Dominion (Donald X. Vaccarino)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 138 times
Been thanked: 28 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: ENDryu »

doskonale. to poczekam sobie az wejdzie do sklepów i kupię poniżej ceny EB. nigdy wiecej nie zamrożę kasy w ich kampaniach, zeby potem sie wsciekac, ze na cdp.pl mozna kupic o 15% taniej niz w EB.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: tomb »

Ale z takim podejściem musisz się liczyć z tym, ze w ogóle się nie doczekasz polskiej edycji w sklepach.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
morris
Posty: 604
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 144 times

Re: Dominion: Nocturne

Post autor: morris »

Jest i kolejny preview. http://www.dominion.przystanekplanszowk ... #Preview_3

(przy okazji, dzisiaj stuknęło mi 43 :-) chwała mi! :) )
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 138 times
Been thanked: 28 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: ENDryu »

oczywiście że zdaję sobie z tego sprawę. Może jak jedna kampania im nie wyjdzie to przemyślą ten fakt i zmienią swoje podejście do Wspieraczki i przestaną robić w jajo osoby, które powierzyły im pieniądze na wydanie gry
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Dominion: Nocturne

Post autor: UncleLion »

morris pisze:Jest i kolejny preview. http://www.dominion.przystanekplanszowk ... #Preview_3

(przy okazji, dzisiaj stuknęło mi 43 :-) chwała mi! :) )
43 lata? No to 143 lat życzymy!

A co do Boon, ta mechanika na razie mnie nie zachwyciła, może przy kolejnych rozgrywkach poprzestawia mi się w głowie :)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Trolliszcze »

Albo przestaną wydawać Dominiona, bo stwierdzą, że jednak zapotrzebowania już nie ma.
Awatar użytkownika
morris
Posty: 604
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 144 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: morris »

Wypluj to słowo!
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Trolliszcze »

Śmieję się tylko, jestem pewien, że kolejne dodatki też się ufundują, ze wsparciem ENDryu lub bez niego ;)
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: UncleLion »

Trolliszcze pisze:Śmieję się tylko, jestem pewien, że kolejne dodatki też się ufundują, ze wsparciem ENDryu lub bez niego ;)
miejmy nadzieje :)
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Dominion

Post autor: ernin »

Czy jest jakiś generator zestawów kart z polskimi ich nazwami?
Jakie generatory na androida/pc/przeglądarkę polecacie?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Dominion

Post autor: Yavi »

ernin pisze:Czy jest jakiś generator zestawów kart z polskimi ich nazwami?
Jakie generatory na androida/pc/przeglądarkę polecacie?
Mam na Androidzie Dominion Shuffle po polsku.
Awatar użytkownika
morris
Posty: 604
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 144 times

Dominion: Nocturne - przegląd kart

Post autor: morris »

W razie gdyby ktoś miał ochotę popatrzeć sobie na nowe karty (wszystkie dotychczas ujawnione w ciągu tego tygodnia), to zapraszam.
http://www.dominion.przystanekplanszowk ... e=Nocturne

Zdaję sobie sprawę, że niektóre tłumaczenia mogą być dziwne, ale to dlatego, że nie byłem zdecydowany, czy już używać polskich nazw, które wymyśliłem, czy pozostać przy angielskich - i czasem jest to przemieszane. Przepraszam za to, i w najbliższej przyszłości będę to ujednolicał.

Reszta tłumaczeń będzie po ukazaniu się instrukcji na stronie wydawcy.
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Dominion: Nocturne - przegląd kart

Post autor: UncleLion »

morris pisze: Reszta tłumaczeń będzie po ukazaniu się instrukcji na stronie wydawcy.
Trafiłeś może na jakąś konkretniejszą informację na temat daty wydania? W Polsce jeszcze brak przedsprzedaży, na BGG ciągle stara data... gdzieś trafiłem na info, że około 13 tego listopada Rio Grande ma wysyłać grę do sklepów, ale nie wiem czy to pewne...
Awatar użytkownika
morris
Posty: 604
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 144 times

Re: Dominion

Post autor: morris »

To info o 13 listopada jest od Vaccarino. Na razie trudno o pewniejszą informację (chyba że od samego Tummelsona).
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Dominion

Post autor: premek »

Nie mogę nigdzie doczytać jak wygląda sprawa "pasowania" Rogu Obfitości do nowego wydania od GFP.
Nie wiem czy warto czekać aż kiedyś może pojawi się ten dodatek w nowym wydaniu od GFP czy jednak brać ten od Barda i jest OK ?
Awatar użytkownika
morris
Posty: 604
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 144 times

Re: Dominion

Post autor: morris »

premek pisze:Nie mogę nigdzie doczytać jak wygląda sprawa "pasowania" Rogu Obfitości do nowego wydania od GFP.
Nie wiem czy warto czekać aż kiedyś może pojawi się ten dodatek w nowym wydaniu od GFP czy jednak brać ten od Barda i jest OK ?
Pasuje, tak samo jak angielskie wydania tych dodatków, które się jeszcze nie ukazały po polsku.
Całkiem OK jednak nie jest, bo na dwóch kartach są błędy - możesz jednak niepotrzebne słowa zamazać czarnym mazakiem, jak to ktoś pokazywał - wtedy te karty "się naprawią".
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Nesmeer

Re: Dominion

Post autor: Nesmeer »

premek pisze:Nie mogę nigdzie doczytać jak wygląda sprawa "pasowania" Rogu Obfitości do nowego wydania od GFP.
Nie wiem czy warto czekać aż kiedyś może pojawi się ten dodatek w nowym wydaniu od GFP czy jednak brać ten od Barda i jest OK ?
Ja mam od Barda rog, reszte GFP i mi odpowiada, czcionka czy barwy sa te same, moze kwestia ukladu tekstu na karcie, musialbym sie przyjrzec. Wedlug mnie nie ma co czekac, a patrzac na obecna cene to nawet warto kupic.
Awatar użytkownika
morris
Posty: 604
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 144 times

Re: Dominion

Post autor: morris »

Nesmeer pisze:
premek pisze:Nie mogę nigdzie doczytać jak wygląda sprawa "pasowania" Rogu Obfitości do nowego wydania od GFP.
Nie wiem czy warto czekać aż kiedyś może pojawi się ten dodatek w nowym wydaniu od GFP czy jednak brać ten od Barda i jest OK ?
Ja mam od Barda rog, reszte GFP i mi odpowiada, czcionka czy barwy sa te same, moze kwestia ukladu tekstu na karcie, musialbym sie przyjrzec. Wedlug mnie nie ma co czekac, a patrzac na obecna cene to nawet warto kupic.
Czcionka jest inna, gwoli ścisłości. Było Times New Roman (i w oryginalnych wersjach ciągle jest) a GF(P) stosuje czcionkę Barbedor.
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Dominion

Post autor: premek »

Dzięki za informacje, teraz pozostaje upolować gdzieś egzemplarz.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1013 times
Been thanked: 492 times

Re: Dominion

Post autor: Miszon »

A które karty są do poprawy?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
morris
Posty: 604
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 144 times

Re: Dominion

Post autor: morris »

Turniej rycerski i Róg obfitości. Warlock samodzielnie zrobił korektę :-) -> http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 63#p961663
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1940 times

Re: Dominion

Post autor: warlock »

Polecam jednak użyć linijki ;).
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1940 times

Re: Dominion

Post autor: warlock »

http://wiki.dominionstrategy.com/index.php/Nocturne

Powiem szczerze, że po obczajeniu tych kart raczej nie mam ochoty kupować tego dodatku.

1. Klimat i grafiki KOMPLETNIE nie pasują mi do Dominiona. Po pierwsze - Nocturne to jeden z najgorzej wyglądających dodatków (IMO). Po drugie - siły nadprzyrodzone, magia, umarlaki w tym stężeniu co tutaj jakoś tak burzą mi średniowieczny klimat gry.

2. Nowa faza wydłuży i skomplikuje grę. Boję się, że Dominon zostanie "przesycony" mechanikami i fazami. Imperium było dla mnie idealnym dodatkiem dla graczy, bo zachowywało balans. Tutaj mamy nawrzucane chyba zbyt dużo rzeczy.

Słowem - o wiele bardziej czekam na wydanie po polsku Adventures, Hinterlands i Dark Ages, które łyknę od razu. Wprost nie mogę się doczekać tych dodatków. Ale Nocturne wygląda raczej nieciekawie...
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Dominion

Post autor: UncleLion »

warlock pisze:http://wiki.dominionstrategy.com/index.php/Nocturne

Powiem szczerze, że po obczajeniu tych kart raczej nie mam ochoty kupować tego dodatku.

1. Klimat i grafiki KOMPLETNIE nie pasują mi do Dominiona. Po pierwsze - Nocturne to jeden z najgorzej wyglądających dodatków (IMO). Po drugie - siły nadprzyrodzone, magia, umarlaki w tym stężeniu co tutaj jakoś tak burzą mi średniowieczny klimat gry.
Przepraszam, ale... klimat i Dominion?

Alchemia też miała Golegam i różne takie. A co do wyglądu, Dominion zawsze miał brzydkie karty. Chyba żaden dodatek mnie nie urzekł pod tym względem.
warlock pisze:http://wiki.dominionstrategy.com/index.php/Nocturne

Powiem szczerze, że po obczajeniu tych kart raczej nie mam ochoty kupować tego dodatku.

2. Nowa faza wydłuży i skomplikuje grę. Boję się, że Dominon zostanie "przesycony" mechanikami i fazami. Imperium było dla mnie idealnym dodatkiem dla graczy, bo zachowywało balans. Tutaj mamy nawrzucane chyba zbyt dużo rzeczy.
Pojawią się karty, które dobiera się za pomocą innych kart (karty spoza stosu), to może logistycznie trochę wydłużać, choć tego typu rozwiązania pojawiały się właśnie w dodatkach o których wspominasz. A w sumie to każda nowinka wydłuża rozgrywkę - to samo niektórzy twierdzili grając w Imperium.

Faza nocy raczej będzie dość szybka i nie wydłuży za bardzo rozgrywki. Takie odniosłem wrażenie grając Online w tygodniu gdy został udostępniony Preview.
warlock pisze:
Słowem - o wiele bardziej czekam na wydanie po polsku Adventures, Hinterlands i Dark Ages, które łyknę od razu. Wprost nie mogę się doczekać tych dodatków. Ale Nocturne wygląda raczej nieciekawie...
Dajmy szanse - jakby nie patrzeć to 11 rozszerzenie więc i tak grupa odbiorców jest w pewien sposób zawężona. Ale z racji, że Dominion nie raz mnie zaskakiwał, to i tu mam dużą nadzieje. Wspomniałem wcześniej Alchemie - wiele osób powtarza, że to najgorszy dodatek, tymczasem moim zdaniem wcale źle nie wypada. Chciałbym, żeby każda gra miała takie dodatki jak ten "najgorszy". Zatem zagrajmy i ocenimy. Jakby co Warlock - możemy spróbować online jak się pojawi już pełny dostęp :)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1940 times

Re: Dominion

Post autor: warlock »

Przepraszam, ale... klimat i Dominion?
Nie przesadzamy - sety często mają jakiś motyw przewodni. Portowo/morska tematyka w takiej Przystani czy bogactwo w Złotym Wieku są odczuwalne. Magia, wróżki i zombiaki w Dominionie nie pasują mi kompletnie. Wolę realistyczny, średniowieczny setting. :wink:

A co do ilustracji - ja akurat wiele grafik z Dominiona bardzo lubię. Wiadomo, niektóre są "meh" i słabe, ale ogólnie mnie nie rażą. A kreska w Nocturne jest IMO słaba (chociaż nic nie przebija ilustracji gladiatora z Imperium :D).

W Alchemię nie grałem, póki co znam tylko to co wydało GFP + Róg Obfitości. :)
ODPOWIEDZ