Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: playerator »

ronczi pisze:Specjalnie nie podałem nazwy - sklep nie zajmuje się tylko i wyłącznie grami ...
Nie rozumiem. To jest forum planszówkowe, prawda?
W przypadku planszówek, procedura reklamacyjna jest w tym sklepie zupełnie niedostosowana do sytuacji i przez to w zasadzie zaporowa. Dlatego chciałbym się dowiedzieć, który to sklep. Mając kiedyś do wyboru oferty w podobnej cenie, to konkretne miejsce sobie odpuszczę, właśnie z tego powodu.
Ale lodówkę mogę tam kupić, bo czemu nie? W przypadku lodówki, takie postępowanie reklamacyjne to standard.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
davie
Posty: 4
Rejestracja: 02 maja 2017, 11:31

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: davie »

Specjalnie zalozylem konto zeby skrytykowac firme Phalanx.

W grze kupionej jakis czas temu, a otwartej w kwietniu (prezent urodzinowy) "Wiedźmy" nie bylo tekturowych elementow, tj. PLANSZY I ZETONOW. W ogole.

Napisalem, dostalem uprzejmy mail, ze przysla. Podalem adres.

I przyslali - 1 wypraske zetonow. Nie wiem ile ich powinno byc, ale wiecej. No i planszy nie przyslali.

Od tego czasu (jakies 2 tygodnie co najmniej) probuje sie skontaktowac i jestem perfidnie ignorowany.
Wyrazilem chec: zaplacenia za braki, odeslania gry do nich. I nic.

Nie rozumiem:
1. po co wysylac komus polowe brakow?
2. jak mozna olewac klienta w taki sposob?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3185
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Yavi »

davie pisze:Specjalnie zalozylem konto zeby skrytykowac firme Phalanx.

W grze kupionej jakis czas temu, a otwartej w kwietniu (prezent urodzinowy) "Wiedźmy" nie bylo tekturowych elementow, tj. PLANSZY I ZETONOW. W ogole.

Napisalem, dostalem uprzejmy mail, ze przysla. Podalem adres.

I przyslali - 1 wypraske zetonow. Nie wiem ile ich powinno byc, ale wiecej. No i planszy nie przyslali.

Od tego czasu (jakies 2 tygodnie co najmniej) probuje sie skontaktowac i jestem perfidnie ignorowany.
Wyrazilem chec: zaplacenia za braki, odeslania gry do nich. I nic.

Nie rozumiem:
1. po co wysylac komus polowe brakow?
2. jak mozna olewac klienta w taki sposob?
Spróbuj napisać przez Facebooka, wiele firm w taki sposób lepiej ogarnia komunikację. A z ignorowaniem maili przez Phalanx akurat sam miałem też do czynienia, nie zazdroszczę :P
Ewentualnie poproś osobę, która kupiła Ci Wiedźmy o kontakt ze sklepem i reklamację/rękojmię z ich strony, może pójdzie sprawniej.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Bary »

A jak i to nie pomoże to spróbuj napisać na wątku Phalanx, tam zaglądają.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Curiosity »

Nie zdziwiłbym się, gdyby powodem opieszałości firmy było zamieszanie związane z Pyrkonem. Sporo wydawców odkłada wówczas wszystko na drugi plan, sam tego kiedyś doświadczyłem.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
davie
Posty: 4
Rejestracja: 02 maja 2017, 11:31

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: davie »

Dzieki za porady. Mam nadzieje ze macie racje :) juz bym wolal uslyszec, ze nie moga pomoc (tylko czemu po wstepnym opisaniu sprawy pomoc chcieli?), niz takie ignorowanie.

Poniewaz jestem szczesliwym czlowiekiem egzystujacym bez fejsbuka, napisalem prywatna wiadomosc do osoby prowadzacej wątek phalanxa. Chyba została odczytana, bo zniknęła z "do wysłania", ale odpowiedzi brak :(
davie
Posty: 4
Rejestracja: 02 maja 2017, 11:31

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: davie »

Dostałem (bardzo miłą) informację przez forum. Podobno reklamacja zostanie zrealizowana, za co bardzo dziękuję i czekam z niecierpliwością ;)
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: citmod »

Szybka pochwała dla Wydawnictwa Bard.

Brakowało mi w jednej grze karty, więc się z nimi skontaktowałem. Odpowiedź bardzo szybka, karta przyszła za kilka dni (przez majówkę), zabezbieczona kopertą bąbelkową. Żeby wszyscy się tak zachowywali! :)
Cook1e
Posty: 15
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:23
Lokalizacja: City of damned

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Cook1e »

Ja pochwalę Portal :)
W 51 stanie master secie brakowało mi znaczników robotników, a miałem w zamian 2x znaczniki złomu.
Po mailu nastąpiła natychmiastowa wysyłka i jeszcze podkładkę pod kubek dostałem ;)
Waaaaaaagh!
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Portal Games »

Cook1e pisze:Ja pochwalę Portal :)
W 51 stanie master secie brakowało mi znaczników robotników, a miałem w zamian 2x znaczniki złomu.
Po mailu nastąpiła natychmiastowa wysyłka i jeszcze podkładkę pod kubek dostałem ;)
Mam nadzieje, że nie jedna nuke kola na tej podstawki wyląduje :)
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: hipcio_stg »

Właśnie otrzymałem poprawioną kartę do II ed. Terraformacji marsa od Rebela za co ogromne dziękuję! Pełen profesjonalizm!
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Kisun »

Kupiłem z drugiej ręki Pandemic Cthulhu (otwartą) i okazało się że brakowało plastikowej wypraski (o zgrozo! ;)), pomyślałem że napiszę do Lacerty spytam o możliwość dokupienia. Pani właścicielka (osobiście) poprosiła o adres i po dwóch tygodniach kurier dostarczył przesyłkę. Bez żadnych paragonów, zdjęć i innych ceregieli - gratis. Ciekawe jest to że paczkę wysłał Rebel. Od razu ich logo bardziej mi się spodobało ;). Nie znam ich wewnętrznych umów jednak dziękuję obu firmom. Takie rozwiązanie problemu użytkownika produktu (a nie bezpośredniego klienta) nie jest normą i zasługuje na wyróżnienie. Miło wiedzieć że są jeszcze takie firmy. Karty do terraformacji również dostałem (już dawno) więc Rebel ma u mnie dwa plusy :)
Polecam każdemu kto ma jakiś problem z komponentami, napiszcie do wydawcy a może będziecie równie mile zaskoczeni :).
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: hipcio_stg »

Kolejny raz ukłon w stronę rebela! Kupiłem dodatek do tzolkina, który miał wadę całej serii jeżeli chodzi o sztancowanie. Cały dodatek był wycięty krzywo. Mimo wady całej serii Rebel dosłał najlepszej jakości zamienniki najbardziej wadliwych elementów. Bardzo dziękuję za szybkie załatwienie tematu!
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: krisow »

Chyba trzeba nazwę tematu zmienić na jakiś pochwalny ;) U mnie znowu sklep "aleplanszowki.pl" i wydawnictwo "Galakta" uwzględniły reklamację błyskawicznie. Uszkodzony jeden ze znaczników i informacja o pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji w mniej niż 24h od zgłoszenia. Naprawdę inne branże powinny tutaj uczyć się podejścia do klienta :)
deco200
Posty: 68
Rejestracja: 30 kwie 2017, 23:12
Has thanked: 23 times
Been thanked: 11 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: deco200 »

Witajcie!

Mam maly problem z gra "7 cudów świata", którą zakupiłem w sklepie internetowym, który dotąd nigdy mnie nie zawiódł. Gra dotarła na czas, wszystko było ok, niestety karty III epoki zostały źle wycięte i wyglądają w ten sposób: http://imgur.com/Kt93Tqy


Jako że nigdy wcześniej mi się nic takiego nie przytrafiło chciałem zapytać do kogo w takiej sytuacji powinienem się zgłosić, do sklepu, w którym kupowałem grę, czy bezpośrednio do wydawcy? Przepraszam za trywialne pytanie, ale wierze, że wy doradzicie mi najlepiej co w takiej sytuacji robić, aby móc się cieszyć z rozgrywki jak najszybciej :P.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: ariser »

Zgodnie z pierwszym postem w tym temacie - wal prosto do wydawcy, szczególnie ze z Rebelem nigdy nie ma problemu w kwestii reklamacji.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: hipcio_stg »

deco200 pisze:Witajcie!

Mam maly problem z gra "7 cudów świata", którą zakupiłem w sklepie internetowym, który dotąd nigdy mnie nie zawiódł. Gra dotarła na czas, wszystko było ok, niestety karty III epoki zostały źle wycięte i wyglądają w ten sposób: http://imgur.com/Kt93Tqy


Jako że nigdy wcześniej mi się nic takiego nie przytrafiło chciałem zapytać do kogo w takiej sytuacji powinienem się zgłosić, do sklepu, w którym kupowałem grę, czy bezpośrednio do wydawcy? Przepraszam za trywialne pytanie, ale wierze, że wy doradzicie mi najlepiej co w takiej sytuacji robić, aby móc się cieszyć z rozgrywki jak najszybciej :P.
Masakrycznie wycięte! Wal prosto do rebela. Na 100% wymienią na poprawne.
deco200
Posty: 68
Rejestracja: 30 kwie 2017, 23:12
Has thanked: 23 times
Been thanked: 11 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: deco200 »

Super, w takim razie juz pisze maila do Rebela, wielkie dzieki za pomoc panowie :)
deco200
Posty: 68
Rejestracja: 30 kwie 2017, 23:12
Has thanked: 23 times
Been thanked: 11 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: deco200 »

Po pierwsze, dzięki za pomoc panowie, Rebel (ktoremu naleza sie osobne podziekowania za blyskawiczne zalatwienie sprawy) priorytetem wyslal mi juz wszystkie zastepcze karty, tak wiec talia jest juz kompletna i moge spokojnie grac. Super sprawa.


Niestety, jako ze problemy chodza parami to znowu potrzebuje waszej rady. Tym razem sam na siebie sprowadzilem nieszczescie, bo - kompletnie nie wiem jakim cudem - wsadzilem do kieszeni zamiast do pudelka z gra karte "Mroczny wplyw" z Chaosu w Starym Świecie. Oczywiście wczoraj wieczorem wsadziłem te spodnie do prania, a dzisiaj w kieszeni znalazlem zupelnie przemoczona karte (moze sie wreszcie naucze przegladac kieszenie przed wkladaniem czegos do prania :D). Na szczescie byla zakoszulkowana, dzieki temu wiem w ogole co to za karta, ale do uzytku w czasie gry nie nadaje sie kompletnie.

I teraz pytanie, jakie mam w ogole opcje (sorry za trywialne byc moze pytania, ale nie mam zadnego doswiadczenia w tych sprawach):

1. Czy jest sens w ogole kontaktowac sie z Galakta z prosba o sprzedanie mi pojedynczej karty z gry? Czy oni sprzedaja pojedyncze karty, albo zajmuja sie ich dodrukowywaniem za odpowiednia oplata?

2. Czy sa moze ludzie, ktorzy rozsprzedaja swoje gry "na czesci" dzieki czemu bede w stanie zakupic ta karte od kogos w necie?

3. Czy jest szansa zeby znalezc gdzies w necie grafiki kart z Chaosu, dzieki czemu moglbym sobie wydrukowac ta karte sam. I czy jest w ogole szansa zeby wydrukowac ta karte w taki sposob, aby nie roznila sie niczym od oryginalow, bo nie wyobrazam sobie, zeby ta jedna karta miala estetycznie odstawac od calej reszty?

Z gory dzieki za wszelkie porady ;)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3185
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Yavi »

deco200 pisze: 1. Czy jest sens w ogole kontaktowac sie z Galakta z prosba o sprzedanie mi pojedynczej karty z gry? Czy oni sprzedaja pojedyncze karty, albo zajmuja sie ich dodrukowywaniem za odpowiednia oplata?
Jest sens. Może akurat mają rozbebeszony egzemplarz zapasowy, z którego doślą/sprzedadzą Ci kartę. Spróbować zawsze warto, tym bardziej, że kosztuje to tylko chwilę :P.
2. Czy sa moze ludzie, ktorzy rozsprzedaja swoje gry "na czesci" dzieki czemu bede w stanie zakupic ta karte od kogos w necie?
Bardzo małe szanse.
3. Czy jest szansa zeby znalezc gdzies w necie grafiki kart z Chaosu, dzieki czemu moglbym sobie wydrukowac ta karte sam. I czy jest w ogole szansa zeby wydrukowac ta karte w taki sposob, aby nie roznila sie niczym od oryginalow, bo nie wyobrazam sobie, zeby ta jedna karta miala estetycznie odstawac od calej reszty?
Możesz poprosić kogoś o skan i spróbować wydrukować. Ale najpierw uderzyłbym do Galakty.
deco200
Posty: 68
Rejestracja: 30 kwie 2017, 23:12
Has thanked: 23 times
Been thanked: 11 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: deco200 »

Yavi poszedlem za Twoja rada i napisalem do Galakty, odpowiedz przyszla juz dzisiaj rano, ze postaraja sie mi pomoc i poszukaja brakujacej karty w jakims uszkodzonym lub wybrakowanym egzemplarzu i to za darmo, pomimo tego, ze oferowalem zaplate. Powiem wam szczerze, ze jako relatywnie nowy czlonek planszowkowej spolecznosci jestem kompletnie nieprzyzwyczajony do tak wzorowego traktowania klienta, wrecz wychodzenia naprzeciw problemom i podejmowania autentycznych, niewymuszonych staran w celu ich rozwiazania. A w tej spolecznosci widze, ze to norma :).

W kazdym razie Galakto kocham Cie!

Yavi dzieki za pomoc ;)
Szparagus
Posty: 100
Rejestracja: 22 lip 2017, 23:06
Has thanked: 24 times
Been thanked: 5 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Szparagus »

Zgubiłem 3 karty do Sztuki Wojny. Próbowałem się kontaktować z wydawnictwem mailowo, jednak dopiero po wiadomości na Facebooku Foxgames zareagowali niemal natychmiast. Do przesyłki dostałem jeszcze świetne podkładki. Wzorowe zachowanie wydawnictwa Foxgames!

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Gromb »

REBEL- olbrzymie podziękowania za dosłanie zniszczonej karty Pilota do Zakazanej Wyspy. Błyskawiczna wysyłka i świetny kontakt. Rodzinka dziękuje!
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Kin@a »

deco200 pisze:jako relatywnie nowy czlonek planszowkowej spolecznosci jestem kompletnie nieprzyzwyczajony do tak wzorowego traktowania klienta, wrecz wychodzenia naprzeciw problemom i podejmowania autentycznych, niewymuszonych staran w celu ich rozwiazania. A w tej spolecznosci widze, ze to norma :).

W kazdym razie Galakto kocham Cie!
Ja też byłam swego czasu zaskoczona jak Tactic przysłał mi kostki do gry Alias Dice, które zjadł mój pies (uczciwie przedstawiłam sprawę i też chciałam zapłacić).
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Breżniew »

Kupiłem Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game (ogromne dzięki dla olsszaka za pomoc w zakupach). Nie brakowało żadnej z 700 kart, ale dwie karty miały źle wydrukowane rewersy - były na nich białe kropki. Zgłosiłem mailowo defekt do UpperDeck. Dostałem dwie nowiutkie karty w ciągu 16 dni od zgłoszenia. Solidna firma!
ODPOWIEDZ