naszym forum, right?
Napisałem zarówno do Galakty jak i do Mockerre (PW na forum), ale niestety nie mam żadnej odpowiedzi. Szkoda bo zapowiada się ciekawie.

@draco: Budynki odrapane bo Atlantyda już się sypie i zagładę za zakrętem widać ;)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Zagłada Atlantydy

Post autor: konev »

Na pierwszym rysunku gościu, który stoi za kolumną która rzuca cień też rzuca cień. Ewidentnie gra jest zepsuta. :twisted:
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Zagłada Atlantydy

Post autor: ja_n »

Te grafiki niezłe, ale perspektywa w nich jakaś pojechana jest. Ciekawe jak się to w całości prezentuje, z tych fragmentów wygląda dość chaotycznie z powodu tego że każdy prawie obiekt jest z innej perspektywy.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Zagłada Atlantydy

Post autor: Filippos »

Obecność grafik może świadczyć o tym, że temat ruszył do przodu, ale generalnie ostrożnie na to patrzę bo ta gra jest wydawana nieustannie odkąd pamiętam...:) i wciąż wydana nie została :roll:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1527
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 198 times

Re: Zagłada Atlantydy

Post autor: Furan »

Mnie intryguje - po co te małe ludziki powłaziły na dachy budynków?
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum; Mundus Novus, Montana
Awatar użytkownika
redy
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2008, 10:15
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zagłada Atlantydy

Post autor: redy »

Uciekają przed powodzią :wink:
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Zagłada Atlantydy

Post autor: bazik »

mam nadzieje ze na okladce bedzie bez 'mockerre'... z tego co kojarze na calym swiecie swoje nicki miedzy imie i nazwisko wrzucac na pudelko potrzebuja tylko koledzy z kuzni gier i innych tej klasy polskich wydawnictw...
Awatar użytkownika
puniek
Posty: 182
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Zagłada Atlantydy

Post autor: puniek »

Podoba mi się ,że tak dużo szczegółów jest na tej grafice. Patrze już któryś raz i odkrywam coś nowego. W lewym górnym rogu na drugim rysunku kolo jedzie na jakimś zwierzęciu, dino-koń? Patrząc na chorągiewki ciężko ustalić z której strony wieje wiatr :D W Świątyni Książki ostro dyskutują, wymachując swymi czarnymi berłami, ciekawe o czym... uciekamy czy zostajemy? Dwóch już postanowiło, spakowali tobołki i w drogę. Ten na dachu świątyni nie wytrzymał presji, skoczy? Obrazek żyje własnym życiem, fajne :)
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Zagłada Atlantydy

Post autor: zephyr »

Osobiście mnie tak nie rażą nicki na pudełku. Grafiki ładne, tylko IMO ludzie na dachach łuku triumfalnego dziwnie wyglądają.

Ciekawe o z mechaniką. A pogłoski o jakimś prototypie słyszałem parę lat temu, więc jeśli ten cały czas poszedł na testy to może być coś ciekawego.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: Zagłada Atlantydy

Post autor: Witold Janik »

Jakbym miał na podstawie ilustracji strzelać jaką mechanikę będzie mieć gra, to oczywiście powiedziałbym że worker placement :)
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Zagłada Atlantydy

Post autor: Dzej »

Witold Janik pisze:Jakbym miał na podstawie ilustracji strzelać jaką mechanikę będzie mieć gra, to oczywiście powiedziałbym że worker placement :)
Dokładnie :) Zwykle ładne obrazki = worker placement :P
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Zagłada Atlantydy

Post autor: zephyr »

z recenzji prototypu na GF wychodzi że licytacyjna

ale tak pobieżnie przejrzałem, i data wskazuje że nie są to najnowsze informacje, więc może coś się pozmieniało (np na modny worker placement :D)
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
antypirx

Re: Zagłada Atlantydy

Post autor: antypirx »

bazik pisze:mam nadzieje ze na okladce bedzie bez 'mockerre'... z tego co kojarze na calym swiecie swoje nicki miedzy imie i nazwisko wrzucac na pudelko potrzebuja tylko koledzy z kuzni gier i innych tej klasy polskich wydawnictw...

Czyżby było tylko jedno polskie wydawnictwo innej po wsze czasy klasy? Baziku, rozwoju rynku nie zatrzymasz, w czyimkolwiek byłoby to interesie. sił nie wystarczy. Cokolwiek byś zrobił, to zaleje cię fala, a pewnego dnia okaże się, że jesteś sam. Praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądź pan... (tu takie niedomówienie, żeby było więcej inteligentnie ;) ). Ilu jedynek byś nie postawił, czy kogoś do tego namówił, to dobre produkty zawsze znajdą swoich odbiorców. Co kto sobie chce wrzucić na własne pudełko, to jest jego sprawa. Jeśli cały świat czegoś nie robi, to może ten cały świat jest jakoś w tyle? Zaprojektuj grę i nie wrzucaj swojego nicka między imię i nazwisko. Taką, w którą ktoś będzie chciał zagrać.
Jeśli potrafisz.

:lol:
Dominusmaris
Posty: 410
Rejestracja: 16 paź 2008, 12:05
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Zagłada Atlantydy

Post autor: Dominusmaris »

Mnie po przeczytaniu opinii Pędraka gra się wydaje trochę wtórna.
Niby jest tam pewne przemeblowanie, ale chyba to wszystko już widziałem.
Trzy lata temu jeszcze nie widziałem, ale teraz już tak.

W cyklu Pana Michała było kiedyś o spóźnionych produkcjach i ta
moim zdaniem do nich należy.
Chociaż z perspektywy Polskiego rynku, ciągle
nie trzeba się śpieszyć. Na jednym Strongholdzie rynek szybko nie ucieknie.

Nie sieję tu burzy. Taka mi się opinia nasunęła.
antypirx

Re: Zagłada Atlantydy

Post autor: antypirx »

Dominusmaris pisze: Na jednym Strongholdzie rynek szybko nie ucieknie.

Nie sieję tu burzy. Taka mi się opinia nasunęła.

niektórym na tym wyraźnie zależy ;)
Awatar użytkownika
Cirrus
Posty: 385
Rejestracja: 06 paź 2006, 08:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Zagłada Atlantydy

Post autor: Cirrus »

zephyr pisze:Osobiście mnie tak nie rażą nicki na pudełku. Grafiki ładne, tylko IMO ludzie na dachach łuku triumfalnego dziwnie wyglądają.
Nie kupili biletów na walkę gladiatorów w amfiteatrze to oglądają z łuku :D

A tak na marginesie- http://www.gamesfanatic.pl/?s=atlantydy&x=23&y=11 trochę informacji ;)
"Uwielbiam kiedy jazdy zwał
Po chamskich karkach leci w cwał
Spod kopyt pryska taki syn
Dalej ich prać i lać i w dym!"

http://tubylem.blog.onet.pl/ - moje podróże małe i duże :)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Zagłada Atlantydy

Post autor: Tycjan »

Cirrus pisze:A tak na marginesie- http://www.gamesfanatic.pl/?s=atlantydy&x=23&y=11 trochę informacji ;)
Ten link jest już w informacjach, które napisałem na początku wątku.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Zagłada Atlantydy

Post autor: konev »

Wrzesień 2007 - gra jest skończona i przetestowana.
Grudzień 2008 - gra już ma w bardzo zaawansowanej formie grafiki
Styczeń 2010 - gra może wyjdzie w tym roku (za 6 miesięcy?)

Strzelam, że przez kryzys gra jest nie wydana od ponad roku :). W końcu od grafik do wydania powinno minąć kilka miesięcy.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Zagłada Atlantydy

Post autor: oopsiak »

hm, dopiero teraz doczytałam, że autorem grafik jest Kuba Jabłoński - gość, który zilustrował WROŃCA. wiedziałam, że skądś znam tę kreskę : )
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zagłada Atlantydy

Post autor: Mockerre »

Witam wszystkich. Rzeczywiście, Tycjan wysłał do mnie pw, a ja nie odpisałem, bo tu nie zajrzałem ;)

Może po kolei.
1. Tak, gra jest już skończona od jakiegoś (długiego czasu), chociaż co jakiś czas wprowadzam małe tweaky.
2. Nie, nie będzie na pudełku mojego nicka, Bazik, możesz spać spokojnie :)
3. W skrócie rodzaj gry to licytacja + territory control.
4. W przyszłym tygodniu powinna ruszyć strona internetowa (będzie tam więcej informacji i grafik, teksty przybliżające mechanikę i może coś ekstra), także wszystko wygląda na to, że tym razem obejdzie się bez falstartów ;)

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ