Formula D

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 555 times
Been thanked: 924 times

Re: Formula D

Post autor: Odi »

Potraktuj FD jako gateway dla dużych chłopców :) No i będzie idealny przed premierą tegorocznego sezonu wyścigowego F1. Zapraszasz kumpli, gracie w FD, potem oglądacie F1... Ja tak robię i zapewne będzie fajnie :wink:
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 555 times
Been thanked: 924 times

Re: Formula D

Post autor: Odi »

Odebrałem w Rebelu bonusowego kierowcę do FD - Catalinę Cruz. Moje wrażenia:

+ Catalina jest hot chick, co bardzo cieszy, bo spośród trzech dziewczyn z podstawki, tylko jedna mogła być uznana za 'hot' 8)
+ Catalina jeździ ślicznym żóltym kabriolecikiem. Uroczo wygląda na planszy

- niestety, karta kierowcy nie jest z twardego kartonu (jak kierowcy z podstawki), tylko wydrukowano ją na zwykłym, miękkim papierze kredowym
BuBuP
Posty: 1
Rejestracja: 30 paź 2009, 19:00
Lokalizacja: Zielona Gora

Re: Formula D

Post autor: BuBuP »

kolderek pisze:
Odi pisze:Kołderek - mówisz o tej karciance? Może być ciekawe...
nie kołderek tylko kolderek :p tak o tej, mi też się wydaje, że może być ciekawa :)
jak dojdzie przed pionkiem to wezmę, to może ktoś będzie chciał pograć :)
Mnie z kolei zainteresowała reedycja gry Wolfganga Kramera Top Race
Zawiera cztery tory i dodatkowe warianty (tutaj i tutaj widać jak wyglądają tory i karty). Więcej tu chyba z F1 niż w Formula D (przede wszystkim blokowanie!)
też to widziałem, ale tu mam problem z tłumaczeniem zasad (nie znam aż tak dobrze angielskiego), ale chyba będzie szybsza niż FD :)

wlasnie kupilem Top Race W.Kramera, no i bede probowal namowic ojca mojej dziewczyny i jego znajomych na ta gre, normalnie graja tylko w kosci na kase, ale tematyka jak juz wczesniej mowiona jest Kubicowska i moza uda mi sie do niej namowic :) no i kaske tez mozna zagrac :)
Co do zasad to jezeli bedzie ktos mocno zainteresowany to moge mu pomoc w tlumaczeniu, ale tylko z j. niemieckiego. :)
acidpet
Posty: 17
Rejestracja: 15 cze 2010, 13:47
Lokalizacja: Płock / Kutno

Re: Formula D

Post autor: acidpet »

czy macie jakieś propozycje zasad "zaawansowanych" do gry Formula D (wyścigi F1),
jakieś swoje propozycjie, modyfikacje?
Nie do końca proponowane przez wydawcę i fanów na stronie bgg rozwiązania przypadły mi do gustu.
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Formula D

Post autor: Smoku »

Wydawałoby się ,że jest to bardzo prosta gra,ale jedna zasada z instrukcji jest dla mnie niezrozumiała:
1.opuszczanie zakrętu -wg. polskiej instrukcji: jeżeli wyjeżdżam z jednego zakrętu i zatrzymuję się na obszarze drugiego zakrętu - to nie liczy mi się to jako jeden,pierwszy postój ???
Czy ta zasada dotyczy sytuacji ,gdy "bolid" przejedzie jeden zakręt bez zatrzymywania (kosztem punktów karnych) i zatrzyma się w polu następnego zakrętu ???

Tak w każdym razie tak właśnie gramy.
acidpet
Posty: 17
Rejestracja: 15 cze 2010, 13:47
Lokalizacja: Płock / Kutno

Re: Formula D

Post autor: acidpet »

ja tak właśnie rozumiem ten przepis
czy grasz równiez w wersje rozszerzoną?
pytam bo ja wprowadziłem kilka modyfikacji, chciałbym po prostu wymienić się uwagami do zasad tej gry?
Coin22
Posty: 406
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Formula D

Post autor: Coin22 »

Macie jakieś modyfikacje zasad które sprawiają że gra jest lepsza? Subiektywnie rzecz jasna?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Formula D

Post autor: mauserem »

Coin22 pisze:Macie jakieś modyfikacje zasad które sprawiają że gra jest lepsza? Subiektywnie rzecz jasna?
zdefiniuj "lepsza"
subiektywnie rzecz jasna :mrgreen:
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Formula D

Post autor: Szaweł »

Ja gram tylko z zasadami podstawowymi. Przyznam, że nawet chyba nie udało się nigdy wyścigu ulicznego przeprowadzić, zawsze tylko robimy sobie minisezon F1.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Coin22
Posty: 406
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Formula D

Post autor: Coin22 »

mauserem pisze:
Coin22 pisze:Macie jakieś modyfikacje zasad które sprawiają że gra jest lepsza? Subiektywnie rzecz jasna?
zdefiniuj "lepsza"
subiektywnie rzecz jasna :mrgreen:
Subiektywnie lepsza to znaczy lepsza z czyjegoś punktu widzenia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Coin22
Posty: 406
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Formula D

Post autor: Coin22 »

Ależ ta gra jest czadowa, moj 5,5 letni syn zachwycony, ja też!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Negocjator
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2017, 18:43
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time

Re: Formula D

Post autor: Negocjator »

Ktoś może mi powiedzieć, jakie były wydania tej gry?
Chcę kupić i bywają oferty, które chyba różnią się wydaniem. Duże są różnice między wydaniami?
ODPOWIEDZ